odchudzanie 100kg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-06, 11:50   #1
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9

odchudzanie 100kg


Witam mam 100kg wielki brzuch z piwa i duze tłuste uda chciałbym najbardziej zrzucić z brzucha i ud powie mi ktoś jak to zrobić mam silna wole dam rady. prosze o pomoc bo już nie daje rady rzuciłem papierosy i odrazu tak sie spasłem ;(
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:23   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odchudzanie 100kg

dużo ruchu- to przede wszystkim + dobrze dobvrana dieta. przy takim anbagazu kilogramów dobrze skonsultować się z dietetykiem, który na podstawie indywidualnych parametrów i ćwiczeń dobierze odpowiednią, dobrze zbilansowaną dietę.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:25   #3
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: odchudzanie 100kg

ja mam 190 wzrostu, polecasz jakąś diete i ćwiczenia
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:31   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odchudzanie 100kg

jesteś w dziale gdzie jest pełno róznych diet- wystarczy poszukac, poczytać a potem wybrac odpowiednią dla siebia. taką, która będzie zgodna z twoimi smakowymi upodobaniami, stanem portfela itd... tak samo z ćwiczeniami- na fitnessowym dziale jest mnóstwo wątków... WYSTARCZY PCOZYTAĆ


przy wadze ok. 100kg na początek obowiazkowo eliminacja słodkeigo/smazonego/gazowanego... zwięskzenie ilości produktów nieprzetworzonych, wody mineralnej... ale to tylko wierzchołek gory lodowej... poświęć trochę czasu na czytanie o dietach a potem wybierz coś dla siebie... jest wiele opcji- dieta kaloryczna, grupy krwi, montignaca, dukana, SB, klasyczne MŻ+WR... i wiele, wiele innych... sam musisz zdecydowac.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:34   #5
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: odchudzanie 100kg

jak wyeliminuje napoje gazowane i słodycze do tego nie bede jejść po godz 19 i bede codziennie biegać czy jeżdzić na rowerze to dojde do celu ?,
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:37   #6
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odchudzanie 100kg

jesteś w stanie schudnąć i wyrzeźbić trochę ciało, ale to zajmie Ci sporo czasu. ale warto go poświęcić.


ruch i zróznicowana dieta- bez tego się nie uda.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:39   #7
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: odchudzanie 100kg

sporo tzn ile ? chciałbym poprostu zrzucić brzuch i te grube uda
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 12:43   #8
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odchudzanie 100kg

tu nie ma wrózek!!! nikt Ci nie powie ile Ci to zajmie bo nikt tego nie wiem i nie oszacuje...
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:48   #9
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: odchudzanie 100kg

No cóż podstawowa sprawa - skoro brzuch jest z piwa to chyba wiesz co w pierwszej kolejności powinieneś odstawić
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:51   #10
CurlyKarolina
Raczkowanie
 
Avatar CurlyKarolina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 143
Dot.: odchudzanie 100kg

Cytat:
Napisane przez Halba1920 Pokaż wiadomość
jak wyeliminuje napoje gazowane i słodycze do tego nie bede jejść po godz 19 i bede codziennie biegać czy jeżdzić na rowerze to dojde do celu ?,
Nie polecam biegania, bo bardzo obciąża kolana, a jak masz nadwagę to lepiej rower, pływanie lub nordic walking. Nie chodzi o to, żeby nie jeść po 19 tylko żeby nie jeść później niż 3 godziny przed snem, wtedy jakąś lekką kolację z dużą porcją białka
__________________
Fat --> Fit

20 kilo w dół.
TeamNeverGiveUp

BLOG
http://curlykarolina.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/CurlyKarolina
INSTAGRAM
http://instagram.com/karolina_rocky
CurlyKarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 16:31   #11
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: odchudzanie 100kg

to juz nie wiem sam co mam zrobic...
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 20:07   #12
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: odchudzanie 100kg

to czyli jak bede jezdzil na rowerze dziennie to schudne z brzucha i ud ?
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:17   #13
5287fbd816f6100f127b74ceb000e25853ab3de7_5f7a53f2a8770
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 536
Dot.: odchudzanie 100kg

to znaczy że musisz przejść na diete (wyszukaj w internecie która Ci będzie pasować jest ich milony) nie jedz słodyczy, słonych przekąsek, napoi gazowanych, alkoholu, więcej ruchu nie tylko rowerek, brzuszki itp, jest wiele ćwiczeń w internecie możesz nawet znaleźć je na Youtube, nie wiadomo ile to potrwa u każdego jest inaczej, ale musisz być konsekwentny bo inaczej nigdy nie schudniesz
5287fbd816f6100f127b74ceb000e25853ab3de7_5f7a53f2a8770 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 08:14   #14
karolinadobra
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinadobra
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 040
Dot.: odchudzanie 100kg

