Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Druga czesc wątku nosić będzie nazwę:
Były bąki, kupy i marudzenia, od dziś myślimy co dzieciom dać do jedzenia. 1 2,78%
Marchew, jabłko i ziemniaczek, niech nam rośnie zdrowo każdy dzieciaczek. 0 0%
Nasze pociechy poznają nowe smaczki i w miseczkach znajdują marchew, dynię i ziemniaczki. 1 2,78%
Daj mi tę noc, tę jedną noc! Przespaną noc- tę jedną noc! 3 8,33%
Mama biega już od rana, chociaz mocno niewyspana! 0 0%
Skazy, krostki i wysypki- od tygodni męczą wszystkich! 0 0%
Ach to wszystko trudne strasznie- niech to dziecko wreszcie zaśnie! 1 2,78%
Gdzieś promocja na pampersy? Wątek nasz wie o tym pierwszy! 3 8,33%
Uff jak gorąco! Puff jak gorąco! Słuchają maluchy nieustająco 0 0%
Lokomotywa i kaczka dziwaczka to repertuar dla każdego dzieciaczka 0 0%
Na pierwszy ząbek czekamy i dietę malucha rozkminiamy. 1 2,78%
W głos się śmieją dzieci nasze, zaraz będą wciinać kaszę! 9 25,00%
Mama pokaż cały świat, bo ja nie chce lezeć tak! 11 30,56%
Zieleń, złoto, jajecznica- w kupie cała okolica! 1 2,78%
Już marchewka się szykuje, mama dziecku ją gotuje! 2 5,56%
ostre tutaj są rozmowy, wątek mamy odlotowy! 1 2,78%
Rozszerzania diety czas - oby kolki poszły w las! 1 2,78%
Marchew, jabłko dobra rzecz - oby kolki poszły precz 1 2,78%
mamusie listopad-grudzień. 0 0%
Głosujący: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 22:55   #3931
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Kociak- dzięki za wyjaśnienia co do masażu

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość

Taszaanta- mój maż ma podwójne obywatelstwo, stąd paszport niemiecki. Mając ten paszport, jakieś półtora roku temu babka w konsulacie powiedziała zę mając go ze sobą, ma sie łatwiejszy start w życie . Dlatego te chcę wyrobic no i PODOBNO ale tego nie wiem na 100%. obywatelstwo moze dziedziczyć Kacper jako dziecko, ja nie. No chyba ze bede mieszkac i pracować tam 5 lat to wtedy dostanę, o ile nic nie pokiełbasiłam. NO a skoro mam już tam jechać to chcę skorzystać z tego ze to obywatelsto niemieckie też ma, podobno łatwiej o takie mieszkanie z przydziału czy o pracę czy o jakąś pomoc. Ile w tym prawdy to nie wiem, bo jeszcze nie pojechaliśmy. No a jezyk... hm moja mama była podpytać co i jak w urzędach i babka jej powiedziała ze lepiej zeby choć w stopniu dobrym znać język.. dlatego chciałabym sie nauczyć. Znam podstawowe słowka, ale 5 lat bez jezyka i nie pamiętam nic. A uczyłam sie i naprawdę dużo umiałam . [nawet zajelam w konkursie niemieckim 27miejsce na 1377! w polsce]

.
Aha, tak myślałam albo już kiedyś pisałaś że mąż ma to obywatelstwo ale teraz zrozumiałam, że ten paszport chcesz dla siebie to na pewno ułatwia życie, ale nie jest czymś na wagę złota jak kiedyś ,kiedy trzeba było mieć pozwolenie na pracę i pobyt w Niemczech a jak się uczyłaś niemieckiego to luz, myślałam że ani słowa nie znasz, raz dwa sobie odświeżysz

Co u mnie pomaga na usypianie- no ale działa tylko wieczorem bo w dzień żadnego spania w łóżeczku nie ma - kładę małą w łóżeczku i jak są protesty to przytulam się do niej - nie jest to najwygodniejsza pozycja, ale chwila takiego przytulania i mała się uspokaja
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 23:21   #3932
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dziękuję za kazdy pomysł na zasypianie
U nas po kąpieli też bez problemu zasnął, próbował poplakiwac to włączyłam karuzelke, zainteresował się, posmial a później wylaczylam i zasnal.

