Cena za materiał - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-13, 15:17   #1
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Question

Cena za materiał


Witam,
wiem ze podobny temat już był, czytałam kiedyś, ale nie pamiętam co było tam napisane a teraz za nic nie mogę go znaleźć (ze 3 różne frazy wpisywałam w wyszukiwarce i nic, więc sorry jeśli się powtórzę. Być może nie do końca było tam takie pytanie na jakie potrzebuje odpowiedź.

Mianowicie: niemal zakończyłam kurs żel na tipsie w EF ( pozostały mi już tylko zdobienia - ten kurs to mój "pierwszy raz" z przedłużaniem paznokci), pracowałam na IBD i takie właśnie żele chciałabym zakupić do dalszej pracy. Pilniki itp tez chce kupić lepszej klasy, takie które można dezynfekować.
I teraz zastanawiam się ile mogę brać od dziewczyn na których ćwiczę za zużycie materiału na nich. Czy raczej 30 zl czy może bardziej 40, bo żele IBD są bardzo drogie. A może jakaś inna kwota jest bardziej odpowidnia?

Prosiłabym o wasze spostrzeżenia na ten temat.
Jutro lub pojutrze chce zakupic produkty i pomalu zaczynać ćwiczyć.

Dzięki za wyrozumiałość i ewentualną pomoc.

Pozdrawiam
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:29   #2
fruzia1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wieruszów
Wiadomości: 178
GG do fruzia1988 Send a message via Skype™ to fruzia1988
Dot.: Cena za materiał

Skoro używasz produktów takich jak EZ Flow lub IBD i kończysz kurs (czyli będziesz prawdziwą stylistką paznokci z certyfikatem to śmiało możesz wołać od klientek 50 a nawet 60pln.
fruzia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 16:16   #3
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Dot.: Cena za materiał

50-60 zl jako normalna cena czy za koszt materiałów powinnam tyle wołać? Bo mi chodziło o ten czas po kursie, gdy ćwiczę na bliskich znajomych, żeby brać od nich jakąś kwotę za te materiały, które na nich użyłam. Dopóki nie będę robić na tyle ładnych i trwałych żeby brać pełną cenę za usługę. Oczywiście tak mniej więcej. Bo tak dokładnie chyba się nie da obliczyć.
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 19:18   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Cena za materiał

Myśle że 40 zł jeśli się uczysz to jest dobra cena. Biorąc pod uwagę to że "klientki" będą królikami doświadczylnymi Pod warunkiem że nie będziesz sadzić krogulców to powinno być w porządku. Pamiętaj że klientce z reguły jest wsio jedno czy to IBD czy Neo Nail Są wyjątki, ale raczej nieliczne :P
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 19:31   #5
Veela1
Raczkowanie
 
Avatar Veela1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 288
Dot.: Cena za materiał

Fruziu, nie będzie prawdziwa stylistką, bo od kursu do bycia stylistką daleka droga Dlatego myślę, że te 50 zł to troche za dużo. Koło 30 będzie ok, a jak już się troche wprawisz podniesiesz ceny.
Veela1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 20:24   #6
paula211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 561
Dot.: Cena za materiał

ale ona chce tylko robić po kosztach czyli za cenę materiałów więc 30 zł powinno być ok. Byli ma rację że klientkom jest obojętne większość z nich nie ma o tym zielonego pojęcia i znają tylko firmę Alessandro bo jest znana nieważne jak to jest z jakością. Na początku nie musisz pracować na tak drogich żelach chociaż lepiej na takich niż na masakrycznych i ciągle się wkurzać. Pozdrawiam
paula211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 06:39   #7
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Cena za materiał

jak się później przekonasz cena żeli ibd jest naprawdę nieduża w porównaniu do ich jakości. Co do ceny za pazurki spokojnie możesz brać 30zł jak na początek bo dopiero się uczysz, też właśnie tyle brałam.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 07:02   #8
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Dot.: Cena za materiał

Dziękuje dziewczyny za pomoc
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 23:22   #9
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Cena za materiał

Też brałam 30 zł... tylko na beznadziejnych materiałach... ale 30/40 to tak w sam raz
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 07:53   #10
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Dot.: Cena za materiał

