karmienie piersią - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-11, 21:42   #301
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się nieco wyżaliłam, ale jest mi z tym źle. Niby się z tym pogodziłam, ale jednak nie do końca. .
Współczuję przeżyć,to nie jest łatwe ani przyjemne.

Próbowałaś może sns? Chociaż teraz to chyba za późno jeśli nie chce ssać piersi w ogóle. Ilością odciąganego mleka się nie przejmuj. Ja raz odciągnęłam 120ml w pierwszym miesiącu życia. Potem po 20-40ml max, a zwykle w okolicach 10.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 10:40   #302
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 70
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_
, że jest ciężko i czasem człowiek ma dość, ale to szybko minie. Pewnie wydaje Ci się, że to nigdy nie nastąpi, ale Twój maluch raz dwa urośnie. Ciesz się tym, że jest taki malutki, że jesteś[ całym jego światem.
Dzieki, dokladnie tak sie teraz czuje.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja
Ogólnie to mnie nerw już wziął,bo Lubięwiedzieć już w 3 chyba wątku wałkuje to samo,dosatej odpowiedzi,ok rozumie a za chwilę od nowa.
Storotko, zalozylam jeden watek o karmieniu, poniewaz nie wiedzialam czy sluchac mojego pediatry czy nie i przegladzac dziecko, bo wedlug niej za szybko przybiera na wadze. Dostalam odpowiedz a teraz mialam innego rodzaju watpliwosci. Po to jest forum zeby pytac, jesli sie czegos nie wie. Lepiej sie upewnic niz popelniac bledy w przypadku niemowlat. Widzisz, zapytalam, ty odpowiedzialas i ja praktykowalam mniej wiecej twoja porade przez ostatni dzien i mam dziecko spokojniejsze ktore nawet przespalo 3 h wczoraj w dzien i kolejne 2,5 wieczorem.
Dziekuje za link do artykulu, chociaz szczerez mowiac troche mnie przerazil, wlasnie ze wzgledu na komenatarze pod nim proszace o pomoc w odstawieniu dziecka 2-letnego od piersi. Ja musze wrocic do codziennego zycia na kilka miesiecy i nie bede mogla dziecka karmic piersia dlugo, dlatego tak bardzo martwie sie zeby nie uzaleznic go za bardzo ode mnie.

A swoja droga ksiazka to The Baby Whisperer, napisana przez Tracy Hogg i moim zdaniem jest bardzo dobra, bo wiekszosc rad ktore tam kobitka napisala sie sprawdzaja w moim przypadku np. mowic do dziecka o tym co sie bedzie z nim teraz robic.
lubiewiedziec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 10:48   #303
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: karmienie piersią

A ja z kolei bardzo odradzam panią Hogg..
Metody przypominające tresurę małego dziecka + zabójstwo dla kp.

No, ale cóż, każdy zrobi jak uważa..
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 10:58   #304
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: karmienie piersią

Też czytałam tę książkę i bardzo mi pomogła ale juz piszę w czym:

- Tracy pisała, żeby obserwować dziecko, zapisywać sobie co kiedy robi i ustaliś jakiś rytm
u mnie choć wydawało sie, ze rytmu nie ma żadnego, po 3 dniach zapisków, coś sie wyłoniło i to pomogło nam sprawniej funkcjonować, wiedziałam już kiedy mniej więcej córka śpi w ciagu dnia i nie próbowałam usypiać jej na siłę, kiedy nie była śpiąca
ustaliło nam się, że mała je co mniej więcej 1,5h w dzien i 2h w nocy więc strałam się spacery, zakupy itp załatwiać pomiędzy karmieniami
no i wiedziałam też, że żadne tam 3h, mowy nie ma

- wprowadziliśmy rytuały np. wieczorny ok 19 kapiel, potem karmienie, czytanie ksiażeczek i inne ciche, spokojne zabawy, potem karmienie i sen, dzieki temu młoda zasypiała o 21 położona do łóżeczka
około 10 rano szłyśmy na spacer, po powrocie przewijanie, karmienie i córka miała dłuższą drzemkę, w czasie której mogłam przygotować obiad, poprasować itp.
po południu, kiedy dzieci robią się bardziej marudne, szłyśmy na drugi spacer a moje ciekawe świata dziecko było zajęte jego obserowowaniem

- rozróżnianie rodzajów płaczu - nie każdy płacz dziecka oznacz głód, więc nie na każde piśnięcie przystawiałam do piersi ale też potrafiłam rozpoznać głód bez płaczu i wtedy karmiłam, więc mała byłą generalnie szczęśliwym i zrelaksowanym dzieckiem


Czyli w skrócie: obserwacja, reagowanie, szacunek tak, tresura i odgórne ustalanie ram, nie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:01   #305
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
Dzieki, dokladnie tak sie teraz czuje.