Sprobuje jutro warczeć.

Kociak jakbyśmy kąpały dzieci. Przed każda drzemią to byłyby takie czyściutkie
Czasem się zastanawiam czy nasze pociechy nie są jakimś magicznym rodzeństwem na odlegglosc - ciągle mamy te same problemy :P
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 05:59   #3933
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Ktosiula może są bliźniakami genetycznymi a to też pewnie wynika trochę z tego że są na tym samym etapie rozwoju bo przecież dzień różnicy między nimi.

Wczorajsze niespanie dało efekt- Iga poszła spać po 20 i pierwsze karmienie po 6. W nocy się gniotła ze dwa razy ale nie na tyle żeby trzeba było do niej wstawać. Cycki mi prawie pękły

Siuśki udało nam się złapać-mam nadzieję że wystarczająco jałowe.
Jestem wyspana i z nowymi siłami na usypianie w łóżeczku wstaję dziś. A może się w końcu zmobilizuję i nauczę się chustować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 06:01   #3934
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Witam z rana
Mój bąbelito wstał o 6;30 i nie chce zasnać chyba sie wyspal. :d

nie śmiejcie sie z warczenia, ale mój sie przy tym dzwięku lepiej uspokaja niż przy uszarce! Jak tu kiedys wrzucałam stronę z usypiaczami, były różne dzwięki,nie tylko standardowe .. ma ktos? bo ja moze mam ale na komp...
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 07:06   #3935
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Hej!

Niuniu moje gratulacje! spokojnej ciąży i bezbolesnego rozwiązania!

Agnieszko super wieści! Buziaki dla Ani!

Dziewczyny zdjęcia maluchów cudne Weronisiek jakie Michałek ma gęste włoski

A my szykujemy się do chrzcin, więc mam trochę urwanie głowy, imprezę robimy w domu ( tylko dla dziadków i rodzeństwa, ale i tak jest trochę tego).

Za co Rybka dostała bana?
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 07:14   #3936
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

dzień dobry

Hania nie dała tak ładnie pospać jak wczoraj. najpierw się po 23 obudziła, ale wsadziłam jej smoczek, i przed 2 ją wzięłam na karmienie, potem przed 6 jadła. teraz jeszcze śpi

co do zasypiania, to Hania zasypia sama. czasem trzeba jej 3 razy wsadzić smoczek, ale zasypia, choć czasem na rękach zasypia

Z Malwiną tak nie było, zasypiała przy cycku albo na rękach. dzisiaj trzeba się z nią położyć...


Rybka czemu jesteś tymczasowo zablokowana?

a co do wyjazdu do Niemiec, to jeśli chodzi o warunki socjalne to są super.
my też kiedyś myśleliśmy nad wyjazdem do NIemiec, ale teraz bym na nowo musiała załatwiać obywatelstwo.
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 07:17   #3937
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Witam się z raniutka
Natalia dzisiaj spała uwaga uwaga- od 21 do 6:50!!! Rekord!A teraz w konńcu od 3 dni słyszę ( i czuję) że idzie mega kupsko
Nawet wczoraj nie niałam jak jej nauczyć samodzielnego spania bo jak tylko wzięłam na ręcę by odnieść do łóżeczka od razu zasnęła

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 07:48   #3938
aksbarg
Raczkowanie
 
Avatar aksbarg
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 156
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cześć dziewczyny, nie było mnie tu bardzo dawno... brakuje czasu na wizaz ale postaram się częściej tu zaglądać.