Dziękuję za odpowiedzi, właśnie dzięki wam zdecydowałam, że za żel na tipsach będę brać 40 zł a na naturalkach 30 zł. Znajoma powiedziała, że to nie jest wygórowana cena wg niej zwłaszcza, że widziała jakie zrobiłam pierwsze pazurki na kursie na niej. A i za tą cenę myślę, że nie będę musiała oszczędzać na płynach do dezynfekcji czy wacikach, będę mogła uczyć się spokojnie.
Dzięki jeszcze raz
Pozdrawiam wszystkie wizażanki
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 21:33   #11
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Cena za materiał

Cytat:
Napisane przez lila1986 Pokaż wiadomość
A i za tą cenę myślę, że nie będę musiała oszczędzać na płynach do dezynfekcji czy wacikach, będę mogła uczyć się spokojnie.
Niezależnie od ceny usługi nie oszczędzamy na dezynfekcji!

Co do reszty zgadzam się z przedmówczyniami. Fajnie że pojawił się ten temat
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 08:37   #12
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Cena za materiał

Myślę, że 40zł to wcale nie tak dużo. Musisz wziąść również pod uwagę środki do dezynfekcji, materiały jednorazowe oraz swój czas Teraz na rynku jest tyle pseudostylistek, że Ty pracując na dobrych żelach i po kursie możesz śmiało wołać 40 dychy. Bo nawet teraz biorąc 30 i się ucząc, to co powiesz tym osobom za 2-3 miesiące - no dobra, a teraz skończyłam się uczyć i zaczynam zarabiać, czyli następnym razem cena to 70-80zł
Mamie czy siostrze można robić za free, z tym żeby coś tam co jaki czas kupiły. Nie bądź jednak zbyt "dobra" dla pozostałej rodziny i znajomych. Najczęściej później się okazuje, że to się po prostu nie opłaca.
Życzę powodzenia i owocnej pracy.

Dziewczyny, a przez jaki czas Wy "ćwiczyłyście" po kursie?
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 09:14   #13
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Cena za materiał

Ja ćwiczę do dziś
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2012-01-05 o 22:32
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 10:38   #14
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Cena za materiał

Właśnie ja mam problem z braniem kasy za paznokcie od znajomych... Kurs skończyłam w sierpniu, nie mam dużego doświadczenia. Na początku zaraz brałam 35 zł. Teraz chciałam trochę więcej, ale i tak bardzo głupio mi powiedzieć choćby te 45 za założenie... A jednak nie oszczędzam na niczym- ani na dezynfekcji (broń Boże!), każda osoba dostaje ode mnie nowy pilnik... Jak tak dalej pójdzie to nigdy na tym zarabiać nie będę
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:07   #15
LadyBane
Rozeznanie
 
Avatar LadyBane
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: świdnik
Wiadomości: 611
Dot.: Cena za materiał

dziewczynki, jesli powoli wychodzicie z etapu nauki podniescie koniecznie ceny chociaz troszke bo inaczej nikt was nie zapyta czy moze wiecej chcecie. najlepiej powiedziec pod koniec wizyty ze dzis jest stara cena ale nastepnym razem bedzie troszke wiecej, obedzie sie wtedy bez niespodzianek.
__________________

www.serce-oliwki.pl




LadyBane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:57   #16
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: Cena za materiał

Tak z ciekawości tu zajrzałam, bo nosze paznokcie żelowe. Strasznie mało kosztują te materiały w porównaniu do ceny w salone. Wiadomo cena w salonie to nie tylko materiał i praca ale też wynajem, prąd itp.
Ja za uzupełnienie żelu french płacę 130 zł, wcześniej 185 w innym salone. Za założenie zapłaciłam 230 zł.
Czy to są wysokie ceny i powinnam poszukać czegoś tanszego czy standardowe?
__________________
"bo prawdziwej miłości nawet małżeństwo nie zaszkodzi"

mama Aniołka 28.01.2010
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 14:00   #17
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Cena za materiał

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości tu zajrzałam, bo nosze paznokcie żelowe. Strasznie mało kosztują te materiały w porównaniu do ceny w salone. Wiadomo cena w salonie to nie tylko materiał i praca ale też wynajem, prąd itp.
Ja za uzupełnienie żelu french płacę 130 zł, wcześniej 185 w innym salone. Za założenie zapłaciłam 230 zł.
Czy to są wysokie ceny i powinnam poszukać czegoś tanszego czy standardowe?

