WAŻNE!!!!Herbata!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-09, 19:33   #1
ika128
Raczkowanie
 
Avatar ika128
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury-->Zadupie
Wiadomości: 101
GG do ika128
Exclamation

WAŻNE!!!!Herbata!!!!


Witam wszytkie zdrowo odżywiające się i odchudzające . Mam jedno pytanie dotyczące czerwonej herbaty:Czy czerwona herbata ekspresowa(w torebkach) ma takie same właściwości jak liściasta ??Prosze o konkretne odpowiedzi, a nie typu "skożystaj z wyszukiwarki"
Z góry dziex
ika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 22:44   #2
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

sądzę, że rada "skorzystaj z wyszukiwarki" jest jak najbardziej konkretna .
Ale pomijając tą drobną kwestię - nie od dziś wiadomo, że wszelkie zioła/herbaty działają lepiej, jeśli są w formie sypkiej, nie w saszetkach.
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 07:06   #3
Aguś_S
Raczkowanie
 
Avatar Aguś_S
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ząbki k/ W-wy
Wiadomości: 269
GG do Aguś_S
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

jest taki wątek " cała prawda o czerwonej herbacie " - poczytaj go jest tam dużo ciekawych informacji Ja osobiście wole pić herbatkę prasowaną, gdyż nie lubię saszekowych
Aguś_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 08:19   #4
natalja86
Raczkowanie
 
Avatar natalja86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 88
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Ja kiedyś słyszałam, że ogólnie jeżeli chodzi o wszystkie herbaty to najlepsze są liściaste, natomiast granulowane i ekspresowe to zmielone lub/i posklejane resztki, więc wychodzi na to, że liściaste są najbardziej efektywne.
natalja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 08:30   #5
yuk-ka
Raczkowanie
 
Avatar yuk-ka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: w okolicy stolicy
Wiadomości: 219
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Ika - najlepsze właściwości ma herbata liściasta prasowana w kostkach, coś takiego jak w tym linku:
http://www.panaceum-international.pl/herbata-1.html
Jest to herbata najwyższej jakości, a wszystkie te herbatki ekspresowe w torebkach na niewiele się zdają.
__________________
Yuk-ka
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
yuk-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 08:56   #6
Aguś_S
Raczkowanie
 
Avatar Aguś_S
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ząbki k/ W-wy
Wiadomości: 269
GG do Aguś_S
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Cytat:
Napisane przez yuk-ka
Ika - najlepsze właściwości ma herbata liściasta prasowana w kostkach, coś takiego jak w tym linku:
http://www.panaceum-international.pl/herbata-1.html
oooo, właśnie taką piję i bardzo mi smakuje
Aguś_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 09:31   #7
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

gdzie taką kupiłyście?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 12:13   #8
Aguś_S
Raczkowanie
 
Avatar Aguś_S
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ząbki k/ W-wy
Wiadomości: 269
GG do Aguś_S
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Cytat:
Napisane przez Atram
gdzie taką kupiłyście?
ja kupuję tu http://www.batom.pl/ - (szyba reazlizacja zamówienia i tanio), albo w sklepach "herbaty świata" - tylko tam jest dużo drożej za duże pudełko płacę ok 28 zł
Aguś_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:27   #9
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Cytat:
Napisane przez Atram
gdzie taką kupiłyście?
Ja np. kupują ją w aptece, kosztuje niecałe 9 zł
Pozdrawiam.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:36   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Jeśli chodzi Ci o odchudzanie, to torebkowa czerwona też działa, ale słabiej / wolniej. A jeśli o walory smakowe, to oczywiście jest dużo bardziej nijaka niż prasowane albo liściaste na wagę.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 09:26   #11
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Cytat:
Napisane przez Midi
Jeśli chodzi Ci o odchudzanie, to torebkowa czerwona też działa, ale słabiej / wolniej. A jeśli o walory smakowe, to oczywiście jest dużo bardziej nijaka niż prasowane albo liściaste na wagę.
i własnie to mnie denerwuje bo niby czemu w toebki nie mogliby wsadzac listków poprostu? tylko śmieci wrzucają byłoby to o niebo wygodniejsze moim zdaniem bo wtedy taka herbatke mogłby mi nawet młodszy brat mi robić jakby mnie lenistwo napadło a tak to zawsze sama musze sobie parzyc
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-11, 09:34   #12
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

