Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-05, 01:02   #2221
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Przeprowadzam stopniowo zmiany w pielegnacji... I mam nadzieję, że mi to wyprowadzi cere na prostą....
Moja mieszana buźka zwariowała i jest momentami totlanie przesuszona, ale z wypryskami i zaskórnikami
zaczęłam od definitywnego pozbycia się typowych kremów, maseczek i toników antytradzikowych. Rano spryskuję twarz wodą termalną Avene, na to filtr Avene 50+... Wieczorem tonik Garniera "podstawa pielegnacji" i kremik Humektan -moje nowe odkrycie apteczne o najbardziej niezapychajacym składzie jaki chyba wynaleziono
Do tej pielęgnacji zamierzam dołaczyć jakieś serum z C i E pod filtr, tonik BHA 2% dwa razy na tydzien... Jak skoncze tonik z garniera przerzuce się na hydrolat jakiś... Może dodam tez żel HA do nawilżaczy... i zobaczymy jak to będzie...

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-05 o 01:05
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 11:58   #2222
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam moje drogie jestem nowicjuszka na tym forum wiec mam nadzieje że wybaczycie mi moja niewiedze!!!
od wielu dlugich lat borykam sie z tradzikiem ktory tymczasowo ustepuje i nawraca stosowalam juz chyba z milion masci przepisanych przez dermatologa niestety bez wiekszych efektów, poniewaz wiekszosc strasznie podrażnia mi skore ktora odpowiada ze zdwojona sila pryszczami itp. wczesniej stosowalam tez tabletki hormonalne microgynon ktore przyniosly upragnione efekty po pol roku od ich odstawienia mam nawrot klopotu i to z taka sila ze jak wstaje rano to mam ochote rozbic lusterko.Nigdy wczesniej nie mialam zmain grudkowatych a teraz moja cera na policzkach brodzie i czole przy dotyku jest jak powierzchnia księzyca góry i padoły!!! Pomocne w moim przypadku jest opalanie ale niestety mam cere sklonna do powstawania zmarszczek wiec dalam sobie spokuj;( Do oczyszczania stosuje tonik do cery suchej i wrażliwej , poniewaz po kosmetykach antytradzikowych mam odwrotne efekty typu podraznienia i pryszcze!!!! Ponadto moja cera jest sucha podklad zluszczasie wraz z naskorkiem;( Stosuje krem firmy ziaja med do skory suchej i wrazliwej ktory . Prosze o doradctwo w wyborze kosmetyków bo juz niewiem co robic!!! Narazie nie chce probowac jakis skomplikowanych zabiegów kosmetycznych, lekarka doradzila mi jedynie peelingi enzymatyczne znacie jakies dobre??? postanowilam jeszcze na troche wrocic do hormonw ale kiedys wkoncu trzeba bedzie przestac;/ pozdrawiam serdzecznie

Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-06-05 o 12:23
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 13:58   #2223
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

6paula9 nic dziwnego, ze kosmetyki antytrądzikowe powodują pogorszenie u Ciebie, znam to z autopsji. Dlatego zmieniłam podejście do pielegnacji na bardziej świadome ( oczywiscie, polecam legendarne forum Basi http://www.biochemiaurody.fora.pl/ i zaczac od watku ktory się nazywał jakoś tak "priorytety pielegnacji, cyzli to co najistotniejsze")
Słonce, też na dłuższa metę powoduje chwilową poprawę, a szkód nieodwracalnych więcej.
Nie wiem jak duży jest Twój problem, czy masz trądzik na całej twarzy, czy tylko w strefie T. Uciażliwe jest stosowanie kremów z filtem na dzien gdy ma się cere problematyczną, ale ja znalazłam swój filtowy ideał narazie...emulsja Avene jest lekka i nie zapycha
radziłabym Ci przyjrzeć się Biochemii kosmetycznej: dziewczyny z cermai trądzikowymi bardzo zachwajają produkty z kwasami (wtedy konieczny jest filtr)
http://biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html
Tu masz propozycję peelingu enzymatycznego:
http://biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html
A myślę, ze naprawdę super efekty mogłyby dać u ciebie retinoidy. KONIECZNA wtedy ejst co prawda ochrona UV, ale nie ma powodu by się bać bo retinoidy wbrew obiegowej błednej opinii moga stosować też młode kobiety i sa one niezwykle skuteczne w leczeniu trądziku
http://www.biochemiaurody.fora.pl/retinoidy,4/