Wygląda na to,że Pola się"wylizała", każdy lekarz po zapoznaniu się z jej dokumentacją ze szpitali jest w szoku. Mówią, że to cud, że ona jest teraz w takim stanie w jakim jest. Jednak gdzieś z tyłu głowy ciągle jest lęk, czy w trakcie rozwoju nic nie wyjdzie...
U nas dużo się dzieje, co chwilę jezdzimy po lekarzach na konsultacje. Pola ma 2,5 miesiąca i wygląda na to, że doszła do siebie po tych wszystkich przejściach. "Rehablitujemy" się w domu ćwiczeniami-ma wzmożone napięcie mięśniowe w obręczy barkowej i lekką asymetrię. Wyniki morfologii się ostatnio pogorszyły, bierze witaminy na anemię. Dokucza nam zatkany nos w nocy, temperatura ok. 20 stopni, kupiliśmy nawilżacz powietrza... dalej jej chlupocze w nosku nad ranem... W ciągu dnia nie ma tego problemu ( w nocy jest w sypialnie, w dzień głównie w salonie)
Czy któraś z Was ma zamiar nie szczepić swojego dziecka/ szczepić tylko na niektóre choroby/odłożyć szczepienia w czasie?? Pozdrawiam Was gorąco, Wasze maluszki są cudne!
__________________
Baby on board
TP 13. 11. 2013
http://www.suwaczki.com/tickers/oar843r85d45jgoq.png
aksbarg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 08:02   #3939
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez aksbarg Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma zamiar nie szczepić swojego dziecka/ szczepić tylko na niektóre choroby/odłożyć szczepienia w czasie?? Pozdrawiam Was gorąco, Wasze maluszki są cudne!
my mamy odłożone pierwsze szczepienie na koniec marca najwczesniej, przez ospe

Hania ma jeszcze 3 strupki na nodze, pare na główce
dzisiaj 8 juz wyciagnelam z kocyka
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 08:03   #3940
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

ryba-a ty dlaczego zbanowana?
Niemiecki jest prosty-ja sie nauczylam w 3 miesiace.Nie perfekt, ale wystarczylo do kazdej komunikacji. Ale ja sie wtedy zawzielam i codziennie robilam ksiazki po kilka rozdzialow na raz.

Christian spal od 20 30 do 5
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 08:07   #3941
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Ktosiula może są bliźniakami genetycznymi a to też pewnie wynika trochę z tego że są na tym samym etapie rozwoju bo przecież dzień różnicy między nimi.

Wczorajsze niespanie dało efekt- Iga poszła spać po 20 i pierwsze karmienie po 6. W nocy się gniotła ze dwa razy ale nie na tyle żeby trzeba było do niej wstawać. Cycki mi prawie pękły

Siuśki udało nam się złapać-mam nadzieję że wystarczająco jałowe.
Jestem wyspana i z nowymi siłami na usypianie w łóżeczku wstaję dziś. A może się w końcu zmobilizuję i nauczę się chustować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kciuki za chustowanie,usypianie i brawa za siuski

a u nas sie cos poprzestawialo...mala dzis sie budzila 4-5 razy i w nocy zrobila 2 kupy i teraz 3. pierwszy raz ma zielona,kupe
mam sie martwic?

a co z Rybka??/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 08:22   #3942
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
my mamy odłożone pierwsze szczepienie na koniec marca najwczesniej, przez ospe

Hania ma jeszcze 3 strupki na nodze, pare na główce
dzisiaj 8 juz wyciagnelam z kocyka
My najwcześniej zaszczepimy pierwszy raz za 3 tygodnie (jeśli zejdzie żółtaczka), to mały będzie miał 15 tyg.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Czy ktoś ma może numer do Rybki?
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 08:23   #3943
xxxMikixxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxxMikixxx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 17 362
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez agnieszka255 Pokaż wiadomość
Załącznik 5570087 chwalę się moja Anią, już bez rurek wczoraj jej wyjeli sondę bo zjadla sama z butelki50 ml mleka. ale nie wykluczone, ze podłączą ją z poerotem, bo jak ją karmilam, zjadła już tylko 35 ml. Ale już załatwiam jej sondę, bo będę ją karmiła sondą w domku boo tak uwaga uwaga, Ania jutro lub w piątek wychodzi do domku
Świetne wieści


Cześć Ostatnio prawie w ogóle się nie udzielam. Jakoś nie mogę ogarnąć i później trudno się wbić. Teściowa cały czas u nas pomieszkuje, bo ja nadal nie mogę nic dźwigać.

