Zawód księgowa/księgowy - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-09, 11:21   #1171
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;45954373]Co byście wybrały:
1) Praca w Urzędzie Skarbowym w księgowości na pół roku i dają umowę zlecenie, czyli żadnych praw. (dodam, że pracowała tam kiedyś mama Tż i masakrę miała, ponoć normalne w US),
2) Czy zrobić sobie z kurs z j. angielskiego za darmochę i potem (od lipca) pójść na gwarantowany staż, też pół roku, do księgowości do firmy, którą sobie sama znajdę (najpierw chcę celować w międzynarodówki, a jak tam nie wyjdzie, to uderzać w większe biura rachunkowe).

Pomóżcie proszę.[/QUOTE]

Co to znaczy, ze miala masakre? Mnostwo pracy, siedzenie po godzinach, gnebienie czy co?
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 11:23   #1172
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
Co to znaczy, ze miala masakre? Mnostwo pracy, siedzenie po godzinach, gnebienie czy co?
Wszystko z powyższych

Dowiedziałam się, że ponoć nowy naczelnik jest.

Nie wiem sama, oba to tylko pół roku. Dziś z kolei aplikowałam na inny staż, płatny przez firmę z możliwością zatrudnienia potem. Zobaczymy
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 12:26   #1173
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczyny a jakie polecacie książki do samodzielnego pogłębiania wiedzy (takie mniej zaawansowane, raczej dla początkującej osoby, ogólniejsze)?
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 17:27   #1174
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;45956382]Wszystko z powyższych

Dowiedziałam się, że ponoć nowy naczelnik jest.

Nie wiem sama, oba to tylko pół roku. Dziś z kolei aplikowałam na inny staż, płatny przez firmę z możliwością zatrudnienia potem. Zobaczymy[/QUOTE]

to ja bym chyba wybrala ten staz...

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie polecacie książki do samodzielnego pogłębiania wiedzy (takie mniej zaawansowane, raczej dla początkującej osoby, ogólniejsze)?
podrecznik z skwp, polecali u nas tez B. Gierusz 'Podrecznik do samodzielnej nauki ksiegowania'
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 20:21   #1175
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Jutro pójdę się dowiedzieć do US o co chodzi, za ile i czy nie ma szans na stałe zatrudnienie, jak nie, to wybiorę staż, z pewnością.
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:20   #1176
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

jest tu moze ktos, kto zaczal kurs w SKWP w Krakowie 22 lub 30 marca br?
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:45   #1177
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie polecacie książki do samodzielnego pogłębiania wiedzy (takie mniej zaawansowane, raczej dla początkującej osoby, ogólniejsze)?
a ja polecam zeszyty z rachunkowości na gofinie - bardzo fajnie na kontach opisane są różne operacje gospodarcze.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 19:55   #1178
magduza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 66
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczyny, potrzebuję materiałów informacji o grupie G4+1 - zawodowej organizacji księgowych (USA, UK, Kanada, Australia, Nowa Zelandia). W Internecie nic nie mogę znaleźć, może oni jakoś inaczej się nazywają jeszcze? Wiecie gdzie szukać?
magduza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 07:30   #1179
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Chartered Institute of Management Accountants ? Chartered Global Management Accountant?
Może tą drogą uda Ci się znaleźć info, jak pogrzebiesz głębiej.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz

Edytowane przez monachee
Czas edycji: 2014-04-28 o 07:34
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 10:16   #1180
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam, dołączę do wątku, pracuje w księgowości, ale niestety w budżetowce i to nie na stałe tylko na zastępstwo. Swoją przyszłość chcę związać z księgowością i chciałabym rozwijać się w tym kierunku. Rozglądam się za pracą powoli, chciałabym żeby to była praca w jakiejś większej prywatnej firmie lub w biurze rachunkowym. Czy coś wiadomo o deregulacji zawodu księgowego? Zastanawiałam się na tym czy nie podejść do egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg, niedługo będę miała dwa lata doświadczenia w księgowości, ale w takim wypadku chyba nie sensu.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 20:22   #1181
morael
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 14
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Magduza G41 byl miedzynarodowa grupa zajmujaca sie wyznaczaniem standardow ksiegowosci, ktora zakonczyla dzialalnosc w 2001 roku - obecnie standardy sa wyznaczane przez IASB (Inernational Accounting Standards Board) - IFRS i IAS.
morael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 06:38   #1182
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Kochane, zwróciłam się do mojej byłej szefowej z prośbą o referencje i w odp. usłyszałam, że mam je sama sobie napisać a kobieta tylko się pod nich podpisze I szczerze? nie mam bladego pojęcia co napisać. Może udzielicie kilku wskazówek a ja już tekst sobie sklecę?
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:23   #1183
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