Cieżko tak w paru słowach streścić wszystko, wiec polecam lekture biochemicznego forum, tu wszystko znajdziesz

Ze swojej strony moge Ci jeszcze polecić świetny krem, który sprawił, że przestałam się bać nawilzaczy . zawsze nakładałam je cienka warstewką, a i tak zapychały i mnie wyprszczało. Jednoczesnie skóra wciaż wolała pić . Teraz jest inaczej. Humektan ma 80 % wody, a reszta to niezapychajace skladniki. Moja skóra przyjmuje go z radoscią . Jest mięciutka i nawilzona, przy tym niespodzianki się goją, a nowych brak. Do mycia twarzy zamierzam kupic jakis żelik dla dzieci, bez SLS i nnych swinstw nie słuzacych cerze np. babydream.

HUMEKTAN http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-05 o 14:27
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 15:40   #2224
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ogromnie dziękuje za tak szybką odpowiedz
A co do strefy ktora dopadl tradzik najbardziej to głownie okolice pod kacikami ust przez cale policzki az do kacików oczu, wczesniej bylo tez kiepsko z czolem i broda ale jakos udalo mi sie to opanowac typowe ropne wypryski zdazaja sie bardzo rzadko ale za to moja zmora sa teraz grudki i czerwone podraznienia;/ dodatkowo mam strasznie sucha cere ktora wsysa wszelkie kremy ktore stosuje zazwyczaj na dzien ale i tak wieczorem jest juz przesuszona kiedys bardzo przypasowal mi kremik ziaja maslo kakaowe ale w obecnym stanie boje sie go uzywac bo wydaje mi sie tlusty??? w takim razie zawitam dzis do apteki na male zakupy i koniecznie musze przeglad w kosmetyczce zrobic

Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-06-05 o 15:42
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 16:40   #2225
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Na twoim miejscu stosowalabym ostroznie ten krem ziaji, na najbardziej przesuszone partie . zawiera trójglicerydy na drugim miejscu w skladzie, które wiele osob bardzo zapychaja.
Jesli bedziesz teraz wybierała kremik to podrzucam pomocna stronke:
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm
Gdy zjedziesz troche na dol pojawi się tabelka ze składnikami
Pierwsza kolumna COM GRADE (comedogenicity) - stopień zapychania w skali od 0-5
Druga kolumna - IRR GRADE (irritancy) - to skłonność do podrażniania od 0-5.
zobacz sobie, które skladniki charakteruzują się duża komedogennoscia i patrz zeby nie było ich w składzie . Wystrzegaj sie zwłaszcza myristyli i isopropyli.
Jeszcze raz bardzo polecam Humektan, ( do dostania np. w aptece superpharm, gdzie indziej ciezko go znalezc) dziewczyny chwala tez physiogel, ale jest on trochę cięższy.
Przede wszystkim powoli sobie czytaj forum i rób zmiany w kosmetyczce, wiem ze na poczatku ogrom informacji może przytłaczac . juz cie troche linkami zasypałam, a dodam jeszcze dwa:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...ejsze,301.html
http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...edzic,300.html

Ogolnie zwróc uwagę na zagadnienia filtrów, składów, antyoksydantów, retinoidów, kwasów . Mysle, ze toniki z kwasami AHA i/lub BHA moglyby Ci swietnie pomóc na grudki i zaskórnikami.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257482 tu s aopinie dziewcyzn o jedyn z tkaich produktow .
Mysle, ze warto sie przjrzec tym kosmetykom bo sa tanie i wielu osobom pomogły.
Pozdrawiam