Cytat:
Napisane przez Halba1920 Pokaż wiadomość
to juz nie wiem sam co mam zrobic...
halba moze na spokojnie bo widze ze chchesz w tydzien ten brzuszek zrzucic przedewszystim piwo, słodycze, chceb, ziemniaki z sosami , tłuste mięso. postaraj sie ograniczyc do zera. ja chleb zastapiłam krązkami ryżowymi. duzo białaka czyli lepiej zjeśc rybe na parze z warzywami, wbrew pozorom szybciej sie gotuję taki obiad niż mięso ziemniaki itp. pij duzo wody lub wody z cytryna jesli nie lubisz samej. ja piajm kawę z mlekiem 0% i wodę. możesz pic herbatę czerwona , zielona jesli lubis ztaki smak no i ruch , 30, 40 min dziennie na poczatek powinno wystraczyc. może pływanie, szybkie marsze jesli masz kondycje, Orbitrek a moze po prostu do siłowni sie zapisz , tam trener ustali ci co i jak masz cwiczyc.najgorzej jest zaczac a pozniej już leci . pozdrawiam i zycze udanego startu i osiagnięc.
__________________
karolinadobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 13:42   #15
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: odchudzanie 100kg

Cytat:
Napisane przez Halba1920 Pokaż wiadomość
Witam mam 100kg wielki brzuch z piwa i duze tłuste uda chciałbym najbardziej zrzucić z brzucha i ud powie mi ktoś jak to zrobić mam silna wole dam rady. prosze o pomoc bo już nie daje rady rzuciłem papierosy i odrazu tak sie spasłem ;(
Moze zaczne od tego,że wcale nie masz jakiejs wielkiej otyłości(jednak jesli nie zmienisz nawyków odzywiania to bedziesz ja miał),pozwoliłam sobie obliczyć Twoje BIM 27,7,powinieneś zejśc ponizej 25.
Jestes wysokim męzczyzna 190cm,więc 100kg to nie jakis dramat! Nie nastawiaj sie ,że schudniesz szybko,zacznij zdrowo sie odzywiac,zrezygnuj z alkoholu(mozna od czasu do czasu jakies winko czerwone tylko nie butelke,hehe, jesli już będziesz na jakiejs imprezce).
weliminuj słodycze,tłuste miesa,gazowane,fast foody,ogranicz sól,wprowadź jak najwiecej warzyw,chude mięsko,zdrowe tłuszczeliwa,olej lniany,rybki,jeśli już musisz siegnac po makaron wybieraj razowy i gotuj al'dente ,ryż,ziemniaki,kasze tez od czasu do czasu np3/tydzień(ale pamiętaj o umiarze!!,owoce,ale uwazaj na banany i winogron maja duzo cukru,teraz jest sezon wiec sa porzeczki,maliny,czereśni e...,pij duzo wody ,herbatek niesłodzonych jesli juz musisz użyj miodu(miód zawsze dodawaj do zimnych herbat bo dodany do goracej traci wartości odżywcze). Polecam picie octu jabłkowego 3 razy dziennie po łyżce popijając szklanka wody(o ile masz zdrowy zołądek),pomaga w przemianie materii.Jedz na małych talerzach będziesz myślał,że masz duza porcję jak wypełnisz go jedzeniem po brzegi.Naucz sie liczyc kalorie,oblicz swoje zapotrzebowanie na nie http://www.herk.pl/programy/zapotrzebowanie-kalorie.php i stosuj się,jedz nie później jak 2h przed snem.
Jeśli chodzi o ruch,zalezy co lubisz,wybieraj taki sport,który Cie nie zniecheci,jesli nie lubisz biegac nie biegaj spaceruj min 1h dziennie,lub maszeruj,świetnie wpływa na ciało,modeluje sylwetke,ma równiez wiele innych zalet poszukaj w necie.Możesz jeździć na rowerze jak lubisz min 1h.Pamiętaj ,aby zmany w sposobie odzywiania były na długo,a nie tylko na okres "dietkowania"inaczej kg moga wrócić.
Jesli chodzi o efekty to jak dobrze sie przyłożysz to po pierwszym tygodniu mozesz i 2/3kg w tydzień schudnąc,oczywiscie bedzie to woda,ale na poczatku tak jest zawsze,później będzie to ok 1kg tygodniowo,ale tylko wtedy jak sie sumiennie przyłozysz.
Pozdrawiam,powodzenia!
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 15:15   #16
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: odchudzanie 100kg

a mam pytanie do pompek ile bym muisal robic dziennie ?

