przewlekły ból jajnika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-05, 20:10   #1
bez_nicku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24

przewlekły ból jajnika


witam,
od dobrych kilkunastu miesięcy odczuwam ból prawego jajnika, najczęściej w czasie owulacji, brzuch po prawej stronie jest tkliwy, odczuwam go np. podczas siadania, podczas stosunku itp.
byłam oczywiście u lekarza, który wykonał usg dopochwowe i jedyne co stwierdził to że z jajnika była owulacja bo widział jakieś tam blizny o tym świadczące. lekarz stwierdził że to nic groźnego i najprawdopodobniej przeszłam delikatny stan zapalny i zapisał mi butapirazol w czopkach ale zaraz po wizycie dostałam okres, później zapomniałam o recepcie i niestety była ona już nieważna. oczywiście jajnik nie przestaje boleć, ale co mnie zastanawia:
dlaczego co miesiąc boli mnie ten sam jajnik w okresie owulacji - czy tylko ten jajnik jest aktywny a lewy jajnik nie produkuje jajeczek? czy powinnam iść jeszcze raz po receptę (nie ukrywam że nie uśmiecha mi sie iść drugi raz do tego samego lekarza po receptę bo byłam prywatnie a jest on bardzo drogi) - czy te czopki może zapisać mi zwykły lekarz rodzinny? poza tym boję się że lekarz coś przeoczył bo ból jest naprawdę dotkliwy i utrudnia mi współżycie w ciągu całego miesiąca - nie tylko podczas owulacji lub że będę bezpłodna (chociaż lekarza nic nie zaniepokoiło)...
nie wiem czy poprostu to zignorować czy szukać dalej jakichś porad...
czy któraś z was ma co miesiąc taki problem jak ja?
dodam że miesiączkuję nieregularnie - cykle wahają się zazwyczaj od 30-40 dni a ostatnio ni stąd ni z owąd - 26-28. mam 22 lata.
pozdrawiam
bez_nicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 00:18   #2
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: przewlekły ból jajnika

Najlepiej jak pójdziesz do innego ginekologa. Jeśli Cie boli to nie możesz tego zignorować.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 10:41   #3
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: przewlekły ból jajnika

Mam taki problem, ale to z powodu zespolu policystycznych jajników. Ból nie jest bardzo dotkliwy, ale też zawsze po tej samej stronie. Zanim zaczelam brać tabletki mialam nieregularne cykle. No ale moj gin to zignorowal i dowiedzialam sie o zpj po latach

Nie mam pojęcia co u Ciebie jest nie tak, ale tak na chlopski rozum:
owulacja jest skutkiem działania hormonów, więc może pójdz tym razem do endokrynologa? Ginekolodzy czesto maja dziwne podejscie do nieprawidlowosci hormonalnych jesli pacjentka na razie nie stara sie o dziecko...
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:48   #4
Beataboni
Raczkowanie
 
Avatar Beataboni
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 202
Dot.: przewlekły ból jajnika

Mnie bolały jajniki, od 16go roku życia (a mam 23 lata) leczono mnie na torbiele i jakimś cudem niby znikały a w tym roku miałam laparoskopię i usunięty potworniak(który się nie wchłania). Zmień lekarza, bo ja jakbym nie zmieniła to też dalej miałabym bóle jajnika.
Beataboni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:17   #5
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: przewlekły ból jajnika

Witaj.nie lekceważ bólu tak jak ja to dawniej zrobiłam i trafiłam na stół operacyjny w ostatniej chwili a to dlatego ze miałam endometriozę(torbiel czekoladowa). gdy poszłam do lekarza to natychmiast wypisał mi skierowanie do szpitala bo groziło mi pęknięcie torbieli a następnie zapalenie otrzewnej....a też zaczęło się od bólu jajnika z jednej strony,nieregularnych mies. i bólu podczas stosunku.tabletki p.bólowe jadłam jak cukierki czasami ciotka ratowała mnie ketanolem
idź do innego lekarza bo nie zawsze pryatnie jest najlepiej,ja chodzę na NFZ do mojego lekarza juz od 6 lat i jestem zadowolona,zawsze mi pomoże i doradzi.najważniejsze to miec zaufanie do lekarza
3maj się i daj znać jak będziesz po wizycie
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 00:32   #6
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: przewlekły ból jajnika

Cytat:
Napisane przez bez_nicku Pokaż wiadomość
witam,
od dobrych kilkunastu miesięcy odczuwam ból prawego jajnika, najczęściej w czasie owulacji, brzuch po prawej stronie jest tkliwy,

dlaczego co miesiąc boli mnie ten sam jajnik w okresie owulacji - czy tylko ten jajnik jest aktywny a lewy jajnik nie produkuje jajeczek?
MAM DOKŁADNIE TAK SAMO. Od kilki miesięcy boli mnie lewy jajnik i tylko lewy... bardziej kuje. Byłam u ginekologa, zrobił mi USG i niby wszytko oki, na wyniki cytologi czekam. Zaczynam się stresować, wiem, że USG wyszło oki, ale nie wydaje mi się, żeby takie bóle były czymś normalnym. Dziewczyny miałyście takie dolegliwości? jak sobie z tym poradziłyście?
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 07:40   #7
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: przewlekły ból jajnika

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
MAM DOKŁADNIE TAK SAMO. Od kilki miesięcy boli mnie lewy jajnik i tylko lewy... bardziej kuje. Byłam u ginekologa, zrobił mi USG i niby wszytko oki, na wyniki cytologi czekam. Zaczynam się stresować, wiem, że USG wyszło oki, ale nie wydaje mi się, żeby takie bóle były czymś normalnym. Dziewczyny miałyście takie dolegliwości? jak sobie z tym poradziłyście?
skoro usg wyszło ok, to może ten ból promieniuje i nie pochodzi od jajnika? Ja na Twoim miejscu zrobiłabym jeszcze usg jamy brzusznej, plus oczywiście pogadaj ze swoim lekarzem,że wciąż cię boli.
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 00:27   #8
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: przewlekły ból jajnika

Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
skoro usg wyszło ok, to może ten ból promieniuje i nie pochodzi od jajnika? Ja na Twoim miejscu zrobiłabym jeszcze usg jamy brzusznej, plus oczywiście pogadaj ze swoim lekarzem,że wciąż cię boli.
USG brzucha miałam i wszytko było oki, lekarz mówi mi tylko, że człowiek jest niesymetryczny to boli jeden jajnik no a że boli to chyba taka uroda :/ ale to jest naprawdę strasznie irytujące to ciągłe uczucie kłucia jajnika, a na wyniki cytologi nadal czekam :/
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:14   #9
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: przewlekły ból jajnika

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
USG brzucha miałam i wszytko było oki, lekarz mówi mi tylko, że człowiek jest niesymetryczny to boli jeden jajnik no a że boli to chyba taka uroda :/ ale to jest naprawdę strasznie irytujące to ciągłe uczucie kłucia jajnika, a na wyniki cytologi nadal czekam :/
może idź do innego lekarza... ból przewaznie jest oznaką że dzieje się coś niepokojącego, no ale może też być np. spowodowany silnym stresem.
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.