Storotko, zalozylam jeden watek o karmieniu, poniewaz nie wiedzialam czy sluchac mojego pediatry czy nie i przegladzac dziecko, bo wedlug niej za szybko przybiera na wadze. Dostalam odpowiedz a teraz mialam innego rodzaju watpliwosci. Po to jest forum zeby pytac, jesli sie czegos nie wie. Lepiej sie upewnic niz popelniac bledy w przypadku niemowlat. Widzisz, zapytalam, ty odpowiedzialas i ja praktykowalam mniej wiecej twoja porade przez ostatni dzien i mam dziecko spokojniejsze ktore nawet przespalo 3 h wczoraj w dzien i kolejne 2,5 wieczorem.
Dziekuje za link do artykulu, chociaz szczerez mowiac troche mnie przerazil, wlasnie ze wzgledu na komenatarze pod nim proszace o pomoc w odstawieniu dziecka 2-letnego od piersi. Ja musze wrocic do codziennego zycia na kilka miesiecy i nie bede mogla dziecka karmic piersia dlugo, dlatego tak bardzo martwie sie zeby nie uzaleznic go za bardzo ode mnie.

A swoja droga ksiazka to The Baby Whisperer, napisana przez Tracy Hogg i moim zdaniem jest bardzo dobra, bo wiekszosc rad ktore tam kobitka napisala sie sprawdzaja w moim przypadku np. mowic do dziecka o tym co sie bedzie z nim teraz robic.
Powiem tak ,pomijając inne kwestie i to,ze Tracy o psychologii dziecięcej wie niewiele ("szanuj dziekco,mów do niego,oprowadź pierwszego dnia po domu ,ale olej jego płacz i zakwalifikuj do jednego z kilku typów" ).Szaucnek to traktowanie dziecka indywidualnie i odpowiadanie na jego potrzeby.Samodzielne spanie to tez nie żadna konieczność a dzieci mają różne etapy w życiu i każde zaczyna samo spac w odpowiednim momencie,bez tresury i nerwów.
Ale do sedna to nie jest dobra książka ,szczególnie jesli chodzi o karmienie piersią. Ta kobieta nie karmiła,niewiele wie o fizjologi laktacji. W temacie karmienia szukaj pomocy u osób mających doświadczenia albo wiedzę.Albo jedno i drugie najlepiej. Jest takie forum na gazeta.pl -Karmienie piersią,mozna uzyskac porade do doradcy latacyjnego.
Moja córka ma 2,5 roku,odstawia się sama powoli,ale rozumiem doskonale,ze mzoesz nie chciec karmić tak długo. Co do karmienia i powrotu do pracy ,jedno z drugim nie koliduje. Jeśli jesteś w domu ,karmisz,jesli jesteś w pracy dziecko je coś innego. Masa kobiet pracuje i karmi.
Najlepszą metodą odstawienia jest redukcja karmień ,powoli i stopniowo.I wbrew pozorom łatwiej odstawić rozumne dziecko niż niemowlaka,który nie wie dlaczego mama zabiera mu to co najbardziej lubi.