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-05 o 18:49
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 17:49   #2226
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Pytalam w osiedlowej aptece o ten Humektan i mozna go zamowic nom ale coz poczekam do pozniedzialku jakos do zyje ogrom takiej wiedzy mi sie przyda z moja kaprysna cera nigdy niewiadomo raz jest tak a za chwile zupelnie inaczej. a co do physiogelu uzywalam przez pewien czas do zmywania twarzy ale raczej niewidzialam jakichkolwiek efektow tzn ani nie pomagal ani nie szkodzil ten kremik co mam z ziaji ziaja med do skory suchej i wrazliwej nawilza ale krotkotrwale musialabym go kilka razy dziennie nakladac zeby bylo jak nalezy, ale ze wzgledu na makijaz niechce mi sie tego robic;/ a wracajac do preparatow do mycia i tonizowania jakie sa odpowiednie?? ja uzywam plynu miceralnego AA do skory wrazliwej ultra nawilzajacy i toniku AA help do cery alergicznej sklonnej do podraznien i musze przyznac ze nawilzaja i lagodza podraznienia ale nie na dlugo jak wstaje rano skora jest zluszczona. Siostra ktora tez niestety ma tradzik(moze to u nas rodzinne bo Mama tez do tej pory go ma) wynalazla peeling enzymatyczny z dax cosmetics z gruszka sodem i papaja narazie go testujemy i musze przyznac ze troche wyrownuje te grudki. Wczesniej stosowalam morelowy peeling gleboko oczyszczajacy z st.ives i z tej samej firmy brzoskwiniowy antytrodzikowy oba rewelacyjnie oczyszcaja cere ale jak dla mojej cery dzialaja zbyt sciagajaco a ponadto sa to peelingi gruboziarniste wiec tym bardziej nie odpowiednie do cery z grudkami z tego co wyczytalam na forum. Jak ten z perfecty nie bedzie dawal wyraznych rezultatow zamowie ten z ananasem z linka ktory mi przeslalas mam tez pytanie odnosnie kwasu borowego gdzies wyczytalam ze przemywanie nim twarzy dziala zluszczajaco i sciaga pory wczesniej przez dluzszy czas go stosowalam prawie codziennie i pory faktycznie mam sciagniete wypryski ladnie sie goily i znikaly ale za to mam cere bardziej wysuszona niz wczesniej czy mimo tego mozna go stosowac raz na jakis czas tak zapobiegawczo???oczywisci e z dobrym nawilzaczem i jescze jedno co do filtrow w kremach jak wysokie musza byc te filtry??? a co z opalaniem twarzy??? zrezygnowac zupelnie??? a co do linkow to slij jak najwiecej pozdrawiam

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 18:22   #2227
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Moze wyjaśnię to i owo po prostu na podstawie mojej pielegnacji . Mam cerę mieszaną, tłusta w strefie T, ale też alergiczna. Zdarza się np., że mam wypryski na czole i jednoczesnie przesuszoną skóre. Oprócz tego jakieś grudki i przebarwienia.
1) Oczyszczanie: kupiłam własnie w rossmanie żel dla dzieci Babydream -promocja, ok 7 zł za 500 ml.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945
ma bardzo przyjemny skład bez SLS i jest go duuuuzo . Nie ma sensu wydawać pieniedzy na drogie żele, które na drugim miejscu w skladzie maja czesto silny detergent zapychajacy i drazniacy skore . Polecam, żele dla dzieci!
2) Tonizowanie - chwilowo w roli tonika jest u mnie woda termalna Avene . Zamówiłam, też właśnie tonik BHA 2% bo zalezy mi na oczyszczeniu porów i delikatnym złuszaniu. Bede stosowała tak 2 razy na tydzien. dobrym rozwiazaniem są tez hydrolaty tzw wody roslinne, maja one rozne pozytywne działania na problemy skórne, np. z kocanki jest dobry na naczynka

3)antyoksydanty - serum z vit. C i E. mozna ukrecic samemu, przepis na biochemii. Ja jednak zamówiłam . dobra baza pod filtr, polecono mi tez na przebarwienia

4) filtry - tu sprawa jest prosta. Obecnie mamy tylko dwa stabilne filtry - Tinosorb i Meroxyl. Ze wzgledu na ogrnaiczneia patentowe stosuje je kilka marek, głównie firm produkujacych dermokosmetyki. Np. La Roche Possay, Avene, Iwostin, Vichy, Bioderma.
Ja stosuje Avene, ponieważ filtry wiekszości innych marek posiadaja jeszcze Parsol - destabilizownay rpzez talk i mike w pudrach, dlatego dziewczyny matowią filtry skrobią, ale mi się w to nie chce bawic . Kupuje Avene i stosuje swój ukochany puder.
Co do faktora- najwyzsza obecnie osiagalna ochrone przed UVA, które powoduja starzenie zapewniaja filtry o najwiekszym faktorze, a wiec około 50. Ja taki filtr stosuje na dzien . I jest on konieczny jesli uzywa sie kwasow i/lub retinoidow. Nie chodzi o to by byc niewolnikiem filtrowania, zasłaniac firanki, ukrywac sie przed słońcem itp. Ale dorbze jest stosowac najwyzszy faktor jaki skóra nasza przyjmuje .