lisciaste... w saszetkach jest doslownie pyl...
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 09:46   #13
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Demetria, naucz brata korzystać z zaparzarek Można kupić takie metalowe łyżeczki, które się zamykają (pewnie wiesz, o co mi chodzi, nie umiem tego jakoś sensownie opisać). Wrzucasz do środka porcję listków i zalewasz wodą tak, jak zwykłą torebkę.
Można też kupić papierowe filtry do herbaty: to takie długie torebki z takiej samej bibułki, jak zwykłe torebki w paczkach z herbatą ekspresową, też nasypujesz do środka tyle, ile chcesz, i parzysz. Tylko to drogo wychodzi, bo 30 sztuk kosztuje ok. 5 zł, a one są oczywiście jednorazowe, więc ja używam tych metalowych.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 10:08   #14
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Cytat:
Napisane przez Midi
Demetria, naucz brata korzystać z zaparzarek Można kupić takie metalowe łyżeczki, które się zamykają (pewnie wiesz, o co mi chodzi, nie umiem tego jakoś sensownie opisać). Wrzucasz do środka porcję listków i zalewasz wodą tak, jak zwykłą torebkę.
Można też kupić papierowe filtry do herbaty: to takie długie torebki z takiej samej bibułki, jak zwykłe torebki w paczkach z herbatą ekspresową, też nasypujesz do środka tyle, ile chcesz, i parzysz. Tylko to drogo wychodzi, bo 30 sztuk kosztuje ok. 5 zł, a one są oczywiście jednorazowe, więc ja używam tych metalowych.
albo musze pozbyć sie lenistwa i przestać wykorzystywac brata mam takie coś metalowe a zastanawia mnie.. moja ciocia zwykła lisciasta herbate czarną parzy w takim dzbanuszku w którym jest koszyczek i tam sypie duuzo listków zalewa to wszystko woda i powstaje esencja która potem się wlewa do szklanki i dolewa wody i jest herbatka i zastanawia mnie czy ten sposób tez jest dobry? i czy pasuje do czerwonej herbaty? i czy jezeli ta esencja już stoi długo (czytaj cały dzień) to czy herbatka nie traci swoich właściwości?? pijam ogromne ilosci herbaty i to byłoby wygodne rozwiazanie dla mnie
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 12:11   #15
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Ja też mam takie dzbanki z koszyczkami w środku, ale po kilku minutach wyjmuję koszyszek i ewentualnie potem wkładam go do powtórnego zalewania.
Chodzi o to, że długo moczona (no, zaparzana) herbata ma inny smak (bardziej gorzki, bo uaktywniają się garbniki), a poza tym inne właściwości: krótko parzona (do 3 min.) orzeźwia, a długo parzona uspokaja i obniża ciśnienie (podobno - z tym ciśnieniem to nie czuję, bo i tak mam zawsze niskie). No i jeszcze takie całodzienne parzenie jest niezdrowe ze względu na wytrącające się w herbacie po kilku godzinach szkodliwe coś tam (nie pamiętam: jakieś poli-coś czy forma-coś, jak mi się przypomni, to dopiszę). To się tyczy wszystkich rodzajów herbat, i czerwonej, i zielonej, i czarnej. Więc lepiej jednak zaparzać oddzielne porcje.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 23:23   #16
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Cytat:
Napisane przez Midi
Ja też mam takie dzbanki z koszyczkami w środku, ale po kilku minutach wyjmuję koszyszek i ewentualnie potem wkładam go do powtórnego zalewania.
Chodzi o to, że długo moczona (no, zaparzana) herbata ma inny smak (bardziej gorzki, bo uaktywniają się garbniki), a poza tym inne właściwości: krótko parzona (do 3 min.) orzeźwia, a długo parzona uspokaja i obniża ciśnienie (podobno - z tym ciśnieniem to nie czuję, bo i tak mam zawsze niskie). No i jeszcze takie całodzienne parzenie jest niezdrowe ze względu na wytrącające się w herbacie po kilku godzinach szkodliwe coś tam (nie pamiętam: jakieś poli-coś czy forma-coś, jak mi się przypomni, to dopiszę). To się tyczy wszystkich rodzajów herbat, i czerwonej, i zielonej, i czarnej. Więc lepiej jednak zaparzać oddzielne porcje.
dziekuje
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 09:17   #17
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: WAŻNE!!!!Herbata!!!!

Czy picie zielonej herbaty ma wplyw na odchudzanie? Oczywiscie przy diecie
dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.