Trądzik - cz. 3 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-14, 11:22   #1531
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Szczerze mówiąc to boję się kwasów. Nie wiem czego ale jestem do nich uprzedzona. A ten Acne Derm to jest polski odpowiednik Scinorenu? A może są jakieś domowe sposoby? Mam tysiące maści, kremów więc może warto by było spróbować czegoś z domowych rzeczy.
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 12:06   #1532
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez exotic smile Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to boję się kwasów. Nie wiem czego ale jestem do nich uprzedzona. A ten Acne Derm to jest polski odpowiednik Scinorenu? A może są jakieś domowe sposoby? Mam tysiące maści, kremów więc może warto by było spróbować czegoś z domowych rzeczy.
ja stosowalam przez cale zeszle wakacje skinoren a potem acne derm bo tanszy odpowiednik skinorenu nie stosowalam zadnych filtrow( gdzies czytalam ze to jedyny lek ktory mozna stosowac i sie oplalac) i zadnych dodatkowych przebarwien sie nie nabawilam ani nic wiec jest bezpieczny w stosowaniu
choc ja mialam takie przebarwienia na policzkach mocno czerwone ze nie dal sobie rady z nimi i dopiero to co mi zapisala dermatolog te wszystki leki caly czas delikatnie zluszczaly skore i wkoncu sie ich pozbylam wiec wydaje mi sie ze skinoren za duzo nie pomoze;/
lepiej skorzystaj z rady Kalaagi
a domowe spoosoby wogole nie pomagaja na przebarwienia ojj duzo rzeczy probowalam bo sie wogole nie moglam ich pozbyc twarz mialam juz dosc ladna ale wygladala okropnie bo byla cala w czerownych kropkach
gogela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 12:08   #1533
Mante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Trądzik - cz. 3

Atrederm to jest chyba retinoid zewnętrzny, prawda? Coś jak Izotek do użytku zewnętrznego :P
kalaaga, napisz o tym coś więcej, jak długo się tym smarowałaś, i tak dalej
I cześć, Dzejd. Cieszę się bardzo, że u Ciebie lepiej Duże dawki masz tego Izoteku?

Ach, i mam jeszcze pytanie do Lirriel. Gdzie można dostać ten brzoskwiniowy peeling?

Edytowane przez Mante
Czas edycji: 2010-08-14 o 12:39
Mante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 13:24   #1534
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dziękuje dziewczyny, za przyjęcie do wątku

Jeśli chodzi o przybarwienia to ja stosowałam krem Skinoren i byłam z niego zadowolona. Nawet nie używałam żadnej ochrony dodatkowej przed słońcem w wakacje i nic się nie działo. Próbowałam tez kiedyś krem La Roche-Posay Effaclar K. Dla mnie jeśli chodzi o działanie, to jest moim kremem numer jeden. Jest super, jeśli chodzi o wygładzenie i zmniejszenie przybarwień. Z pellingow poleciłabym bardziej pelling morelowy St.Ives. Była już tu o nim mowa i jest to faktycznie bardzo dobry pelling. Ja go najczęściej kupuje w Rossmanie za ok.12 zł, jest w dwóch wersjach- przeciwtrądzikowej i głęboko oczyszczającej.
exotic smile możesz jeszcze spróbować rożne maseczki np. maseczkę z drożdży, ma ona działanie lekko wybielające, ale ja jednak uważam, ze to kwasy są najlepsze na przybarwienia. A sam krem Effaclar K, należy raczej do łagodnych kwasów. Moja dawka Izoteku, nie jest duża. Biorę 20 mg, ponieważ wole stosować mniejsza dawka, dłużej, niż brać dużą dawka i mieć straszne skutki uboczne.
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku

Edytowane przez Dzejd
Czas edycji: 2010-08-14 o 13:26
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 13:25   #1535
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik - cz. 3

Exotic Smile, kosmetyki Ziai nie są zbyt mocne. Oraz, ogólnie peelingi enzymatyczne nie są tak skuteczne w działaniu jak te 'mocno ścierne'. W tym wątku wiele razy była mowa o https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...tradzikowy.htm
Albo poszukaj jakiegoś a'la mikrodermabrazja - mają bardzo drobniutkie drobinki, bo ten St. Ives ma je jednak spore. Ale jest REWELACYJNY.

