Cienie, worki pod oczami. WĄTEK ZBIORCZY! - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-22, 10:51   #1381
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: oenobiol na cienie i worki

To cieszę się że są efekty Odezwij się jeszcze za dwa tygodnie to i ja sobie kupię
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 03:05   #1382
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Cienie pod oczami

nie wiem, czy interesuje Cię rowniez kolorówka

jesli tak - na stronie -
http://www.physiciansformula.com/en-...akeupdemo.html

wchodzisz w make up demo - zaznaczasz "play now" -i na palecie kolorów, jeśli najedziesz myszką np. na kolor fioletowy, to po drugiej stronie wyświetli się kolor pomarańczowy lub żółty, oznacza to, że jeden kolor neutralizujemy drugim; i tak czerwone pryszcze neutralizuje zielony,a cienie pod oczami - od żółci po pomarańcze
następnie klikasz w " continue" i potem są dwie propozycje: light correstion i concealing correction - obejrzyj je - to dobra lekcja kamuflowania tego, co na buzi niepożądane.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:29   #1383
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
nie wiem, czy interesuje Cię rowniez kolorówka

jesli tak - na stronie -
http://www.physiciansformula.com/en-...akeupdemo.html

wchodzisz w make up demo - zaznaczasz "play now" -i na palecie kolorów, jeśli najedziesz myszką np. na kolor fioletowy, to po drugiej stronie wyświetli się kolor pomarańczowy lub żółty, oznacza to, że jeden kolor neutralizujemy drugim; i tak czerwone pryszcze neutralizuje zielony,a cienie pod oczami - od żółci po pomarańcze
następnie klikasz w " continue" i potem są dwie propozycje: light correstion i concealing correction - obejrzyj je - to dobra lekcja kamuflowania tego, co na buzi niepożądane.
Dziękuje Ci ogromnie, to jest super
Zakupiłąm właśnie palete korektorów z sephory, i będę się bawić

I jeszcze wrzucę swoje 'oko' nieszczęsne i tą paletę korektorów

Będę wdzięczna za jeszcze jakieś pomysły, bo jak już mówiłam - maseczki, ogórki, zimne okulary - w moim przypadku dają zerowy efekt, a na wątku który jest dziewczyny polecają głownie taki podkład, który w moim przypadku się grudkuje i wygląda strasznie ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photo4.jpg (44,7 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg photo3.jpg (44,5 KB, 15 załadowań)
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 13:54   #1384
Healene
Raczkowanie
 
Avatar Healene
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 83
Dot.: Dołki pod oczami

Też mam takie doły, jestem szczupła czyli to pewnie niedobór tłuszczu w tym miejscu
Healene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 23:29   #1385
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Dołki pod oczami

Hmmm... watek z 2005 oku, ale widze że dużo osób ma z tym problem.

Natomiast po krótce:

1. Opuchlizna powiek - przyczyną jest gromadzenie się wody w tkankach, na skutek przemęczenia czy nadmiaru soli w pożywieniu. Stale zapuchnięte powieki mogą wskazywać na zaburzenia org. np. krążenia lub schorzenia nerek - wtedy trzeba skonsultować się z lekarzem. Natomiast doraźnie można stosować zimne okłady - kostka lodu owinięta w kilka warstw gazy lub łagodniej działający wyjęty z lodówki plaster ogórka bądź awokado.

2. Obwódki pod oczami - mogą być wynikiem nerwowości, braku snu, niewłaściwego ożywiania się, wyczerpania org. lub choroby, braku żelaza, witamin, zakłócenia usuwania zanieczyszczeń z org. czy też są dziedziczne. Najczęściej są cechą wrodzoną, związaną z rodzajem skóry ( im cieńsza i delikatniejsza, tym bardziej prześwitują przez nią naczynia krwionośne, przyciemniając jej barwę ) By zlikwidować te sińce zaleca się sen i wypoczynek, posiłki bogate w wit., może to być stosowanie kremów które w składzie zawierają ARNIKĘ (dzięki której zalegająca krew odpływa,a prześwitujące naczynka bledną ), wyciągi z kwiatów i nasion kasztanowca zwyczajnego lub liści miłorzębu japońskiego.
W gabinecie kosmetycznym zaleca się leczenie przy pomocy drenażu limfatycznego, w domu pić codziennie sok z cytryny z miodem - można rozżedzić przegotowaną wodą, spacery na świeżym powietrzu, kompresy z czarnej herbaty - której skł. są : garbniki działające ściągająco, tonizująco i łagodząco i kofeina poprawiająca lokalne krążenia krwi co powoduje zmniejszenie sińców i obrzęków.