5) Nawilzanie - jakiś niezapychajacy prosty w składzie kremik na noc.
Co do Humektanu, jest mneijsza tuba 30g, na wyprobowanie za 10 zł, ale ja zaryzykowałam 100 g za 20 zł bo byly tylko takie . Bardzo sie oplacało jesli chodzi o ilosc/cena, no i działanie"mjut" wiec nie zaluje .
To tak naprawdę w mega pigułce, na forum Basi znajdziesz wsytko o każdym zagadnieiu dokładnie
i jeszcze taka mała rada: w pielegnacji szukaj najprostszych rozwiazan - nie sugeruj sie, ze producent wciska Ci coś idealnie przeznaczonego na Twój problem. Analizuj składy i wybieraj to co najlepsze, a czasem najprostsze np. najlepsza odzywka na rzesy - olejek rycynowy, punktowo na wypryski - pasta cynkowa z apteki za 2zl wysusza je w pare godzin etc.
Sie rozpisałam :-] pozdr.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-05 o 19:09
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 20:31   #2228
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Znalazlam kremik wiec juz od dzis wyprobuje tez odrazu wzielam wieksza tube bo w promocji byla za 12zl myslalam ze bedzie drozszy a tu mila niespodzianka tez mam zamiar zastosowac wode termalna poczytalam troche o niej i sadze ze moze byc pomocna staram sie analizowac sklad kosmetykow ale te drogeryjne maja mnostwo zapychaczy i drazniacych substancji a panie w aptekach nie bardzo potrafia doradzic konkretny kosmetyk bez skladnikow niechcianych;/ z racji ze studiuje kosmetologie to troche tych skladnikow znam ale odnosnie dobrych kosmetykow z nimi to moja wiedza jest malutka;( az wstyd sie przyznac!!! dzieki za pomoc zastosuje sie do wskazowek a forum Basi faktycznie ardzo pomocne jeszcze raz Wielkie dzieki
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 20:45   #2229
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

6paula9 kosmetologie studiujesz?! A ja tu sie rozpisuje o unikaniu isopropyli . Jesli masz taka wiedze to wkrecenie sie w biochemiczna pielegnacje bedzie dla ciebie pestką . Za chwile ja sie spytam o jakas rade Super, że udało Ci sie go dostac tak tanio, mam nadzieje, ze sie spisze . A w jakiej to sieci aptek taka promocja To może zapasowa tube kupie, bo mnie w superpharm skasowali na ponad 20 zł, a i tak sie cieszyłam, że w ogole był. To zycze owocnej lektury forum, jakby co to pytaj smialo .
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 07:50   #2230
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ano studiujedopiero pierwszy rok koncze wiec narazie podstawy mam opanowane dopiero w przyszym roku bedziemy o preparatach mowic wiec wtedy bede mogla cos poradzica siec aptek nazywa sie millenium ale niemam pojecia czy to ogolno polska jest??? dzis robie przegladw kosmetyczce mam nadzieje ze niebede musiala wiekszosci sie pozbyc pozdrawiam
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 13:05   #2231
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jest apteka millenium w moim miescie , musze sie tam wybrac . Ja częscia kosmetykow, ktorych juz nie uzywam obdarowałam domownikow, a to co mnie zapchało na twarzy zuzywam w miare mozliwosci do ciała. Ogolnie daże teraz do minimalizmu - ale naprawde efektywnego , juz mnie nie kusza cudowne specyfiki z drogerii... Przerzucam sie glownie na te samoorobione i dla dzieciaczkow, wychodzi mi to o wiele taniej. Troche wiecej wydaje jedynie na dobre filtry. Ale i tak kupuje moja emulsje Avene w aptece internetowej z woda termalna gratis .

