Zapalenie mieszków włosowych ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-28, 15:49   #1
gadula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Question

Zapalenie mieszków włosowych ?


Zaraz pewnie wiele dziewczyn postraszy mnie wyszukiwarką, ale przejrzałam juz wiele artykułów na ten temat i nie znalazłam odpowiedzi na moj problem

A więc. Od jakiegos czasu moja skóra na nogach jest ze tak powiem "w kropeczki". Takie lekko czerwone, podskórne, ile włoskow tyle kropek.Szukałam, czytałam i doczytalam sie w wielu postach, ze to zapalenie mieszków włosowych. Ale z kolei dziewczyny z tym schorzeniem pisały o ropnych krostkach których ja nie mam. Moje nogi wyglądaja jak by były zaraz po depilacji - a nie uzywam depilatora ani wosu, tylko maszynkę do golenia-tylko że jak po depilacji krostki powinny znikać, moje nei znikają ;( . Więc juz się pogubiłam. Czy to zapalenie mieszków włosowych czy coś innego ? Jak se z tym poradzić, bo to nie wygląda estetycznie ? Próbowałam przemywać spirytusem i peelingów solnych i kawowych, ale problem jak był tak jest. Czekam z utęsknieniem na waszą pomoc dziewczyny! ;*
gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 23:53   #2
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Moim zdaniem jest to zapalenie mieszkow wlosowych- sa to takie czerowone krostki ktore czasem podchodza ropa..wystepuja najczesciej na ramionach, rekach ale i na nogach..Najlepszy sposob podobno to nawilzanie tego np mocznikiem..sama mam z tym problem i lecze sie od kilku dni bo dopiero to zauwazylam (smaruje, natluszczam), efektow nie widze niestetyale moze za szybko?!
Hmm a moze wlosy ci wrastaja na nogach po goleniu?stad te kropeczki?
Ja na nozkach tez mam takie dziwne plamki czerwone pod skora w miejscach gdzie rosna wlosy, nie sa to krosty a plamki podskorne, czasami sa podluzne a czasami okragle..nie mam pojecia co to moze byc i od czego..;/ Ma ktos jakis pomysl?
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 08:16   #3
gadula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

No ja mam własnie takie plamki pod skórne...ale chyba nie są to wrastające włoski skoro ile włoskow - tyle plamek, a włoski rosną na powierzchni skóry ? Czasem jakis sporadycznie wrosie....
gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 22:24   #4
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Dziś bylam z tym u dermatolog i powiedziala ze te krostki, plamki podskorne to wlasnie zapalenie okołomieszkowe wlosow...ogolnie jestem zalamana bo powiedziala ze to genetyczne i ze nic sie z tym nie da zrobic;/;((((((( mozna smarowac mocznikiem, zluszczac, ale to i tak bedzie a jak zniknie to wroci;/ booooszeeee zalamka;/
Moze jakas dziewczyna wyleczyla to, bezpowrotnie?
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 23:00   #5
kwiat_ek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

również byłam z tym problemem niedawno u dermatologa i usłyszałam to samo, że nie da się wyleczyć tego schorzenia... moja skora w dodatku jest szorstka. Dostałam próbki mleczka "La Roche Iso-Urea Mleczko nawilżające"które wg mnie jest świetne. Skóra po nim jest delikatna wygładzona i nawilżona ale i nie tłusta! Jednak tym preparatem nie da się chyba wyleczyć... bo nie zaobserwowałam żeby krostek było mniej... pojawiają się następne
eh... jest to nieprzyjemne, zwlaszcza, że ja nie moge spokojnie patrzec na białą świeżą ropna krostkę tylko od razu wyciskam... masakra. Ale cieszę się, że nie tylko ja mam ten problem:P pozdrawiam
kwiat_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 06:52   #6
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