Innym sposobem ich usunięcia może być uszczelnianie naczyń włosowatych, przywrócenie im elastyczności, znormalizowanie przepuszczalności oraz stosowanie ekstraktów z roślinzielarskich o działaniu przeciwobrzękowym - kasztanowiec, nagietek, bluszcz zwyczajny, kwiat lipy - bogaty w śluzy i flawonoidy gdzie zmiękcza naskórek i poprawia transpirację i prespirację skóry i arnika .

Taka mała dygresja co do tego iż odkryto że sińce mogą być spowodowane również alergią na pleśniowy malutki grzybek unoszący się w pyle dużych miast, który niewidoczny jest gołym okiem i przenika do śluzówki nosa i zatok powodując opuchnięcie przez co blokuje częściowo krwoobieg twarzy. Ciemnoczerwona mająca kłopoty z odpływem krew prześwituje przez skórę okolic oczu uzewnętrzniając si ę w formie ciemnych sińców. W wuniku tej reakcji na działanie tego pleśniaka po penym czasie mogą się utworzyć specyficzne worki pod oczami .

3. Opuchnięcie dolnej powieki możę spowodowane być stanami wyczeroania nerwowego, zaburzeniami krążenia lub chorobą nerek. Opuchlizny te tworzą się na skutek zastojów limfy lub dziedzicznej skłonności do odkładania się pod oczami tk tłuszczowej, która zaczyna opadać gdy zmniejsza się elastyczność skóry. Jeśli nie ma żadnych chorób to trzeba zastosować preparaty zawierające wyciągi z przywrotnika, bluszczu i skrzypu ( napinają, wygładzają i oczyszczają skórę , zmniejszając nadmiar tłuszczu w tk łącznej. Do stosowania zew. - kompresy z kwaiatów lipy i świetlika lekarskiego.

Natomiast jeżeli chodzi o wpływ solarium na te rzeczy to nie będe mówić jak szkodzą skórze bo to dogłebny temat. Natomiast w skórze znajdują się włókna kolagenowe dzięki którym nasa twarzyczka jest elastyczna i jędrna pod wpływem sztucznego światła solaryjnego włókna ulegają degradacji i po jakiś dłuższym czasie skóra staje się mniej elastyczna i jędrna dzięki czemu powstają przdwczesne zmarszczki i można wyglądać jak "starsza pani" ntomiast również naruszana jest struktura naszego Dna - wpływ solarium ma jeszcze wiele negatywnych wpływów.
No ale cóż niektórym niestety nie da się przetłumaczyć szkodliwości tak jak nałogowym palaczom.


ufff się rozpisałam mam nadzieję że wam to pomoże warto spróbować bo to sprawdzone metody
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 19:00   #1386
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Cienie pod oczami

Wejdź na ten wątek tam dużo się rozpisałam na temat różnych defektów związanych z oczami są tam różne porady i to co stosować aby zniwelować je. -
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=79851
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 15:51   #1387
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Cienie pod oczami

A slyszalyscie moze o tym nowym produkcie Garniera z kofeina? Jest w formie takiej rolki malutkiej. Jesli ktoras uzywa to poprosze o opinie

Aha i jeszcze pytanko, moze troche malo wiedzaca jestem, ale mam te okulary i nie wiem jak je uzywac. Wystarczy wlozyc do lodowki i potem nalozyc do spania czy jakos inaczej?
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca



mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-29, 16:36   #1388
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez mini8700 Pokaż wiadomość
A slyszalyscie moze o tym nowym produkcie Garniera z kofeina? Jest w formie takiej rolki malutkiej. Jesli ktoras uzywa to poprosze o opinie

Aha i jeszcze pytanko, moze troche malo wiedzaca jestem, ale mam te okulary i nie wiem jak je uzywac. Wystarczy wlozyc do lodowki i potem nalozyc do spania czy jakos inaczej?
Hmmm, pierwsze słyszę ^^ trzeba będzie w KWC sprawdzić

Okulary wkładasz do zamrażarki, po czym zakłądasz na jakieś 15-20 minut (tyle wynosi mój rekord )
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 16:54   #1389
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Cienie pod oczami

http://www.allegro.pl/item452094624_452094624.html
Tak to wyglada, widzialam w ostatnim tygodniu mnostwo reklam o tym produkie i mialam nadzieje ze juz go ktos kupil i moze ocenic

