W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-23, 07:18   #871
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
Dziecko lepiej uczyæ w grupie i przez zabawê.wiem, bo uczy³am takie ma³e gibonki😂
Dziewczyny mam dzis dola, wcxoraj przyjaciel mojego Tzta sie powiesi³...zdesperowany brakiem pracy, d³ugami,¿ona, która go w tak cudownej sytuacji zostawi³a...wczoraj rano by³ u nas a wieczorem odebra³ sobie ¿ycie...kolejna ofiara chorego pañstwa...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie wiem, co powiedzieæ Przykro mi bardzo

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
sama bylam zdziwiona ta cena
no to jak Toscana to kawke pijemy
co do Fiammi to oczywiscie mamusia wykrecila numera wnusia dziadziusiowi zlozyla zyczenia ,zaspiewala Jedzie pociag z daleka i powiedziala wierszyk Murzynek Bambo J.Tuwima(oczywiscie nie caly no ale z moja pomoca jakos dala rade)no i jakby nie bylo dziadzius wzruszyl sie do lez
tak Fiammi rozmawia i po polsku i po wlosku
Kawka kawka
Dziadek na pewno przeszczê¶liwy ale tu widzê ca³y repertuar zosta³ przygotowany ile Fiammi ma lat?
W ogóle ¶liczna jest, zerknê³am wczoraj na zdjêcia na fb
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 07:33   #872
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Hej Kochane nie mam dzis ani czasu ani humoru ani sily, tak sie wszyscy ciszylismy z tego przedszkola, a Flavcio dzis sie poplakal jak odchodzilam, przyszlam za godzinke a on u Pani na kolanach biedny zasmarkany, szukal mnie serce mi sie krajalo, pojutrze mam go przyprowadzic na pol godzinki tylko zeby przywyknal, Pani mowila ze to normalne, no a ja jestem jeszcze bardziej zmeczona tym su e giu, sali scendi, zawioze go zaraz lece po jakies zakupy, ledwo sie wyrabiam, a ja tu juz sobie w myslach sporzadzilam hormonogram, ze zrobie wielkie sprzatanie w domu hahah dobre sobie, jeszcze wiekszy syf mam

jutro wielki dzien, jedziemy na usg polowkowe, prosze o kciuki, dzis znowu mialam koszmary nocne, ze dzidzius urodzi sie z jakas wada





no ale czy u nas w Pl nie ma codziennie na pierwsze zaupki na drugie kotlety, kopytka, pierogi, kluski slaskie, no wiecznie ziemniaki i produkty maczne



cuciola samolotem chyba szybciej szczegolnie, ze loty nie sa drogie... w sierpniu nie polecam tlumy ludzi i piekarnik
a jeszcze zapomnialam napisace, ze chrzestna naszego synka jest z Salento i b czesto tam jezdzimy, w lato do miejscowosci Torre Suda, to jest niedaleko Gallipoli, b fajnie, bo nie ma tlumow i jest tanio, a w zasiegu reki pelno ciekawych miejsc i plaz, blisko do Ugento (plaza piaskowa), Salento w lato slynie z sagre, kazdego wieczoru jest jakas np. sagra del pesce, anguria i muzyka pizzica, sa to b fajne imprezy/manifestacje i duzo pieniazkow nie potrzeba
trzymamy kciuki i mamy nadzieje ze Flavcio przyzwyczai sie a moze to przez to, ze czesciowo mowi po polsku i nie dogaduje sie?

z tym makaronem to tak w zartach bylo. ja np nie gotuje codziennie makaronu ale u tesciow to na okraglo
u mnie w PL to jeszcze rosol co niedziele duzo maki i jedzenie bez zadnych witamin praktycznie....
wynajac jakis nocleg w Salento w sierpniu jest bardzo drogie
Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
Dziecko lepiej uczyæ w grupie i przez zabawê.wiem, bo uczy³am takie ma³e gibonki😂
Dziewczyny mam dzis dola, wcxoraj przyjaciel mojego Tzta sie powiesi³...zdesperowany brakiem pracy, d³ugami,¿ona, która go w tak cudownej sytuacji zostawi³a...wczoraj rano by³ u nas a wieczorem odebra³ sobie ¿ycie...kolejna ofiara chorego pañstwa...