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

a ile pompek bym musial robic dziennie?
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:42   #17
karolinadobra
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinadobra
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 040
Dot.: odchudzanie 100kg

Cytat:
Napisane przez Halba1920 Pokaż wiadomość
a mam pytanie do pompek ile bym muisal robic dziennie ?

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

a ile pompek bym musial robic dziennie?
zrób tyle ile możesz , im wiecej tym lepiej , ważne by sie nie przeforsowac bo nici z cwiczeń i motywacja spada. myśle ze masz takie troszke dziwne podejscie , ile pompek , ile na rowerku itp . po prostu musisz cwiczyc a sam zauwazysz czy kg leca w dół czy nie .a jeśli nie kg czy obwody się zmieniają jesli nie to trzeba zwiekszyc czas cwiczeń , zbilansowac jedzonko . głowa do góry ale pamietaj małymi kroczkami bo w miesiac nie zgubisz 30 kg. podawane sa rózne terminy ze kalorie spalaja sie po 13 min , po 40 , no ja bym obstawała przy tej 40 wiec może po prostu cwicz 40 min dziennie i po tygodniu sam zobaczysz efekty. pozdrawiam
__________________
karolinadobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:40   #18
Flicka
Rozeznanie
 
Avatar Flicka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 689
Dot.: odchudzanie 100kg

hm, a ile masz lat?
bo to też jest ważne, jeśli chodzi o Twoje możliwości i przyzwyczajenia.

trudno nam powiedzieć "ile pompek, ile brzuszków" to jest TWOJE ciało i reaguje inaczej niż jakiekolwiek na tym świecie.
__________________

„Wierzę w kolor różowy. Wierzę, że najlepszym sposobem na spalanie kalorii jest śmiech. Wierzę w pocałunki. Wierzę, że można być silnym, kiedy wszystko wydaje się iść źle. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro będzie kolejny dzień i wierzę w cuda.”
Audrey Hepburn
Flicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 17:35   #19
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: odchudzanie 100kg

Cytat:
Napisane przez Flicka Pokaż wiadomość
hm, a ile masz lat?
bo to też jest ważne, jeśli chodzi o Twoje możliwości i przyzwyczajenia.

trudno nam powiedzieć "ile pompek, ile brzuszków" to jest TWOJE ciało i reaguje inaczej niż jakiekolwiek na tym świecie.
mam 20 l ^^
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:39   #20
Marysia112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: odchudzanie 100kg

Odchudzanie to nie taka prosta sprawa. Na początek warto udać się do dietetyka, który ułożył by specjalną dietę dla ciebie. Pokazał jak się odżywiać, co jeść, a czego unikać. No i trzeba ćwiczyć, bez tego ani rusz. Według mnie ćwiczenia to podstawa. Można też dodatkowo sięgnąć po jakieś suplementy wspomagające odchudzanie, np. tabletki odchudzające. Na tej stronie jest tego multum, może coś sobie wybierzesz http://mmo.pl/ . I głowa do góry na pewno ci się uda!!
Marysia112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:59   #21
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: odchudzanie 100kg

Witaj Halba1920 . Odchudzanie to nie kwestia ile pompek czy innych ćwiczeń, ile i jakiego jedzenia . To przede wszystkim konsekwencja ! Ćwicz cokolwiek codziennie przez 15-20 minut, najlepiej intensywnie i do bólu . Przede wszystkim jednak należy zmienić podejście do jedzenia.
To trwa, u mnie to było w sumie rok, po przeczytaniu dziesiątek książek, blogów, próbach na Sobie znalazłam to co jest bardzo proste, bez głodowania i liczenia kalorii.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:45   #22
Halba1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: odchudzanie 100kg