To nie jest tak,ze dziecko się coraz bardziej do Ciebie będzie przyzwyczajać ,przeciwnie,to teraz najbardziej Ciebie potrzebuje,teraz budujesz dla niego bezpieczną bazę z której za chwilę ruszy na podbój świata jeśli dasz mu tyle poczucia bezpieczeństwa ile potrzebuje będzie z czasem coraz bardziej niezależne.
Za chwilę synek będzie chciał z twoich rak poznawać świat.Odłożony może płakać,marudzić. To nie będzie wymuszanie,maluch tego nie umie. Nie manipuluje.Prosi w jedyny sposób w jaki umie,żebyś pomogła mu cos zobaczyć,żebyś była blisko.Jesli olejesz jego płacz nauczy się,ze do mamy nie warto mówić,bo i tak ma go gdzieś. Mozesz nosić go w chuście albo w nosidle ergonomicznym,będziesz miała wolne ręce a on dobry widok i mamę blisko
Pozniej zacznie siedzieć.Będzie pewnie potrafił pobawić się sam dłużej,ale dalej będzie oczekiwał Twojego towarzystwa.Przyjdzie tez pora pierwszych lęków separacyjnych,teraz uważa Ciebie i siebie za jendość,ok 6-mca zrozumie,ze mozesz sie oddalić,ale nie pojmie jeszcze ze wracasz,będzie bał się Ciebie stracić.
Potem zacznie pełzać i raczkować.Będzie podbijał świat i wracał do Ciebie. Będzie oczekiwał asysty i radości z jego postępów.Zacznie chodzić. Biegać. Ale ciągle Ty będziesz dla niego źródłem ukojenia.Miejsce kilkugodzinnych godzinnych karmień i noszenia zajmie powoli zabawa i oglądanie otoczenia. Nie musisz go do samodzielności zmuszac ani jej uczyć,on jest na nią zaprogramowany,tak jak każdy człowiek.

Przepraszam,ze wczoraj naskoczyłam na Ciebie,po prostu boli mnie to,ze młode mamy dają się manipulować kiepskim poradom i książkom .Tracy Hogg nie była pscyhologiem,rodzicem,nie uczyła się o rozwoju dziecka.Zrobiła furrorę bo opierając się na metodach ze szpitala potrafiła wytresować dzieci tak,zeby nie przeszkadzały rodzicom.A nie o to w rodzicielstwie chodzi.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2013-12-12 o 11:04
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:08   #306
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: karmienie piersią

Moja znajoma naraz wróciła do pracy i postanowiła odstawić w tym samym czasie 9 miesięczne dziecko. Moim zdaniem pomysł słaby z tego powodu, że stęsknione za mamą dziecko ma dołożony kolejny stres - odstawienie. A w nocy i tak nie śpi, mimo braku kp. To ja już wolałabym dać pierś i sobie spać razem z dzieckiem niż zastanawiać się, co zrobić, skoro piersi nie, a spać nie chce. Strzał w kolano, moim zdaniem.

Ja chyba od nowego roku odstawię mojego ssaka, karmię tylko raz na dobę wieczorem, tylko myślę, że ona mleka wciąż potrzebuje, mm nigdy nie piła i nie wiem, czy da się przekonać.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:14   #307
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość

Ja chyba od nowego roku odstawię mojego ssaka, karmię tylko raz na dobę wieczorem, tylko myślę, że ona mleka wciąż potrzebuje, mm nigdy nie piła i nie wiem, czy da się przekonać.
no to startujemy razem u nas tez pewnie będzie koniec z nowym rokiem

Jak nie da się przekonać do mm to mozna nabial podawać w innej formie,to nie musi być mleko.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 11:24   #308
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja znajoma naraz wróciła do pracy i postanowiła odstawić w tym samym czasie 9 miesięczne dziecko. Moim zdaniem pomysł słaby z tego powodu, że stęsknione za mamą dziecko ma dołożony kolejny stres - odstawienie. A w nocy i tak nie śpi, mimo braku kp. To ja już wolałabym dać pierś i sobie spać razem z dzieckiem niż zastanawiać się, co zrobić, skoro piersi nie, a spać nie chce. Strzał w kolano, moim zdaniem.

Ja chyba od nowego roku odstawię mojego ssaka, karmię tylko raz na dobę wieczorem, tylko myślę, że ona mleka wciąż potrzebuje, mm nigdy nie piła i nie wiem, czy da się przekonać.
w jakim jest wieku?
To nie musi być mleko - może jakiś inny posiłek mleczny łyżeczką jedzony?

Zastanawiam się co zrobię z moją, póki co o odstawieniu nie ma mowy (cały czas mamy jedzeniowe kłopoty), ale potem - hm, ona butli nie, mm też nie - to chyba po prostu będę inaczej posiłki układać. Ale to za jakiś czas bo póki co mizernie strasznie je i w większości jest na kp.

