Pominięta siostra - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-27, 21:33   #121
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Pominięta siostra

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny sama nie wiem dokładnie co mną teraz kieruje, czy to zazdrość czy złość, a może to ze się trochę zawiodłam? ? Otóż moja siostra przed sylwestrem bierze ślub cywilny, z partnerem który mieszka 200km od naszego rodzinnego miejsca zamieszkania.Że względu na to (podobno) ze jest to daleko, i aby zmniejszyć koszta na ich ślubie z naszej strony (siostry) będa tylko moi rodzice i swiadkowie (druga siostra i jej narzyczony) jest mi ogólnie bardzo przykro z tego powodu, że ja nie będę uczestniczyła w tym wydarzeniu...wczoraj skontaktowała się ze mną siostra (swiadkowa) ze będzie organizowała mały wieczór panienski (tylko my siostry (świadek panna młoda, ja i mama) wczoraj przeszła mi taka myśl przez głowę czy w ogóle pojsc? Jak w to wszystko widzicie.
Ja bym nie poszła. Nie z powodu obrazy, fochów itp, ale zwyczajnie dlatego, że było by mi przykro i dlatego, że najwyraźniej wcale nie macie z siostrą dobrych kontaktów.


Cytat:
Napisane przez Mojwa
Generalnie radzenie autorce tupania nóżką, nieprzychodzenia na ślub za dwa lata, niedawania skromnego chociaż prezentu jest slabe. Tak zdecydowala, robią bardzo skromna uroczystość i tyle. Warto szanować wybory innych ludzi. Czy byłoby mi przykro jakby mnie brat na ślub nie zaprosil? Pewnie. Ale nie obrazalabym się o to.
Ale to też nie do końca tak. Inaczej, jak jest skromna uroczystość, np tylko obiad i państwo młodzi nie mają kasy, to wtedy można to zrozumieć (sama nie byłam na 2-3 przyjęciach, zaproszeni byli tylko rodzice jako przedstawiciele rodziny, bo państwo młodzi nie mięli kasy, powiedzieli wprost o co chodzi i zaprosili mnie i brata tylko na
ślub), a inaczej jak chodzi o sam ślub. Przecież zaproszenie na ślub nie pociąga dla młodych żadnych kosztów, na ślub zaprasza się chociażby koleżanki z pracy itp. Panna Młoda mogła powiedzieć: siostra, nie mamy kasy na większe przyjęcie, jeśli tylko nie jest dla Ciebie problemem dojazd, zapraszam Cię na ślub. I wtedy autorka decyduje, czy opłaca jej się jechać 200km dla 15min w urzędzie.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 21:43   #122
Amellie_flower
Raczkowanie
 
Avatar Amellie_flower
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 132
Dot.: Pominięta siostra

Cytat:
Napisane przez K1987 Pokaż wiadomość
Ja bym nie poszła. Nie z powodu obrazy, fochów itp, ale zwyczajnie dlatego, że było by mi przykro i dlatego, że najwyraźniej wcale nie macie z siostrą dobrych kontaktów.




Ale to też nie do końca tak. Inaczej, jak jest skromna uroczystość, np tylko obiad i państwo młodzi nie mają kasy, to wtedy można to zrozumieć (sama nie byłam na 2-3 przyjęciach, zaproszeni byli tylko rodzice jako przedstawiciele rodziny, bo państwo młodzi nie mięli kasy, powiedzieli wprost o co chodzi i zaprosili mnie i brata tylko na
ślub), a inaczej jak chodzi o sam ślub. Przecież zaproszenie na ślub nie pociąga dla młodych żadnych kosztów, na ślub zaprasza się chociażby koleżanki z pracy itp. Panna Młoda mogła powiedzieć: siostra, nie mamy kasy na większe przyjęcie, jeśli tylko nie jest dla Ciebie problemem dojazd, zapraszam Cię na ślub. I wtedy autorka decyduje, czy opłaca jej się jechać 200km dla 15min w urzędzie.
Popieram...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Poza Polską od 27.10.2013
Wspólne mieszkanko z Nim od 1.05.2014 czekam..

Olejowanie włosów od 1.04 - czekam na efekty!
Amellie_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 23:05   #123
Fajtlapka33
Raczkowanie
 
Avatar Fajtlapka33
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Pominięta siostra

Czy to z zasady nie powinien ten ślub odbyć się w miejscowości panny młodej? Od kiedy to teściowa rozkazuje aby brać ślub bo ona tak chce?

Dziewczyny bądźcie poważne, owszem młodzi mają prawo zapraszać kogo chcą czy to na ślub czy na panieńskie/kawalerskie. Ale do stu diabłów nie zaprosić własnego rodzeństwa !!!??? Tym bardziej , że mieszkają jeszcze pod jednym dachem!

