Studia zaoczne - co i jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-06, 15:46   #1
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791

Studia zaoczne - co i jak?


Cześć, mam taki problem na temat studiów zaocznych...
Powiedzmy,że pisze które przedmioty powinnam zdać
np. geografie... i to się tyczy dziennych jak i zaocznych ?
czy na zaocznych nie biorą pod uwagę dodatkowych przedmiotów,tylko "jeśli płace to mnie biorą"?

Nikt mi nie chce odp na to pytanie... może ktoś z was?
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 16:10   #2
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Elegance Pokaż wiadomość
Cześć, mam taki problem na temat studiów zaocznych...
Powiedzmy,że pisze które przedmioty powinnam zdać
np. geografie... i to się tyczy dziennych jak i zaocznych ?
czy na zaocznych nie biorą pod uwagę dodatkowych przedmiotów,tylko "jeśli płace to mnie biorą"?

Nikt mi nie chce odp na to pytanie... może ktoś z was?
Na studiach zaocznych potrzebna Ci tylko i wyłącznie zdana matura.
Student na zaocznych = pieniądze dla uczelni
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 16:26   #3
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Nie przesadzajmy. Studenci zaoczni, to owszem - kasa dla uczelni, ale to nie znaczy, że nie trzeba się uczyć.
Studenci szkół prywatnych też płacą za semestr, ale to nie jest równoważne z brakiem nauki w tych szkołach.

Studia zaoczne, jak na moje jedna wielka ściema po prostu. Nauka jest - owszem, ale w większości przypadków studenci zaoczni wiedzą, co na takim egzaminie będzie i kują tylko z tego. Zresztą mniejsza ilość materiału, co potwierdza niejeden wykładowca.

Swoją drogą, studia państwowe, czyli uczelnie publiczne zarabiają więcej kasy na studentach (dziennych i zaocznych) niż szkoły prywatne i same studia zaoczne. Dlaczego?
Przynajmniej na Politechnice, za każdy niezdany egzamin trzeba płacić, w zależności od punktów ECTS. Ceny czasami potrafią powalić... naprawdę.

Edit:

Chyba źle zrozumiałam wątek. No nic, zostawię to co napisałam i powiem jeszcze tylko, że jeśli chodzi o przyjęcie na te studia zaoczne, to myślę, że nie będzie problemu. "Kto pierwszy, ten lepszy." Rozumiesz?
__________________

Edytowane przez CytrynowaPannica
Czas edycji: 2010-06-06 o 16:27
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 16:32   #4
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Na studia zaoczne w zależności od uczelni też trzeba zdać jakieś konkretne przedmioty. Nie wyobrazam sobie iść ze zdana matura z polskiego, obcego i historii np na geografie. I ton ze zaoczni maja wszystko na tacy i ucza sie konkretnych rzeczy to tez mit. Oni sie ucza tak jak dzienni,czesto ten sam material a zakres godzinowy czesto jest jeszcze bardziej okrojony.
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 16:54   #5
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Elegance Pokaż wiadomość
Cześć, mam taki problem na temat studiów zaocznych...
Powiedzmy,że pisze które przedmioty powinnam zdać
np. geografie... i to się tyczy dziennych jak i zaocznych ?
czy na zaocznych nie biorą pod uwagę dodatkowych przedmiotów,tylko "jeśli płace to mnie biorą"?

Nikt mi nie chce odp na to pytanie... może ktoś z was?
To zależy od uczelni, przejrzyj ofertę tam gdzie chciałabyś się dostać
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:14   #6
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Dzięki. Bo ja chcę iść na zaoczne z tego względu,iż muszę pracować...

Z tego co wiem,to profesorzy trochę inaczej patrzą na tych z zaocznych ale nie jest tak ze sie nic nie uczą...

Ja może pójdę do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania... to chyba prywatna,bo za dzienne się płaci
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 18:03   #7
arkadia1616
Zakorzenienie
 
Avatar arkadia1616
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 014
GG do arkadia1616
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
Nie przesadzajmy. Studenci zaoczni, to owszem - kasa dla uczelni, ale to nie znaczy, że nie trzeba się uczyć.
Studenci szkół prywatnych też płacą za semestr, ale to nie jest równoważne z brakiem nauki w tych szkołach.

Studia zaoczne, jak na moje jedna wielka ściema po prostu. Nauka jest - owszem, ale w większości przypadków studenci zaoczni wiedzą, co na takim egzaminie będzie i kują tylko z tego. Zresztą mniejsza ilość materiału, co potwierdza niejeden wykładowca.