Dzejd, uprzedziłaś mnie. Na mnie Skinoren nie działał niestety... chociaż, wiecie, jak sobie odświeżę to w pamięci, to pani dermatolog, do której więcej nie wróciłam, przepisała mi go na wypryski, a nie przebarwienia po nich... To było lata temu. Stan skóry pogorszył się o jakieś 300%...
A Effaclary najpierw zakupiłam 'na fali euforii'. Potem wszystkie sprzedałam... K i Duo i jeszcze jakiś, H być może. To nie dla mnie. Chociaż może jakbym cierpliwie poużywała tego 3 miechy to by był jakiś efekt...? Ale ja lubię, jak efekt zaczyna się pojawiać od razu, wtedy wiem, że to coś działa, a nie, że być może za 3 miesiące nie będzie żadnej zmiany...

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2010-08-14 o 13:30
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 13:27   #1536
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Trądzik - cz. 3

a znacie jakiś peeling enzymatyczny, ale naprawdę dobry? Ja mam popękane naczynka, wiec nie chce mechanicznego,ale tylko on wygładza i złuszcza porządnie.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 13:52   #1537
Mante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dzięki, dziewczyny
Powiedzcie mi jeszcze, co po takim peelingu? Czym się najlepiej posmarować na noc, jakimś kremem nawilżającym? Bo przypuszczam, że zaraz po peelingu lepiej sobie odpuścić Duac :P No i nie umiem znaleźć dobrego kremu nawilżającego do cery trądzikowej, mam Physiogel, ale już pod makijaż się nie nadaje...
W ogóle już mam mętlik w głowie od nadmiaru tych wszystkich kosmetyków, już ani nie wiem, kiedy czego używać

Miała któraś z Was kiedyś podkład Estee Lauder Double Wear (czy jak to tam idzie)?

Dzejd, to ja Cię jeszcze trochę pomęczę Miałaś duży wysyp przy tej dawce?

A, Lirriel, ja mam tak samo, też jestem taka niecierpliwa i po tygodniu używania Effaclarów bez efektów mi się znudziło. :P

Edytowane przez Mante
Czas edycji: 2010-08-14 o 13:54
Mante jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 14:06   #1538
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mante Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny
Powiedzcie mi jeszcze, co po takim peelingu? Czym się najlepiej posmarować na noc, jakimś kremem nawilżającym? Bo przypuszczam, że zaraz po peelingu lepiej sobie odpuścić Duac :P No i nie umiem znaleźć dobrego kremu nawilżającego do cery trądzikowej, mam Physiogel, ale już pod makijaż się nie nadaje...
W ogóle już mam mętlik w głowie od nadmiaru tych wszystkich kosmetyków, już ani nie wiem, kiedy czego używać

Miała któraś z Was kiedyś podkład Estee Lauder Double Wear (czy jak to tam idzie)?

Dzejd, to ja Cię jeszcze trochę pomęczę Miałaś duży wysyp przy tej dawce?

A, Lirriel, ja mam tak samo, też jestem taka niecierpliwa i po tygodniu używania Effaclarów bez efektów mi się znudziło. :P
Tak, najlepiej krem nawilżający. Jak trzaśniesz coś wysuszającego (ja kiedyś po peelingu morelowym przetarłam twarz tonikiem złuszczającym CLinique'a, ale sieeeczkaaa... ) to będzie Ci schodzić skóra i zrobią się suche skórki. Tak że jakiś nawilżacz wskazany...

Co do DW - ja chciałam, ale co z tego, jak najjaśniejszy odcień jest dla mnie za ciemny. Plus w ogóle odcienie są głównie różowawe, a te żółtawe, lepsze dla mnie, są strasznie ciemne... najlepiej poprosić o próbki, w Sephorze chętnie Ci dadzą do słoiczka, będzie starczyło na parę użyć. Powiedz, że Ci zależy, ale nie kupisz w ciemno, bo jest drogi.

