Trądzik - cz. 3 - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-25, 00:19   #1771
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Jyyli pco to głównie objawy. Zalezy od lekarza czy uzna ze to juz jest rzeczywiscie zespół, czyli powazna sprawa, czy jedynie na razie kilka objawów które jeszcze nie pozwalaja stwierdzic pco. Przede wszystkim czy stwierdza sie:
-trądzik, hirsutyzm, lysienie androgenowe, tlusta cera wlosy itp. Rozne nasilenie moze byc
-zaburzenia hormonalne (ponad norme)
-otyłosc brzuszna (generalnie gromadzenie sie tk. tłuszczowej w dolnej cz.ciała, srodkowej cz. brzucha)
-"łancuszek" niepeknietych pecherzykow wokol jajnikow na obrazie usg
-nieregularne miesiaczki (to bardzo wazne, u mnie one przesądziły)
cos tam jeszcze bylo.
Podobno dopiero trzy objawy, mocno widoczne/stwierdzone pozwalaja zatwierdzic PCO.
Mysle ze po pierwsze wybierz sie do gina na usg a potem ewentualnie dyskusja o objawach
Jeśli chodzi o USG to zwykłe badanie przez powłoki brzuszne? Bo takie miałam kilka razy w ostatnim czasie i zawsze lekarz stwierdzał, że właściwie to nie widac na nim jajników
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 06:38   #1772
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o USG to zwykłe badanie przez powłoki brzuszne? Bo takie miałam kilka razy w ostatnim czasie i zawsze lekarz stwierdzał, że właściwie to nie widac na nim jajników
usg dopochwowe
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 06:39   #1773
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Trądzik - cz. 3

Jyyli, nie "dowcipne" niestety :P
Narciarka- po sobie widze ze nie, albo raczej glownie zaleczac. Czasem widze tez dorosłe kobiety z ewidentnymi zew oznakami pco (mocne wlosy na twarzy, tradzik, tluste wlosy..) lub ogolnie zaburzen horm. Ciezka bajka to jest... Moj tradzik szaleje, jakbym miala ze 13 lat, a widze po moich kol ktore nawet kiedys mialy problemy z cera ze teraz maja juz fantastyczna, bez wykwitów, cera im sie odbudowala zupelnie. Moja nie ma czasu, bo caly czas ja mecze i caly czas cosnowego wyskakuje, nie ma nawet czasu w ciagu doby na jakies masci przeciw przebarwieniom
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 06:41   #1774
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ewuska, ja też podejrzewam u siebie pco.. Zobaczymy, co gin powie.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 07:55   #1775
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o produkty spożywcze,to czy wg Was picie mleka strasznie szkodzi?Słyszałam,że jakieś kefiry/maślanki czy inne twarogi to ok,ale mleko jest niezdrowe.
Ja odstawiłam pół roku temu mleko, jogurty i sery (no,czasem pozwole sobie na jeden plasterek ) i widzę sporą poprawę

Edit : Mój 400 post
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 08:38   #1776
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
ok 2 miesięcy temu skończyłam "locacid" a równocześnie z nim brałam labletki jednak nie pamiętam nazwy. Ostatnio przez 2 tygodnie brałam antybiotyk "Davercin". Skończyłam go 4 dni temu, teraz zrobiłam troszkę przerwy i dziś zacznę brać wg zaleceń lekarza "Locacid".
Chciałam inny lek, ale dermatolog powiedział że "Locacid" działa po dłuższym stosowaniu, ale ja brałam go ok 2 miesiecy i nie zauwazylam poprawy. Wcześniejsze leki pomagały mi, jeden lek spowodował nawet 3-4 miesięczne oczyszczenie cery, że dosłownie nieczeko nie miałam. Teraz po antybiotuku jest lepiej, ale boje się, że to się zmieni...
Oprócz mycia skóry mydłem siarkowym, robię peelengi z soli lub kawy, oraz uzywam rękawicy peelingującej .
Troszkę to niespójne, ale myślę że dacie radę się połapać
jeśli masz zmiany ropne to takie peelingi są niewskazane!
One tylko roznoszą bakterie po całej twarzy i jest jeszcze gorzej. Poza tym peeling z soli jest bardzo ostry - może podrażniać skórę. On się raczej nadaje do ciała, a nie na twarz. Polecam Ci peelingi enzymatyczne, np. Ziaja Nuno - bardzo delikatny, ale ja go trzymam ponad pół godziny i wtedy dopiero widze wyraźne efekty (na opakowaniu pisze żeby 10-15 minut trzymać)
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 08:55   #1777
zagubiona9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: Trądzik - cz. 3