Stokrotko :

Lubiewiedziec: ciekawostka dla Ciebie. Mam mocno piersiowe dziecko, w okresie noworodkowym często nie dawała się odłożyć, teraz zdarza się to nad ranem. Ale - coraz częściej są momenty, że odłożona do łóżeczka uśmiecha się, kładzie na brzuszku, układa do snu. SAMA. Bez uczenia, bez tresowania. Daje się odłożyć w nocy po karmieniu, mimo, że jest przytomna, ma oczka otwarte. Coraz częściej - po prostu idzie spać. Dojrzała do tego, układ nerwowy też. Pobudka nie wywołuje lęku takiego jak kiedyś. Nic nie musiałam robić, samo nadeszło.

Z Twoim dzieckiem też tak będzie!
To trudny dla Ciebie czas, ale Stokrotka napisała samą prawdę : teraz jesteś najbardziej potrzebna dziecku. Jeśli teraz dostanie od Ciebie maksimum uwagi, bezpieczeństwa i bliskości - śmielej potem ruszy w świat.
To nie prawda, że dziecko będzie rozpieszczone i uczepione mamy - dziecko będzie spokojniejsze, pewniejsze siebie, pewniejsze tego, że może się bezpiecznie oddalić, bo w razie czego ty jesteś obok i udzielisz wsparcia.

Spróbuj inaczej patrzeć na swoje dziecko : ono nie wie że mamie chce się siku, nie zjadło obiadu, ono nawet nie wie, że jesteście odrębnymi istotami. Wie tylko, że się boi, jest głodne, potrzebuje bliskości. Jedynym komunikatem jaki zna - jest płacz. To nie jego zła wola, manipulacja rodzicem. Jedynie wołanie o pomoc - od której to ty - mama - jesteś przede wszystkim.
Przyglądaj się dziecku, słuchaj go - reaguj na potrzeby najszybciej jak możesz. Szybko będziesz wiedziała o co chodzi Twojemu dziecku, ono będzie spokojniejsze, ty mniej zirytowana.

Pamiętaj też o tym, że dziecko się zmienia, jego potrzeby też. Inaczej je, inaczej śpi. Rozwija się, coraz więcej będzie okresów czuwania, ale będzie też potrzebować tego "wiszenia na piersi", żebyś mu mogła wyprodukować więcej mleka. To niezbędne. Ale MINIE.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:33   #309
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: karmienie piersią

Moja córka za dwa miesiące kończy dwa lata (OMG!!!! ), w nocy nie je, w dzień nawet dobrze, tylko martwię się, że jednak za mało wapnia będzie miała, ona tych kaszek mlecznych nigdy specjalnie jeść nie chciała.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:42   #310
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: karmienie piersią

Ja odstawiłam. Po 11mcach. Tzn. mała jadła tylko w nocy, czasem wieczorem po kolacji, a nocą to ciumkanie takie tam. Rano i wieczorem je kaszki mleczne + w dzień różny nabiał dostaje, mm samego nie chce, to nie.
Odstawiłam - dostałam potwornej anginy ropnej, z wysoką temperaturą, nie miałam siły na nic a karmienie w tym momencie (bo na początku choroby 2 razy karmiłam) było torturą, mnie bolała każda komórka skóry nawet Malutka zniosła dobrze, nie dopomina się, gdy się obudzi łyknie trochę wody i tyle. Usypia jak dawniej, przytulona na moich rękach na chwilę, często też się wierci i chce zejść i iść spać sama. To się nie zmieniło.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:55   #311
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja córka za dwa miesiące kończy dwa lata (OMG!!!! ), w nocy nie je, w dzień nawet dobrze, tylko martwię się, że jednak za mało wapnia będzie miała, ona tych kaszek mlecznych nigdy specjalnie jeść nie chciała.
a twaróg?