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
biedaczysko i zona tez niezla. szkoda mi tych ludzi, ale zamiast isc pod parlament i protestowac, to wola sami sie powiesic.... a panstwo na to "przeciez w Grecji wiecej ludzi popelnia samobojstwo". tylko chodzic i glosowac
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 09:39   #873
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ

A ja ciagle po nocach snie o powrocie do Rzymu, ten koszmar mam prawie codziennie ,do szalu mnie to juz doprowadza....
a wkrotce bede musiala tam jechac i zatrzymac sie na dzien czy dwa.... w moich koszmarach samolot mi ucieka a ja zostaje w rzymie i nie moge sie z niego wydostac
O! Sen proroczy jak widze!

A co do naczynek to nie mam tego problemu. Nie pomoge wiec. poszperaj na KWC - powinna byc taka kategoria.

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Hej Kochane nie mam dzis ani czasu ani humoru ani sily, tak sie wszyscy ciszylismy z tego przedszkola, a Flavcio dzis sie poplakal jak odchodzilam, przyszlam za godzinke a on u Pani na kolanach biedny zasmarkany, szukal mnie serce mi sie krajalo, pojutrze mam go przyprowadzic na pol godzinki tylko zeby przywyknal, Pani mowila ze to normalne, no a ja jestem jeszcze bardziej zmeczona tym su e giu, sali scendi, zawioze go zaraz lece po jakies zakupy, ledwo sie wyrabiam, a ja tu juz sobie w myslach sporzadzilam hormonogram, ze zrobie wielkie sprzatanie w domu hahah dobre sobie, jeszcze wiekszy syf mam

Tak jak juz ci dziewczyny powiedzialy - to normalne. Jak sie Flavcio odnajdzie w grupie, zacznie sie bawic, pozna kolegow to przestanie plakac za toba.
No i faktycznie - moze sie musi zorientowac w jakim jezyku sie z dziecmi porozumiewac.


jutro wielki dzien, jedziemy na usg polowkowe, prosze o kciuki, dzis znowu mialam koszmary nocne, ze dzidzius urodzi sie z jakas wada

Sciskam kciuki!

jesli tylko macie ochote i nie bedzie Wam daleko to serdecznie zaparaszam w moje skromne strony dzis Flavcio mowi: mama placzewo za Toba znaczy, ze plakal jak sobie poszlam

Slodziak!!!

o mojemu mezowi by sie taka dieta cud przydala! ja juz stracilam nadzieje, ze on kiedys schudnie...a z biegiem lat coraz trudniej

To nie dieta cud - to comiesieczne wizyty u dietetyczki.

u nas ta zima naprawde atypowa, dzis normalnie wiosna! i jak narazie jak patrzylam na prognoze pogody to nie widze pogorszenia....a ta moja psiapsiolka z Toskanii poleciala w niedz do Nowego Jorku to dopiero ma zime hehe
Faktycznie nieciekawie trafila z pogoda.

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
Dziecko lepiej uczyæ w grupie i przez zabawê.wiem, bo uczy³am takie ma³e gibonki😂
Dziewczyny mam dzis dola, wcxoraj przyjaciel mojego Tzta sie powiesi³...zdesperowany brakiem pracy, d³ugami,¿ona, która go w tak cudownej sytuacji zostawi³a...wczoraj rano by³ u nas a wieczorem odebra³ sobie ¿ycie...kolejna ofiara chorego pañstwa...


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Smutna wiadomosc!

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
co do Fiammi to oczywiscie mamusia wykrecila numera wnusia dziadziusiowi zlozyla zyczenia ,zaspiewala Jedzie pociag z daleka i powiedziala wierszyk Murzynek Bambo J.Tuwima(oczywiscie nie caly no ale z moja pomoca jakos dala rade)no i jakby nie bylo dziadzius wzruszyl sie do lez
tak Fiammi rozmawia i po polsku i po wlosku

Bardzo ladnie!

A u mnie dalej pada - wczoraj po poludniu byla przerwa a teraz znowu.

Marshmallows sa baaaaardzo slodkie.
Opalilam jednego nad gazem ale mi nie smakowal bo czuc bylo gaz.
Nad ogniskiem to co innego - zapach naturalny.
A takich nieopalonych zjadlam kilka i sie zaslodzilam na caly dzien.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 10:13   #874
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

czesc dziewczyny, dolaczam sie do watku. od dwoch lat mieszkam w Rzymie i niedawno zostalam mama. czy ktoras z was wyrabiala paszport dla swojego dziecka? jak sie za to zabrac?