moje drogie ja kiedys mialam cala twarz w krostkach i wyleczylam ja aknemycinem,mozna ta masc dostac bez recepty,do najtanszych nienalezy bo kosztuje ok 40 zl ale dla mnie byla odpowiednia. stosujac rozne toniki i inne dziwactwa mialam tego jeszcze wiecej. moja siostra natomiast stosowala leki tzn mascie zapisane przez dermatologa(davercin i metronidazol) i nie dawaly zadnego efektu. w koncu zmienila dermatologa i powiedzial jej ze skoro po tych masciach nie schodzi to trzeba zastosowac kuracje antybiotykowa ktora niestety kosztowala ok 150 zl:/

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

i ja ze swojej diety wykluczylam jeszcze wszystko co ostre typu ketchup,musztarda,chipsy itp
zagubiona9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 09:11   #1778
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Trądzik - cz. 3

stosuje/stosował ktoś z was maseczkę z zielonej glinki? zaopatrzyłam się dziś w taką w proszku, miesza się ją z wodą i powstaje maseczka. Na ulotce jest napisane, że w przypadku cery z wypryskami należy ją stosować raz w tygodniu na całą twarz i jeśli w międzyczasie pojawią się wypryski należy bezpośrednio na nie nakładać maseszkę aż do całkowitego wyleczenia jestem ciekawa czy komuś ta maseczka faktycznie wypryski wyleczyła chociaż trochę
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2010-08-25 o 09:13
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 09:23   #1779
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez zagubiona9 Pokaż wiadomość
moje drogie ja kiedys mialam cala twarz w krostkach i wyleczylam ja aknemycinem,mozna ta masc dostac bez recepty,do najtanszych nienalezy bo kosztuje ok 40 zl ale dla mnie byla odpowiednia. stosujac rozne toniki i inne dziwactwa mialam tego jeszcze wiecej. moja siostra natomiast stosowala leki tzn mascie zapisane przez dermatologa(davercin i metronidazol) i nie dawaly zadnego efektu.
Aknemycinu nie można go kupić bez recepty To jest lek z erytromycyną (antybiotykiem) w formie płynu w specjalnej buteleczce z gąbeczką ułatwiającą aplikację lub w formie maści. Ale NA PEWNO bez recepty go nigdzie nie kupisz, chyba że masz znajomości w aptece poza tym takich środków się nie stosuje bez konsultacji z lekarzem.

Cytat:
stosuje/stosował ktoś z was maseczkę z zielonej glinki? zaopatrzyłam się dziś w taką w proszku, miesza się ją z wodą i powstaje maseczka. Na ulotce jest napisane, że w przypadku cery z wypryskami należy ją stosować raz w tygodniu na całą twarz i jeśli w międzyczasie pojawią się wypryski należy bezpośrednio na nie nakładać maseszkę aż do całkowitego wyleczenia jestem ciekawa czy komuś ta maseczka faktycznie wypryski wyleczyła chociaż trochę
maseczka działa, ale przy stosowaniu 2-3 razy w tygodniu. Niektórzy nawet codziennie jej używają, bo można tak robić - nie szkodzi ja osobiście próbowałam parę razy, ale efetów nie widziałam, a czekac mi się nie chciało... bo maseczka mnie denerwowała nie lubiłam jej rozrabiać ani nakładać na twarz, poza tym trzeba było pilnować żeby nie zaschła. Wolę gotowe produkty z zieloną glinką, np. maseczkę z Ziaji.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-08-25 o 09:25
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 09:39   #1780
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wolę gotowe produkty z zieloną glinką, np. maseczkę z Ziaji.
dobra jest ta maseczka? widać po niej jakieś efekty?


mam jeszcze takie pytanie, używacie codziennie toniku do twarzy? ja zawsze uważałam, że to zbędna chemia nakładana na twarz ale ostatnio jak byłam u kosmetyczki mówiła, że warto używać tego kosmetyku i już sama nie wiem czy stosować czy nie
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 09:47   #1781
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

Wiesz co tej maseczki używałam chyba z rok temu i byłam nawet zadowolona.

