suche i zniszczone dłonie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-24, 16:31   #31
holly17
Raczkowanie
 
Avatar holly17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
capivit hydro control brałam, witaminy biorę dwa razy do roku czasem częściej przeważnie A+E, piję dużo witaminy C, i wapno bo mam alergię, no i leki typu clarityne, ale dłonie nie są powiązane z alergią tak stwierdził dermatolog...
może idź do innego dermatologa...może będzie miał inne zdanie.. co jak co ale lekarze w Polsce... zanim jakiś dobry się znajdzie to można się wykończyć...
holly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 18:13   #32
Yonia12
Raczkowanie
 
Avatar Yonia12
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 86
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
Witajcie na tym wątku szukamy rozwiązania na niezwykle trudny do rozwiązania problem, a mianowicie sucha popękana skóra dłoni.

Mam strasznie suchą skórę dłoni używałam miliony kremów byłam u dermatologa, kuracje glicerynowe i kąpiele maści nawilżające kremy itp. nic nie pomaga moje dłonie wyglądają jak u 60 letniej kobiety:/ są strasznie zniszczone choć dbam o nie, Może ktoś z Was miał podobny problem?
Hmm, tzn. miałam taki problem. Widzę, że dużo osób dużo już radziło, więc tylko dorzucę jak ja sobie z tym radziłam.

Po I- dużo wody. Bez odpowiedniego nawilżenia ciała, skóra będzie się wysuszać;
po II - krem z mocznikiem (w moim wypadku był to Garnier czerwony)
Po III - kwasy omega-3 - odkąd zaczęłam regularnie łykać olej z wątroby rekina problem zniknął;

Możesz jeszcze spróbować z kwasem hialuronowym na ręce, ale to dość drogo wyjdzie.
Yonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 15:13   #33
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Ula - mi bardzo pomaga olej kokosowy, mam taki bez zapachu (ale podobno nierafinowany?). Wtarty w mokre dłonie genialnie się wchłania, no może nie weźmiesz telefonu od razu ale po kremie też nie Masło shea za to nałożone szczodrą warstwą będzie chronił skórę. Na noc pod rękawiczki olej rycynowy. Zresztą oleje to panaceum, nawet taki rzepakowy z kuchni, choć oczywiście lepsza byłaby oliwa. Resztkę kremu do rąk wymieszałam z masłem kokosowym i jest genialny.

Czytaj składy kremów. Unikaj jak ognia alkoholu (alk., alk. denat., isopropyl alcohol), PARAFINA lepiej niech będzie w składzie na 5 miejscu albo i dalej. Stawiaj na wosk pszczeli i oleje w składzie.

Mocznik, ekstrakty ziołowe to trudna sprawa, mogą podrażniać. (Ja mam zabronione ekstrakty ziołowe i proteiny roślinne)
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 17:43   #34
unternehmungs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 70
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Mi na suche i zniszczone od zimy dłonie lekarz przepisał Triderm Czytam w google, że to jest na atopowe zapalenie skóry. W sumie stosuję, ale na razie nie widać specjalnego efektu.
unternehmungs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 13:50   #35
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: suche i zniszczone dłonie

hej mojej mamie w aptece pan polecił maść na sterydach żebym stosowała 2 dni tylko ona jest na receptę i do tego maść elo-baza baaardzo tłusta. Maść stosuję i pomaga tylko w nocy jak wstaje rano i myję się to od nowa mam suche ręce... i on stwierdził że to od alergii już sama nie wiem od czego to hehe :/
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 13:55   #36
Yonia12
Raczkowanie
 
Avatar Yonia12
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 86
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
hej mojej mamie w aptece pan polecił maść na sterydach żebym stosowała 2 dni tylko ona jest na receptę i do tego maść elo-baza baaardzo tłusta. Maść stosuję i pomaga tylko w nocy jak wstaje rano i myję się to od nowa mam suche ręce... i on stwierdził że to od alergii już sama nie wiem od czego to hehe :/
No nie wiem, maść ze sterydami na suche dłonie bez zalecenia lekarskiego to lipny pomysł....
__________________
Jestem Mamą po krakowsku
Blog: http://9-miesiecy.blogspot.com/