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44126738]Ja odstawiłam. Po 11mcach. Tzn. mała jadła tylko w nocy, czasem wieczorem po kolacji, a nocą to ciumkanie takie tam. Rano i wieczorem je kaszki mleczne + w dzień różny nabiał dostaje, mm samego nie chce, to nie.
Odstawiłam - dostałam potwornej anginy ropnej, z wysoką temperaturą, nie miałam siły na nic a karmienie w tym momencie (bo na początku choroby 2 razy karmiłam) było torturą, mnie bolała każda komórka skóry nawet Malutka zniosła dobrze, nie dopomina się, gdy się obudzi łyknie trochę wody i tyle. Usypia jak dawniej, przytulona na moich rękach na chwilę, często też się wierci i chce zejść i iść spać sama. To się nie zmieniło.[/QUOTE]

Najważniejsze,że poszło bezboleśnie anginy nie zazdroszczę
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 12:02   #312
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: karmienie piersią

Moja mama dała jej ostatnio twaróg zmieszany z malinami - nie zjadła. Ona najbardziej lubi...bułę
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 12:03   #313
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja mama dała jej ostatnio twaróg zmieszany z malinami - nie zjadła. Ona najbardziej lubi...bułę
nie tylko ona

Ola ma taki swój rytuał ,jeśli TZ jest w domu kiedy wstaje to jadą razem po bułę
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 12:08   #314
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: karmienie piersią

"Maaamaaa....buła". I tak parę razy dziennie. A już na widok piekarni, aż pani za lady wyskakuje, żeby jej bułę wręczyć Żeby tak o warzywa wołała.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:29   #315
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
"Maaamaaa....buła". I tak parę razy dziennie. A już na widok piekarni, aż pani za lady wyskakuje, żeby jej bułę wręczyć Żeby tak o warzywa wołała.
Vixen chyba nie dajesz dziecku w sklepie jedzenia i to do tego jeszcze buły! Przecież to takie niekulturalne! Czasami trzeba pokazać dziecku, że musi poczekać a mama umie powiedzieć nie
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:49   #316
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: karmienie piersią

Kurna, to mi teraz prestiż na wizażu spadnie. No daje, ale po opłaceniu rachunku w piekarni, nie do lazenia po sklepie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 22:27   #317
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: karmienie piersią

Moja starsza ma 3,5 roku i kocha bułę ale nie każdą, nie myślcie sobie, ona ma swoje smaczki
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 10:22   #318
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
Boje sie ze przyzwyczaje go do usypiania przy piersi zawsze zawsze i potem jak troche podrosnie to nigdy nie zasnie beze mnie. A do tego on wcale nie jest glodny tylko chce miec cos w buzi dos sania ( ale smoczek wypluwa). Czy jesli bede go usypiac przy piersi to to sie nie skonczy zle na przylosc? Czy moze ktoras z was przechodzila przez cos takiego?
my przechodziłyśmy
Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Lubiewiedziec: ciekawostka dla Ciebie. Mam mocno piersiowe dziecko, w okresie noworodkowym często nie dawała się odłożyć, teraz zdarza się to nad ranem. Ale - coraz częściej są momenty, że odłożona do łóżeczka uśmiecha się, kładzie na brzuszku, układa do snu. SAMA. Bez uczenia, bez tresowania. Daje się odłożyć w nocy po karmieniu, mimo, że jest przytomna, ma oczka otwarte. Coraz częściej - po prostu idzie spać. Dojrzała do tego, układ nerwowy też. Pobudka nie wywołuje lęku takiego jak kiedyś. Nic nie musiałam robić, samo nadeszło.

Z Twoim dzieckiem też tak będzie!
u nas jak nigdy nie zasypiała sama tak teraz (ma rok) też nie zasypia sama. W nocy przy piersi, w dzień również + niekiedy muszę pokołysać. Odłożona w dzień nie pośpi dłużej niż pół godziny, przy piersi śpi dłużej. W nocy dłużej. Ostatnio drzemki spędza u mnie na rękach przy piersi a ja przy lapku
W nocy nieraz zdarza się, że zacznie się wiercić i za chwilę dalej śpi bez piersi.