Co do toniku - ja się naczytałam na Wizażu, ze warto go uzywać, bo nadaje skórze odpowiednie pH. Jednak u mnie jakiś spektakularnych efektów nie widziłam, może to zależy od rodzaju toniku - nie wiem w sumie.... czy go używam czy też nie, twarz jest w takim samym stanie ale staram się co jakiś czas przemywać nim buźkę... chociaż od dłuższego czasu propaguję minimalizm jeśli chodzi o pielęgnację twarzy

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-08-25 o 09:49
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 09:54   #1782
jeesss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik - cz. 3

na każdego działa co innego, tak już jest niestety. Dlatego trzeba próbować różnych rzeczy, aż trafi się na coś co na Ciebie działa.
ja też zawsze miałam dystans do toników, ale ostatnio się przekonałam i jestem bardzo zadowolona (używam Sorayi Bio, z minerałami - jest delikatny, nawilżający). A z kosmetyków na trądzik polecam effaclar żel do mycia twarzy - mi pomógł
jeesss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 09:58   #1783
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ja właśnie po wrześniowej wypłacie mam zamiar zainwestować trochę kasy w jakąś emulsję do mycia twarzy, może kupię też tonik... nie wiem jeszcze
Zastanawiam się nad emulsją Cetaphil MD, kiedyś korzystałam i była świetna. Wiem, że dobrze zastąpi mydełko DOve a może znacie jeszcze inne jakieś na prawdę delikatne żele/emulsje/płyny do mycia twarzy?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 10:33   #1784
lullaby97
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: <3
Wiadomości: 599
Dot.: Trądzik - cz. 3

.
__________________
jeszcze są sukienki w mojej szafie, które pachną Twoim 'kocham'...


53-52-51-50

Edytowane przez lullaby97
Czas edycji: 2013-01-01 o 15:55
lullaby97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 10:39   #1785
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja właśnie po wrześniowej wypłacie mam zamiar zainwestować trochę kasy w jakąś emulsję do mycia twarzy, może kupię też tonik... nie wiem jeszcze
Zastanawiam się nad emulsją Cetaphil MD, kiedyś korzystałam i była świetna. Wiem, że dobrze zastąpi mydełko DOve a może znacie jeszcze inne jakieś na prawdę delikatne żele/emulsje/płyny do mycia twarzy?
Babydream z rossman, ziaja calma HLC lub ziaja oliwkowa.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 11:02   #1786
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja właśnie po wrześniowej wypłacie mam zamiar zainwestować trochę kasy w jakąś emulsję do mycia twarzy, może kupię też tonik... nie wiem jeszcze
Zastanawiam się nad emulsją Cetaphil MD, kiedyś korzystałam i była świetna. Wiem, że dobrze zastąpi mydełko DOve a może znacie jeszcze inne jakieś na prawdę delikatne żele/emulsje/płyny do mycia twarzy?
ja stosuje do mycia twarzy emulsje lubex, poleciła mi ją dermatolog i jestem z niej zadowolona
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 11:07   #1787
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja właśnie po wrześniowej wypłacie mam zamiar zainwestować trochę kasy w jakąś emulsję do mycia twarzy, może kupię też tonik... nie wiem jeszcze
Zastanawiam się nad emulsją Cetaphil MD, kiedyś korzystałam i była świetna. Wiem, że dobrze zastąpi mydełko DOve a może znacie jeszcze inne jakieś na prawdę delikatne żele/emulsje/płyny do mycia twarzy?
Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
ja stosuje do mycia twarzy emulsje lubex, poleciła mi ją dermatolog i jestem z niej zadowolona
ja tez goraco ja polecam, bardzoo bardzoo wydajna i nawilzajaca...najtaniej jak narazie udalo mi sie ja kupic w Ziko Apteka. rowniez slyszalam rewelacyjne opinie o tym z babydream..ale troche boje sie zaryzykowac, pomimo ze z kremu jestem bardzoo zadodolona
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 11:18   #1788
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
usg dopochwowe
O nie, to u mnie odpada Muszę się wybrac do giny, zobaczymy co powie.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 11:38   #1789
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dlaczego odpada?
Ja miałam robione dowcipne, mimo że nie współżyję, dla potwierdzenia diagnozy. Na takim usg jajniki widać jak na dłoni (i pęcherzyki na nich). Chociaż wcześniej miałam usg przez brzuch i też podobno pęcherzyki było widać (mam nawet zdjęcia).
Przy pco leczenie samego trądziku jest raczej bezsensowne, bo to tylko jeden z objawów. Ja mam akurat wszystkie.