Amelia rozwija się cudownie. W ogóle jest teraz bezproblemowym dzieckiem. Praktycznie nie płacze, bardzo często się śmieje. Próbuje śmiać się w głos, ale jeszcze jej nie wychodzi Zasypia sama w łóżeczku Na noc odkładamy ją i włączamy karuzelę. Kilka minut i śpi Budzi się na jedzenie. Karmię ją cycem tylko raz lub dwa razy dziennie, bo mam malutko pokarmu. Próbuje cały czas rozkręcić laktację. Karmimy ją NAN Pro 1. Chyba jej pasuje to mleczko, bo brzuszek w ogóle nie boli, kupy też są normalne.

Moje serduszko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 75.jpg (55,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 76.jpg (58,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 78.jpg (54,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 77.jpg (59,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 79.jpg (69,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 80.jpg (72,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 74.jpg (33,5 KB, 24 załadowań)
__________________
Miki bloguje


xxxMikixxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 08:32   #3944
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Bardzo sie ciesze ze z Pola w porzadku. Myślalysmy o Was

Sent from my OV-Vertis-02 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 08:35   #3945
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez aksbarg Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie było mnie tu bardzo dawno... brakuje czasu na wizaz ale postaram się częściej tu zaglądać.

Wygląda na to,że Pola się"wylizała", każdy lekarz po zapoznaniu się z jej dokumentacją ze szpitali jest w szoku. Mówią, że to cud, że ona jest teraz w takim stanie w jakim jest. Jednak gdzieś z tyłu głowy ciągle jest lęk, czy w trakcie rozwoju nic nie wyjdzie...
U nas dużo się dzieje, co chwilę jezdzimy po lekarzach na konsultacje. Pola ma 2,5 miesiąca i wygląda na to, że doszła do siebie po tych wszystkich przejściach. "Rehablitujemy" się w domu ćwiczeniami-ma wzmożone napięcie mięśniowe w obręczy barkowej i lekką asymetrię. Wyniki morfologii się ostatnio pogorszyły, bierze witaminy na anemię. Dokucza nam zatkany nos w nocy, temperatura ok. 20 stopni, kupiliśmy nawilżacz powietrza... dalej jej chlupocze w nosku nad ranem... W ciągu dnia nie ma tego problemu ( w nocy jest w sypialnie, w dzień głównie w salonie)
Czy któraś z Was ma zamiar nie szczepić swojego dziecka/ szczepić tylko na niektóre choroby/odłożyć szczepienia w czasie?? Pozdrawiam Was gorąco, Wasze maluszki są cudne!
Ostatnio właśnie o Was myślałam, jak tam Pola się miewa. Całe szczęście że wyszła na prostą no i oby nie było w przyszłości żadnych komplikacji
Moja Iga też ma właśnie napięcie stwierdzone w barkach - wczoraj zaczęliśmy rehabilitację. I z racji tego mamy odroczone szczepienia - szczepiliśmy wzw i na rota, a 5w1 mamy odroczone na razie na miesiąc więc to już będzie miała 12 tyg.

lusesita, wiesz, zielone kupy nigdy nie są dobre. Ale wstrzymaj się z martwieniem i obserwuj. Może to taki jednorazowy "wybryk" kupowy. Co do nocki - współczuję. Ja się dziś wyspałam że hoho. Chociaż Iga się obudziła w złym humorze i marudzi od rana. Teraz ją uspałam jakoś w takiej kołysko-nosidełku i mam nadzieję, że dośpi i obudzi się szczęśliwsza.