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lubiewiedziec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 10:23   #875
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Poka¿ wiadomo¶æ
czesc dziewczyny, dolaczam sie do watku. od dwoch lat mieszkam w Rzymie i niedawno zostalam mama. czy ktoras z was wyrabiala paszport dla swojego dziecka? jak sie za to zabrac?


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cze¶æ!
Gratulujê, synek czy córcia?

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Marshmallows sa baaaaardzo slodkie.
Opalilam jednego nad gazem ale mi nie smakowal bo czuc bylo gaz.
Nad ogniskiem to co innego - zapach naturalny.
A takich nieopalonych zjadlam kilka i sie zaslodzilam na caly dzien.
Ciocia mi radzi³a, ¿eby opaliæ marshamlows nad ogniskiem i w³o¿yæ pomiêdzy dwa herbatniki razem z kawa³kiem czekolady, podobno pyszne
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 10:28   #876
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

synek, ma trzy miesiace. Czy duzo mamy osob z Rzymu? Chetnie bym spotkala kogis, bo polski slyszalam ostatnio jak bylam w kosciele polskim przed ciaza.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lubiewiedziec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 12:17   #877
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Witaj Lubiewiedziec!

Ja jestem z Latiny.
Z Rzymu juz nie ma nikogo innego.
Jakos tak malo Polek we Wloszech sie u nas udziela.
A najwiecej z polnocy.

Princi - i co? W porzadku?
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 12:22   #878
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

ja z via gallia. Nie do wiary ze tylko we dwie jestesmy.


Ania
lubiewiedziec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 12:29   #879
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Witaj Aniu, opowiesz nam cos o sobie? Jeste¶ z Wlochem?
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 12:29   #880
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Hej wszystkim!

Sjoanna:
Cytat:
Bambi - tylko 5 kilo buraczkow? To juz lepiej popros o nasionka i zaczniesz je uprawiac w skrzyneczkach na balkonie.

Znajac moje talenty ogrodnicze wszystko mi zgnije..
Cytat:
- a musisz ty gotowac?
Bedziesz przeciez w pracy - goscie nie moga sobie sami ugotowac w ramach podziekowania za nocleg?
Zreszta znam sposob - ugosc ich po wlosku pasta z pomidorami to po 3 dniach sami cos zrobia albo pojda zjesc na miasto.

Zlosliwa jestem.

Nie no – dobry sposob z tym makaronem. Oni licza, ze to ja bede gotowac wiec mam zamiar sie w ten weekend zaopatrzyc, ugotowac I zamrozic. Juz pozyczylam garnki od tesciowej bo my mamy 2 I to nam wystarcza, ale dla takiej gromady to moze byc malo.Przygotowuje sie jak na wojne – hihi

Cuciola
Cytat:
Bambi, no przecie¿ buraczki tez tu sa takie ju¿ obrane i zagotowane sottovuoto chyba ze ty mówisz o takich w sloiczku ale tez chyba widzia³am

No wiem – jem te takie gotowane (mialam wczoraj na lunch), ale mialam na mysli surowe na sok. Maja najwiecej wartosci odzywczych. Ja codziennie sobie robie w sokowirowce rozne soki chociaz ostatnio przeczytalam ze sokowirowka to dziadostwo i nalezaloby zainwestowac w wysciskarke – nota bene min 400E…

Princi
Cytat:
jesli tylko macie ochote i nie bedzie Wam daleko to serdecznie zaparaszam w moje skromne stronydzis Flavcio mowi: mama placzewo za Tobaznaczy, ze plakal jak sobie poszlam
wspolczuje Ci gosci, Ty jeszcze sie nie nauczylas, ja juz mam nauczke, jak jezdze do Pl u nikogo sie nie goszcze i ja tez nie jestem hotelem, szczegolnie na tyle dni z dziecmi, oczywiscie wszystko zalezy od charakteru gosci, ale jak mam uslugiwac to dziekuje
jest tyle hoteli na wybrzezu jonskimu mnie jest jeszcze ten problem, ze bez auta ani rusz i trzeba wszedzie wozic, ale teraz mam problem z glowy, bo z dwojka dzieci nie mam ani warunkow ani czasu....chyba, ze dla moich 2 przyjaciolek to i owszem, ale nikt wiecej