cena za pazury koszmarnie wysokia, co do cen materiałów: w zależności na jakich pracujesz. Wiadomo ze są zele z allegro za 30zł 60ml i naprzykład christrio 60ml 190zł. Do tego dopisz pilniki 1zł - 9zł itd, bloki polerskie, dezynfekcja, sterylizacja, itp.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 14:27   #18
fruzia1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wieruszów
Wiadomości: 178
GG do fruzia1988 Send a message via Skype™ to fruzia1988
Dot.: Cena za materiał

Rzeczywiście, jesli chodzi o pokrycie kosztów żeli,pilników, płynów dezynfekujących itp. to cena 40 bedzie w sam raz. Myślałam, że chodzi ci o koszt całej usługi. Ja sama biorę 40 tipsy żelowe , 20 manicure klasyczny, 30 żel stopy (a też jestm jakiś czas po kursie) głupio mi podnieść ceny .... tym bardziej, że w mojej mieścinie w studio urody dziewczyny boirą 60 pln za przedłużenie paznokci.
fruzia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 14:49   #19
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Dot.: Cena za materiał

No właśnie też nie wiem jeszcze jak potem wprowadzę wyższe ceny, ale narazie mam jeszcze sporo czasu do tego problemu Mamie i siostrze oczywiście gratis, ale nie wiem na kim mogę dalej ćwiczyć, bo biorąc pod uwagę czas jaki zajmuje mi zrobienie pazurów (min 4h żel na naturalkach) głupio mi szukać kogoś obcego. Tym bardziej, że pracuje na 3 zmiany i nie zawsze mam tyle czasu aby zrobić je na spokojnie.

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości tu zajrzałam, bo nosze paznokcie żelowe. Strasznie mało kosztują te materiały w porównaniu do ceny w salone. Wiadomo cena w salonie to nie tylko materiał i praca ale też wynajem, prąd itp.
Ja za uzupełnienie żelu french płacę 130 zł, wcześniej 185 w innym salone. Za założenie zapłaciłam 230 zł.
Czy to są wysokie ceny i powinnam poszukać czegoś tanszego czy standardowe?
Też mi się wydaje, że to trochę dużo.
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 18:25   #20
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Cena za materiał

Mnie sie wydaje ze jak na początek to lepiej poswiecic na jakiejś obcej osobie nawet te 5 godz, a zrobic pazurki profesjonalnie przynajmniej wyjdzie klientka zadowolona i napewno z mila checia poleci Cie kolezankom z czasem wycwiczysz sobie technike i bedziesz robic pazurki w krotszym czasie

Ja kiedys poszlam do pseudo stylistki, tipsy zalozyla mi w ciagu 2 godz, a wieczorem wycierajac sie recznikiem 3 odpadly za jednym zamachem
także lepiej poswiecic wiecej czasu a miec satysfakcje z wykonanej pracy
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 18:51   #21
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Cena za materiał

Dziewczyny bierzcie pod uwagę fakt że Evelina jest z Warszawy, a tam ceny za wynajem lokalu są pewnie koszmarnie wysokie! Gdzie wynajem lokalu, a gdzie jeszcze prąd, woda, media itp. To oczywiste że im większe miasto tym cena wyższa. Za buty w Myślenicach zapłacę 100 zł, a w Krakowie za te same zapłacę 149 zł. To oczywiste.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:14   #22
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Cena za materiał

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bierzcie pod uwagę fakt że Evelina jest z Warszawy, a tam ceny za wynajem lokalu są pewnie koszmarnie wysokie! Gdzie wynajem lokalu, a gdzie jeszcze prąd, woda, media itp. To oczywiste że im większe miasto tym cena wyższa. Za buty w Myślenicach zapłacę 100 zł, a w Krakowie za te same zapłacę 149 zł. To oczywiste.
Święte słowa U nas wynajęcie głupiej budki na bazarku kosztuje koło 1500 zł miesięcznie (tak się żaliła znajoma mojej mamy a było to jakieś 4 lata temu), wynajem mikro kawalerki to minimum 1200zł, a co dopiero jeśli chodzi o lokal usługowy
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2009-09-17 o 19:16
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:16   #23
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Dot.: Cena za materiał