hahaha, ja sobie sama opinię z praktyk pisałam

może poszukaj czegoś w necie?
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 13:16   #1184
blackorchid1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam . Mam do was pytanie jako do księgowych. Od niecałych dwóch miesięcy chodzę na praktyki do pewnej firmy w dziale księgowości. Zaproponowano mi pracę w wakacje, jednak zastanawiam się nad tym z powodu moich obowiązków tam. Do tej pory nic nie księgowała ani nie wyliczałam, tylko wpinam dokumenty, sprawdzam, przepisuje, kseruję odbieram pocztę i wysyłam listy. Dlatego chciałam się zapytać czy myślicie, że w takiej sytuacji warto tam pracować, moje obowiązki na 90% by się nie zmieniły. Mówiłam kilka razy, że chciałabym nauczyć się księgować, księgowy odpowiedział, że dobrze, ale do teraz nic nie zrobiłam, a minął prawie miesiąc. Gdybyście były na moim miejscu zostałybyście w takiej pracy? Nie wiem czy na moim przyszłym pracodawcy zrobiłyby wrażenie takie doświadczenie, chyba najbardziej liczy się w tej pracy umiejętność księgowania? Jak uważacie, bo nie wiem za bardzo co teraz robić.
blackorchid1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:04   #1185
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A masz jakieś podstawy rachunkowości i księgowości ?
To prac TYLKO na wakacje czy na dłużej ?
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:14   #1186
blackorchid1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
A masz jakieś podstawy rachunkowości i księgowości ?
To prac TYLKO na wakacje czy na dłużej ?
Przez dwa miesiące pracowałam w biurze rachunkowym i trochę księgowałam, więc nie jestem całkiem zielona w tym temacie.
Nie wiem czy to praca na dłużej czy tylko na wakacje, była tylko mowa, że nie muszę przez cały okres wakacji tam pracować.
blackorchid1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 09:13   #1187
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez blackorchid1 Pokaż wiadomość
Witam . Mam do was pytanie jako do księgowych. Od niecałych dwóch miesięcy chodzę na praktyki do pewnej firmy w dziale księgowości. Zaproponowano mi pracę w wakacje, jednak zastanawiam się nad tym z powodu moich obowiązków tam. Do tej pory nic nie księgowała ani nie wyliczałam, tylko wpinam dokumenty, sprawdzam, przepisuje, kseruję odbieram pocztę i wysyłam listy. Dlatego chciałam się zapytać czy myślicie, że w takiej sytuacji warto tam pracować, moje obowiązki na 90% by się nie zmieniły. Mówiłam kilka razy, że chciałabym nauczyć się księgować, księgowy odpowiedział, że dobrze, ale do teraz nic nie zrobiłam, a minął prawie miesiąc. Gdybyście były na moim miejscu zostałybyście w takiej pracy? Nie wiem czy na moim przyszłym pracodawcy zrobiłyby wrażenie takie doświadczenie, chyba najbardziej liczy się w tej pracy umiejętność księgowania? Jak uważacie, bo nie wiem za bardzo co teraz robić.
Wiesz co, jak mnie wprowadzano to przez pierwsze tygodnie zaczynałam od archiwizowania dokumentów, dekretowania wyciągów bankowych, zaznajamiania się z planem kont itp.
Dopiero potem od razu zostałam rzucona na głęboką wodę.

Sądzę, że w relacji najważniejsza jest szczerość - powinnaś porozmawiać z pracodawcą i poprosić go o określenie obowiązków, które miałabyś wykonywać - zaznacz, że zależy Ci na księgowaniu itp. i poczekaj na jego reakcję. Druga rzecz to już musisz sama zdecydować, czy nie masz ciśnienia na tę lub jakąkolwiek robotę w czasie wakacji i możesz sobie pozwolić na szukanie czegoś innego. Ja na przykład zostałabym w tej pracy, zyskałabym fundusze i czas na szukanie miejsca, w którym mnie do tej księgowości przyjmą. Bo jak masz nie mieć nic, to lepiej chociaż tego wróbla
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:30   #1188
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

czesc czy ktoras z Was zdawala egzamin na 2 stopniu w SKwP?
jesli tak to co mozecie powiedziec o poziomie trudnosci?
mysle o zapisaniu sie na 2 stopien, ale nie wiem czy sobie poradze
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:26   #1189
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A jesteś po pierwszym stopniu albo jakieś studia czy coś?