Daje linka do pomocnego watku - lista zaanalizowanych przez dziewczyny składów. Jest ich naprawde duuzo. Wiec zawsze można wynaleźć coś dobrego też na drogeryjnej polce
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181149

Ja się dzięki zainteresownaiu składami dowiedziałam, że beztrosko używany przeze mnie do niedawna krem ochronny garniera z podstawy pielegnacji, ktory wygladał bardzo niewinnie - zawierał wysoko w składzie rakotworczy poliakrylamid i wiele innych swinstw . A ja sie dziwiłam , ze mnie policzki pieka tuż po aplikacji. Badziewie poszło do kosza. Od tej pory dokładnie analizuje sobie wszystko co mam kupić xD

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-06 o 16:49
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 16:26   #2232
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ooo to ja tez sobie zamowie taki zestawik na jakiej str go zamawiasz??? ja wczesniej nie mialam takich problemow z tradzikiem wiec nie interesowalam sie zabardzo co stosuje na buzie teraz jest inaczej i trzeba zmadrzec hehe kremik moja skora doslownie spija jak narazie niewidze efektow wysuszenia tez mam zamiar przejsc na wlasnorecznie wykonane kosmetyki juz troche wertowalam na mazidlach znasz moze jakies ine stronki ze skladnikami do kosmetykow naturalnych??? pozdrawiam
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 17:05   #2233
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Linki do aptek wyslę Ci na PW . Ciesze sie, że Humektan Tobie podpasował , ale to taki kremik gdzie gdy spojrzymy na skład nic nie ma prawa zapchać czy zrobic krzywdy cerze tradzikowej, nawet ze skłonnosciami do przesuszania . I jedyny nawilzacz gdzie bez obaw dosmarowuję się np. na policzkach jak mam ochotę - bo wiem, ze moja skóra chetnie wszystko wchłonie .

A teraz kilka sprawdzonych przez wizażanki sklepów z półproduktami i zestawami

www.thanatos.com.pl

www.mazidla.com

www.ecospa.pl

www.biochemiaurody.com

www.maseczki.8am.pl/index.html

www.zrobsobiekrem.pl/

Biochemia Urody i Zrób Sobie Krem oferuja zestawy do samodzielnego zmieszania - dobre to dla początkujących
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 12:23   #2234
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jestem zachwycona tym humektanem naprawde mi pomaga wszystko powoli znika ale moze to tez zasluga powrotu do microgynon-u??? bynajmniej skora juz mniej sie luszczy i makjaz zostaje a nie odpada hehe mam pytanko odnosnie preparatow do opalania co stosowac do zeby nie zaszkodzic a troche buzke zbrazowic??? mam jasniutka cere ktora po terapi peelingowej jest prawie przezroczysta a przydaloby sie na wakacje rozstac z podkladem itp !!!pozdrawiam
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 13:19   #2235
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a kosmetyki babydream na suchą skórę polecacie?

Mi na suchutkie, wręcz łuszczące się policzki i okolice tak poniżej policzków pomogła maść z wit. A - 2-3razy dziennie smaruję i nie ma problemu. Tylko nie wiem czy mogę jej tak non stop uzywac?
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 18:17   #2236
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

6paula9 ja podzielam oczywiscie zachwyt Humektanem i nawet znalazłam pare innych zastosowań dla niego, a oświeciła mnie ta stronka:
http://www.emolienty.pl/index.php?ps=zastosowania
Uzywam go zamaist mleczka do demakijażu i super sie sprawdza też w tej roli . Wycztałam oprocz tego, że można uzywać jako środek myjacy. Na poczatku oczywiście wydało mi się to dziwne- jak to, kremem twarz myc Ale sprobowałam I teraz mieszam go rano z odrobina wody i masuje tak mokra buzke a potem splukuje (wiadomo-wtedy nie ma makijazu i chodzi o to zeby tylko twarz odswiezyc). I bardzo mi sie podoba takie mycie delikatna emulsja bez piany . Cera jest po tym mieciutka.
Jeśli chodzi o te kremy to masz na myśli samoopalajace? Ja używam dove summer glow, tego małego specjalnie do twarzy. Wersja do ciemnej karnacji, bo po prostu daje fajniejsze efekty. Wystarczy, że czasem dwa dni pod rzad uzyje na noc i już mam musnieta sloncem cere . Generalnie przy cerze tradzikowej niby sie nie powinno takich kremow uzywać, ale mnie stosowany z umiarem nie zapycha.