No w zasadzie może i tak.
Gdzieś tu na forum przeczytałam, że dziewczyna na początku wydrukowała karteczki, że szuka modelek, położyła je gdzieś i się dziewczyny zgłaszały. Pomyślałam, że może też tak zrobię, napisze, że jestem po szkoleniu, że się uczę i szukam modelek za cenę kosztów. Mama ma sklepik spożywczy w centrum to może ktoś się zgłosi. Jak zadzwonią to powiem ile to trwa i albo się zgodzą albo nie.
A może macie jakiś inny pomysł?
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:19   #24
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Cena za materiał

No więc właśnie, cena 100 zł w Krakowie w salonie za UWAGA: PRZEDŁUŻENIE BEZ FRENCZA! to norma, frencz ok 120 zł i nie ma się co dziwić jak miejsca na salon w dobrej lokalizacji to koszy nawet bagatela 3 a nawet i 5 tysięcy miesięcznie. Skoro w Krk ceny tak się mają to pomyślcie jak sprawa wygląda w warszawie. Trzeba wziąć pod uwagę że otwierając salon w dużym mieście cena za materiał schodzi na drugi plan, a na pierwszy wskakuje wynajem lokalu.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 08:20   #25
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: Cena za materiał

Więc nie będę kombinować i szukać czegoś innego 130 jest do przyjęcia. Powiedzcie co za żel mają dziewczyny w salonie w których robie paznokcie. Zel jest w plastikowym białym słoiczku z różowymi napisami i różową zakrętką.
Dacie rade po moim opisie poznać co to za firma i czy jest dobra?

Dodam jeszcze ze jak byłam na imprezie to żel z poprzedniego salonu świecil sie w ultrafiolecie a ten co mam teraz się nie świeci.
__________________
"bo prawdziwej miłości nawet małżeństwo nie zaszkodzi"

mama Aniołka 28.01.2010
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 08:47   #26
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Cena za materiał

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
Więc nie będę kombinować i szukać czegoś innego 130 jest do przyjęcia. Powiedzcie co za żel mają dziewczyny w salonie w których robie paznokcie. Zel jest w plastikowym białym słoiczku z różowymi napisami i różową zakrętką.
Dacie rade po moim opisie poznać co to za firma i czy jest dobra?

Dodam jeszcze ze jak byłam na imprezie to żel z poprzedniego salonu świecil sie w ultrafiolecie a ten co mam teraz się nie świeci.
Prestige ma takie opakowanie, ale obawiam się, że to tylko jedna z wielu firm
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 07:34   #27
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 928
Dot.: Cena za materiał

Cytat:
Napisane przez lila1986 Pokaż wiadomość
No w zasadzie może i tak.
Gdzieś tu na forum przeczytałam, że dziewczyna na początku wydrukowała karteczki, że szuka modelek, położyła je gdzieś i się dziewczyny zgłaszały. Pomyślałam, że może też tak zrobię, napisze, że jestem po szkoleniu, że się uczę i szukam modelek za cenę kosztów. Mama ma sklepik spożywczy w centrum to może ktoś się zgłosi. Jak zadzwonią to powiem ile to trwa i albo się zgodzą albo nie.
A może macie jakiś inny pomysł?
ja uwazam, ze to bardzo dobry pomysl

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
Więc nie będę kombinować i szukać czegoś innego 130 jest do przyjęcia. Powiedzcie co za żel mają dziewczyny w salonie w których robie paznokcie. Zel jest w plastikowym białym słoiczku z różowymi napisami i różową zakrętką.
Dacie rade po moim opisie poznać co to za firma i czy jest dobra?

Dodam jeszcze ze jak byłam na imprezie to żel z poprzedniego salonu świecil sie w ultrafiolecie a ten co mam teraz się nie świeci.
takie zele ma chyba Star Nail ale glowy sobie uciac za to nie dam.

W poprzednim salonie przeciagnieto Ci po paznokciach lakierem UV, ktory zapobiega zolceniu zelu.
__________________
jeśli kochasz to wybacz
jeśli wybaczysz to nie wypominaj
jeśli nie masz sił to odejdź od niego
jeśli odejdziesz to już nie wracaj
jeśli chcesz być z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje się i już nie będzie zdradzał
lecz swoje najpiękniejsze lata stracisz na czekaniu na jego starość
pieluchomajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 12:43   #28
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Cena za materiał

Cytat:
Napisane przez RoksiSK Pokaż wiadomość
Prestige ma takie opakowanie, ale obawiam się, że to tylko jedna z wielu firm
Albo LaFamme
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.