Z tym placzewo mnie rozbroil – rzeczywiscie tak jak pisala cuciola polaczyl polska i wloska wersje.. nawet mi sie to dzisiaj w biurze przypomnialo . Nie stresuj sie – moja siostra poslala w zeszlym roku naszego Franusia (3 latka) od razu na pol dnia do przedszkola (nie miala wyjscia) no i az do czerwca byl dramat, on byl taki biedniutki jak patrzyl spod byka i mowil, ze juz wiecej tam nie pojdzie. Od wrzesnia znowu zaczal i jakas cudowna przemiana nastapila – codziennie mowi mojej siostrze “Mamus przyjdz baaardzo pozno po mnie”- uwielbia przedszkole a najbardziej lubi ukladanki i jak na koniec zostaje prawie sam w przedszkolu to sobie uklada.
Z tymi goscmi to tragedia – bo ja nie moge ich wozic bo musze do pracy chodzic, moj Tz tak samo – wiec bede musiala dac im auto do dyspozycji a ja chyba bede zasuwac na rowerze.. Bo co oni bede tu robic przez caly dzien.

Aleksandra
Cytat:
Kuzynka taka spoko, czy s±dzisz, ¿e bêdzie upierdliwa i da siê we znaki? Pytam, bo niektórzy nie maj± wyczucia niestety. Do mnie siê ludzie ju¿ wpraszaj±, tacy, których niekoniecznie mam ochotê zapraszaæ, ale póki co wykrêcam siê ¶lubem itd. Rodzina najbli¿sza to inna sprawa, dla nich zawsze siê znajdzie miejsce

No kuzynka to jednak nie siostra. Siostrze moge wszystko powiedziec, zlecic, czuje sie swobodnie, a jak sie jej nie podoba to tez sie zbyt nie przejmuje bo sie dostosuje. A jednak z ta kuzynka sa troche takie sztywniejsze stosunki – ja tak bym nie potrafila np. do nich pojechac i w 4 osoby siedziec im na glowie przez tydzien.
Jakbys potrzebowala pomocy w jakichs pracach manualnych do wesela – to moge pomoc. Ja bralam slub w ubieglym wrzesniu wiec jestem na swiezo

Marmotta
Cytat:
Dziecko lepiej uczyæ w grupie i przez zabawê.wiem, bo uczy³am takie ma³e gibonki😂
Dziewczyny mam dzis dola, wcxoraj przyjaciel mojego Tzta sie powiesi³...zdesperowany brakiem pracy, d³ugami,¿ona, która go w tak cudownej sytuacji zostawi³a...wczoraj rano by³ u nas a wieczorem odebra³ sobie ¿ycie...kolejna ofiara chorego pañstwa...

O rany.. a jak sie dowiedzieliscie? Kto go znalazl? Straszne rzeczy nam tu piszesz.. a to pewnie mlody facet byl? Napisal cos na pozegnanie? I czy w ogole dawal sygnaly jak u was byl, ze ma samobojcze mysli? W glowie mi sie nie miesci.. wiadomo, ze slyszymy o takich przypadkach z telewizji ale zawsze sie mysli ze nas to ominie.. jak sie trzymacie? Bardzo wam wspolczuje
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 13:23   #881
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Poka¿ wiadomo¶æ
czesc dziewczyny, dolaczam sie do watku. od dwoch lat mieszkam w Rzymie i niedawno zostalam mama. czy ktoras z was wyrabiala paszport dla swojego dziecka? jak sie za to zabrac?


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
witaj i tutaj
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 13:38   #882
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4475947 7]witaj i tutaj [/QUOTE]

Dzieki, wlasnie dzieki tobie znalazlam ten watek w sumie.


Ania
lubiewiedziec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:24   #883
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Czesc Dziewczynki wlasnie wrocilismy od rana uf padam na twarz! z dzidziusiem wszystko w porzadku caly i zdrowy! lekarz na mnie nakrzyczal, bo co i raz do niego: il cuore tutto bene, i reni...le dita sono tt e 5? zapewne mysli, ze nie jestem zbyt normalna, ale za co mu place hehe na 280 e nas skasowal o mamma mia ta ciaza nas fortune kosztuje, ale dobrze ze wszystko ok...
w drodze powrotnej zahaczylismy o CH dl malego kupilam dresik, spodnie i takie tam, przymierzalam fajny plaszczyk zimowy z Desigual, ale juz sobie darowala, bo bede przeciez tyc i na przyszly rok moze byc niedobry

