Domowe metody leczenia łupeżu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-08, 14:09   #1
aga000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 65
GG do aga000

Domowe metody leczenia łupeżu


Witam!
Chciałam spytać czy są jakieś domowe sposoby leczenia łupieżu.....ja już zwątpiłam w Nizoral, Head&Shoulders itp.
Zazwyczaj pojawia mi sie właśnie w takim okresie zimowym.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!!!
aga000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-16, 17:07   #2
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Re: Domowe metody leczenia łupeżu

CZesc Agnieszka, mam pytanie czy ty farbujesz wlosy?, lub jestes na diecie odchudzajacej ?czy w twojej rodzinie ktos ma podobny problem?
Jesli tak to to moze byc przyczyna lupiezu .
A co do domowych sposobow na kuracje to moja mama wcierala mi sok z czarnej rzepy. Mamy w domu taka maszynke do wyciskania sokow, jedna minuta i sok gotowy. Jedna rzepa starczala na dwia zabiegi . RZepa strasznie pali, ale jednoczesnie wzmacnie i oczywiscie odrzywia skore glowy. Musisz zastosowac kilka kuracji bo jedna lub dwie nieda odpowiedniego rezultatu. I oprocz tego proponuje ci lykac witaminy,njlepiej Centrum, naprawde warto.

papapa i powodzenia
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S

sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 22:45   #3
magdulek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 22
Re: Domowe metody leczenia łupeżu

Mój mąż ma poważne problemy z łupierzem. Po kolejnej konsultacji z dermatologiem zakupiliśmy specjalny płyn dermovate (na receptę) i szampon Polytar (jest na KW). Wystarczył juz sam Polytar. Niestety nie ma przyjemnego zapachu (jest to mieszanina dziegci), ale już po kilku myciach łupież ustąpił. Od Nizoralu różni się tym, że nie szczype głowy, nie powoduje ran skóry, włosy są miękkie po umyciu. Jednak trzeba się do niego przyzwyczaić i stosować stale. Po odstawieniu problem powraca. Z tym szamponem można jednak spokojnie żyć. Mój mąż używa go raz na 2, 3 mycia. Stosuje też metodę - pierwsze mycie Polytarem, drugie mycie jakimś innym łagodnym szamponem. Kupisz go w aptece. Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce z łupieżcą!
Maga
magdulek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 08:18   #4
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Domowe metody leczenia łupeżu

Mogę polecić pokrzywę, bo sprawdziłam na sobie. Niestety jest to kuracja trochę niewygodna - musisz zrobić napar ( zalać wrzątkiem 0,5 l 2-3 saszetki lub łyżki jeśli nie jest expresowa ) niech chwilę postoi, i tym płukasz głowe po każdym myciu przez msc do 2 msc. W moim wypadku łupież już nigdy nie wrócił! ( a było to kilka lat temu).Chociaż wyparawiam z włosami rzeczy wołające o pomstę do nieba
Życzę powodzenia, najlepiej przez jakiś czas po usstąpieniu łupieżu jeszcze jakiś czas raz na jakiś czas przepłukać włosy. U mnie też nie pomagały specjalistyczne szampony.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 10:06   #5
bubble_gum
Raczkowanie
 
Avatar bubble_gum
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 123
Dot.: Domowe metody leczenia łupeżu

Odkąd pamiętam stosuję Polytar. Inne szampony przeciwłupieżowe na mnie nie działają. Polecił mi go kiedyś dermatolog i od tej pory zawsze jest u mnie w łazience. Bardzo skuteczny a zapach dla mnie przyjemny, chociaż na początku go nie znosiłam. No i włosy są po nim miękkie i błyszczące. Bez niego nie wyobrażam sobie życia. Prawdą jest jednak, że po odstawieniu łupież powraca, więc liczy się systematycznośc.

Co do domowych sposobów też jestem ciekawa.
bubble_gum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.