Tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-03, 13:09   #1
Fanta01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2

Tabletki antykoncepcyjne


Mam pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych neovletta 28. Mianowicie byłam u ginekologa w zeszłym miesiącu przepisał mi te tabletki... Zaczęłam brać je od pierwszego okresu. Tak jak mi zalecił lekarz ale mam takie pytanie otóż biorę te leki od 8 czerwca i teraz od czwartku 30 czerwca zaczęłam brać tabletki "te na niby",w których nie ma hormonów a są po to żeby nie wybić się z rytmu brania tabletek(mają kolor biały)... Wczoraj 2 lipca dostałam okres, czyli wszystko OK? Bo tylko 3 dni minęły jak zaczęłam brać te białe tabletki. I oto moje pytanie: Czy tak powinno być? Czy powinnam dostać okres po tych tabletkach czy na początku brania tych tabletek? Czy jak to jest?Z tego co czytałam na forach to kobiety biorą tabletki, później mają przerwę tydzień i dostają okres i zaczynają brać nowe opakowanie tabletek. Tzn,że ja też powinnam brać tabletki hormonalne jak dostanę okres? ;p
Fanta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:41   #2
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Fanta01 Pokaż wiadomość
Mam pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych neovletta 28. Mianowicie byłam u ginekologa w zeszłym miesiącu przepisał mi te tabletki... Zaczęłam brać je od pierwszego okresu. Tak jak mi zalecił lekarz ale mam takie pytanie otóż biorę te leki od 8 czerwca i teraz od czwartku 30 czerwca zaczęłam brać tabletki "te na niby",w których nie ma hormonów a są po to żeby nie wybić się z rytmu brania tabletek(mają kolor biały)... Wczoraj 2 lipca dostałam okres, czyli wszystko OK? Bo tylko 3 dni minęły jak zaczęłam brać te białe tabletki. I oto moje pytanie: Czy tak powinno być? Czy powinnam dostać okres po tych tabletkach czy na początku brania tych tabletek? Czy jak to jest?Z tego co czytałam na forach to kobiety biorą tabletki, później mają przerwę tydzień i dostają okres i zaczynają brać nowe opakowanie tabletek. Tzn,że ja też powinnam brać tabletki hormonalne jak dostanę okres? ;p
a ulotkę przeczytałaś?

podczas brania tabletek placebo powinno wystapić krwawienie.
Ty masz schemat tabletek 21+7, czyli 21 tabl z hormonami i 7 bez (placebo). Są też tabletki ze schematem 21....i wtedy kobieta musi pamiętać żeby zrobić tą 7-dniową przerwę (nie łyka żadnych tabl), która u Ciebie równa jest tym 7 tabletkom placebo(białym).
Czyli tak:
bierzesz 21 tabl z hormonami, poźniej 7 białych, w trakcie występuje krwawienie i zaczynasz kolejne opakowanie. W ulotce wszystko jest.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.