RedApple babydream mam uniwersalny żel do mycia, butla 500ml obecnie w rossmanie za okolo siodemke. I jest świetna, nie ma barwnikow, silnych detergentow w rodzjau SLSa. Nie sciaga skóry . Wiec do mycia dla suchej jak najbardziej sie nada. W kazdym razie za taka cene warto wyprobowac, a napewno bedzie lepszy niz typowe ,"twarzowe", drozsze żele
Co do maści z vit. A , daje linka do watku, ktory powinien Ci wyjasnic wszytskie watpliwosci

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=92229
Post #9

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-08 o 19:18
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 18:52   #2237
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez RedApple Pokaż wiadomość
a kosmetyki babydream na suchą skórę polecacie?

Mi na suchutkie, wręcz łuszczące się policzki i okolice tak poniżej policzków pomogła maść z wit. A - 2-3razy dziennie smaruję i nie ma problemu. Tylko nie wiem czy mogę jej tak non stop uzywac?
Smarowałam się kremem chroniącym przed zimnem i wiatrem Babydream i owszem, świetnie nawilżał i wygładzał, ale stosowany dłużej niż 2-3 dni pod rząd zapychał. Natomiast żel do mycia jak najbardziej się nadaje do mycia buzi. Oliwką babydream też smaruję twarz i działa świetnie.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 18:59   #2238
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Oliwką babydream też smaruję twarz i działa świetnie.
Dla mnie dzieciaczkowe oliwki to kolejna alternatywa pomagajaca zastapic pełne chemii kosmetyki. Świetnie sie sprawdzaja w wielu rolach, nic tak delikatnie i skutecznie nie rozpuszcza makijazu oka np.
Ja używam oliwki Hippa, ma swietny krociutki skład-(3 skladniki) Babydream też dobry, również nie zawiera oleju mineralnego. Nie polecam natomiast wszelkich johnsonów baby , nivea etc
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 19:03   #2239
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dla mnie dzieciaczkowe oliwki to kolejna alternatywa pomagajaca zastapic pełne chemii kosmetyki. Świetnie sie sprawdzaja w wielu rolach, nic tak delikatnie i skutecznie nie rozpuszcza makijazu oka np.
Ja używam oliwki Hippa, ma swietny krociutki skład-(3 skladniki) Babydream też dobry, również nie zawiera oleju mineralnego. Nie polecam natomiast wszelkich johnsonów baby , nivea etc
Po johnsonie w żelu miałam uraz do wszelkich oliwek takie paskudztwo jakich mało, nic nie robi, śmierdzi i lepi się niemiłosiernie. Dlatego długo nie mogłam uwierzyć w fenomen smarowania buzi oliwką.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 19:05   #2240
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Skórę mam mieszaną, raczej tłustą, ale na policzkach i okolicach ust straszne suchą
czytałam tez o oliwce z Hippa chyba, do tłustej się nada?
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 19:11   #2241
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez RedApple Pokaż wiadomość
Skórę mam mieszaną, raczej tłustą, ale na policzkach i okolicach ust straszne suchą
czytałam tez o oliwce z Hippa chyba, do tłustej się nada?
Też mam mieszaną, pojawiają się wypryski, teraz już drobne, ale ciągle muszę mocno nawilżać buzię. Oliwka Babydream świetnie nawilża i łagodzi, zaczerwienienia się widocznie zmniejszają. Stosuję ją na różne wysypki (mam alergię pokarmową), po których często zostawały mi czerwone ślady na twarzy, a po niej wszystko się szybciej goi.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 19:44   #2242
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Talking Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Nom niestety tylko samoopalacze wchodza w gre bo mam zamiar zakupic te emulsje z wysokim filtrem u mnie slonce "leczy" tymczasowo buzke ale potem jest gorzej wiec slonko napewno odpada moje koleznaki zachwalaly chusteczki DAX Cosmetics z wyciągiem z lilii wodnej d pantenolem i witaminą E ale wolalabym czegos sprawdzonego uzyc a summer glow stosuje moja Mama i nic jej nie jest wiec jej skubne na probe!!! wlasnie wyczytalam na ulotce Humektanu ze do mycia i demakijazu tez mozna uzywac ale ja narazie mam plyn miceralny z AA ktory naprawde mi podpasowal nawet skora wokol oczu go znosi wiec narazie przy nim zostane z czystym sumieniem moge powidziec ze peeling o ktorym pisalam wczesniej z Dax-a gruszkowy dziala i grudki znikaja z dnia na dzien jest ich mniej i sa mniej wyczowalne a ten co stosujesz z bromelina z mazidel tez dziala na grudki???
Jesli chodzi o babydream to stosowalam kiedys chusteczki nawilzane dla dzieci do demakijazu i nie zaobserwowalam zeby cos zlego sie po nich dzialo pozdrawiam
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 20:26   #2243
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez RedApple Pokaż wiadomość
Skórę mam mieszaną, raczej tłustą, ale na policzkach i okolicach ust straszne suchą
czytałam tez o oliwce z Hippa chyba, do tłustej się nada?
Ja mam tłustą cerę i używam oliwki Hipp. Nadaje się bez problemu. Dużym plusem jest brak zapychania, z czym mam problem praktycznie przy każdym produkcie kosmetycznym. Z tym że ja zostawiam na skórze kilkanaście minut, a nadmiar później wchłaniam chusteczką przykładając ją do twarzy. Niezebrana oliwka raczej powoduje świecenie.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 21:11   #2244
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
(...)
Jeśli chodzi o te kremy to masz na myśli samoopalajace? Ja używam dove summer glow, tego małego specjalnie do twarzy. Wersja do ciemnej karnacji, bo po prostu daje fajniejsze efekty. Wystarczy, że czasem dwa dni pod rzad uzyje na noc i już mam musnieta sloncem cere . Generalnie przy cerze tradzikowej niby sie nie powinno takich kremow uzywać, ale mnie stosowany z umiarem nie zapycha.
a moge wiedziec, dlaczego nie powinno sie uzywac takich kremow przy tradzikowej? wlasnie sie zastanawiam nad jakims, juz przegladalam KWC, bo jakims cudem po tygodniu we wloszech moja twarz wyglada duzo jasniej od reszty ciala - a do ciala uzywalam caly czas mleczka z SPF 20, przy czym twarz traktowalam tylko "miastowym" filtrem aqualia thermal SPF 15 + PPD 18. czyzby ten stosunkowo wysoki filtr UVA tak dzialal?!
no ale do rzeczy... przydaloby sie teraz wlasnie wyrownac koloryt, nie chce make-upa, zastanawialam sie albo nad kremem tonujacym, ktory by juz nadal odpowiedniego kolorku i nie lezal ciezko na skorze, albo nad tonujacym samoopalaczem. sama juz nie wiem, co lepsze...