heh wiekszosc dziewczyn ma to tylko na rekach...mi zaatakowalo nogi w tym roku;/ lydki i uda...z tym ze tam mam podskorneplamy okolomieszkowe i kropki a nie krostki..bylo wiele watkow na ten tamat, wieszosc czytalam i widzialam ze dziewczyn rozne krmy stoswaly, ale czy pomogly?? mozna sie tak bawic do usranej z tym...
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 10:30   #7
gadula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Kurcze, bałam się ze to bedzie niedowyleczenia ;(...ale dziś postanowiłam zaryzykować i zamiast maszynki użyłam depilatora , po gorącej kompieli zeby pory były otwarte, przed i po depilacji przetarłam nóżki spirytusem , a potem wtarłam sudocrem..i powiem ze jak na razie...cóż nie jest gorzej, ale nie wiem czy tez lepiej, bo biel sudocremu może przyćmiewać poje plamki xD...z tym że nie jest u mnie tak strasznie bo nie mam ropnych krostek i nóżki pomimo plamek gładziutkie...
gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-30, 11:57   #8
Neff
Przyczajenie
 
Avatar Neff
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Spróbujcie "AcneDerm", to jest krem na trądzik, ale na zapalenia mieszków pomaga. Bez recepty , chyba 15 złotych tubka. Tyle, że na nogi to pójdzie cała na jeden raz ...
Nie wiem, grunt to nie ruszać, w razie ropniaczków , nie wyciskać. Stosować pilingi , ze 2 razy w tyg. Ten zielony l'Oreal'a jest wspaniały. (nie pamiętam teraz nazwy..). Gdyby ktoś ze znajomych jechał na urlop do Turcji, niech Wam koniecznie przywiezie rękawice (myjkę) - i znów pusta głowa jeśli chodzi o nazwę!! - postaram sie dogrzebać i Wam dosłać - taką którą się stosuje w Hamamie. Fantastyczna. Działa jak najlepszy peeling.
No i nawilżanie jak już pisałyście .
__________________
Do usłyszenia
Neff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 03:40   #9
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

oo posiadam acne derm, ale stosowalam go kiedys na przebarwienia bo ma wlasciwosci wybielajace podajrze i tez sie zastanawialam by uzyc go na to rogowacenie ale nie odwazylam sie jeszcze Jezeli chodzi o nozki to ja nie mam krostek a to rogowacenie jest pod skora,wokol mieszka wlosowego taka plamka czerwona badz w ksztalcie czerwonej nitki jakies gucio;/ sadze ze na to ani krem nie pomoze a tym bardziej peling gdyz on dziala bardziej na skore, na krostki..heh..od srodka zadzialac to ciezko..nozki pelinguje kilka razy w tyg w celu masazu antycell...wiec powinnam miec to rogowacenie mniejsze ale niestety jakos zmiany pozytywnej nie widac;(
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 05:43   #10
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

jest obszerny watek o tym na kosmetyczce po pierwsze nie wyciskac ropniakow,wrosnietych wloskow i w ogole nie ruszac nog bo powstana ogromne paskudne przebarwienia (wiem z doswiadczenia) czesto robic mocne peelingi np gabka syrena,smarowac nogi z kremem z mocznikiem np pilarix-20% mocznika za ok 18zl, mozna tez uzwywac zwyklej masci z wit A jesli ktos ma wrazliwa skore. odkazac jak pojawiaja sie krostki np spirytusem salicylowym albo acnosanem T i najwazniejsze....trzymac sie zdaleka od depilatora! jesli ktos ma tendencje do wrastajacych wloskow to moze pozniej zapomniec o spodnicach krotszych niz do kostki...

moze to co napisalam brzmi dosc strasznie ale mecze sie z ta dolegliwoscia od 6lat....i niewiele pomaga
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 12:50   #11
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

dokladnie buu juz taka nasza natura ale najgorsze jest to ze przez cale zycie mialam piekne nozki i zero rogowacenia..wyskoczylo mi to dopiero z pol roku temu, najpierw na rekach teraz na nogach...grrr strzele sobie chyba;/ u mnie w rodzinie nikt tego nie ma wiec nie moglam tego odziedziczyc...od czego to w ogole sie robi?jak zapytalam dermatolog nie odp mi bo nie znala odp!!
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-31, 13:48   #12
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

no niestety, w tym przypadku depilator odpada na zawsze.... ja sobie poradziam z tym problemem, bo uzywam specjalnych kremow na to, mozna kupic w aptece keranorm, bardzo delikatny a przy tym super nawilza i tubka wystarcza na naprawde dlugo
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 15:53   #13
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Ja nigdy sie nie golilam depilatorem, zawsze maszynkami mimo wszystko kropki sa ale to nie od golenia tylko od tych glupich mieszkow bo pyt sie dermatolog;/ Z poczatku tez myslalam ze mam podrazniona skore po prostu po goleniu, zainwestowalam w kremy po depilacji no i zero roznicy, wiec dermatolog ma chyba racje
Keranorm tez polecam bo czytalam opinie innych na jego temat i podobno jest niezly!
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 00:45   #14
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