Co do kremów - nie tylko z Effaclarem to mam... to ogólnie moja bolączka.
I zaraz Ci wyślę PW, zerknij sobie.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 14:12   #1539
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Trądzik - cz. 3

Lirriel ja stosowałam Skinoren, właśnie na przybarwienia i widziałam różnice, wybielał moje przybarwienia. Natomiast z Effaclarów, używałam tylko K, reszty nie znam. Stosowałam go dość długo i widać było dopiero różnice po dłuższym czasie. To chyba zależy od rodzaju cery, może dla ciebie ten kwas był za łagodny i może właśnie mocniejszy kwas lepiej by zadziałał.

19agusia91
pelling enzymatycznych raczej nie stosuje, wiec nie mogę ci nic polecić. Ostatnio zakupiłam złuszczający pelling w kremie Garniera do cery normalnej i mieszanej z witamina E i woda z owoców, bo niestety nie było mojego ulubionego pellingu morelowego. Zobaczę jak ten będzie się działał, może tez będzie dobry,. Wiec zdam wam relacje jak coś.

Mante
pellingu najlepiej posmarować się kremem nawilżającym i stanowczo lepiej odpuścić sobie Duac. Stosowanie pellingu prowadzi do złuszczania naskórka, wiec po takim zabiegu najlepiej jest nawilżyć twarz. Sama szukam dobrego kremu nawilżającego przeciwtrądzikowego, ale jeszcze nic nie znalazłam godnego uwagi.
Możesz mnie zamęczać ile chcesz Nie miałam dużego wysypu, miałam wysyp zaledwie w drugim tygodniu stosowania Izoteku a już na trzeci tydzień zaczęło wszystko ładnie znikać. Do dzisiaj nie mam żadnego wysypu i mam nadzieje, że już nie będę mieć. Jeśli chodzi o ten podkład nie miałam go.
Z podkładów używałam podkład Dermablend Vichy, nie jest zły, ale to jest korygujący podkład i jest strasznie ciężki a ja nie lubię ciężkich podkładów. Inny to Vichy Normateient, ale tego stanowczo nie polecam, po mimo, że jest reklamowany jako podkład do skóry z niedoskonałościami. Obecnie używam podkładów w pudrze mineralny i to chyba najlepsze rozwiązanie dla mojej cery. Szukam tylko jeszcze idealnego mineralnego podkładu. Teraz mam ten Astor mineralny podkład w pudrze. Nie jest zły, ale szału nie robi. Jak tylko mi się ten skończy, to myślę nad zakupem mineralnego pudrowego podkładu Vichy. Stosowała któraś z was dziewczyny, ten mineralny z Vichy ?

__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku

Edytowane przez Dzejd
Czas edycji: 2010-08-14 o 14:14
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 14:18   #1540
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Dzejd Pokaż wiadomość
Lirriel ja stosowałam Skinoren, właśnie na przybarwienia i widziałam różnice, wybielał moje przybarwienia. Natomiast z Effaclarów, używałam tylko K, reszty nie znam. Stosowałam go dość długo i widać było dopiero różnice po dłuższym czasie. To chyba zależy od rodzaju cery, może dla ciebie ten kwas był za łagodny i może właśnie mocniejszy kwas lepiej by zadziałał.

19agusia91
pelling enzymatycznych raczej nie stosuje, wiec nie mogę ci nic polecić. Ostatnio zakupiłam złuszczający pelling w kremie Garniera do cery normalnej i mieszanej z witamina E i woda z owoców, bo niestety nie było mojego ulubionego pellingu morelowego. Zobaczę jak ten będzie się działał, może tez będzie dobry,. Wiec zdam wam relacje jak coś.