Swoją drogą, studia państwowe, czyli uczelnie publiczne zarabiają więcej kasy na studentach (dziennych i zaocznych) niż szkoły prywatne i same studia zaoczne. Dlaczego?
Przynajmniej na Politechnice, za każdy niezdany egzamin trzeba płacić, w zależności od punktów ECTS. Ceny czasami potrafią powalić... naprawdę.

Edit:

Chyba źle zrozumiałam wątek. No nic, zostawię to co napisałam i powiem jeszcze tylko, że jeśli chodzi o przyjęcie na te studia zaoczne, to myślę, że nie będzie problemu. "Kto pierwszy, ten lepszy." Rozumiesz?
No to może tak jest u Ciebie. Ja studiuję zaocznie i mam bardziej przechlapane niż dzienni. Powod? Takie właśnie głupie gadanie.

Po moim miejście ( jednym z większych w Polsce ) poszły głosy bardzo mocne że na moim Uniwerku studenci zaoczni mają 5 za nic. Nic nie robią baangują i wszystko cacy nyny a profesorowie tylko piąteczki stawiają bo człowiek płaci człowiek wymaga.
No i się nasi profesorowie wkurzyli i otwarcie powiedzieli na otwarciu. Prosze sobie nie wyobrażać że Panstwo sobie kupili dyplom w tym momencie. Państwo uczą się dokładnie tego co dzienni. Kropka w kropkę ten sam program i egzaminy. Jedyne co was wróżni to to że Panstwo macie mniej godzin i więcej robicie sami w domu jako ludzie dorośli.
Od Państwa wymagamy więcej niż od studentów dziennych. Państwo wiecie po co tu przyszliście.

I są ostrzy na kolokwiach i egzaminach i wszystkich zaliczeniach. Nie ma nic za darmo.

Płacę = zdaję to mit przunajmniej na moim Uniwerku.

Co do tematu: Na pewno musisz mieć zdane jakies wymagane przedmioty z kierunku. Nikt nie przyjmie Cię np na biologię z dodatkową historią
__________________
Nie pozwólcie, aby ktokolwiek wmówił wam, że trzeba być zadowolonym z tego, co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia.

Szczęśliwa dziewczyna od 09.2014

~dbam o włosy
~100 dni bez chipsów dzień: 88/100
~ćwiczę! Insanity Max30 dzień 56/56
arkadia1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-06, 18:14   #8
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez arkadia1616 Pokaż wiadomość
No to może tak jest u Ciebie. Ja studiuję zaocznie i mam bardziej przechlapane niż dzienni. Powod? Takie właśnie głupie gadanie.

Po moim miejście ( jednym z większych w Polsce ) poszły głosy bardzo mocne że na moim Uniwerku studenci zaoczni mają 5 za nic. Nic nie robią baangują i wszystko cacy nyny a profesorowie tylko piąteczki stawiają bo człowiek płaci człowiek wymaga.
No i się nasi profesorowie wkurzyli i otwarcie powiedzieli na otwarciu. Prosze sobie nie wyobrażać że Panstwo sobie kupili dyplom w tym momencie. Państwo uczą się dokładnie tego co dzienni. Kropka w kropkę ten sam program i egzaminy. Jedyne co was wróżni to to że Panstwo macie mniej godzin i więcej robicie sami w domu jako ludzie dorośli.
Od Państwa wymagamy więcej niż od studentów dziennych. Państwo wiecie po co tu przyszliście.

I są ostrzy na kolokwiach i egzaminach i wszystkich zaliczeniach. Nie ma nic za darmo.

Płacę = zdaję to mit przunajmniej na moim Uniwerku.