Autorce proponuje nie iść na panieńskie , na ślub za 2 lata i nie być chrzestną. Proponuje zrobić imprezę w dzień ślubu, i pokazać jak się świetnie bawisz z bratem A i w ogóle robić imprezy gdzie się jej nie będzie zapraszać, może poczuje wtedy jak Ty i brat się czujecie teraz.

Moim zdaniem to ona ani Ciebie ani bata nie szanuje, jedynie uważa wasza siostrę.

Edytowane przez Fajtlapka33
Czas edycji: 2017-12-27 o 23:07
Fajtlapka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 08:21   #124
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pominięta siostra

Cytat:
Napisane przez Fajtlapka33 Pokaż wiadomość
Czy to z zasady nie powinien ten ślub odbyć się w miejscowości panny młodej? Od kiedy to teściowa rozkazuje aby brać ślub bo ona tak chce?

Dziewczyny bądźcie poważne, owszem młodzi mają prawo zapraszać kogo chcą czy to na ślub czy na panieńskie/kawalerskie. Ale do stu diabłów nie zaprosić własnego rodzeństwa !!!??? Tym bardziej , że mieszkają jeszcze pod jednym dachem!

Autorce proponuje nie iść na panieńskie , na ślub za 2 lata i nie być chrzestną. Proponuje zrobić imprezę w dzień ślubu, i pokazać jak się świetnie bawisz z bratem A i w ogóle robić imprezy gdzie się jej nie będzie zapraszać, może poczuje wtedy jak Ty i brat się czujecie teraz.

Moim zdaniem to ona ani Ciebie ani bata nie szanuje, jedynie uważa wasza siostrę.


A gdzieś było że to teściowa zarządziła ślub w jej miejscowości? (może przeoczyłam).
Druga uwaga - to autorka wysuwa się na chrzestną, nie została o to poproszona.

Inna sprawa że to bardzo niemiłe nie zostać zaproszoną na ślub siostry ale czy nie ma tu drugiego dna?
Sposób w jaki autorka próbowała się dopytać dlaczego nie została zaproszona też pozostawia wiele do życzenia. Więc może wcale nie tak dziwny jest brak zaproszenia jeśli codzienne rozmowy z obu stron tak wyglądają.
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 08:45   #125
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Pominięta siostra

Cytat:
Napisane przez Fajtlapka33 Pokaż wiadomość
Czy to z zasady nie powinien ten ślub odbyć się w miejscowości panny młodej? Od kiedy to teściowa rozkazuje aby brać ślub bo ona tak chce?

Dziewczyny bądźcie poważne, owszem młodzi mają prawo zapraszać kogo chcą czy to na ślub czy na panieńskie/kawalerskie. Ale do stu diabłów nie zaprosić własnego rodzeństwa !!!??? Tym bardziej , że mieszkają jeszcze pod jednym dachem!

Autorce proponuje nie iść na panieńskie , na ślub za 2 lata i nie być chrzestną. Proponuje zrobić imprezę w dzień ślubu, i pokazać jak się świetnie bawisz z bratem A i w ogóle robić imprezy gdzie się jej nie będzie zapraszać, może poczuje wtedy jak Ty i brat się czujecie teraz.

Moim zdaniem to ona ani Ciebie ani bata nie szanuje, jedynie uważa wasza siostrę.
I jeszcze niech jej wrzuci robaka za koszulkę! Bo taki poziom zachowania proponujesz.

Ślubu nie trzeba brać w miejscowości panny mlodej, widocznie z jakiegoś powodu woleli u Pana młodego.

Zgadzam się też z tym, że jeśli ich codzienna komunikacja wygląda tak, jak nam autorka pokazała to ani trochę się nie dziwię tej siostrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 10:08   #126
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pominięta siostra

autorko, zrób sobie przysługę i nie daj się wmanewrować w bycie chrzestną.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 14:45   #127
coffeehaus
Przyczajenie
 
Avatar coffeehaus
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Podwarszawie
Wiadomości: 20
Dot.: Pominięta siostra

Autorko, nie znam Waszej sytuacji ale z wątku wnioskuję że niezły kocioł tam macie i dużo sobie nie mówicie na poważnie i wprost.

Jedną sprawą jest bycie olaną przy ślubie, drugą sprawą jest pytanie o wątek w sposób wyśmiewczy/sarkastyczny.

Miewam takie sytuacje w rodzinie i wiem że temat się często ciągnie latami, niedopowiedzenia, zapewnienia, ukrycia zranionych uczuć i uczucie ogólnej intrygi. Coś czuję że to się od Was dziewczyny nie wzięło. To często wielopokoleniowa sprawa.
coffeehaus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-01 15:45:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.