Mante
pellingu najlepiej posmarować się kremem nawilżającym i stanowczo lepiej odpuścić sobie Duac. Stosowanie pellingu prowadzi do złuszczania naskórka, wiec po takim zabiegu najlepiej jest nawilżyć twarz. Sama szukam dobrego kremu nawilżającego przeciwtrądzikowego, ale jeszcze nic nie znalazłam godnego uwagi.
Możesz mnie zamęczać ile chcesz Nie miałam dużego wysypu, miałam wysyp zaledwie w drugim tygodniu stosowania Izoteku a już na trzeci tydzień zaczęło wszystko ładnie znikać. Do dzisiaj nie mam żadnego wysypu i mam nadzieje, że już nie będę mieć. Jeśli chodzi o ten podkład nie miałam go.
Z podkładów używałam podkład Dermablend Vichy, nie jest zły, ale to jest korygujący podkład i jest strasznie ciężki a ja nie lubię ciężkich podkładów. Inny to Vichy Normateient, ale tego stanowczo nie polecam, po mimo, że jest reklamowany jako podkład do skóry z niedoskonałościami. Obecnie używam podkładów w pudrze mineralny i to chyba najlepsze rozwiązanie dla mojej cery. Szukam tylko jeszcze idealnego mineralnego podkładu. Teraz mam ten Astor mineralny podkład w pudrze. Nie jest zły, ale szału nie robi. Jak tylko mi się ten skończy, to myślę nad zakupem mineralnego pudrowego podkładu Vichy. Stosowała któraś z was dziewczyny, ten mineralny z Vichy ?

Ja tam jestem uprzedzona do podkładów Vichy, stosowałam parę rodzajów i kicha... Szczególnie mineralny, jako że jest lżejszy, to już o kryciu nie było mowy, fuj. Słyszałam dużo dobrego o podkładach Everyday Minerals i Bare Minerals... ale kurczę, drogie to, a ja już tyle pieniędzy wydałam... poprzestaję na podkładzie mineralnym w pudrze Sephory, jest różnica wydać ok 50 zł, a ponad 100...
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 14:53   #1541
Mante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dzejd, dzięki za odpowiedź
Co do podkładów to ja też nie polecam Vichy, są jakieś takie ciężkie... Chociaż mineralnego nie miałam, więc nie mogę Ci pomóc.
A na ten Estee Lauder DW się chyba skuszę, chociaż 137 złotych... Ale już tyle kasy wydałam na kosmetyki, że trudno. Dużo się dobrego o tym podkładzie nasłuchałam. Bo właśnie podobno w Polsce coś z tymi kolorami jest nie tak i są jakieś takie... Wezmę sobie próbki z drogerii, to zobaczę, czy mi coś spasuje.

Lirriel, ale się długo zastanawiałam, co to jest "PW" To była prawie dla mnie zagadka jak TŻ... Ale wpadłam na to
Mante jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 14:56   #1542
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Ja tam jestem uprzedzona do podkładów Vichy, stosowałam parę rodzajów i kicha... Szczególnie mineralny, jako że jest lżejszy, to już o kryciu nie było mowy, fuj. Słyszałam dużo dobrego o podkładach Everyday Minerals i Bare Minerals... ale kurczę, drogie to, a ja już tyle pieniędzy wydałam... poprzestaję na podkładzie mineralnym w pudrze Sephory, jest różnica wydać ok 50 zł, a ponad 100...
Mam ten podkład Everyday Minerals i powiem Ci, że on bardzo taniutko wychodzi Zamawiałam go na Wizażu na wspólnych zakupach. Na początku wydawał się super, najlepszy podkład jaki miałam ale z czasem stawał się coraz gorszy. Ostatnio nawet chciałam wrócić do niego ale nic nie kryje moich przebarwień i wyprysków, krótko trzyma się na twarzy i buzia dość szybko się po nim błyszczy. Jedyny plus w nim to wydajność. Jeden podkład codziennie stosowany powinien starczyć na ok 2 lata, a na wspólnych zakupach zapłaciłam za niego ok 30zł jak dobrze pamietam. Na razie nie znalazłam mojego KWC to cery trądzikowej ale nadal poszukuję, jak na razie stostuję podkład Lirene matujący ale muszę zakupić nowy bo też okazał się nie zdatny Muszę koniecznie kupić ten peeling morelowy, mam nadzieję, że bedzie lepszy od Ziaji.
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 15:11   #1543
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik - cz. 3

Jejku, na mnie to już chyba żaden podkład nie działa, jeśli chodzi o ich używanie bez pudru. Po prostu nic nie kryją, a cerę mam brzydką jak cholera. Ta zniszczona, zmarnowana skóra wyłazi spod każdego podkładu. Sprawdzałam: Photo Ready i Colorstay Revlona, Studio Fix Maca, Perfectly Real i Anti Blemish Clinique'a... z początku super zadowolona, potem się z wolna załamuję... I co ja mam zrobić?