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Witaj Halba1920 . Odchudzanie to nie kwestia ile pompek czy innych ćwiczeń, ile i jakiego jedzenia . To przede wszystkim konsekwencja ! Ćwicz cokolwiek codziennie przez 15-20 minut, najlepiej intensywnie i do bólu . Przede wszystkim jednak należy zmienić podejście do jedzenia.
To trwa, u mnie to było w sumie rok, po przeczytaniu dziesiątek książek, blogów, próbach na Sobie znalazłam to co jest bardzo proste, bez głodowania i liczenia kalorii.
czyli ;p
Halba1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 21:11   #23
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: odchudzanie 100kg

U mnie to : jedzenie tylko i wyłącznie nieprzetworzonych. Prosta zasada , a jakże zdrowa. Warzywa, owoce, mięso, tłuszcze, jajka, orzechy - bez liczenia kalorii. Sprawdza się znakomicie

Czego nie jem ? Niczego co ma w sobie zbóża, cukier, sól. Wszelakie produkty , które zostały poddane jakimkolwiek procesom produkcyjnym.

Mówi się o nie jedzeniu dużo owoców. Cóz. ... nie sprawdza się to . Jem sporo, głównie soki własnoręcznie wyciśnięta - np pół grapefruta, 3 pomarancze. I potem jeszcze np z 3 jabłek. I to przed snem.

Wytłumaczenie jest proste : przy braku śmieciowego / sztucznego jedzenia organizm zupełnie inaczej wykorzystuje naturalne pożywienie.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 16:33   #24
kasiak1593
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 11
Dot.: odchudzanie 100kg

Cześć,
piszę pracę magisterską na temat skuteczności działania suplementów odchudzających. Czy mogę prosić Was o wypełnienie ankiety. Z góry dziękuję bardzo https://www.survio.com/survey/d/Y6R1Y2Y9U3I0G9I2N
kasiak1593 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 18:56   #25
wiewiorek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 44
Dot.: odchudzanie 100kg

Silna wola to podstawa, ale zacząć należy od początku. Masz jakiś staż na siłowni, ćwiczyłeś kiedyś coś? Wyliczałeś swoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz to ile jesz kcal w ciągu dnia?
wiewiorek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 18:49   #26
mamapopsychologii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 4
Dot.: odchudzanie 100kg

Drogie i Drodzy!
Uważajcie na siebie, odhudzanie tylko dla zdrowia! Trzeba być czujnym, można spaść w kłopoty.
Podrzucam filmik
https://www.youtube.com/watch?v=C_2UGbIOD0c
mamapopsychologii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 19:10   #27
Mikusianka
Życie cudem jest!
 
Avatar Mikusianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: odchudzanie 100kg

No w odchudzaniu ważniejsza jest dieta od ćwiczeń. Są one ważne, ale nie aż tak przy zbijaniu wagi. Tylko mnie źle nie zrozumcie!
Jakiś czas temu moja siostra rozpoczęła dietę, jakąś przez kogoś poleconą i bez liczenia kalorii daje radę
Póki co ja się trzymam, znaczy nie mam skłonności do tycia, jej to tak z 15kg by się przydało.
Mikusianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 12:35   #28
Aleksia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: odchudzanie 100kg

Cześć. Ja osobiście schudłam 20kg, niestety zostało mi jakieś 10 kg do wymarzonej wagi. Koleżanka korzystała wcześniej z pomocy w gabinecie Bona dena,polecala mi go i spróbowałam. Teraz nie żałuję bo moja figura wygląda idealnie, jestem teraz uśmiechnięta, wesoła i pełna radości. http://bonadea-krakow.net.pl/oferta/...dzanie-krakow/

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Bona dea to szybki sposób na odchudzanie. Polecam szczególnie tym osobom które na ja problemy przestrzeganiu diety
Aleksia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 00:43   #29
kremowka2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: odchudzanie 100kg

Ja mam namiar na sprawdzonego dietetyka z Warszawy (poradnia), jak by ktoś był zainteresowany, to dajcie znać na priv. Ja chudnę 1-1,5 kg na tydzień i jem prawie wszystko, co 3 godziny. wczoraj była również pizza, da się wszystko!
kremowka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 11:24   #30
wilkakora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: odchudzanie 100kg

Dieta to podstawa, ja polecam zamówić sobie u Chodakowskiej, tanio i naprawdę skutecznie. Dodatkowo ćwiczyć, na początku biegaj sobie z 3 razy w tygodniu, a potem możesz do tego dołożyć ćwiczenia siłowe. Przy siłowych polecam picie białka, to ładnie przyspieszy przyrost masy mięśniowej. NIE PODDAWAJ SIĘ!
wilkakora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-07 11:52:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.