Edit: sa 3 opinie na KWC
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca




Edytowane przez mini8700
Czas edycji: 2008-11-29 o 16:55
mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 17:25   #1390
aga17-a1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 43
Dot.: Cienie pod oczami

No niestety jeśli chodzi o mnie to nic nie pomaga tylko makijaż, wszystkie domowe sposoby dobre na parę godz.
aga17-a1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 18:53   #1391
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez mini8700 Pokaż wiadomość
http://www.allegro.pl/item452094624_452094624.html
Tak to wyglada, widzialam w ostatnim tygodniu mnostwo reklam o tym produkie i mialam nadzieje ze juz go ktos kupil i moze ocenic

Edit: sa 3 opinie na KWC
Będę go miała w tym tygodniu, tata wraca z Holandii i mi już kupił (oczywiście po podaniu konkretnej nazwy wczoraj ). Jak wypróbuję, to opiszę efekty. Ale cena wysoka jak na Garnier - 15€

Cytat:
Napisane przez aga17-a1 Pokaż wiadomość
No niestety jeśli chodzi o mnie to nic nie pomaga tylko makijaż, wszystkie domowe sposoby dobre na parę godz.
No właśnie A ja czasem chciałabym gdzieś wyleciec na szybko bez makijażu, i nie mieć tych czarnych sińców
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 14:00   #1392
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: oenobiol na cienie i worki

Czy to napewno dziala? Wlasnie czytalam na temat oenobiolu. Zaleca sie brac 2 tab dziennie, w przypadku cieni pod oczami przez 30 dni. Wiec to by bylo dwa opakowania. Strasznie drogo!! Czy ktos wie cos wiecej na ten temat? Wystarczy jedna miesieczna kuracja?
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 16:32   #1393
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: oenobiol na cienie i worki

mam nadziejże ze ktoś się jeszcze odezwie, bo ja się jeszcze waham co do kupna
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 07:25   #1394
janova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: oenobiol na cienie i worki

Nie wiem czy wystarczy jedna miesięczna kuracja. myślę, że zależy to od skali problemu. moje cienie były naprawdę ciężkie. widzę dużą różnicę po tych trzech tygodniach. niestety całkowicie się ich nie pozbyłam. nadal używam korektora, ale już tylko w minimalnej ilości (może to akurat wiąże się z mojej obsesji na tym punkcie- pewnie równie dobrze teraz pomógłby zwykły podkład).
za kilka dni kończę drugie opakowanie i sama się zastanawiam czy kupić następne. przeszukiwałam internet, ale nie znalazłam żadnej oceny tych tabletek z wyj. forum "zeberka" - nie wiem co to za strona, więc może nie powinnam polecać, ale tam oenobiol też dostał bardzo pozytywną ocenę.
Jedno wiem na pewno, cienie nie są jedynie defektem kosmetycznym. Smarowanie różnymi mazidłami może pomóc, ale samo w sobie problemu nie rozwiąże, dlatego, że problem tkwi głebiej, z reguły w nieodpowiednim krążeniu limfy. Do mnie pomysł naprawy naczyń krwionośnych jakimś suplementem od wewnątrz bardziej przemawia niż smarowanie kremem.
janova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 22:33   #1395
bebucho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Podkrązone oczy + worki

Mam 16 i chciałbym sie dowiedzieć , ponieważ od urodzenia mam podkrazone oczy ale nie zwracałem na to uwagi od dłuszego czasu znajomi sie pytaja dlaczego tak mam ,
Chciałbym unikac jakis głupich tekstów w moją strone ,


wiem ze miałem zaplenie miesnia sercowego , ale wrecz moja mam ma to samo , aa dokładnie ma worki ale nie ma sinych.
Do jakiego lekarza mam sie udać.? do tego co sie lecze ,, czy do okulisty ./ lepiej prywatnie?
Uzywałęm Świetlika z Avonu a dokładnie liiv botanicals - "krem pod oczy" Witalnosc natury spf 15 , ale po 1 razie jak go uzyłem oczy stały sie bardziej sine i juz tego nie uzywałem.Uzywałęm tez "Hydra energy cooling eye stick z oriflame a tez to nie pomogło ... Uprawiam sport, dobrze sie odżywiam . i nie wiem co mam robić. Miałem badnia krwi itp do Szkoły wiec miałem dobre.


POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

MIAŁEM BADNIA DO SQL I JAKOS COS JAKAS KRESKA WYSZŁA MAŁA ALE / GŁÓWNY LEKARZ POWIEDZIAŁ ZE WSZYSTKO DOBRZE JEST WIEC BADANIA MAM OK . NO CHYBA ZE NERKI ALE WĄTPIE ;|

Edytowane przez bebucho
Czas edycji: 2008-12-09 o 22:34
bebucho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:04   #1396
bebucho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Podkrązone oczy + worki

co zrobić helpppppppppppp me
bebucho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:48   #1397
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Podkrązone oczy + worki

Cytat:
Napisane przez bebucho Pokaż wiadomość
co zrobić helpppppppppppp me
Może zrobisz badanie moczu? może coś z nerkami, czytałam na forum że to może być przyczyną, sama z tym walcze , ale u mnie to przeważnie z niewyspania. zobacz sobie wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=96513

I na jednej stronie w necie wyczytałam to :

Skóra pod oczami jest najcieńszą okolicą ciała ( ma ok 1mm) dlatego też rozszerzone naczynia są tu bardziej widoczne w postaci cieni pod oczami, które są widoczne gdy naczynia bardziej się rozszerzają. Mają one kolor fioletowy. Przyczyną ich powstawania może być między innymi: praca przy komputerze, nieprzespana noc, picie alkoholu przed pójściem spać, zaburzenia żołądka i nerek, nadmierne spożywanie soli ( zatrzymuje ona wodę w organizmie) a także anemia, zaburzenia hormonalne. Występują częściej u osób z ciemnymi włosami,spowodowane jest to nadmierną pigmentacją. Mogą być również dziedziczne.

Także przyczyn może byc wiele, badania i jeszcze raz badania a przede wszystki mdobry lekarz, który nei zlekceważy Twojego problemu.

A masz może problemy z miesiączką? jeśli tak to moze jakieś zaburzenia hormonalne. Czytałam tez że jedna dziewczyna robiła badania moczu, niby nic nie wyszło złego, ale jak udała się na badanie USG nerek to okazało się , że jedna jest troche zniekształcona.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 11:17   #1398
bebucho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Podkrązone oczy + worki

nerki i all mam zdrowe , krew tak samo .


to nie wiem jakis krem który pomoze czy coś ?
bebucho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 12:30   #1399
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Podkrązone oczy + worki

Cytat:
Napisane przez bebucho Pokaż wiadomość
nerki i all mam zdrowe , krew tak samo .


to nie wiem jakis krem który pomoze czy coś ?
na opuchnięci i cienie pod oczami też podobno są dobre zimne okłady, a także położenie zimnych torebek z czarną herbatą, poza tym picie dużo wody ok 8 szklanek dziennie, a tak doraźnie to możesz spróbować nakładać jakiś korektor. Ja wczoraj kupiłam Shiseido make up cancaelar, numer 4. Nałożyłam go dzisiaj, trochę rozświetla skórę pod oczami i rozjaśnia cienie, wiedziałam też z Maybellina korektor nie pamiętam nazwy, ale luknij sobie one są w takim małym okrągłym słoiczku i wydawały się mieć fajną konsystencję nie za gęstą ani za leistą no i są w przystępnej cenie.

poza tym poczytaj sobie może cóś co znalazłam w necie:

http://www.zeberka.pl/art.php?id=1584

http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=105

od dziś także zaczynam walkę z cieniami, bo już mam dośc, wyglądam na popuchniętą i pobitą ech...

do tego wszystkiego duuuuuuużo snu.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-19, 21:27   #1400
bebucho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Podkrązone oczy + worki

`/ tak tak pic 8 szklanek a co to da . xD jestem facetem raczej korektor odpada


musi byc na to jakis sposób wtf/ na kazdym forum pisza to samo i swoje problemy ale nigdzie nie piszą jak tego sie pozbyc omg
bebucho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 12:40   #1401
kasia14440
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
podkrazone oczy, a nawet since