Ale to co mówisz jest ciekawe... może po prostu skóra się przyzwyczaja coraz bardziej...?
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 15:17   #1544
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Jejku, na mnie to już chyba żaden podkład nie działa, jeśli chodzi o ich używanie bez pudru. Po prostu nic nie kryją, a cerę mam brzydką jak cholera. Ta zniszczona, zmarnowana skóra wyłazi spod każdego podkładu. Sprawdzałam: Photo Ready i Colorstay Revlona, Studio Fix Maca, Perfectly Real i Anti Blemish Clinique'a... z początku super zadowolona, potem się z wolna załamuję... I co ja mam zrobić?

Ale to co mówisz jest ciekawe... może po prostu skóra się przyzwyczaja coraz bardziej...?
Możliwe bo na początku na prawdę mi odpowiadał a po dłuższym stosowaniu stawał się coraz gorszy. Chyba, że to wynika ze stanu skóry ale wydaje mi się, że od tamtej pory moja buzia dużo się poprawiła już nie mam tyle wyprysków, pozostały tylko zaskórniki i przebarwienia.
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 15:29   #1545
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Trądzik - cz. 3

To chyba wszystkie szukamy idealnego podkładu dla siebie
Myślę, ze jednak cera się przyzwyczaja po jakiś czasie do jednego podkładu i trzeba wtedy zmienić go na inny. Ja tez tak mam, ze na początku jak kupie podkład to wydaje mi się fajny, a potem robi się coraz gorszy. Może takie już są uroki problemów z cera trądzikowa. Na pewno popatrzę sobie na te nowe podkłady mineralne , bo takie najbardziej lubię.
Mam nadzieje dziewczyny, ze kiedyś znajdziemy idealny podkład dla siebie
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 16:18   #1546
Mante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dla mnie świetny byłby LRP Unifiance, gdybym znalazła dobry kolor, a ten najjaśniejszy jest jakiś dla mnie pomarańczowy...
A swoją drogą to coś w tym jest, że inaczej podkłady wyglądają na początku, a inaczej po jakimś czasie

I też mam już taką zniszczoną skórę, a trądzik trwa u mnie kilka miesięcy...

Ach, wiem, o co jeszcze chciałam spytać - zawsze mnie zastanawia, czy Skinorenu używać na całą buzię, czy tylko mniej więcej tam, gdzie mam te przebarwienia (tj z obu stron na samym środku policzków). Bo jak próbowałam tylko tam, to mi się skóra naokoło wybieliła też tylko tam (śmiesznie to wyglądało ), od wtedy smaruję się cała, ale problem w tym, że po bokach mnie potem strasznie piecze twarz...

Edytowane przez Mante
Czas edycji: 2010-08-14 o 16:29
Mante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 16:29   #1547
pwaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik - cz. 3

Przepraszam że się wtrącam przez dłuży czas śledzę to forum i jak większość osób które się tu wypowiadają mam trądzik od ok 1roku. Ostatnio dermatolog przepisała mi METRONIDAZOL JELFA i chciałbym się zapytać czy ktoś to używał i czy pomogło. Chciałem dodać ze jestem chłopakiem i mam prawie 17 lat
__________________
Teraz jest cool, luźno, super, bomba,
Zniszczono powagę.
pwaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 17:51   #1548
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Trądzik - cz. 3