a tak na marginesie, oliwke hipp do twarzy polecam zmywa makijaz wodoodporny w mgnieniu oka, a przy tym jak nawilza! nie porownujmy nawet napakowanych parafinami johnsonow itp z hippem czy babydreamem
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 22:01   #2245
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche pewnie, że możesz . Bez obaw, kremy brazujace nie robia krzywdy . Po prostu zazwyczaj maja treściwe składy z popularnymi substancjami potencjalnie zapychajacymi (np. Isopropylem Palmitate) na czele. Ale mi ostrożne uzywanie nie szkodzi. Tak jak już pisałam 2-3 razy wieczorem i przerwa. Radze wybierać wersje do ciemnej karnacji przynajmniej jelsi chodzi o kremy dove'a (innych nie ryzykowałam ). Nawet przy bardzo jasnej karnacji nie dadza sztucznego efektu tylko szybszy i fajniejszy niż te lajtowe wersje do jasnej.

Filtr UVA nie podziałał hamujaco na opalenizne na twarzy bo za to sa odpowiedzialne promienie UVB Widac masz mniejsze skłonnosci do uzyskania kolorku na twarzy, ja mam tak rowniez . Tak czy siak teraz stosuje już max. protekcje do twarzy (Avene 50+) dlatego kremiki opalajace to moje wybawienie by ladnie wygladac.
Tonujacych filtrow nie polecam, dziewczyny pisza w kwc, ze to masakra, moze co 10ej uda sie przypasowac kolor tego krremu do twarzy
A Hipp to w ogole moja miłośc na marginesie . Uwielbiam naturalnosc tej oliwki, jest taka żólciotka delikatnie, bo sklada sie z prawdziwych olejków.