No u mnie akurat zdal egzamin, moje kolezanki tez sobie chwala i tez mowia, ze wloski przestaly wrastac, tak wiec chyba jest naprawde dobry.
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 00:20   #15
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

ej a jak wyglada wrastajacy wlosek?tak patrzylam na swoje no i nie wiem czy mi wrastaja czy nie
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 19:20   #16
Sylwiushek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Piszę, żeby uspokoić Was Zapalenie jest do wyleczenia - sama to przeszłam!
Ja miałam niewiele czerwonych "kropek" raczej ciemne brązowe - bo miałam bardzo głeboko wrośnięte włosy. Leczyłam to rok, ale dlatego, że trafiłam na złych dermatologów, w końcu trafiłam na dobrego i wyleczona zostałam w MIESIĄC! Dermatolog przypisał mi ATREDERM - płyn, który intensywnie złuszcza naskórek. W związku tym mogły się wydostać włosy na zewnatrz Oczywiście kolorowo nie było - byłam bardzo zachłanna jeśli chodzi o efekt i za dużo używałam tego leku. Pojawił się stan zapalny skóry i dlatego pojawiły mi sie przebarwienia (jak po trądziku). Stosowałam świetny krem ISISPHARMY - Unitone 4 - przebarwienia znikały bardzo szybko, dodatkowo latem wystawiałam się na słońce w celu wyrównania kolorytu między przebarwieniami a skórą normalną. Koniec końców wreszcie mogę ubrać spódnicę i pokazać nogi
Sylwiushek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 00:09   #17
luumieree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 25
Co to może być?! :( Proszę o pomoc

Witam,
kochani, od lat borykam się z problemem małych, drobnych krostek na piersiach, jednak w ostatnim czasie (około roku) pojawia się tego dziadostwa coraz więcej :/ Te krostki rozsiane są na całych piersiach, pod, obok prawie do pachy, zaczynają atakować również skórę przy samych sutkach. Są one małe, z białym czubkiem (w jednych miejscach suchym, w innych wilgotnym) coś a'la jak wągry na nosie, tylko te wyglądają na ropne i jest ogromnie dużo. Jeżeli napnie się skórę to identycznie jak większy wągier - ciemne kropki i czerwono-bladą otoczką, jeżeli lekko to wyciskam (szczególnie pod piersiami i obok na zewnątrz) to wychodzi taka żółtawo-brązowa substancja, jeżeli natomiast np. złapię pęsetą za czubek tej krostki i lekko wyciągam to wychodzi taka biała nitka (szczególnie w miejscach na górze piersi, od wewnętrznej strony i zewnętrznej bliżej góry pach, aniżeli dołu), jednak samo zarumienienie i krotka nie znika - pojawia się ponownie za parę dni :/ Jest to okropnie niekomfortowe i wnerwiające byłam u dermatologa i Pani powiedziała mi, że mam zapalenie mieszków włosowych? Przez jakiś czas pogodziłam się z tym faktem i starałam się jakoś to zaakceptować, ale niestety problem jest coraz większej wagi Początkowo myślałam, że to potówki ale... ehh już sama nie wiem
w tym tygodniu jeszcze skoczę do jednego dermatologa, jednak jeśli któraś z Was miała podobną przypadłość i coś może mi podpowiedzieć to będę wdzięczna

Pozdrowienia
-L.
luumieree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 08:11   #18
kaboszonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Co to może być?! :( Proszę o pomoc

Masz zapalenie mieszków? I co dalej? Jakas terapia?
kaboszonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 16:29   #19
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Co to może być?! :( Proszę o pomoc