Mante ja używałam Skinorenu na cała buzie, nigdy nie smarowałam tylko tam gdzie mam przybarwienia, tylko cała buzie nakładałam go. Przy kosmetykach z kwasami tak jest, że na samym początku stosowania piecze trochę, ale z czasem to minie. Ja zarówno przy Skinorenie jak i Effaclarerze K, miałam uczucie pieczenia na twarzy, ale z czasem mi to przeszło, ponieważ cera się przyzwyczaja do tej określonej dawki kwasów. Musisz po prostu uważać i zobaczyć jak to na ciebie działa. Jeśli uważasz jednak, że za mocno cię piecze, to może lepiej nie ryzykować.

pwaka niestety nie mogę ci pomoc. Nie stosowałam tego. To jest antybiotyk, tak? Chyba, że się mylę.
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 17:51   #1549
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pwaka Pokaż wiadomość
Przepraszam że się wtrącam przez dłuży czas śledzę to forum i jak większość osób które się tu wypowiadają mam trądzik od ok 1roku. Ostatnio dermatolog przepisała mi METRONIDAZOL JELFA i chciałbym się zapytać czy ktoś to używał i czy pomogło. Chciałem dodać ze jestem chłopakiem i mam prawie 17 lat
Chyba to brałam, ale nie jestem pewna. Coś mi pomogło ale wiem czy to bo brałam tysiące leków i maści.
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 18:48   #1550
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ja mam Metronidazol. Szybko działa, lubię go.
Mówię o tym w żelu.
Ja z podkładem mam jeszcze taki problem,ze ejstem bladolica.. Nawet z minerałów nie moge sobie dobrać koloru. Teraz zamóiłąm Revlona, kolor Ivory. Oby był dobry.. Dorwałam uzytego dwa razy za 20 zł

Cytat:
19agusia91 pelling enzymatycznych raczej nie stosuje, wiec nie mogę ci nic polecić. Ostatnio zakupiłam złuszczający pelling w kremie Garniera do cery normalnej i mieszanej z witamina E i woda z owoców, bo niestety nie było mojego ulubionego pellingu morelowego. Zobaczę jak ten będzie się działał, może tez będzie dobry,. Wiec zdam wam relacje jak coś.
oo, czekamy
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 18:55   #1551
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

A uzywacie jakiś baz pod podkład? Ja mam z Dax Cosmetics ale teraz muszę zakupić nową bo ta się nie sprawdza. Polecćie mi coś, tylko żeby nie zapychała.
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 19:00   #1552
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ja uzywam tlko filtru pod na to podkłąd i skrobia ziemniaczana.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 19:02   #1553
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Ja uzywam tlko filtru pod na to podkłąd i skrobia ziemniaczana.
Co to jest ta skrobia i gdzie ją można kupić? Masz jakiś link to tego? Bo chciałabym ją zobaczyć
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 19:16   #1554
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez exotic smile Pokaż wiadomość
Co to jest ta skrobia i gdzie ją można kupić? Masz jakiś link to tego? Bo chciałabym ją zobaczyć
Zwykła skrobia spożywcza Najprędzej do dostania w sklepie ze zdrową żywnością. Ja wolę kukurydzianą
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 19:21   #1555
Mante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dzięki, Dzejd Ja już Skinoren długo stosuję, ponad dwa miesiące. Tylko z przerwami. I odkąd pamiętam, to mnie zawsze piecze, ale tylko w niektórych miejsach. Kilka razy się łuszczyłam po nim, ale mi minęło

Agusia, ja też ostatnio zainwestowałam w Revlona, ale w sumie żałuję, że od razu nie kupiłam tego Estee Laudera, wydaje mi się, że są podobne, ze wskazaniem na drugi... Też jestem blada, kolor mam Buff, o jeden odcień ciemniejszy od Twojego. Zobaczymy, co z tego będzie :P

A zamiast skrobii mam puder z Jadwigi. Wiecie co, mi się w ogóle wydaje, że to się tak samo nakręca... Ja nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miała problemy ze "świeceniem się" :P Wiadomo, pod koniec męczącego dnia na pewno trochę, ale nigdy szczególnie. Potem się zaczęły problemy z cerą, wysuszające kremy od dermatologa, podkład - i dopiero teraz mogę powiedzieć, że mam tłustą cerę... Ale przecież nie odstawię nic z tych rzeczy, bez podkładu nie wyjdę, a już mi tak poszło na psychikę, że nie odstawię kremów od dermatologa, bo mam wrażenie, że zaraz będę miała wysyp i w ogóle. Błędne koło
Mante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 19:24   #1556
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