6paula9 działa na grudki Z tym, że teraz nie zamawiam peelingów z BU, bo obiecałam sobie, ze najpierw wykoncze zapasy co keidys zrobiłam... A wiec duża tube peelingu do twatrzy garniera, fuj . Ale trudno. A kosmetyki AA sa świetne w wiekszosci, zwłaszcza seria help także
dobry wybór . mozesz humektanu sprobować na probe w innych rolach, mi sie spodobało

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-08 o 22:06
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 07:33   #2246
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Chyba tez sie skusze na oliwke hipp skoro tak ja chwalicie stosujecie jakies domowe maseczki??? rozczytalam sie odnosnie maseczki z aspiryny i brzmi kuszaco ale moze macie jakies ine przyklady, a chodzi mi wlasnie o cos sciagajacego i moze nawilzajacego kolezana kosmetyczka namawia mnie na oczyszcanie twarzy a dermatolog odradzila ze niby niema narzie takiej koniecznosci poczytalam o tym na forum i zdania sa rozne czesc jest zachwycona czesc zdecydowanie odradza duuuzo jest o tym napisane i czytajac to ma sie jeszcze wiecej watpliwosci bo tez raczej roznie pisza;( ja mam zanieczyszcone (niebardzo) glownie policzki a boje sie ze zostana slady na nich po tym oczyszcaniu

Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-06-09 o 13:34
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 11:06   #2247
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
Chyba tez sie skusze na oliwke hipp skoro tak ja chwalicie stosujecie jakies domowe maseczki??? rozczytalam sie odnosnie maseczki z aspiryny i brzmi kuszaco ale moze macie jakies ine przyklady,a chodzi mi wlasnie o cos sciagajacego i moze nawilzajacego kolezana kosmetyczka namawia mnie na oczyszcanie twarzy a dermatolog odradzila ze niby niema narzie takiej koniecznosci poczytalam o tym na forum i zdania sa rozne czesc jest zachwycona czesc zdecydowanie odradza duuuzo jest o tym napisane i czytajac to ma sie jeszcze wiecej watpliwosci bo tez raczej roznie pisza;( ja mam zanieczyszcone (niebardzo) glownie policzki a boje sie ze zostana slady na nich po tym oczyszcaniu
Maseczkę aspirynową stosowałam, żeby pozbyć się drobnych przebarwień. Niestety była dla mnie za mocna, wypaliło mi skórę na bokach twarzy:/ Zdecydowanie wolę maseczki w opakowaniach, są szybkie i przeważnie skutecznie działają. Moje ulubione to Himalaya z miodlą indyjską, oczyszcza i wyżera wszystko, a do nawilżania Ziaja Pro uspokajająca.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 13:51   #2248
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Maseczkę aspirynową stosowałam, żeby pozbyć się drobnych przebarwień. Niestety była dla mnie za mocna, wypaliło mi skórę na bokach twarzy:/ Zdecydowanie wolę maseczki w opakowaniach, są szybkie i przeważnie skutecznie działają. Moje ulubione to Himalaya z miodlą indyjską, oczyszcza i wyżera wszystko, a do nawilżania Ziaja Pro uspokajająca.
Himalaya??? nie slyszalam o takich ale poszukam dostepne sa np w rossmanie itp???
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 15:34   #2249
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A ja powiem tak - maseczki to raczej dla przyjemnosci uzywam czasem, bo wielkiego znaczenia one w pielegnacji nie maja

wg. C.Demas (skopiowane z forum Basi) skala 1-10
Produkty ze skutecznymi i stabilnymi filtrami - 100 - poza skala
Retinoidy - 10
Produkty z antyoksydantami, witaminami, izoflawonami sojowymi, estrogenami - 5
Peelingi na bazie kwasow - 2 -3
Reszta czyli produkty nawilzajace, zele myjace, peelingi, maseczki itp - ponizej 1

Do oczyszczenia cery to polecam zdecydownaie bardziej np. toniki z kwasami
Podziele sie jeszcze paroma patentami, bardzo prostymi - ale ktore przyczyniły sie do porpawy mojej cery:
1. Osuszanie twarzy po myciu recznikiem papierowym (nie przenosimy bakterii po cerze sklonnej do wypryskow w ten sposob, nie podrazniamy jej tez tarciem)
2. Delikatny, np. dzieciaczkowy żel do mycia (błedne koło pt. wysuszanie żelem, proby nawilżenia kremem pełnym zapychaczy , to katastrofa dla cery mieszanej- wiem cos o tym )
3. Krem nawilzajacy o jak najprostszym, niezapychajacym składzie (warto poszukac w aptece)
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 17:24   #2250
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Czytalam ta skale waznosci i mam zamiar sie do niej stosowac na mnie maseczka dziala odprezajaco wiec czasem lubie sobie zastosowac
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.