Się zastanawiam czy nie zacząć jej odkładać do łóżeczka, ale szczerze mówiąc nie będzie mi się chciało wstawać jak się przebudzi
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 19:00   #319
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: karmienie piersią

Moja 2,5latka zasypia sama bez tresowania. Wcześniej nie mogłam jej odkleić od piersi Potrafi przyjść i powiedzieć, że chce spać układa się w łóżeczku, czasem chce żeby ją potrzymać za rękę. Czasem kładzie się ze mną i cała wtula. Przyjemnie razem leżeć
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 16:37   #320
Arina30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: karmienie piersią

Karmiłam swoją córcię 2 lata i początki tez nie były łatwe, ale po miesiącu było już ok. Karmienie piersią moim zdaniem jest o wiele wygodniejsze, bo masz je zawsze przy sobie i to w odpowiedniej temp. i dawce. Pomocna jest specjalna odzież do karmienia, co znacznie ułatwia życie i jest mega wygodne. np. taka bluza [ciach] może być fajnym rozwiązaniem, bo nawet po skończeniu karmienia można nosić i dobrze wygladać.

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-08-27 o 20:42 Powód: usunięto reklamę
Arina30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 17:53   #321
JulaBura
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 82
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez Arina30 Pokaż wiadomość
Karmiłam swoją córcię 2 lata i początki tez nie były łatwe, ale po miesiącu było już ok. .
Poczatki zwykle nie sa łątwe, ale wszystko kwestia wprawy
JulaBura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 22:24   #322
kenna kenna
Raczkowanie
 
Avatar kenna kenna
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Dot.: karmienie piersią


Świetny wątek. Jestem po 3 cc i dopiero teraz laktacja się udała tak prawdziwie z przystawianiem do piersi. Poprzednio kończyło się na laktatorze, tak więc nie poddawajcie się niepowodzeniom.

Nie o tym jednak chciałam napisać.
Starajcie się, aby piersi były równomiernie opróżniane. Tą mniej lubianą przez dziecko opróżniajcie laktatorem do końca, bo w kanalikach tworzą się stany zapalne , które mogą po latach zrakowacieć. Mam ostatnio w rodzinie i wśród znajomych przypadki raka przewodowego. Lekarze, jako przyczynę wskazali właśnie nierównomierne opróżnianie.
__________________
Niech spokój wreszcie trwa.
kenna kenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 06:57   #323
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja mama dała jej ostatnio twaróg zmieszany z malinami - nie zjadła. Ona najbardziej lubi...bułę
bardzo duzo wapnia ma...parmezan mozna go latwo przemycic

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 08:05   #324
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: karmienie piersią

Ja mam niestety niezbyt dobre pierwsze doświadczenia w karmieniu piersią, na początek praktycznie brak pomocy w szpitalu (przyszła pani, wsadzila cyca małej w buzie i poszła), karmienie przez nakładki, bo buźka za mała, dziecko nie śpiące wcale w nocy w efekcie 3 doby nieprzespane prawie całe z mojej strony, wycieńczenie, pokarmu tyle co kot napłakał, czekałam na nawał 3 doby....nie było, myślałam przyjdzie później - nie przyszedł. Ściąganie laktatorem i dostawianie do cyca, dziecko wyło z głodu, laktator ściągał 20 ml w pół godziny. Po tygodniu poddaliśmy się i dostała mm. Potem coraz częściej w końcu się skończyło na doakarmianiu po cycku. Próbowałąm nie dawać, dostawiać kiedy chciała - wytrzymywała mi do wieczora i ryk.
Ale najgorsze, że mój mąż i mama zaczęli mnie psychicznie dosłownie molestowac, że MUSZĘ karmić i absolutnie nie wolno mi nic jeść - zostawili mi jakieś 5 produktów na krzyż, chociaż małej niewiele szkodziło (ale jak tylko pierdła głośniej to od razu oskarżycielskie pytanie "CO JADŁAŚ?" I tak o to przez 3 tygodnie jadłam chleb z szynką i masłem (potem sałata) na kolacje i śniadanie, na obiad kurczak gotowany, indyk gotowany, buraczki, marchewka, jabłka gotowane i dżem z jeżyn. To było moje całe menu, na każde moje propozycje było, że dziecku zaszkodzi. Nie jadłam prawie żadnych warzyw i owoców, chodziłam zmęczona i zniechęcona, a że nie miałam ochoty jeść to i głodna. A i tak dokarmiałam mm, miałam poranione sutki, bo mała ciągnąc potrafiła godzinę, półtorej i była głodna. Jak mówiłam, że mam dosyć karmienia to podtykali mi dziecko pod nos i mówili "powiedz jej, że jutro nie dostaine".....mama mi cały czas mówiłą, że do roku czasu mam karmić, chociaż sama karmiła mnie i brata 3 miesiące. Chodzilam jak wyrodna matka co dizecka karmić nie chce, czułam się fatalnie, a jeszcze mnie dobijali, że dla dziecka się nie poświęcę....tylko 3 miesiące. Po kryjomu wyjadałam jakieś rzeczy, czy poszłam na pierogi, bo już nie wytrzymałam. Po 2 miesiącach zjadłam jajecznicę na śniadanie, a tosty były dla mnie jak 3 daniowy obiad.
Skończyło się na tym, że dziecko ma 2,5 miesiąca, jedzie na butelce i mm, ja mleko ściągam i w ciągu dnia jak mam 120ml to jest nieźle. Dostaje tyle, jem WSZYSTKO bo NIC jej nie szkodzi, włączając miód, orzechy, kakao, nabiał, truskawki. Mnie dopiero teraz zależy, ale nie wiem czy jeszcze można coś zrobić. Staram się ściągać mleko systemem 775533 po każdym karmieniu, ale nie zawsze mam czas
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 19:24   #325
kenna kenna
Raczkowanie
 