Co do tematu: Na pewno musisz mieć zdane jakies wymagane przedmioty z kierunku. Nikt nie przyjmie Cię np na biologię z dodatkową historią
gdybyś nie miała pod avatarem, że jestes z opolskiego, to powiedziałabym że jestesmy na tej samej uczelni. Zamiast "Dzien dobry" usłyszeliśmy "Nie myslcie sobie, że skoro płacicie, to będziemy od was mniej wymagać".
Studiuję teraz dziennie i zaocznie. Szczerze? Zaoczne są o wieeele trudniejsze niż dzienne..
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 18:27   #9
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Mój tato też tak mówi,bo ma kolegów w pracy z zaocznych i oni wiecznie zmęczeni i nic im się nie chce. Spaliby cały czas,bo mają tyle nauki...
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 18:29   #10
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Arkadia, ja studiuję dziennie i wkurzam się bo zaoczni nie robią nic, a w indeksie mają same pozytywne oceny. Oczywiście, to zależy od uczelni, niestety na mojej i wielu innych, które znam w Gdańsku tak jest.
Niestety nikt się nie odzywa, żeby nie zaszkodzić "biednym zaocznym" . Oni sami mówią, że gdyby mieli nauczyć się wszystkiego, to nie daliby rady.
Tylko, że my musimy, nie mamy wyboru.
Głupi przykład: wczoraj jechałam na uczelnię po wpis z jednego przedmiotu. Doktorka zbyła nas tekstem, że musi przeprowadzić zaocznym egzamin. Wiecie jak wyglądał? Weszła na aulę i rzuciła przez mikrofon: "Poproszę indeksy. Wpiszę każdemu po 3.5, jeśli ktoś chce wyżej może podejść do egzaminu."
Tłum zleciał się do kolesiówy, my czekałyśmy 4 godziny aż ona wypisze każdy indeks po kolei i dopiero wpisze oceny nam - dziennym. Oczywiście nie muszę Wam chyba pisać, że u nas egzamin wyglądał zupełnie inaczej. Dostaliśmy takie pytania, że połowa nie wiedziała jak się za to zabrać.
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 18:44   #11
arkadia1616
Zakorzenienie
 
Avatar arkadia1616
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 014
GG do arkadia1616
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

CytrynowaPannica widać wszystko zależy od uczelni. Ehh.

Ankasz jestem z opolskiego ale w opolskim nie studiuję
__________________
Nie pozwólcie, aby ktokolwiek wmówił wam, że trzeba być zadowolonym z tego, co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia.

Szczęśliwa dziewczyna od 09.2014

~dbam o włosy
~100 dni bez chipsów dzień: 88/100
~ćwiczę! Insanity Max30 dzień 56/56
arkadia1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-06, 19:13   #12
izaa1916
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 90
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Ja uważam że to m.in. zależy od Uczelni i jaki poziom na niej jest. Ale dużo do powiedzenie mają tu również prowadzący zajęcia. Przecież to oni podejmują decyzje jak dany egzamin będzie wyglądał i czego będzie wymagał od swoich studentów. Także to najczęściej okazuje sie "w praniu".
__________________
05.12.2003 - pierwsze spotkanie
20.12.2008 - nasze zaręczyny
13.08.2011 - ślub
J
izaa1916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 19:40   #13
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

i już nie robią na mnie wrażenia niczyje opinie, bo tylko zmarszczek dostanę.
Ja jestem na zaocznych z własnego wyboru. Chciałam iść na zaoczne i pracować. Sama miałam wyobrażenie, że będzie lżej i spoko. Pewnie, że jest spoko: 5dni w tygodniu pracuję, a potem praktycznie co tydzień mam zjazd gdzie 3 na4 zjazdy to sobota i niedziela 8-20 na uczelni. A co to egzaminów, owszem są ludzie którzy mówią: proszę indeks 3,0 czy podchodzi Pani do egzaminu.- 80% leci po wpis. Okej, ale większość z nas jest tam z wyboru i chęci studiowania, zazwyczaj wpisy z miejsca zdarzają się z przedmiotów których jest bardzo mało i są nieistotne, wszystko to zależy od wykładowcy jak to ktoś wcześniej wspomniał. Nie będę walczyła ze stereotypem studenta za kasę, bo to nie am sensu ludzie są przekonani ze student zaoczny to nie student, ale chociaż jak to się mówi, że sobie kupujemy dyplom to chociaż i kupiłam sobie szeroki uśmiech Pań w dziekanacie. Wiem, że to zależy od człowieka, ale nieraz widziałam jak traktuje się dziennych, raz weszłam do dziekanatu dla dziennych to naburmuszone babska siedzą jak za kare- wchodzę do siebie to zawsze babki są pomocne, miłe i pomogą znaleźć rozwiązanie. Z resztą to samo dotyczy wielu wykładowców- oni zdają sobie sprawę z tego, że jesteśmy tam dobrowolnie, że wielu z nas pracuje, ma rodziny, dzieci zobowiązania.
Dlatego koleżanko: przemyśl czy będziesz potrafiła wszystko pogodzić. Mi było ciężko, bo już nikt mi ciepłego obiadku nie poda jak wpadam z pracy. Zrezygnowałam z wielu przyjemności, dopiero kolega pomógł mi lepiej ogarnąć ten cały szał. Ja akurat sama mieszkam więc jak zaśpię nikt mi kawy nie zrobi na szybko ( czasami zrobi ), muszę pamiętać o zakupach i de facto- jeżeli myślisz studia zaoczne+ praca na etacie+samodzielność i wyprowadzka z domu= nie zawsze wygląda to tak jak sobie wyobrażaliśmy. Studia zaoczne to przede wszystkim dyscyplina, bo masz materiał i musisz wiedzieć jak sobie rozplanować nauke, żeby w trakcie sesji nie być zmuszonym do brania urlopu.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 19:56   #14
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Ja się tylko boję o jedno. U mnie w domu nie wiem czy znajdę warunki do nauki... ja potrzebuję cisze... a gdy będę chciała się uczyć,to nie wiem czy zdołam