Miki, to tylko pozazdrościć, że Amelka taka grzeczna!
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 08:38   #3946
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Ostatnio właśnie o Was myślałam, jak tam Pola się miewa. Całe szczęście że wyszła na prostą no i oby nie było w przyszłości żadnych komplikacji
Moja Iga też ma właśnie napięcie stwierdzone w barkach - wczoraj zaczęliśmy rehabilitację. I z racji tego mamy odroczone szczepienia - szczepiliśmy wzw i na rota, a 5w1 mamy odroczone na razie na miesiąc więc to już będzie miała 12 tyg.

lusesita, wiesz, zielone kupy nigdy nie są dobre. Ale wstrzymaj się z martwieniem i obserwuj. Może to taki jednorazowy "wybryk" kupowy. Co do nocki - współczuję. Ja się dziś wyspałam że hoho. Chociaż Iga się obudziła w złym humorze i marudzi od rana. Teraz ją uspałam jakoś w takiej kołysko-nosidełku i mam nadzieję, że dośpi i obudzi się szczęśliwsza.

Miki, to tylko pozazdrościć, że Amelka taka grzeczna!
kurcze,myslalam,ze przy kp to sie moga,zdarzac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 09:33   #3947
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

A mój synek ma chyba jakiś skok. Od wczoraj cały czas wrzeszczy, przy czym łzy mu się nie leją w dodatku jestem z nim cały tydzień sama.
Dzisiaj kończymy 11 tyg.

Ja już nie wiem co mam robić. Byłam z Mikołajem u lekarza i dostałam dla niego tylko balsam do smarowania i żadnych wytycznych co dalej, a jemu te plamy się rozeszły po całym ciele, ręce, nogi, boki brzucha i plecy .

Udało mi się zrobić zdjęcie ręki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_4079.jpg (21,4 KB, 46 załadowań)
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 09:49   #3948
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 70
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

myslicie ze skok rozwojowy moze sie zaczac tydzien wczesniej niz ksiazka pisze?


Ania
lubiewiedziec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 09:56   #3949
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
myslicie ze skok rozwojowy moze sie zaczac tydzien wczesniej niz ksiazka pisze?


Ania
Ja myślę że tak, bo każde dziecko rozwija się inaczej, szybciej lub wolniej.
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 11:02   #3950
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 754
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
A kiedy traktujesz płacz jako płacz a nie marudzenie? Moja tak płacze marudząco i nie wiem czy to już moment w którym trzeba utulić czy jeszcze nie...
U mnie dziwne to wszystko, bo wieczorami Iga zasypia sama w łóżeczku bez problemu - problem mamy ze spaniem w ciągu dnia.
Michał wrzeszczy jak tylko pochylam się z nim nad łóżeczkiem. Czasem leją się łzy. Ale wiem już, że około 20, 21 jest tak zmęczony, że i tak zaśnie więc zostawiam go i jak płacze, tak wyraźnie, głośno to utulam i odkładam nawet jak momentalnie znów zaczyna.

Dziś spał od 21 do 7.
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 12:13   #3951
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Aksbarg chyba mnie ominęło i nie wiem o co chodziło z Twoja Polą. Ważne, że juz dobrze.
U nas też wzmożone napięcie o rehabilitujemy. Tak jak kociak szczepilam na żółtaczkę i rota, reszta odroczona.

Kociak zazdroszczę nocy, u nas pobudki o 23.30, 2.40 i 4.30 - to ostatnie budzenie to nie wiem o co chodziło ale ryk był taki ze maz pol godziny uspakajal. Może ja coś zle robie ze tyle pobudek... Ale jak zaczyna się wiercić to smoka nie chce i nie da się go wyciszyć żeby zasnął, zaczyna siw regularny płacz i biorę do karmienia...