cucciola79 wczoraj Flavcio pol wieczoru mi mowil, ze nie chce isc sam do przedszkola, serce mi pekalo, ale jutro go zaprowadze chociaz na 30min, czuje ze ciezkie chwile nas czekaja no ale nie moze byc takim mammone
my teraz uczymy sie takiego fajnego wierszyka: Mam 2 latka 2 i pol, glowa seigam ponad stol...poszukaj w necie rewelacja

bambi
co Ty nie przesadzasz niech sobie auto wynajma...a skad wezma foteliki dla dzieci? zeby mnie tak goscili w Pl...moze ja do Ciebie przyjade hehe

evelinarav no jak byla ostatnio u mnie ta moja kosmetyczka to nawinal sie temat, ze sie odchudza, ale codziennie makaron wcina, ale ponoc taki al dente nie jest tuczacy...moze i tak, ale to zawsze weglowodany

lubiewiedziec paszport to chyba w konsulacie sie zalatwia, ja malego tylko zarejestrowalam w Pl jak bylam, ale nie wyrabialam mu paszportu, wystarczy dowod osobisty teraz

ah ginek mnie zwazyl juz 56kg na wadze!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2014-01-23 o 16:26
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:42   #884
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc Dziewczynki wlasnie wrocilismy od rana uf padam na twarz! z dzidziusiem wszystko w porzadku caly i zdrowy! lekarz na mnie nakrzyczal, bo co i raz do niego: il cuore tutto bene, i reni...le dita sono tt e 5? zapewne mysli, ze nie jestem zbyt normalna, ale za co mu place hehe na 280 e nas skasowal o mamma mia ta ciaza nas fortune kosztuje, ale dobrze ze wszystko ok...

ah ginek mnie zwazyl juz 56kg na wadze!

No widzisz, nie stresuj siê tak

Ale z Ciebie t³u¶cioszek

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Jakbys potrzebowala pomocy w jakichs pracach manualnych do wesela – to moge pomoc. Ja bralam slub w ubieglym wrzesniu wiec jestem na swiezo
Dziêki nie wiem, za co siê zabraæ, chyba do kwiaciarni przekrêcê i siê konkretniej zorientujê co do kosztów, bo na razie tylko wstêpnie o bukiet pyta³am. Ale¿ mi siê nie chce tego wszystkiego ogarniac
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:43   #885
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ

Ale z Ciebie t³u¶cioszek
w koncu zaczynam wygladac jak kobieta a nie szkieletor

a co myslicie o imieniu Tiziano?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:44   #886
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
w koncu zaczynam wygladac jak kobieta a nie szkieletor

a co myslicie o imieniu Tiziano?
Od razu mi na mysl przychodzi Ferro

Pochwalê siê moimi dzieciaczkami - Fifi i Maja
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1 (9).jpg (89,0 KB, 19 za³adowañ)

Edytowane przez aleksandramaj
Czas edycji: 2014-01-23 o 16:48
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:51   #887
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Od razu mi na mysl przychodzi Ferro

Pochwalê siê moimi dzieciaczkami - Fifi i Maja
a idz Ty to jak moj maz...
ale ta mala ma boskie oczyska
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:54   #888
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
a idz Ty to jak moj maz...
ale ta mala ma boskie oczyska
Nic nie poradzê, to jedyny Tiziano, o którym s³ysza³am
Oczy ma wielgachne niebieskie, reszta rodziny br±zowe
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 17:11   #889
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

No widzisz princi niepotrzebnie siê stresujesz i dobrze ze na ciebie nakrzyczal bo stres trzeba wyeliminowac.
Chudzinko waga piorkowa
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 17:26   #890
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ

evelinarav no jak byla ostatnio u mnie ta moja kosmetyczka to nawinal sie temat, ze sie odchudza, ale codziennie makaron wcina, ale ponoc taki al dente nie jest tuczacy...moze i tak, ale to zawsze weglowodany


ah ginek mnie zwazyl juz 56kg na wadze!
podobno to dodatki do makaronu sa tuczace a nie sam makaron. al dente czy nie, kalorie ma te same przeciez...

kurde, to ja teraz wiecej waze niz Ty . jak bym byla w ciazy to bym pewnie dobila do 80 kg
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 18:48   #891
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ

lubiewiedziec paszport to chyba w konsulacie sie zalatwia, ja malego tylko zarejestrowalam w Pl jak bylam, ale nie wyrabialam mu paszportu, wystarczy dowod osobisty teraz

ah ginek mnie zwazyl juz 56kg na wadze!
Czyli move z nim podrozowac do polski i np. do Anglii bez paszportu na dowodzie osobistym samolotem? jemu wyrobic dowod osobisty? Jak to dziala? btw. pozazdroscic wagi.