Jak to jest z uczeniem się z tygodnia na tydzień? Dużo jest tego czy raczej na sesje się ludzie uczą?
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:08   #15
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Elegance Pokaż wiadomość
Ja się tylko boję o jedno. U mnie w domu nie wiem czy znajdę warunki do nauki... ja potrzebuję cisze... a gdy będę chciała się uczyć,to nie wiem czy zdołam

Jak to jest z uczeniem się z tygodnia na tydzień? Dużo jest tego czy raczej na sesje się ludzie uczą?
ja zjazdy mam co 2 tygodnie.

na bieżąco przygotowuję się tylko z angola i do ćwiczeń.
reszty uczę się w sesji.

teraz ja zapytam

jeśli robię licencjat na prywatnej uczelni, a magister marzy mi się na państwowej - co biorą pod uwagę przy rekrutacji?

btw. początki są koszmarne! siedzisz na tyłku po 12 godzin i masz wrażenie, że nie masz własnego życia, ale po pewnym czasie staje się to dla Ciebie normą. wpadasz w ten trans i jest ok

Edytowane przez alufa
Czas edycji: 2010-06-06 o 20:10
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:16   #16
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Na magistra sa konkursy swiadectw- srednie są liczone i czasami rozmowy/egzaminy. No i np na pedagogike sa brane osoby ktore zrealizowaly ilestam procent podstawy programowej z kierunku z licencjatu bo programy są róźne Przynajmniej tak jest u mnie
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:20   #17
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

tzn ? zjazdy czyli ?
Sorry że pytam pewnie o oczywistą rzecz
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:34   #18
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

zjazdy czyli zajęcia. Najczęściej weekendy sobota-niedziela choc u mnie sa to zajecia od piatku od 16, cala sobota 8-20 i niedziela do 15-16 od ósmej
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:36   #19
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Elegance Pokaż wiadomość
tzn ? zjazdy czyli ?
Sorry że pytam pewnie o oczywistą rzecz
zajęcia jeden weekend z zajęciami = zjazd
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-06, 21:26   #20
waiting for miracle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 271
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Elegance Pokaż wiadomość
Dzięki. Bo ja chcę iść na zaoczne z tego względu,iż muszę pracować...

Z tego co wiem,to profesorzy trochę inaczej patrzą na tych z zaocznych ale nie jest tak ze sie nic nie uczą...
Oj nie patrzą inaczej. Jestem na zaocznych i wiem co mówię, niejednokrotnie wręcz błagamy wykładowców np. o przesunięcie jakiegoś terminu egz- wiadomo w tygodniu praca itp. to może 2 na 10 się zgadza, reszty to nie obchodzi.

Co do gadania, że zaoczni płacą więc zdają- BZDURA.

Cytat:
Napisane przez arkadia1616 Pokaż wiadomość
No i się nasi profesorowie wkurzyli i otwarcie powiedzieli na otwarciu. Prosze sobie nie wyobrażać że Panstwo sobie kupili dyplom w tym momencie. Państwo uczą się dokładnie tego co dzienni. Kropka w kropkę ten sam program i egzaminy. Jedyne co was wróżni to to że Panstwo macie mniej godzin i więcej robicie sami w domu jako ludzie dorośli.
Od Państwa wymagamy więcej niż od studentów dziennych. Państwo wiecie po co tu przyszliście.
U mnie sytuacja wyglądała identycznie, już ta gadka była na 1 roku na jakiś pierwszych zajęciach. I jeśli mam mówić szczerze to czasem żałuję, że na dzienne nie poszłam, szczególnie przed egzaminami gdy ciężko się z czymkolwiek wyrobić.

