Zmiany w systemie szkolenia sg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 18:36   #1
Gorky
Raczkowanie
 
Avatar Gorky
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: NwOSG
Wiadomości: 41

Zmiany w systemie szkolenia sg


Witam

Dowiedziałem się że planowane są zmiany (a moze juz weszły) dot. szkolenia przyszłych funkcjonariuszy SG z wykształceniem wyższym. Czy to prawda że po szkoleniu podstawowym taka osoba nie będzie juz automatycznie kwalifikowana do korpusu chorążych (jak miało to miejsce w ostatnich latach)?

Z góry dziekuję za udzielenie informacji
Gorky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 20:00   #2
Dzieciol
Moderator
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: MOSG
Wiadomości: 386
GG do Dzieciol
Dot.: Zmiany w systemie szkolenia sg

Takie są zakusy, projekt już jest (widziałem), jednak jeszcze nie podpisany. Możliwe, że jeszcze przed styczniowym szkoleniem nowy system wejdzie w życie. Trzeba czekać. Jak zwykle do ostatnie chwili trwać w niewiedzy i w nadziei...
__________________
Ponad 20 miesięcy i 7000km przejechane, by dostać się do SG... To jeszcze nie koniec ...

Dzieciol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 22:40   #3
Gorky
Raczkowanie
 
Avatar Gorky
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: NwOSG
Wiadomości: 41
Dot.: Zmiany w systemie szkolenia sg

heh , skoro jest projekt to przy obecnej władzy zapewne zostanie podpisany ... niedobrze , zawsze to była jakaś "marchewka" dla osób po studiach.
Gorky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:23   #4
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Zmiany w systemie szkolenia sg

Wg mnie sensowne byłoby jakby projekt wszedl od 2012, czyli wtedy kiedy zacznie obowiązywać nowa ustawa o emeryturach mundurowych, no ale u nas nic nie jest logiczne.
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 13:36   #5
dziadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: granica zewnętrzna
Wiadomości: 210
Dot.: Zmiany w systemie szkolenia sg

Teraz też osoba z wyższym wykształceniem nie jest w korpusie chorążych po szkoleniu podstawowym a dopiero po odbyciu kursu chorążych, tyle że jest na ten kurs kierowana a nie na podoficerski
__________________
Lepiej to już było.
dziadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 14:10   #6
Gorky
Raczkowanie
 
Avatar Gorky
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: NwOSG
Wiadomości: 41
Dot.: Zmiany w systemie szkolenia sg

I niestety właśnie zaczyna obowiązywać nowy akt prawny z dn. 10.09.2010r. dotyczący systemu szkolenia, chorążówka dopiero w służbie stałej dla osób wytypowanych !!!!!

Czyli dla tzw. "plecaków". Ja wujcia na wysokim stołku w SG nie mam zatem w przypadku dostania się do formacji pozostaje do końca kariery praca jako podoficer. Cóż wiele zlego słyszy się o tym kogo to "wybiera się" do odbycia szkoleń oficerskich wiec o takowym nawet nie marzyłem... ale liczyłem że dzięki wykształceniu wyższemu uda się odbyć szkolenie w korpusie chorążych (zaraz po szkoleniu podstawowym jak to było dotychczas) - no to już wiem że jest to niemożliwe. Dodatkowa sprawa to 300 zł mniej do pensji już na starcie (taka różnica za stopień miedzy kapralem po podoficerce a młodszym chorążym którego do tej pory ludzie z "wyższym" bez problemu mogli "zrobić"). Za moment zabrane też zostaną dotychczasowe zasady emerytalne dla służb mundurowych a więc coraz mniej zachęty dla młodych ludzi do służby w tej formacji. Zamiast np zreformować proces rekrutacji by był sprawniejszy i szybszy to skupiają się na tym aby jak najwięcej zabrać
Gorky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.