A może trzeba dobrze nawilżyć twarz żeby się nie świeciła. Przecież wszystkie maści i kremy od dermatologów tylko wysuszają ją.
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 19:31   #1557
Mante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Trądzik - cz. 3

Z kremami nawilżajacymi jest lepiej, ale problem i tak nie znika... Szczególnie w takie upały, bez pudru albo czegoś takiego nie da rady :P
Mante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 20:00   #1558
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mante Pokaż wiadomość
Atrederm to jest chyba retinoid zewnętrzny, prawda? Coś jak Izotek do użytku zewnętrznego :P
kalaaga, napisz o tym coś więcej, jak długo się tym smarowałaś, i tak dalej
I cześć, Dzejd. Cieszę się bardzo, że u Ciebie lepiej Duże dawki masz tego Izoteku?

Ach, i mam jeszcze pytanie do Lirriel. Gdzie można dostać ten brzoskwiniowy peeling?
Kochana ja stosowalam ten sredni, o stezeniu 0,05 %, stosowalam go w ferie, przez dwa tygodnie nie wychodzilm z domku nawet po przyslowiowe bulki do sklepu. Wyglada to tak ze przeciera sie buzie nasaczona roztworem watkea raz dziennie, po okolo 3 dniach smarowania, twarz zaczyna robic sie czerwona, przesuszona, wtedy odstwialam atrederm i tylko sie nawilza co jakis czas..9kilka razy na dobe) ( kolezanka nie odstwila mimo ze twarz zriobila sie czerwona i po dwoch dniach smarowania przy czerwonej buzi zrobil jej sie taki ala poparzony liszaj i zamiast sobie pomoc to zaszkodzila bo skora probowala sie nawilzyc i wyskakiwaly dziady jej pozniej) po tych 3 dniach twarz sie zaczyna ladnie luszczyc, trwa to nastepna 3-4 dni, po tych 4 dniach jak twarz sie zalagadza znow mozna przesmarowac buzke raz jesli nie bedzie efektu zluszczania odrazu mozna na drugi dzien jescze raz i odstwic mimo wsyztsko na jakies 3 dni . Mozna tak robic do momentu uzyskania satysfakcjonujacego wygladu skory, lub skonczenia urlopu bo nietety tego luszczenia nie da sie niczym zatrzymac, zaden krem nie pomoze wiec wyjscie do ludzi jest raczej nie mozliwe.
Atrederm jest na recepte ale jak sie bardzo ladnie poprosi w aptece to sprzeadadza) ja polecam szczerze mnie dzieki temu zluszczaniu nic nie wyskoczylo nowego a skora sie rozjasnila o 50% w 2 tyg wiec efekt zadowalajacy)) jesienia zamerzam powtorzyc ten zabiegD

Edytowane przez kalaaga
Czas edycji: 2010-08-14 o 20:03
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 20:23   #1559
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Trądzik - cz. 3

ja mialam ten peeling Garniera z woda z owoców powiem szczerze ze przyjemny w stosowaniu twarz ladnie oczyszczona ale oczywiscie cudow nie ma
gogela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 20:40   #1560
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Zwykła skrobia spożywcza Najprędzej do dostania w sklepie ze zdrową żywnością. Ja wolę kukurydzianą
ja juz jestem jej wierna chyba 4 rok. W kazdym sklepie jest

Cytat:
Napisane przez Mante Pokaż wiadomość

Agusia, ja też ostatnio zainwestowałam w Revlona, ale w sumie żałuję, że od razu nie kupiłam tego Estee Laudera, wydaje mi się, że są podobne, ze wskazaniem na drugi... Też jestem blada, kolor mam Buff, o jeden odcień ciemniejszy od Twojego. Zobaczymy, co z tego będzie :P
Buff dla mnie jest dużo za ciemny..
A czemu żałujesz? Tamten jest strasznie drogi.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.