Kwasy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-13, 18:48   #31
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: kwasy -tak czy nie?

Etka dobrze wyczytałaś,kwasy AHA w tym w szczególności kwas glikolowy jest niewskazany dla cery naczynkowej. Niektóre dziewczyny z powodzeniem użuywają kwasu mlekowego i podobno nie robi krzywny naczynkom. Ale glikolowy w żadnym wypadku nie wolno .
Możesz używać kwasów BHA, PHA oraz kwas azelinowy.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 20:58   #32
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: kwasy

Etka radze poprosic na technicznym o przeniesienie Twojego watku na biochemie kosmetyczna. tam Dziewczyny radza na takie tematy jak Twoje . zatem zapraszam na biochemie kosmetyczna .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 07:58   #33
Etka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 12
Dot.: kwasy

dzięki za info AaniaA
__________________
Etka
Etka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 09:09   #34
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: kwasy

Wątek przeniosłem na Biochemię
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 17:40   #35
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kwasy

Cytat:
Napisane przez Etka Pokaż wiadomość
witajcie drogie wizażanki

z góry przepraszam jeżeli takie pytanie i odpowiedź na nie już gdzieś kiedyś padły...po prostu się nie doszukałam. od jakiegoś czasu leczę swoją buzię z trądziku, oczywiście pod kontrolą pani dermatolog i naprawdę widzę już poprawę (na noc - differin, rano - dalacin T, za chwilę mam przejść tylko na izotrexin - na noc). mam cerę bardzo delikatną naczynkową i podatna na podrażnienia, za chwilę zamierzam laserowo pozamykać naczynka. mam 31 lat i powinnam już intensywniej zadbać o cerę, ale przy obecnej kuracji odpadają wszelkiego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, zawierające wit. A lub C, więc zapytałam ową panią dermatolog co możemy zrobić żeby poprawić kondycję mojej skóry i usłyszałam, że najbardziej odpowiednie byłyby: peeling kawitacyjny i zabiegi kwasem glikolowym (przy czym jeżeli chodzi o kwasy, to pani postawiłaby raczej na ich większą ilość niż na mocne stężenie), ponieważ one oczyściłyby, nawilżyły, odżywiły moją cerę, spłyciły pierwsze zmarszczki i pomogły w leczeniu trądziku (szczególnie zaskórników). natomiast ja wyczytałam gdzieś, że przy cerze naczynkowej nie są wskazane zabiegi z tego typu kwasami. no i teraz mam dylemat...poddać się tym zabiegom czy lepiej sobie darować bo spowodują więcej szkód niż korzyści... pomóżcie mi mądre i doświadczone głowy i napiszcie co wiecie na ten temat bo ja jestem strasznym laikiem w tych sprawach


pozdrawiam

JAk najbardziej - powinnaś unikać wszelkich peelingów kwasami przy tak podraznionej i naczynowej cerze, a juz zwłaszcza kwasow AHA.

Jesli chodzi o zmarszczki - isotrexin powinien tu pomoc skureczniej niz kwasy. pamietaj tylko o ochronie wysokimim i stabilnymi filtrami na dzien.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 09:59   #36
Etka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 12
Dot.: kwasy -tak czy nie?

Paula07 bardzo Ci dziękuje za info

pozdrawiam
__________________
Etka
Etka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:59   #37
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: kwasy

Etka, glikolowego się wystrzegaj przy naczynkowej cerze - w tej materii ten kwas tylko pogorszy sprawę. Z AHA może być mlekowy albo migdałowy, albo BHA, czyli salicylowy. Azelainowy też, jak napisała Paula07. Chociaż obawiam sie, że isotrexin da Ci w skórę wystarczająco, żebyś się w ogóle brała za jakiekolwiek kwasy. Retinoid plus filtry, coś do nawilżania i ochrony cery naczynkowej i powinno być dużo lepiej Koniecznie poczytaj biochemiczne wątki o filtrach, retinoidach, cerze naczynkowej - tutaj trudno Ci wrzucić wszystko w pigułce, a bliższa lektura biochemii wiele Ci wyjasni
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.