A jeśli chodzi o glinkę zieloną w proszku, to fajnie wychodzi rozrobiona z jogurtem naturalnym, a nie wodą.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 12:32   #1790
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ja tez mam niestety wszystkie. A nie orierujecie sie czasem jak to jest z laparoskopią? Moze ona by cos pomogla? Czy to sie robi dopiero jak planuje się dzieci?
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 12:51   #1791
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dlaczego odpada?
Ja miałam robione dowcipne, mimo że nie współżyję, dla potwierdzenia diagnozy. Na takim usg jajniki widać jak na dłoni (i pęcherzyki na nich). Chociaż wcześniej miałam usg przez brzuch i też podobno pęcherzyki było widać (mam nawet zdjęcia).
Przy pco leczenie samego trądziku jest raczej bezsensowne, bo to tylko jeden z objawów. Ja mam akurat wszystkie.

A jeśli chodzi o glinkę zieloną w proszku, to fajnie wychodzi rozrobiona z jogurtem naturalnym, a nie wodą.

Olka a jak u Ciebie leczenie? wszystko dobrze? dawno Cie tu nie bylo
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 13:15   #1792
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Ja tez mam niestety wszystkie. A nie orierujecie sie czasem jak to jest z laparoskopią? Moze ona by cos pomogla? Czy to sie robi dopiero jak planuje się dzieci?
z tego co wiem to laparoskopia powoduje, że znikają te pęcherzyki z okolic jajników ale z każdym cyklem znowu one przybywają chyba, że bierze się tabletki antykoncepcyjne. ale co ten zabieg miałby nam pomóc skoro choroba nadal pozostaje?

a ja objawy mam wszystkie oprócz otyłości i nieregularnych miesiączek
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2010-08-25 o 13:17
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 14:06   #1793
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Trądzik - cz. 3

No wiadomo wiadomo ze zostaje niestety... Ale chyba te pecherzyki tez wytwarzaja złe hormony, im wiecej pecherzyków tym gorszy sajgon i kółko sie nakreca...Ale mozliwe ze sie myle.

Cóż, ja mam dzisiaj chillout, jest ładny dzien, mam wzglednie dobry humor i nakazuje sobie sie nie martwic
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 14:19   #1794
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
stosuje/stosował ktoś z was maseczkę z zielonej glinki? zaopatrzyłam się dziś w taką w proszku, miesza się ją z wodą i powstaje maseczka. Na ulotce jest napisane, że w przypadku cery z wypryskami należy ją stosować raz w tygodniu na całą twarz i jeśli w międzyczasie pojawią się wypryski należy bezpośrednio na nie nakładać maseszkę aż do całkowitego wyleczenia jestem ciekawa czy komuś ta maseczka faktycznie wypryski wyleczyła chociaż trochę
Polecam wlasnie maseczke z linki w postaci proszku, podczas mycia twarzy masaowac nia wymieszana z 5 kropelkami olejku z dzrewa herbacianego twarz. Po okolo minucie splukac lodowata woda.. efekt jest super, wszystko duzo szybciej sie wygaja, i mniej wyskakuje, u mnie tak stosowana maseczka daje efekty, bo jak ja nakladalam na twarz wczesniej mieszajac z woda, i czekalam do zastygniecia to efekty byly znikome...
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 14:22   #1795
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja właśnie po wrześniowej wypłacie mam zamiar zainwestować trochę kasy w jakąś emulsję do mycia twarzy, może kupię też tonik... nie wiem jeszcze
Zastanawiam się nad emulsją Cetaphil MD, kiedyś korzystałam i była świetna. Wiem, że dobrze zastąpi mydełko DOve a może znacie jeszcze inne jakieś na prawdę delikatne żele/emulsje/płyny do mycia twarzy?
Ja mogę z czystym sumieniem polecić pianki Pharmaceris. Najpierw miałam przeciwtrądzikową, o tą:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...-do-twarzy.htm