Avatar kenna kenna
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Dot.: karmienie piersią



Do postu#324.

Oprócz metody 775533, którą wypróbowałam i rzeczywiście podtrzymuje laktację ważne jest aby najpierw przystawiać do piersi, dopiero w ostateczności butla. Pomagają tzw. Weekendy relaksacyjne - na dwa dni kładziesz się z maluszkiem i go non stop przytulasz i przystawiasz. Ta metoda podobno świetna, ja po cc nie mogę jeszcze leżeć na boku...
Co do smoczka w butelce-ten o najmniejszym przepływie dla noworodków.

Wiem, że zaleca się odstawienie smoczka uspokajacza i butli od razu, ale ja bym to przeprowadzała małymi krokami.

Kopalnią wiedzy jest karmienie piersią na gazetowym.
Powodzenia i dużo przytulaj Dzidzię.
__________________
Niech spokój wreszcie trwa.
kenna kenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 07:38   #326
warguzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: karmienie piersią

My ze swoją żoną rozwiązaliśmy problem karmienia. Dzięki tym artykułom moja żona wie jak karmić, jak się odżywiać. Tak więc jeżeli ktoś ma jakieś z tym problemy bądź jeżeli chce się dowiedzieć czegoś więcej o tym to proszę wejść i problem rozwiązany!
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...ienie-piersia/
warguzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 12:59   #327
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: karmienie piersią

na wizazu za reklame trzeba placic
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 14:58   #328
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: karmienie piersią

Aż odpowiem chociaż wątek tylko podczytuje WArguzo ale z ciebie żałosny koleś.... Nie dość że reklamę wciskasz to jeszcze w idiotyczny sposób" my z żoną ten problem rozwiazalismy bla bal była żona wie jak się odżywiać " a myślisz że co? Ze my tu nie wiemy? Żałosny leming. A ty jej pewnie cycki trzymasz do karmienia nasi partnerzy też nas wspierają tak jak umieją...
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 10:51   #329
ariadn_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 324
Dot.: karmienie piersią

Dziewczyny pomóżcie! Nie wiem co robić bo od kilku dni mam coraz mniej pokarmu w piersiach a mały cały czas domaga się jedzenia. Jestem 3 miesiące po porodzie i póki co szło nam raczej w miarę dobrze a teraz nagle klapa. Jak sobie radziłyście z takim problemem? Miałyście go w ogóle? Cz tylko ja jestem jakaś taka dziwna? :/
ariadn_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 10:54   #330
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez ariadn_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie! Nie wiem co robić bo od kilku dni mam coraz mniej pokarmu w piersiach a mały cały czas domaga się jedzenia. Jestem 3 miesiące po porodzie i póki co szło nam raczej w miarę dobrze a teraz nagle klapa. Jak sobie radziłyście z takim problemem? Miałyście go w ogóle? Cz tylko ja jestem jakaś taka dziwna? :/
Możliwe, że to kryzys laktacyjny. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, połóż się z dzieckiem na cały dzień do łóżka i przystawiaj jak najczęściej.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 19:39:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.