aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-09, 18:41   #1
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190

aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj!


Dziewczyny, potrzebuje rady chce zmienic troszke nasz living room. Nie jest on bardzo jasnym pokojem, swieci slonce ale nei jest to bardzo jasny pokoj. W tej chwili sciany sa zielone, meble czarne. Chce zostawic jedna sciane zielona, to jest taka ciemniejsza soczysta zielen, okreslona jako traffic light green, czyli taka jak na swiatlach dla samochodow na ulicy wiec jedna sciana zielona, natomiast pozostale chce pomalowac na jakis jasny kolor, tak zeby rozjasnic pokoj. Myslalam o kolorze bialym, ale obawiam sie ze bedzie zbyt duzy kontrast i zrobi sie chaos. Jak myslicie? zwazywszy ze sa czarne meble i sofy. Moze jakis jasny bez? chodzi mi generalnie o rozjasnienie pokoju. Wszystkie rady mile widziane
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 21:41   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj!

A może kolor kremowy? I jako dodatki np. kremowe także poduchy na czarną sofę? kwiaty w jasnych, pastelowych doniczkach?
Biały faktycznie wydaje się zbyt kontrastowy.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 08:50   #3
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj!

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje rady chce zmienic troszke nasz living room. Nie jest on bardzo jasnym pokojem, swieci slonce ale nei jest to bardzo jasny pokoj. W tej chwili sciany sa zielone, meble czarne. Chce zostawic jedna sciane zielona, to jest taka ciemniejsza soczysta zielen, okreslona jako traffic light green, czyli taka jak na swiatlach dla samochodow na ulicy wiec jedna sciana zielona, natomiast pozostale chce pomalowac na jakis jasny kolor, tak zeby rozjasnic pokoj. Myslalam o kolorze bialym, ale obawiam sie ze bedzie zbyt duzy kontrast i zrobi sie chaos. Jak myslicie? zwazywszy ze sa czarne meble i sofy. Moze jakis jasny bez? chodzi mi generalnie o rozjasnienie pokoju. Wszystkie rady mile widziane
My mamy goscinny pokój pomalowany w ten sposób, ze jedna ściana jest zielona (konkretnie w kolorze zielonego groszku Duluxa) a 3 pozostałe mają kolor żółty (to chyba jakieś mango czy coś w tym stylu). Bardzo mi sie to podoba bo pokój jest radosny i żywy a do tego jasny (ale to tez zasługa dużego okna). Panele mamy w kolorze brązowym a meble z kolei w orzechowym brązie. Do takiej intensywnej zieleni jaką Ty masz pasuje jakiś ciepły beż, coś a'la capuccino, żółty... ale nie biały. To byłoby straszne. Zbyt agresywne, jakieś takie niedokończone
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:00   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj!

dzieki dziewczyny!
widzialam kiedys w tv wlasnie takie polaczenie zielonego i bialego, fajnie to wygladalo, ale jakos sie boje ze sie u mnie nie sprawdzi i bedzie dziwnie myslalam tez wlasnie o jakims bezowym wiec pewnie wybiore bezowy dzieki jakby mial ktos jakies zdjecia z takich polaczen kolorow to bylabym wdzieczna
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:56   #5
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj!

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny!
widzialam kiedys w tv wlasnie takie polaczenie zielonego i bialego, fajnie to wygladalo, ale jakos sie boje ze sie u mnie nie sprawdzi i bedzie dziwnie myslalam tez wlasnie o jakims bezowym wiec pewnie wybiore bezowy dzieki
Ja nie widzę problemu z takim połączeniem, tym bardziej w pokoju nie jest bardzo jasno, więc biały i tak będzie wyglądał trochę jak szary. Jeśli jednak nie jesteś cały czas przekonana, to może właśnie spróbujesz jasny szary? Nie będzie miało takiego kontrastu, a przy okazji jest to kolor, który będzie trochę neutralizował intensywność zieleni (przykład poniżej)
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 10:38   #6
knie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj!

A ja chciałabym pomalować w salonie jedną ściane, która jaest naprzeciwko okien na czarno a reszte na jasny beż. I nie wiem czy to bedzie pasować? DO tego mam beżowy dywan, czerowne skórzane kanapy z poduszkami w zebre i leżanke też w zebre. Dlatego zrodził się pomysł jednej czarnej ściany. Pomóżcie!
knie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 20:06   #7
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj!

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Ja nie widzę problemu z takim połączeniem, tym bardziej w pokoju nie jest bardzo jasno, więc biały i tak będzie wyglądał trochę jak szary. Jeśli jednak nie jesteś cały czas przekonana, to może właśnie spróbujesz jasny szary? Nie będzie miało takiego kontrastu, a przy okazji jest to kolor, który będzie trochę neutralizował intensywność zieleni (przykład poniżej)
myslisz ze bedzie ok? a co myslisz o jakims bezu? tylko nie wiem znowu jaki odcien, czy bardziej bezowy od brazu czy bezowy inny boje sie malowac te sciany bo jak znowu cos nie bedzie pasowalo to sie chyba potne
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-23, 10:59   #8
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: aranzacja zielono- czarna pokoju. Chce rozjasnic pokoj!

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
myslisz ze bedzie ok? a co myslisz o jakims bezu? tylko nie wiem znowu jaki odcien, czy bardziej bezowy od brazu czy bezowy inny boje sie malowac te sciany bo jak znowu cos nie bedzie pasowalo to sie chyba potne
Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że kolorki fajnie się Tobie zgrają, to idź do sklepu z farbami i pooglądaj wzorniki, pozestawiaj je ze sobą. Możesz też je poszukać w internecie na stronach producentów farb, tyle że na każdym komputerze kolory mogą wyglądać trochę inaczej niż w rzeczywistości.

Cytat:
Napisane przez knie Pokaż wiadomość
A ja chciałabym pomalować w salonie jedną ściane, która jaest naprzeciwko okien na czarno a reszte na jasny beż. I nie wiem czy to bedzie pasować? DO tego mam beżowy dywan, czerowne skórzane kanapy z poduszkami w zebre i leżanke też w zebre. Dlatego zrodził się pomysł jednej czarnej ściany. Pomóżcie!
Czarna ściana to trochę ryzykowany pomysł, chyba że masz pewność że w pokoju będzie wystarczająco jasno i ten kolor nie przytłoczy całego wnętrza. Na pewno pomocne byłoby zrobienie prostej wizualizacji, coś w stylu jak zrobiłam wcześniej w net+, tyle że oprócz pomalowania ścian przydałoby się wstawić meble (zbliżone do tych, które będą w pokoju.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.