Edytowane przez waiting for miracle
Czas edycji: 2010-06-06 o 21:30
waiting for miracle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 21:36   #21
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

No ale z tego co wiem na dziennych też nie jest łatwo się wyrobić... Na dziennych by się odkładało i też by była lipa pewnie...
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 23:19   #22
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15 678
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

spieracie sie czy zaoczni czy dzienni maja gorzej.

ja jestem i na dziennych i na zaocznych i tu mam nauke i tu. na zaocznych mam koelzanke ktora na tym samym kierunku jest na dziennych w nojej szkole(prywatna) i mamy ten sam material podobne egzaminy tylko ja mam o wiele mniej godzin? moral jest trudno ale wszystko zalezy od uczelni...
na prywatna nie musisz miec zdanych przedmiotow konkretnych punkty sie nie licza.choc czasami tak ale rzadko gdzie... jak ktos wczesniej napisal kto pierwszy ten lepszy bo sa limity miejsc ale przewaznie i ponad limit troche przyjma bo w pierwszym roku troche osob im odpadnie po sesji
pozd.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 23:49   #23
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez agnes188 Pokaż wiadomość
spieracie sie czy zaoczni czy dzienni maja gorzej.

ja jestem i na dziennych i na zaocznych i tu mam nauke i tu. na zaocznych mam koelzanke ktora na tym samym kierunku jest na dziennych w nojej szkole(prywatna) i mamy ten sam material podobne egzaminy tylko ja mam o wiele mniej godzin? moral jest trudno ale wszystko zalezy od uczelni...
na prywatna nie musisz miec zdanych przedmiotow konkretnych punkty sie nie licza.choc czasami tak ale rzadko gdzie... jak ktos wczesniej napisal kto pierwszy ten lepszy bo sa limity miejsc ale przewaznie i ponad limit troche przyjma bo w pierwszym roku troche osob im odpadnie po sesji
pozd.
z pierwszym akapitem się zgadzam

Po prostu wszystko zależy od uczelni, wykładowców a przede wszystkim od studentów a nie że np. na zaocznych ktoś płaci i dlatego wykłądowcy muszą pozostawić takie osoby na roku

Ja byłam na dziennych państwowych a teraz na prywatnej zaoczne i tak naprawdę państwówka dla mnie była totalnym dnem zarówno jeżeli chodzi o przekazywanie wiedzy i egzaminy i uczenia było dużo i na dodatek z tego co było na zajęciach a nie wychodzenie ponadprogam bo szczerze mówiąc nie o to tu chodzi a jeżeli chodzi o zaoczne prywatne to jestem bardzo zadowolona i wcale nie mam mniej nauki jak dzienni - uczę się cały czas i dostaje dobre oceny a nie że jak to większość mówi za "oceny się płaci wcale tak nie jest .
I nie ukrywam że gdzieś może tak być ale nie we wszystkich

Więc zanim ktoś napisze bzdury typu studenci zaoczni mają podane wszystko na tacy i tym podobne to niech się zastanowi bo jakaś osoba kiedyś tak powiedziała i teraz ludzie powtarzają te głupoty !
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 00:15   #24
Bla_watek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 263
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Zgadzam się, że sytuacja w szkole zalezy w znacznym stopniu od wykładowców.
Na pierwszym roku miałam zajęcia co tydzień piątek (od 15 do 20-21), sobota (9-20) i niedziela (9-20 -> srednio).Fakt, że można się przyzwyczaić ale problem jest ze znalezieniem pracy. Mało kto chciałby mieć pracownika, który nie może pracować w piątki ani w żaden weekend miesiąca. Wtedy to odpoczywałam w pracy, bo po tym maratonie weekendowym byłam padnięta.
Teraz na drugim jestem i zjazdy mam co 2 tygodnie. Nawet niekiedy nie mam zajęć w piątki. Jest o niebo lepiej bo co 2 tydzien moge odpocząć i nadrobić zaległości w nauce.
Oczywiście w zależności od szkoły, częstość zajęć jest różna.
Jeśli chodzi o materiał na zajęciach to przekonałam się, że jest taki sam. Przeglądałam wykłady swoje i dziennych to jak się okazało mieli niewiele poszerzony materiał ale o to co my na zaocznych musieliśmy doczytać bowiem wykładowca nie mógł nam tego przekazać.
Jeśli jesteś przekonana, że chcesz/musisz studiować na zaocznych to tylko wybrać odpowiednią uczelnię. Dobrze abyś popytała obecnych studentów danej szkoły - o wielu sprawach dowiadujemy się będąc już studentami.
Bla_watek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 10:15   #25
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