Mam 15 lat, i od kiedy pamietam mama zawsze mi mowila ze mam podkrazone oczy, sama to widzialam , robilam rozne kuracje: opatrunki z lodu, dlugie spanie. Wstaje do szkoly o 7.00, szkole mam na 8.00.w poniedzialki mam 8 lekcji we wtorki 6 srody 7 w czwartki 8 a w piatki 6- to chyba nie za duzo zebym byla zmeczna, teraz mam czasami mniej podkrazone oczy a czasami wiecej. co mam robic? zwracam sie do was z prosba o pomoc jestem w totalnym dolku przez moje oczy..
kasia14440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 13:41   #1402
Everywhere
Raczkowanie
 
Avatar Everywhere
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 34
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

dam ci kilka przepisów na okłady z ziół, jednak wiadomo, zioła jak zioła, na efekty trzeba sobie zasłużyć anielską cierpliwością, tak więc raczej nie spodziewać się po pierwszym razie wspaniałych efektów.
Rozdrobniony kwiat rumianku / kwiat chabru / bławatek / ziele szałwi zalej taką ilością wody, aby powstała gęsta papka. Doprowadź do wrzenia, aż otrzymasz jednolitą, kleistą masę (gdy jest zbyt gęsta należy dodać trochę wody). Po lekkim prestudzeniu - tak, żeby nie oparzyć skóry, zawija się zioła w gazę i przykłada na chore miejsce. Po czym nakrywa, najpierw ceratką lub folią, a potem watą i bandażuje. Dla efektywniejszego działania okładu, można, oprócz ziół śluzowodnych, dodać inne - o działaniu kojącym, pobudzającym - w zależności od potrzeby.

jeszcze dodam, że możesz kupić sobie żelowe okularki - do kupienia w lepszych drogeriach, kosztują, od kilku do kilkudziesięciu złotych. Możesz także smarować oczy świetlikiem (rośliną oczywiście ).

Everywhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 13:48   #1403
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

Możliwe, że te podkrążone oczy są "wpisane" w twój wygląd. Moja siostra też tak ma. Polecam okłady z torebek herbaty (chłodnych) i żel ze świetlikiem. Żelowe okularki też dają efekty. Jeśli śpisz zbyt nisko (płaska poduszka) podkrążenie się powiększy (takie malutkie "poduszeczki" się robią).
trinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 15:28   #1404
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

Mozesz uzywac kremow na since i korektora ktory je ukryje.

Sprobuj z zelem arnikowym od Flos Leku, albo z kremem pod oczy tej samej firmy z serii dla cery naczynkowej. Krem od YR i od Nivea Aqua Sensation( czy jakos tak sie w PL nazywa) tez sa fajne. Pod oczy regularnie uzywa trzech ostatnich produktow( zel anikowy mnie zniechecil, bo ja juz potrzebuje czegos kremowego z tluszczem, a po zelu skora mi sie sciagala, mozliwe ze tobie on wystarczy). Jestem po 30-tce i mam male nabyte since. Przy regularnym uzywaniu plus makijaz( tobie wystarczy sam korektor, jestes mloda, wiec nie musisz sie jeszcze az tak zamalowywac, tylko te newralgicne miejsca) widze poprawe. Zdecydowanie po zmyciu makijazu, wygladam swiezej. Nie wiem czy ty po miesiacu czy dwoch zauwazych roznice. Po twoim poscie domyslam sie, ze to wrodzona przypadlosc i pewnie since sa mocniejsze niz u mnie, jednak warto sprobowac. Powinnas szukac w kosmetykach wyciagu z arniki i kasztanowca, to podstawa przy walce z sincami.
Moze okazac sie, ze mimo kilkumiesiacznego uzywania kremow z tymi ziolami, nadal nic sie nie zmienilo( z dziedzicznymi sincami ciezko sie walczy), wtedy zostanie ci tylko dobry korektor pod oczy. Oczywiscie dbac o skore pod oczami i tak powinnas, bo tam skora najszybciej sie starzeje, a na dobrze nawilzonej skore, korektor lepiej wyglada, lepiej stapia sie ze skora i go nie widac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 19:14   #1405
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

moze to co napisze nie bedzie optymistyczne ale coz...wydaje mi sie ze wiele kobiet narzekajacych na since nie ma pojecia co to znaczy miec prawdziwe cienie, czyli takie ktore sa duze , ciemne, i na ktore nie pomagaja rzeczy typu..dieta, sen, ziolka, odpowiedni tryb zycia, domowe sposoby,maseczki, kremiki, bzdety ani korektory za 200zl
z reguly ma sie cienie drobne na ktore dziala zmiana trybu zycia i pielegnacja, ja mam niekorygowale cienie od zawsze i juz po prostu...odpuscilam sobie walke z nimni, nie dzial nic, nic, a kazdy korektor z jakim mialam do czynienia byl kpina, nawe ten tynk dermatol nic nie pomagalo wysokopolkowych korektorach nie wspomne....