Jak po takiej nocce czytam ile wasze maluchy spały to mi się płakać chce...

Zaraz napisze do Rybki

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Ktoś z wątku zgłosił post Ryby dot. Męża, że rażący i obraźliwy... Jeszcze 11 dni bana...
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 12:48   #3952
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
A mój synek ma chyba jakiś skok. Od wczoraj cały czas wrzeszczy, przy czym łzy mu się nie leją w dodatku jestem z nim cały tydzień sama.
Dzisiaj kończymy 11 tyg.

Ja już nie wiem co mam robić. Byłam z Mikołajem u lekarza i dostałam dla niego tylko balsam do smarowania i żadnych wytycznych co dalej, a jemu te plamy się rozeszły po całym ciele, ręce, nogi, boki brzucha i plecy .

Udało mi się zrobić zdjęcie ręki:
Współczuję skoku a co do rączki mi to wygląda na AZS, u Ciebie w ciąży stwierdzono, tak? U mojego starszaka pojawiły się takie plamy jak był trochę starszy od Twojego Szkraba, byliśmy wtedy u kilku lekarzy i dopiero dermatolog przepisał nam krem Afloderm i jakiś syrop, nie pamiętam nazwy i super pomogło, tylko , że podobno od 1 roku życia można podawać. A u dermatologa właśnie też byliście, czy tylko pediatra?

Aksbarg cieszę się, że Pola ma się dobrze tak wiele przeszliście na start
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 13:02   #3953
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Ryba może nas podczytywac, prosiła, żebym Wam napisała, ze będzie za 2 tygodnie
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 13:29   #3954
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość

. Teraz ją uspałam jakoś w takiej kołysko-nosidełku i mam nadzieję, że dośpi i obudzi się szczęśliwsza.
A co to takiego?

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość

Zaraz napisze do Rybki

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Ktoś z wątku zgłosił post Ryby dot. Męża, że rażący i obraźliwy... Jeszcze 11 dni bana...


Aż się boję coś napisać, dobrze że chciałam pozytywnie

A więc byliśmy dziś na masażu, ale było fajnie, wyszłam taka zrelaksowana jak bym to ja miała masaż

Było 5 niemowlaczków i fizjoterapeutka z lalką. Ćwiczyliśmy masaż a potem piliśmy kawkę a ona opowiadała o właściwościach olejków na różne dolegliwości. Helence bardzo się podobało, bo wyrażała zadowolenie gaworzeniem, potem zgłodniała, więc była przerwa na jedzenie, poza tym ze cztery razy zrobiła siku. Ale to w porządku, niektóre dzieci prawie cały czas płakały i wisiały na piersi. No i fajnie było sobie porównać Helenkę z innymi dziećmi w podobnym wieku
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 14:27   #3955
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Kociak zazdroszczę nocy, u nas pobudki o 23.30, 2.40 i 4.30 - to ostatnie budzenie to nie wiem o co chodziło ale ryk był taki ze maz pol godziny uspakajal. Może ja coś zle robie ze tyle pobudek... Ale jak zaczyna się wiercić to smoka nie chce i nie da się go wyciszyć żeby zasnął, zaczyna siw regularny płacz i biorę do karmienia...

Jak po takiej nocce czytam ile wasze maluchy spały to mi się płakać chce...
może Mikuś po prostu jest głodny. Podobno po skończonym 3 miesiącu maluch na tyle dużo je że powinien przesypiać dłużej.
Może spróbuj jakoś tak zrobić, żeby popołudniami i wieczorami częściej go karmić - wtedy więcej zje i w nocy może nie będzie taki głodny.

Taszanta, mam takie coś jak na zdjęciu. Tam są dwie opcje muzyki (taka radosna do zabawy i spokojniejsza do usypiania - aczkolwiek ja jej raczej nie puszczam bo i mnie i ją chyba też denerwują). Może się kołysać w przód/tył albo też przesuwa się i kołysze się na boki. Czasami małej zdarza się w tym z rana dospać z godzinkę. Albo jak wracam ze spaceru to szybko ją do tego transportuję, włączam i też czasami trochę dosypia.