ja tez jestem na zaocznych i juz nie mam ochoty mowic ze zaoczni maja latwiej bo niby co??? ;/;/ jak chcesz to sie uczysz zajesz ladnie to masz 5 nie uczysz sie masz 3 albow cale nie zdajesz nie ma patrzenia ze ty zaocznie studiujesz, to jest ten sam materiał

jest ciezko zarowno na dziennych i na zaocznych, gdybymmiala mozliwosc od razu poszlabym na dzienne ale limit miejsc;/ i jestem na zaocznych czasami sobie mysle ze co ja bym robila studiujac dziennie? a teraz mam prace, mam czas na nauke do egzaminu bo akurat praca mi w tym nie przeszkadza moge sie uczyc bedac w pracy

poza tym nie mogłabym siedziec w mieszkaniu i nic nie robic i brac ciagle kase od rodziców...

a i panie w dziekanacie owszem są bardzo pomocne i bardzo miłe nawet znaja nas po imieniu interesuja sie jak tam nam egzaminy idą itd
nie jeden z wykladowców mowił ze zaoczni są bardziej zaradni, ze nie wybrzydzaja ze znalezieniem pracy po studiach, a w trakcie studiów niktorzy pracuja by miec kase na oplate studiów

Edytowane przez anusiakk_kk
Czas edycji: 2010-06-09 o 19:12
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:13   #26
aanettee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 420
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Elegance masz jeszcze duuuużo czasu
__________________


I love electro house!<3
aanettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:32   #27
enter code
Zadomowienie
 
Avatar enter code
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 756
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Na studiach zaocznych potrzebna Ci tylko i wyłącznie zdana matura.
Student na zaocznych = pieniądze dla uczelni

co za brednia
zastanów się nad tym co piszesz jeśli nie znasz sytuacji

ja tak samo jak dziewczyny, ciężko pracuje zeby oplacic czesne, czesto nie mam czasu na nauke. weekendy mam w wiekszosci zajete i do tego daleko dojezdzam. a wymagaja tego samego co od dziennych, czesto egzaminy mamy z nimi, dostajemy te same zestawy pytan.
kładnia się studentka UW
__________________
Zacznij od tego co znasz, a potem wymyśl to na nowo. Nie zdziw się, gdy zobaczysz że niesamowite kwiaty rosną na zwykłej ziemi. S.King

enter code jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:33   #28
justaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 589
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Na Akademi Ekonomicznej jest tak, że dzienni mają lajtowo. Przykład? Moja przyjaciółka studiuije zaocznie finanse i przepisała się do niej dziewczyna z dziennych i jej pierwsze pytanie to " z których przedmiotów macie zaliczenie za obecność?" - moja kumpela, że z zadnego. Tamta dziewczyna po 2 tygodnie się spowrotem przepisała na dzienne mówiąć, że tam przynajmiej za siedzenie ma zdane i, że nie będzie "harować". Jest tak często, że dzienni mają więcej zajęć więc im się należy a zaoczni musza nadrobić materiał i się uczyć na zaliczenie czy egzamin. Utarło się tak, że jeśli płacisz to masz wszystko ale to jednak ściema.
__________________
justaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 18:19   #29
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Mam, ale wolę się już zastanowić..
Wolałam się więcej dowiedzieć
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:59   #30
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Studia zaoczne - co i jak?

Elegance to wszystko zależy od uczelni, kierunku studiów i samych wykładowców. ja skończyłam mgr na dziennych i teraz robie licencjat na zaocznych na zupełnie innej uczelni i mam porównanie. Na dziennych musiałam się duuuużo uczyć, miałam dużo egzaminów na których rzeczywiście wymagali, na zajęcia trzeba było chodzić, pisać kolokwia itd. na zaocznych mam zajęcia co 2 tygodnie od rana do nocy w małych dusznych salach gdzie jest b. dużo ludzi i zero przerw co powoduje ze niewiele się wynosi z zajęć. Wymagać nie wymagają, egzaminy trudne nie są i geralnie wg. mnie to jest zabawa w studiowanie. pewnie ze na innych uczelniach moze byc inaczej,ale moje zdanie jest takie ze jezeli chcesz zdobyc papier i sie przesliznac przez studia z minimalnym nakladem pracy to zaoczne sa dla Ciebie:p
mnie najbardziej rozbawial sytuacja jak u mnie na 1roku babki w przedziale 45-50 lat negocjowały z wykładowcą żeby na egzaminie można było dostać 6 !!!!! nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać...
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.