Ania
lubiewiedziec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 18:54   #892
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Dziewczyny ale Wy chyba sie domyslacie czemu ja sie tak stresowalam, te pierwsze 4 miesiace ciazy nie byly latwe, a to to a to tamto, mysle ze gdybym nie stracila poprzedniej ciazy to nie zachowywalabym sie jak wariatka takie przezycie jednak robi swoje....

evelinarav
tak czekamy i czekamy na ten Twoj brzuszek, mowilas ze moze latem i co

lubiewiedziec a do Anglii to nie wiem czy jest potrzebny dowod os czy paszport? my mamy tez wloskie dokumenty, wiec nigdy sie nad tym nie zastanawialam....tylko jak z malym sama bedziesz leciec to musisz miec taka kartke z urzedu, ja raz mialam przeboje na lotnisku, policje wzywali o maly wlos bysmy z synkiem nie polecieli, napocilam sie wtedy za wszystkie czasy
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 18:59   #893
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny ale Wy chyba sie domyslacie czemu ja sie tak stresowalam, te pierwsze 4 miesiace ciazy nie byly latwe, a to to a to tamto, mysle ze gdybym nie stracila poprzedniej ciazy to nie zachowywalabym sie jak wariatka takie przezycie jednak robi swoje....

evelinarav
tak czekamy i czekamy na ten Twoj brzuszek, mowilas ze moze latem i co

lubiewiedziec a do Anglii to nie wiem czy jest potrzebny dowod os czy paszport? my mamy tez wloskie dokumenty, wiec nigdy sie nad tym nie zastanawialam....tylko jak z malym sama bedziesz leciec to musisz miec taka kartke z urzedu, ja raz mialam przeboje na lotnisku, policje wzywali o maly wlos bysmy z synkiem nie polecieli, napocilam sie wtedy za wszystkie czasy
W sensie cos jak akt urodzenia z imionami rodzicow? Wlasnie sama bede leciec zeby dziecko w polsce zarejestrowac. Jak to zorganizowalas?


Ania
lubiewiedziec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 19:00   #894
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Rozumiemy rozumiemy no ale teraz wszystko ok, wiec staraj sie myslec pozytywnie
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 19:11   #895
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

lubiewiedziec taka karteczke/wypis z urzedu miasta nucleo familiare, kto jest matka kto ojcem, adres zameldowania, a masz dowod wloski dla dziecka? bo jak nie to to zmienia postac rzeczy...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 19:21   #896
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 70
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
lubiewiedziec taka karteczke/wypis z urzedu miasta nucleo familiare, kto jest matka kto ojcem, adres zameldowania, a masz dowod wloski dla dziecka? bo jak nie to to zmienia postac rzeczy...
Nie mam ani dla niego animdla siebie ale moge to szybciej wyrobic niz paszport przez ambasade( bo do tego musze naierw zarejestrowac dziecko w usc. wiesz moze gdzie znajde zasadyrzewozenianiemowlat przez granice?


Ania

Edytowane przez lubiewiedziec
Czas edycji: 2014-01-23 o 19:22
lubiewiedziec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 20:21   #897
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 11 395
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Do Anglii wystarczy dowód, sama podró¿ujê tylko z nim (mój paszport przeterminowa³ siê z 1,5 roku temu )
__________________
"Wy macie t± Wasz± solidarno¶æ Wiza¿anek, ¿e dwadzie¶cia lat temu to WY by¶cie obali³y komunizm"
z³ota mêska my¶l
Kasza Manna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 20:29   #898
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