Jeżeli wiadomo co to jest to chyba warto zacząć to leczyć. Dla pewności skonsultuj to z innym lekarzem i bierz się za leczenie.
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 18:02   #20
luumieree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 25
Dot.: Co to może być?! :( Proszę o pomoc

kaboszonka, właśnie nie wiem co dalej. Lekarz powiedziała mi, że po prostu tak mam, że to niby taka moja uroda. Przypuszczała, że to zapalenie mieszków, a pytając ją czy coś można z tym zrobić jednoznacznie nie odpowiedziała na moje pytanie i powiedziała, żeby w miarę możliwości lekko opalić To jest pewne, że muszę pójść do innego lekarza. Ta najwyraźniej jakaś mało zorientowana i w ogóle. Chciałam tylko zapytać czy ktoś miał coś podobnego, ewentualnie czym leczył, czy wyleczył?
luumieree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 18:18   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co to może być?! :( Proszę o pomoc

wpisz w wyszukiwarkę "zapalenie mieszków" i znajdziesz receptę na swoje problemy
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 21:31   #22
luumieree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 25
Dot.: Co to może być?! :( Proszę o pomoc

wpisywałam masę pojęć i generalnie niczego nie mogę tak konkretnie przypasować do swojego problemu.
Jeszcze dokładnie nie wiem, czy to zapalenie tak więc jestem na etapie szukania na gapę. Jutro idę do lekarza i mam nadzieję, że chociaż nakreśli mi co to jest i jak leczyć
luumieree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 08:49   #23
deference
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Co to może być?! :( Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez luumieree Pokaż wiadomość
wpisywałam masę pojęć i generalnie niczego nie mogę tak konkretnie przypasować do swojego problemu.
Jeszcze dokładnie nie wiem, czy to zapalenie tak więc jestem na etapie szukania na gapę. Jutro idę do lekarza i mam nadzieję, że chociaż nakreśli mi co to jest i jak leczyć
Proszę, napisz co lekarz na to powiedział, co przepisał itp.

Mam identyczny problem na nogach, lekarze (byłam u kilku różnych dermatologów) stwierdzają, że to zapalenie mieszków włosowych, podobno mam bardzo wrażliwą skórę, mam stosować delikatny krem do skróy wrażliwej przy depilacji, do tego mam silnie nawilżać nogi przynajmniej 2x dziennie. Do tego dostałam płyn na receptę, taki robiony - bardzo pomógł ale musiałam baaardzo nawilżać przy tym nogi no i jakoś to jest, ale do końca też mi się nie udało tego pozbyć, chyba taka juz nasza uroda
Trzymam kciuki żeby Tobie się udało
deference jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:28   #24
justyna_halina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
GG do justyna_halina
Unhappy Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

słuchajcie a ja mam taki problem... myślę że to też zapalenie mieszków włosowych... byłam na depilacji laserowej bikini. i wszystko ok ale parę dni temu na łonie :/ zrobiła mi się boląca gulka. urosło to i spuchło.. wygląda mało ciekawie i bardzo boli narazie przykładam tylko płynem burowa bo podobno ściąga gorączkę.
czy mam z tym iść do lekarza w przychodni czy ginekologa? już sama nie wiem.
justyna_halina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:51   #25
deference
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Cytat:
Napisane przez justyna_halina Pokaż wiadomość
słuchajcie a ja mam taki problem... myślę że to też zapalenie mieszków włosowych... byłam na depilacji laserowej bikini. i wszystko ok ale parę dni temu na łonie :/ zrobiła mi się boląca gulka. urosło to i spuchło.. wygląda mało ciekawie i bardzo boli narazie przykładam tylko płynem burowa bo podobno ściąga gorączkę.
czy mam z tym iść do lekarza w przychodni czy ginekologa? już sama nie wiem.
a ropa się zbiera? czy to tylko "gulka"?
deference jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 15:59   #26
luumieree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 25
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Właśnie wróciłam z przychodni. Niestety lekarz dzisiaj ma tak dużo pacjentów, że nie dał rady mnie przyjąć a z opinii znajomych, rodziny do kogo innego nawet nie mam po co iść i płacić, bo nie warto. Tak więc zapisała mnie na następny tydzień.
Jak tylko będę po wizycie z nowymi informacjami to z chęcią się z Wami podzielę.
Tymczasem, pozdrowienia.

