oszukana :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-19, 07:15   #31
bro
Raczkowanie
 
Avatar bro
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 497
Dot.: oszukana :(

wiecie co wam powiem, ja od jakiegoś czasu biorę tylko za pobraniem, kilka złotych drożej, ale jak nie dojdzie to nie stracę pieniędzy przynajmniej, szczególnie jak to są droższe rzeczy to jeszcze dodatkowo zawsze sprawdzam przy kurierze paczkę czy w środku jest wszystko w porządku żeby ewentualnie spisać protokół reklamacji, przykro mi olik, że akurat źle trafiłaś, mam nadzieję, że jeszcze się wyjaśni
__________________
devon rex - moja nowa miłość
bro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 10:00   #32
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: oszukana :(

Dziewczyny, przecież transakcje do 300 zł na allegro są ubezpieczone i można kupować w ciemno bo jakby co to allegro zwraca pieniądze.

Czytałyście regulamin zanim zapisałyście się na ten portal aukcyjny?
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 11:07   #33
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: oszukana :(

Cytat:
Napisane przez bro Pokaż wiadomość
wiecie co wam powiem, ja od jakiegoś czasu biorę tylko za pobraniem, kilka złotych drożej, ale jak nie dojdzie to nie stracę pieniędzy przynajmniej, szczególnie jak to są droższe rzeczy to jeszcze dodatkowo zawsze sprawdzam przy kurierze paczkę czy w środku jest wszystko w porządku żeby ewentualnie spisać protokół reklamacji, przykro mi olik, że akurat źle trafiłaś, mam nadzieję, że jeszcze się wyjaśni
mam nadzieje. Jak na razie ciągle nie odbiera telefonu. Wprawdzie nie miną tydzien od transakcji, ale wole się upewnić że mimo zawieszonego konta użytkownik wyśle mi towar. Na razie będe czekać. I zasypywać telefonami i mailami

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przecież transakcje do 300 zł na allegro są ubezpieczone i można kupować w ciemno bo jakby co to allegro zwraca pieniądze.

Czytałyście regulamin zanim zapisałyście się na ten portal aukcyjny?
wiem że zwraca.
ale aby zwrócili kasę, trzeba złożyć skargę do policji. Czy składając skargę do policji, oni sami to załatwiają czy podają to do sądu? jeśli tak, to czy ja będę coś opłacała? czy będe musiała jeździć do innych miast na przesluchania?
Widzisz, niby proste, a tyle pytań
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 21:35   #34
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: oszukana :(

a właśnie mam do Was pytanie.

Czy jeśli zgłoszę doniesienie na policję, że wpłaciłam pieniądze użytkownikowi z allegro, jednak nie wysłał mi przedmiotu (oczywiście dam wszystkie potrzebne dane i dokumenty potwierdzające), to czy jest możliwość że będę wzywana do sądu w charakterze świadka?
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:21   #35
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: oszukana :(

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
a właśnie mam do Was pytanie.

Czy jeśli zgłoszę doniesienie na policję, że wpłaciłam pieniądze użytkownikowi z allegro, jednak nie wysłał mi przedmiotu (oczywiście dam wszystkie potrzebne dane i dokumenty potwierdzające), to czy jest możliwość że będę wzywana do sądu w charakterze świadka?
Tak, jest taka możliwość.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:37   #36
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: oszukana :(

no to trudno, jakoś przeboleję te 90zł i oszusta na wolności
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 23:04   #37
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: oszukana :(

Ale zeznawać w sądzie to przecież nic strasznego, a koszty ewentualnej podróży zostaną Ci zwrócone.

Poza tym nie wiadomo czy sprawa w ogóle trafi do sądu.

Edytowane przez Titane
Czas edycji: 2009-01-26 o 23:05
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 23:08   #38
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: oszukana :(

No niby nic strasznego, ale marnuje się czas (szczególnie że musiałabym jechać do innego miasta) no i gdybym był akurat wtedy za granicą... to musiałabym wrócić albo nie jechać.. dla 90zł.. eh
Dużo osób zostało oszukanych, więc myślę że zostanie wytoczona mu sprawa.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 10:27   #39
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: oszukana :(

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
a właśnie mam do Was pytanie.

Czy jeśli zgłoszę doniesienie na policję, że wpłaciłam pieniądze użytkownikowi z allegro, jednak nie wysłał mi przedmiotu (oczywiście dam wszystkie potrzebne dane i dokumenty potwierdzające), to czy jest możliwość że będę wzywana do sądu w charakterze świadka?

Ja zostałam oszukana przez użytkownika allegro na kwotę 80,00 (doładowanie Orange o wartości 100+10 gratis) i złożyłam doniesienie na policję, nie byłam wzywana jako świadek, byłam powiadamiana listami poleconymi o przebiegu sprawy, nie byłam na żadnej rozprawie (za daleko z Lublina do Białej Piskiej). Ten co mnie oszukał i kilkanaście innych osób skazany został prawomocnym wyrokiem na naprawę szkody-niestety do tej pory nie widzę tej "naprawy" a wyrok uprawomocnił się 04.07.2008. Od allegro też nie dostałam zwrotu z ubezpieczenia, zamiast tego zablokowali mi konto bo doszli do wniosku, że musiałam udostępniać komuś konto bo logowałam się bardzo często na różnych komputerach (uczelnia, kafejki, u brata, na wakacjach itp.) co jest niezgodne z regulaminem więc i z kasy ubezpieczenia allegro nic nie dostałam. Tak wiec powodzenia, może też nie będziesz wzywana przy takiej ilości oszukanych.
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.