lubiewiedziec mi sie wydaje, ze w ogole nie mozesz wywiesc dziecka z Wloch dopoki nie bedzie mialo dokumentow, to jak ani dowodu ani paszportu nie ma powinnas udac sie do konsulatu w Rzymie i przez konsulat wyrobic mu dowod lub paszport...glowy sobie nie dam uciac, ale skoro dziecko nie ma nadanego zadnego obywatelstwa a urodzilo sie w It to chyba nie mozesz od tak z nim pojechac do Pl...moze poczytasz na jakis forach internetowych...a moze ktoras z dziewczyn sie orientuje
znalazlam cos takiego: je¿eli rodzice dziecka s± obywatelami polskimi i chc± wyrobiæ dla dziecka polski paszport mog± to zrobiæ za po¶rednictwem polskiej placówki konsularnej b±d¼ w wydziale spraw obywatelskich urzêdu wojewódzkiego w³a¶ciwego ze wzglêdu na miejsce zamieszkania. Do z³o¿enia dokumentów niezbêdne jest umiejscowienie aktu urodzenia dziecka, czyli wpis do polskich ksi±g stanu cywilnego.
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2014-01-23 o 20:33
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 20:29   #899
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 70
Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Poka¿ wiadomo¶æ
Do Anglii wystarczy dowód, sama podró¿ujê tylko z nim (mój paszport przeterminowa³ siê z 1,5 roku temu )
i masz osobny dowod/ paszport dla dziecka, tak?

Ano z ta rejestracja to jest tak, ze czeka sie na nia 3 msc, potem na paszport 1,5 msc. a do rejestracji potrzebny jest moj skrocony odpis aktu urodzenia, ktory musialbym z polski sciagac jakos. A no i ja z partnerem nie jestesmy malzenstwem , a on nie jest Polakiem.
Ale sprawdzilam i mozemy wyrobic dziecku CI wloskie i na nim bebe moze podrozowac. Dzieki za pomoc. Teraz sie zadtanawiam jak oni ze zdjeciami sobie radza...no bo jak teraz mu zrobie zdjecie to za 6 miesiecy bedzie zupelnie inaczej wygladal.

Ania

Edytowane przez lubiewiedziec
Czas edycji: 2014-01-23 o 20:41
lubiewiedziec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-23, 21:00   #900
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

[/COLOR]

Kawka kawka
Dziadek na pewno przeszczê¶liwy ale tu widzê ca³y repertuar zosta³ przygotowany ile Fiammi ma lat?
W ogóle ¶liczna jest, zerknê³am wczoraj na zdjêcia na fb
Fiammi ma 2 latka i prawie 8msc.
no a co do kawki to ja trzymam za slowo jak bedziecie tu gdzies w naszych okolicach to zaraz dawaj mi tu znac na Pv wymienimy sie numerami
Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Poka¿ wiadomo¶æ
czesc dziewczyny, dolaczam sie do watku. od dwoch lat mieszkam w Rzymie i niedawno zostalam mama. czy ktoras z was wyrabiala paszport dla swojego dziecka? jak sie za to zabrac?


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ciao gratulacje dzidzi
Ja jak lecialam z mala do Polski to wyrabialam w comune dowod osobisty i ten dokument potwierdzajacy tozsamosc obydwu rodzicow
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc Dziewczynki wlasnie wrocilismy od rana uf padam na twarz! z dzidziusiem wszystko w porzadku caly i zdrowy! lekarz na mnie nakrzyczal, bo co i raz do niego: il cuore tutto bene, i reni...le dita sono tt e 5? zapewne mysli, ze nie jestem zbyt normalna, ale za co mu place hehe na 280 e nas skasowal o mamma mia ta ciaza nas fortune kosztuje, ale dobrze ze wszystko ok...
w drodze powrotnej zahaczylismy o CH dl malego kupilam dresik, spodnie i takie tam, przymierzalam fajny plaszczyk zimowy z Desigual, ale juz sobie darowala, bo bede przeciez tyc i na przyszly rok moze byc niedobry

cucciola79 wczoraj Flavcio pol wieczoru mi mowil, ze nie chce isc sam do przedszkola, serce mi pekalo, ale jutro go zaprowadze chociaz na 30min, czuje ze ciezkie chwile nas czekaja no ale nie moze byc takim mammone
my teraz uczymy sie takiego fajnego wierszyka: Mam 2 latka 2 i pol, glowa seigam ponad stol...poszukaj w necie rewelacja
za polowkowe!!!
moja kolezanka ma tutaj w Gross swoj sklep z marka Desigual ciekawe kolorowe fantazje
tak tak przerabialismy i ten wierszyk ale teraz jej juz nie pasuje bo mowi :mama ja mam juz 3 latkabirbante:rolle yes:
Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Od razu mi na mysl przychodzi Ferro

Pochwalê siê moimi dzieciaczkami - Fifi i Maja
slodziaki
sjoanna

Edytowane przez cucciola79
Czas edycji: 2014-01-23 o 21:10
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-11-17 17:00:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.