A ten masaż na którym byłaś to Shantala?


UWAGA, UWAGA!
Iga dwa razy ziewnęła, więc uznałam, że czas na kolejną naukę zasypiania w łóżeczku. Jak zaraz będę strzelać przekleństwami to też bana dostanę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kołyska.jpg (27,0 KB, 26 załadowań)
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek

Edytowane przez Kociak85
Czas edycji: 2014-02-06 o 14:29
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 14:59   #3956
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
\

Taszanta, mam takie coś jak na zdjęciu. Tam są dwie opcje muzyki (taka radosna do zabawy i spokojniejsza do usypiania - aczkolwiek ja jej raczej nie puszczam bo i mnie i ją chyba też denerwują). Może się kołysać w przód/tył albo też przesuwa się i kołysze się na boki. Czasami małej zdarza się w tym z rana dospać z godzinkę. Albo jak wracam ze spaceru to szybko ją do tego transportuję, włączam i też czasami trochę dosypia.

A ten masaż na którym byłaś to Shantala?


Aha, fajne- nosidełko do noszenia w ręku, a ja sobie wyobraziłam że to jakaś kołyska z opcją noszenia dziecka tak jak w nosidle przyczepionym na ciele

Ten masaż to coś w stylu tego Shantala, ale oni tu nazywają to masaz relaksacyjny. Jak teraz oglądałam filmiki na youtube to troszkę inaczej to u nas wyglądało, no ale to też takie głaskanie, uciskanie itp
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 15:20   #3957
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

a bo źle napisałam. Miało być kołysko-bujaczek
Mały sukces- zasnęła na całe 30 min z tetrą przy nosie
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 15:34   #3958
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dziewczyny - czy można jeszcze do was dołączyć?
Trochę tak głupio poczytywać bez udzielania w ogóle.

Mam córkę Polę urodzoną 1 listopada 2013. To moje drugie dziecko - starszy synek 3 latka skończył w styczniu. Myślałam, że sobie jakoś poradzę, ale widzę, że wymiana doświadczeń na forum bardzo by mi się przydała - szczególnie pomysły innych mam i porównanie do waszych dzieciaków.
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 15:42   #3959
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 70
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy można jeszcze do was dołączyć?
Trochę tak głupio poczytywać bez udzielania w ogóle.

Mam córkę Polę urodzoną 1 listopada 2013. To moje drugie dziecko - starszy synek 3 latka skończył w styczniu. Myślałam, że sobie jakoś poradzę, ale widzę, że wymiana doświadczeń na forum bardzo by mi się przydała - szczególnie pomysły innych mam i porównanie do waszych dzieciaków.
Ja gez sie nie udzielam ale jak czyta, posty dziewczyn to mo lepiej, bonwidze ze inne mamy maja te same problemy. Witaj!


a tak w ogole to gratulacje dla wszystkich mam, ktorym dzieci juz same zasypiaja. jak to osiagnelyscie?

A no i bez kitu, synek w 4 skoku, pooltorej tygodnia przerwy pd ostatniego. Nawet jak spi to sobie poplakuje, ale za to rozpoznaje siebie w lustrze.


Ania
lubiewiedziec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 16:34   #3960
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy można jeszcze do was dołączyć?
Trochę tak głupio poczytywać bez udzielania w ogóle.

Mam córkę Polę urodzoną 1 listopada 2013. To moje drugie dziecko - starszy synek 3 latka skończył w styczniu. Myślałam, że sobie jakoś poradzę, ale widzę, że wymiana doświadczeń na forum bardzo by mi się przydała - szczególnie pomysły innych mam i porównanie do waszych dzieciaków.
Witaj!

Pamiętam Cię z poprzedniego wątku mamusiowego mój starszak urodził się 3.01.2011
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 21:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.