Chrapanie - co robić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-01, 06:23   #1
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877

Chrapanie - co robić


Otóż od dziecka chrapię, ale nie głośno, nie całą noc i nie codziennie. Nigdy nie przeszkadzało to nikomu z moich partnerów, przyjaciół czy rodziny. Do teraz. Wyjechałam na rok na wolontariat, jako że dojechałam ostatnia wstawiono mi właściwie materac do innej dziewczyny i tutaj zaczynają się schody. Zdaję sobie sprawę, że chrapanie może przeszkadzać, w tej chwili zgaduję, że obydwie się nie wysypiamy - ona bo ja pochrapuję, ja bo mnie zawsze budzi. Dzisiaj powiedziała żebym zrobiła coś żebym przestała chrapać. Tylko co ja mogę żeby zadziałało w tej chwili? Byłam kiedyś z tym u lekarza, powiedział że mam lekko krzywą przegrodę nosową + chroniczne problemy z zatokami. Mogłabym skorygować przegrodę, ale lekarz powiedział, że w przypadku jeśli chrapanie nie jest uciążliwe (a dotychczas nie było) to nie warto, bo nie wiadomo jakie jest źródło problemu z zatokami (możliwe, że alergiczne). Dodatkowo teraz jestem za granicą, z podstawowym ubezpieczeniem.
Co ja mogę zrobić? Są jakieś środki apteczne, które rzeczywiście działają?
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 10:08   #2
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Chrapanie - co robić

Są jakieś kropelki które wprawdzie nie eliminuja problemu ale zmniejszają go znacznie - moj tata używał już bardzo dawno faktycznie pomagało. Ale kurcze nie podam Ci nazwy może w aptece Ci pani doradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 12:52   #3
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Chrapanie - co robić

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Otóż od dziecka chrapię, ale nie głośno, nie całą noc i nie codziennie. Nigdy nie przeszkadzało to nikomu z moich partnerów, przyjaciół czy rodziny. Do teraz. Wyjechałam na rok na wolontariat, jako że dojechałam ostatnia wstawiono mi właściwie materac do innej dziewczyny i tutaj zaczynają się schody. Zdaję sobie sprawę, że chrapanie może przeszkadzać, w tej chwili zgaduję, że obydwie się nie wysypiamy - ona bo ja pochrapuję, ja bo mnie zawsze budzi. Dzisiaj powiedziała żebym zrobiła coś żebym przestała chrapać. Tylko co ja mogę żeby zadziałało w tej chwili? Byłam kiedyś z tym u lekarza, powiedział że mam lekko krzywą przegrodę nosową + chroniczne problemy z zatokami. Mogłabym skorygować przegrodę, ale lekarz powiedział, że w przypadku jeśli chrapanie nie jest uciążliwe (a dotychczas nie było) to nie warto, bo nie wiadomo jakie jest źródło problemu z zatokami (możliwe, że alergiczne). Dodatkowo teraz jestem za granicą, z podstawowym ubezpieczeniem.
Co ja mogę zrobić? Są jakieś środki apteczne, które rzeczywiście działają?
Kurczę, słabo. Współczuję, bo nie masz na to wpływu, a obrywasz (choć tę dziewczynę też rozumiem).
Śpisz z otwartymi ustami (pytam bo mój tata potrafi chrapać z zamkniętymi, ale jak tylko pochrapujesz to może właśnie przez uchylone usta)? Są takie smoczki plastikowe, dzięki którym ma się usta zamknięte. Spróbuj może.

Jeśli masz lekko skrzywioną przegrodę to rzeczywiście jest ryzyko, że zabieg nic nie zmieni.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 16:38   #4
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Chrapanie - co robić

Spie z zamknietymi ustami, prawie zawsze na boku. Pochrapuje przez nos, wedlug lekarza to przez zatoki. Moim facetom nigdy to nie przeszkadzalo, przyjaciolka nawet stwierdzila kiedys, ze moje chrapanie jest usypiajace, bo lagodne i jednostajne.
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 11:07   #5
0agniesia0
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 43
Dot.: Chrapanie - co robić

Udaj się do lekarza, to może być coś poważniejszego (deformacja podniebienia lub jakieś zmiany)...
Wiem, że są na to tabletki lub listki (już nie pamiętam) Snoreeze? Sprawdź w aptece, powinny być w każdej.
Ale nie wyeliminuje to problemu u źródła!
0agniesia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 18:30   #6
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Chrapanie - co robić

Byłam u lekarza, napisałam co stwierdził.
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 10:15   #7
0agniesia0
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 43
Dot.: Chrapanie - co robić

Wybacz, gapa ze mnie.
0agniesia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-24, 12:03   #8
ninakow
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6
Dot.: Chrapanie - co robić

To samo powiedzieli mojej córeczce- zatoki. Chrapała od małego, leczyliśmy zatoki, chcieli wysłać ją na operację czego bardzo się bałam ale w końcu poszłam z nią do Lux Medu na Puławskiej. Tam okazało się, że jej chrapanie i ciągłe anginy są spowodowane przerostem migdałków. Nie chcę myśleć co by było gdyby wykonali jej bezsensowną operację na zatoki! Ostatecznie operacyjnie pozbyliśmy się problemu i wszystko jest już dobrze. Opiekę miała naprawdę profesjonalną!
ninakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 13:45   #9
matylda894
Raczkowanie
 
Avatar matylda894
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 32
Dot.: Chrapanie - co robić

Od siebie mogę polecić poduszkę przeciw chrapaniu piano
matylda894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-27 14:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.