Ps.: ja nigdy nie miałam krost z ropą, czy gulek, dodatkowo mój problem nie wynika z faktu depilacji i tym samym podrażnienia, dlatego ciężko mi cokolwiek porównać.
luumieree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 09:10   #27
kaboszonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Co to może być?! :( Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez luumieree Pokaż wiadomość
kaboszonka, właśnie nie wiem co dalej. Lekarz powiedziała mi, że po prostu tak mam, że to niby taka moja uroda. Przypuszczała, że to zapalenie mieszków, a pytając ją czy coś można z tym zrobić jednoznacznie nie odpowiedziała na moje pytanie i powiedziała, żeby w miarę możliwości lekko opalić To jest pewne, że muszę pójść do innego lekarza. Ta najwyraźniej jakaś mało zorientowana i w ogóle. Chciałam tylko zapytać czy ktoś miał coś podobnego, ewentualnie czym leczył, czy wyleczył?
))) Na pewno byłaś u lekarza? ) Możesz spróbowac naturalnych metod, może jakieś peelingi tego miejsca. Do łykania cos ,,oczyszczajacego, jakieś minerały i tyle )

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kaboszonka Pokaż wiadomość
))) Na pewno byłaś u lekarza? ) Możesz spróbowac naturalnych metod, może jakieś peelingi tego miejsca. Do łykania cos ,,oczyszczajacego, jakieś minerały i tyle )
Widze ,ze jest Was wiecej z taką przypadłością. Problemy ze skórą czesto są powikłane przez wszechobecnego gronkowca, który daje własnei takie ropne krosteczki. Żeby zbyt nie ingerowac w naturalną forme obronną organizmu, a jednoczesnie pozbyć sie uciażliwosci najlepiej zastosowac propolis doustnie, dobrze zestawione minerały , a na skórę krem aloesowo-propolisowy przynajmniej 2 razy dziennie. Choc raz w tygodniu peeling ,,zmienionych,, miejsc. Kuracja skuteczna, pod warunkiem ,z estosowana systematycvznie, konsekwentnie i niestety ( a może stety ) - nawet do pół roku.
kaboszonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 13:58   #28
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Odświeżam temat na zapalenie mieszków włosowych leczyłam się pół roku ale wyleczyłam pięknie można powiedzieć pani dr kazała mi tylko wyrzucic depilator i przerzucić się na maszynkę lub depilację pastą cukrową (chodzi tu o metode wyrywania włosa - w kierunku , którym rośnie). Ale mam na nogach 4 małe plamki w kolorze brązowym , które nie wyglądają zbyt estetycznie . Czy jak pojdę się opalać to zrówna się kolor skóry i one będą mniej widoczne czy jeszcze bardziej ściemnieją? czytałam gdzieś , że opalanie pomaga ale chcę jeszcze zapytać doświadczone dziewczyny i mające wiedzę na ten temat
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 22:23   #29
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Odświeżam wątek jak dziewczyny poradziłyscie sobie?Ja męczę się od listopada;(
Od roku chodzę na depilację laserem,więc nie wiem od czego to się stało...
Mam różne maści acne-derm,davercin,unidox,jaki ś antybiotyk w sprayu,alejuż nie pamiętam nazwy,Fusacid,maść z witaminą A,kąpiel w bladoróżówym roztw. nadmanganianu potasu,dokąpieli używam Octenisan,dodatkowo robię zabiegi darsonvalem i nic (
Mam ten problem na łydkach...
__________________
kobiety są po to, by je kochać, a nie po to, by je rozumieć.
ZAPRASZAM!

Pieniądze szczęścia nie dają... dopiero zakupy!
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 09:24   #30
rucia77
Przyczajenie
 
Avatar rucia77
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych ?

Ja mam taki problem i wiem, ze troche pomaga jak sie opalę, wtedy te krostki są mniej widocznbe. I zawsze zazdroszczę dziewczynom, które mają piękne, gładkie nogi...
rucia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-27 23:48:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.