Generalnie jak się chodzi na zajęcie, robi zadania domowe i przerabia te wszystkie zadania + zapoznanie się z ustawami to nie powinno być problemu...
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 11:39   #1190
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
czesc czy ktoras z Was zdawala egzamin na 2 stopniu w SKwP?
jesli tak to co mozecie powiedziec o poziomie trudnosci?
mysle o zapisaniu sie na 2 stopien, ale nie wiem czy sobie poradze

Witam, a posiadasz certyfikat MF?
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 12:37   #1191
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

koncze niedlugo kurs I stopnia
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 12:58   #1192
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ale w Stowarzyszeniu jaki kurs robisz?

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Wybacz, myslalam ze piszesz o Certyfikacji Zawodowej nadawanej przez Ministra Finansow. A Tobie chodzi pewnie o kurs samodzielnego ksiegowego. 13 lat temu bylo bardzo latwo, ale ten kurs nie przygotowuje zupelnie do egzaminu przed MF. Tak wiec spokojnie, jesli nawet rozpoczelas przygode z rachunkowoscia niedawno, to poradzisz sobie z 2 stopniem w zupelnosci.
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 13:57   #1193
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
koncze niedlugo kurs I stopnia
Hej
I jak oceniasz I stopień? W jakim mieście robilas?
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 14:17   #1194
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Hej
I jak oceniasz I stopień? W jakim mieście robilas?
Jestem bardzo zadowolona, kurs jest drogi, ale wg mnie warty tych pieniędzy Jedyne co mi nie pasuje, to fakt, ze zajec praktycznych (na komputerach) bylo tylko 8 godzin lekcyjnych. Ale po sesji i obronie licencjata planuje isc na praktyki/staz do biura rachunkowego i zweryfikowac umiejetnosci w praktyce

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Ale w Stowarzyszeniu jaki kurs robisz?

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Wybacz, myslalam ze piszesz o Certyfikacji Zawodowej nadawanej przez Ministra Finansow. A Tobie chodzi pewnie o kurs samodzielnego ksiegowego. 13 lat temu bylo bardzo latwo, ale ten kurs nie przygotowuje zupelnie do egzaminu przed MF. Tak wiec spokojnie, jesli nawet rozpoczelas przygode z rachunkowoscia niedawno, to poradzisz sobie z 2 stopniem w zupelnosci.
Tak, to dopiero poczatki, nie mam jeszcze doswiadczenia w praktyce, ale zamierzam niedlugo to zmienic
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 14:35   #1195
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Trzymam za was kciuki. Ja 15 lat temu, studiowalam pracujac jednoczesnie. Dzis nadal w tej samej firmie (15 lat), malymi kroczkami awansowalam i od nastoletniej uczennicy stalam sie specjalista o najwyzszych uprawnieniach w pelni niezaleznym. Uwielbiam swoja prace. Polaczenie rachunkowosci, prawa i psychologii to zrealizowanie marzen. Jesli bedziecie potrzebowaly pomocy z zakresu ksiegowosci, zapraszam. Mam tez kilka swoich autorskich prac, opracowan. Kursy wybierajcie jedynie przy SKwP. Pozniej zapiszcie sie do nich jako czlonkowie, placcie niewielkie skladki, dostaniecie legitymacje (warta pokazania podczas aplikacji o prace)uprawniajaca do wielu darmowych odczytow. I juz teraz pobierzcie sobie wersje demo programow FK aby zapoznac sie jak buchalteria wyglada w rzeczywistosci.
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 15:40   #1196
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

U mnie kurs nie jest nawet drogi, ale to pewnie dlatego że wyłączyli z zajęć programy komputerowe bo ponoć wtedy dużo osób nie przychodziło na zajęcia. Można sobie osobno iść na kurs z któregoś programu (chyba 20h w cenie 200zl czy jakos tak) więc to nie aż tak dużo raczej.


Chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, że mało (w moim regionie znikome - w jednym biurze jedynie przyjmują na bezpłatne praktyki) jest ofert pracy np. jako pomoc księgowej/asystent, nawet za niską stawkę (bo ja za taką jestem w stanie iść byleby się czegoś w praktyce uczuć). Wszędzie są poszukiwani samodzielni/główni księgowi z kilkuletnim doświadczeniem i całą resztą. Ja bardzo chętnie, ale najpierw chcę to doświadczenie podstawowe gdzieś zdobyć...
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 16:52   #1197
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A na jakim programie uczą pracy podczas tych 8-godzinnych zajęć praktycznych?
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 20:21   #1198
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Trzymam za was kciuki. Ja 15 lat temu, studiowalam pracujac jednoczesnie. Dzis nadal w tej samej firmie (15 lat), malymi kroczkami awansowalam i od nastoletniej uczennicy stalam sie specjalista o najwyzszych uprawnieniach w pelni niezaleznym. Uwielbiam swoja prace. Polaczenie rachunkowosci, prawa i psychologii to zrealizowanie marzen. Jesli bedziecie potrzebowaly pomocy z zakresu ksiegowosci, zapraszam. Mam tez kilka swoich autorskich prac, opracowan. Kursy wybierajcie jedynie przy SKwP. Pozniej zapiszcie sie do nich jako czlonkowie, placcie niewielkie skladki, dostaniecie legitymacje (warta pokazania podczas aplikacji o prace)uprawniajaca do wielu darmowych odczytow. I juz teraz pobierzcie sobie wersje demo programow FK aby zapoznac sie jak buchalteria wyglada w rzeczywistosci.
gratulacje mam nadzieje, ze kiedys tez tak bede mogla napisac

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
U mnie kurs nie jest nawet drogi, ale to pewnie dlatego że wyłączyli z zajęć programy komputerowe bo ponoć wtedy dużo osób nie przychodziło na zajęcia. Można sobie osobno iść na kurs z któregoś programu (chyba 20h w cenie 200zl czy jakos tak) więc to nie aż tak dużo raczej.

Chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, że mało (w moim regionie znikome - w jednym biurze jedynie przyjmują na bezpłatne praktyki) jest ofert pracy np. jako pomoc księgowej/asystent, nawet za niską stawkę (bo ja za taką jestem w stanie iść byleby się czegoś w praktyce uczuć). Wszędzie są poszukiwani samodzielni/główni księgowi z kilkuletnim doświadczeniem i całą resztą. Ja bardzo chętnie, ale najpierw chcę to doświadczenie podstawowe gdzieś zdobyć...
w Krakowie 2 stopien kosztuje 3300, a np. w Rzeszowie jest ze 2 razy tanszy.
dla mnie to duzy koszt, ale mam nadzieje, ze jakos zorganizuje te pieniadze

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
A na jakim programie uczą pracy podczas tych 8-godzinnych zajęć praktycznych?
Symfonia
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 20:53   #1199
Daisy30
Zadomowienie
 
Avatar Daisy30
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 319
Zawód księgowa/księgowy

Oczywiscie, ze Ci sie uda. Wystarczy chciec

Edytowane przez Daisy30
Czas edycji: 2014-05-31 o 04:36
Daisy30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:56   #1200
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Daisy30 Pokaż wiadomość
Trzymam za was kciuki. Ja 15 lat temu, studiowalam pracujac jednoczesnie. Dzis nadal w tej samej firmie (15 lat), malymi kroczkami awansowalam i od nastoletniej uczennicy stalam sie specjalista o najwyzszych uprawnieniach w pelni niezaleznym. Uwielbiam swoja prace. Polaczenie rachunkowosci, prawa i psychologii to zrealizowanie marzen. Jesli bedziecie potrzebowaly pomocy z zakresu ksiegowosci, zapraszam. Mam tez kilka swoich autorskich prac, opracowan. Kursy wybierajcie jedynie przy SKwP. Pozniej zapiszcie sie do nich jako czlonkowie, placcie niewielkie skladki, dostaniecie legitymacje (warta pokazania podczas aplikacji o prace)uprawniajaca do wielu darmowych odczytow. I juz teraz pobierzcie sobie wersje demo programow FK aby zapoznac sie jak buchalteria wyglada w rzeczywistosci.
Zazdroszczę
Ja aktualnie kończę licencjat z administracji, mam specjalność związaną z finansami więc miałam podstawy rachunkowości, niestety pani dr która nas uczyła moim zdaniem słabo przekazywała wiedzę, w dodatku ja też specjalnie nie dążyłam do tego, żeby to zrozumieć... Teraz na II stopień chcę iść na ekonomię i chciałabym dostać staż w biurze rachunkowym bo stwierdziłam, że jednak chciałabym być księgową Ale jestem ciekawa czy skoro wtedy nie załapałam podstaw to czy udałoby mi się teraz to zrozumieć... Myślę też o kursie I stopnia (może gdybym miała staż w biurze rachunkowym to mogłabym spróbować II stopnia) w SKWP
Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe artykuły tłumaczące prosto podstawy to byłabym wdzięczna
Poza tym - jak myślicie, czy mając licencjat z administracji (ze specjalnością finanse publiczne) mogłabym się starać o staż (z PUP) w biurze rachunkowym?
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.