niektorzy po prostu maja taka urode i tyle, smutne ale wyprobowalam tyle sposobow ze wiem juz ze sa cienie ktore beda z nami do konca

ostatnio czytalam informacje o peelingach dermatologicznych ktore podobna sa bardzo silne i nastawione na likwidacje takich opornych cieni, ale jak na arzie nie znalalzlam na ten temat wiecej informacji i tez nie znlazlam nikogo kto by mogl ocenic ich dzialanie...ale jakas to nadzieje
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 19:52   #1406
kasia14440
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

Dziekuje wszystkim bardzo serdecznie za odpisanie na moja wiadomosc 'podkrazone oczy, a nawet since' w waszych wypowiedziach bardzo czesto powtazaly sie ze podkrazone oczy sa juz wrodzone, to bardzo straszne..no ale jak nie ma wyjscia to bede patrzala za fluidami, peelingami itp.

tylko nie wiem czy to pomoze, bo jak ostatnio zrobilam sobie kilka warstw fluidu to nic nie pomoglo, mam tez peeling GARNIER to mi tez nie pomaga. Prosze o dalsza pomoc, jade w kwietniu do Polski na swieta wielkanocne, dlatego musze wygladac jakos poprostu swietnie. Prosze o pomoc
kasia14440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 23:14   #1407
nymphadora_tonks
Przyczajenie
 
Avatar nymphadora_tonks
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
GG do nymphadora_tonks
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

Ja też mam takie sińce ale już od podstawówki, teraz jestem w liceum.

Zaczęło mi się to chyba w 5 klasie podstawówki, kiedy byłam bardzo chuda i brałam leki na anoreksję. Więc myślałam że te sińce są z "chudości" po prostu bo anorektyczki tak mają.
Ale teraz wcale nie jestem już taka chuda, w 2 lata zyskałam 10 kg. A sińce mam nadal.
To by było dziwne, że mam taką urodę "sińcową" ale dopiero w wieku 12 lat mi się pojawiły..
W zimie sińce są dużo większe, w lato albo się zmniejszają (?) albo ich nie widać bo jestem opalona, sama nie wiem czemu.
A jakieś kremy i żele albo opatrunki to czysty bezsens bo i tak nic się nie zmienia, po prostu sińce są i kropka.

Ale często robi mi się słabo, i kiedyś też myślałam że to z tej chudości, ale może to jakaś choroba po prostu a sińce są tego objawem. Może anemia, nie wiem. Muszę w końcu iść na badania krwi.
__________________

nymphadora_tonks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 23:20   #1408
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

nymphadora_tonks na badania krwi i do lekarza idź z wynikami. Objawy masz niepokojące.
Niektórzy taką mają urodę z tymi sińcami. Nie przejmujcie się tym tak bardzo
trinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 00:38   #1409
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

Mam tak samo. Tzn. podkązone i cienie fioletowe. Na szczescie juz sie nauczylam i korektor idzie w ruch zawsze rano
Oczywiscie mialam badania krwi ale wszystko ok, juz taka moja natura.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 01:07   #1410
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: podkrazone oczy, a nawet since

Dla mnie to bez sensu leczyć zewnętrznie coś co wynika z tego co się dzieje wewnątrz organizmu. Chociaż wiele osób liczy, że wszelkie kremy mają cudowną moc. One tymczasowo zamaskują tylko defekt którzy ma swoją przyczynę wewnątrz organizmu, ale nie wyleczą go na dłużej.
Skóra pod oczami jest bardzo dzienka, więc absolutnie żadnych peelingów w tej strefie się nie robi
kasia14440
Jakie masz ciśnienie? wysokie, czy niskie?
Jak się odżywiasz?
Nie masz problemów z nerkami? J
aką masz skórę? Suchą, czy tłustą/mieszaną.
Ile czasu spędzasz na świeżym powietrzu?

Żadne kremy ani inne mazidła nie pomogą, jeżeli tryb życia jest niewłaściwy. Po za tym podkrążone oczy to sygnał, żeby się przebadać. Możliwe, że masz początki anemii, lub innej choroby.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-16 15:41:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.