Ostatnio mama kupiła mi tę do skóry wrażliwej. Przez przypadek. Ale muszę powiedzieć, że jest jeszcze delikatniejsza i chyba nawet jeszcze lepsza. Chociaż mam cerę mieszaną.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-do-twarzy.htm

Obydwa produkty wyjątkowo przyjemne w użyciu.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 14:23   #1796
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dlaczego odpada?
Ja miałam robione dowcipne, mimo że nie współżyję, dla potwierdzenia diagnozy. Na takim usg jajniki widać jak na dłoni (i pęcherzyki na nich). Chociaż wcześniej miałam usg przez brzuch i też podobno pęcherzyki było widać (mam nawet zdjęcia).
Przy pco leczenie samego trądziku jest raczej bezsensowne, bo to tylko jeden z objawów. Ja mam akurat wszystkie.

A jeśli chodzi o glinkę zieloną w proszku, to fajnie wychodzi rozrobiona z jogurtem naturalnym, a nie wodą.
Bardzo dawno cie tu nie bylo.. Jak skóra lepiej juz??
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 14:30   #1797
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kalaaga Pokaż wiadomość
Polecam wlasnie maseczke z linki w postaci proszku, podczas mycia twarzy masaowac nia wymieszana z 5 kropelkami olejku z dzrewa herbacianego twarz. Po okolo minucie splukac lodowata woda.. efekt jest super, wszystko duzo szybciej sie wygaja, i mniej wyskakuje, u mnie tak stosowana maseczka daje efekty, bo jak ja nakladalam na twarz wczesniej mieszajac z woda, i czekalam do zastygniecia to efekty byly znikome...
a gdzie taki olejek można kupić?
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 14:34   #1798
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
a gdzie taki olejek można kupić?
Apteka lub sklepy zielarskie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 16:36   #1799
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dlaczego odpada?
Ja miałam robione dowcipne, mimo że nie współżyję, dla potwierdzenia diagnozy. Na takim usg jajniki widać jak na dłoni (i pęcherzyki na nich). Chociaż wcześniej miałam usg przez brzuch i też podobno pęcherzyki było widać (mam nawet zdjęcia).
Przy pco leczenie samego trądziku jest raczej bezsensowne, bo to tylko jeden z objawów. Ja mam akurat wszystkie.

A jeśli chodzi o glinkę zieloną w proszku, to fajnie wychodzi rozrobiona z jogurtem naturalnym, a nie wodą.
A to tak można, jeśli się nigdy wcześniej nie współżyło? Bo właśnie dlatego gina mi odradzała. Ale z drugiej strony skoro przez brzuch też mogą byc widoczne pęcherzyki, to chyba lekarz by coś zauważył.
Ale chyba chciałabym miec PCO, bo mam też objawy Cushinga i strasznie się boję, ale może po prostu wyolbrzymiam albo te objawy występują razem zupełnie przypadkowo.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 16:58   #1800
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

jyyli - raczej można, ja miałam takie USG jak jeszcze nie współżyłam i nie zaszkodziło mi wiadomo, że chodzi o błonę dziewiczą, ale to nawet podczas zwykłego badania ginekologicznego można uszkodzić także nie martw się
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.