KONKURS: http://9-miesiecy.blogspot.com/2013/06/konkurs-miosc-od-pierwszej-yzeczki.html
Yonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 09:58   #37
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: suche i zniszczone dłonie

idę po mocznik i przy okazji do kosmetyczki na zabieg parafinowy może w końcu ten problem zniknie
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 10:55   #38
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Cytat:
Napisane przez unternehmungs Pokaż wiadomość
Mi na suche i zniszczone od zimy dłonie lekarz przepisał Triderm Czytam w google, że to jest na atopowe zapalenie skóry. W sumie stosuję, ale na razie nie widać specjalnego efektu.
Jeśli faktycznie masz "tylko" suche i zniszczone dłonie, daj sobie spokój z Tridermem, to naprawdę silna maść! Ja po Triderm sięgam dopiero wtedy, gdy moje dłonie są w stanie ekstremalnym, suchość plus stan zapalny plus przeczosy plus nadkażenie. Lekarze bardzo lubię przepisywać maści sterydowe jako panaceum na wszystkie skórne problemy.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 15:42   #39
Yonia12
Raczkowanie
 
Avatar Yonia12
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 86
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Jeśli faktycznie masz "tylko" suche i zniszczone dłonie, daj sobie spokój z Tridermem, to naprawdę silna maść! Ja po Triderm sięgam dopiero wtedy, gdy moje dłonie są w stanie ekstremalnym, suchość plus stan zapalny plus przeczosy plus nadkażenie. Lekarze bardzo lubię przepisywać maści sterydowe jako panaceum na wszystkie skórne problemy.
No dokładnie. A pacjenci lubią na własną rękę stosować, jako super środek na wszystko...
__________________
Jestem Mamą po krakowsku
Blog: http://9-miesiecy.blogspot.com/

KONKURS: http://9-miesiecy.blogspot.com/2013/06/konkurs-miosc-od-pierwszej-yzeczki.html
Yonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 13:29   #40
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie trzeba słyszeć, żeby wiedzieć, że woda wysusza

Autorce radze iść do lekarza skoro nic nie pomaga...
byłam u wielu lekarzy niektórzy sami nie wiedzą co mi jest więc robią ze mnie hipochondryczkę. daje fote i powiedzcie czy przesadzam mam 25lat a ręce na ile wyglądają?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rece.jpg (19,7 KB, 72 załadowań)
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:08   #41
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
byłam u wielu lekarzy niektórzy sami nie wiedzą co mi jest więc robią ze mnie hipochondryczkę. daje fote i powiedzcie czy przesadzam mam 25lat a ręce na ile wyglądają?
Nie widzę tu masakrycznego przesuszenia, ale ręcę wyglądają faktycznie na starsze niż u 25latki. Może idź na zabiegi parafiną?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 14:37   #42
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie widzę tu masakrycznego przesuszenia, ale ręcę wyglądają faktycznie na starsze niż u 25latki. Może idź na zabiegi parafiną?
trzeba by było je dotknąć są jak papier, trochę mi pomogła maść elo-baza na noc i maść z mocznikiem na dzień, do tego pilingi z kawy lub śmietana kokos i cytryna. Ale i tak jest nie nie fajnie
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 15:40   #43
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: suche i zniszczone dłonie

To użyj olejów. Idź do kosmetyczki niech obejrzy i zrobi Ci jakiś zabieg z parafiną.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 23:26   #44
eliza1983ca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Calgary, Canada
Wiadomości: 2
GG do eliza1983ca Send a message via Skype™ to eliza1983ca
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Witam. Borykam sie z identycznym problemem. Mam 28 lat a moje dlonie wygladaja tak samo jak twoje,do tego dodam ze skore na stopach mam identycznie sucha. Spojrzenia ludzi sa dobijajace. U mnie problem zaczal sie a raczej zauwazylam ze cos jest nie tal majac 13-14 lat. Od urodzenia mam skaze bialkowa, z ktorej sie nie wyroslam. Jak bylam mala mialam straszna wysypke. Jedyne co pomagalo to byly masci na sterydach(flucinar). Niestety moja mama nie wiedziala a raczej nie chciala wiedziec jak to bardzo szkodzi na skore i aplikowala mi masc praktycznie na cale cialo. Zeby mi ulzyc. Moje linie papilarne sa baaaardzo widoczne. Na stopach tez. Kremy, witaminy ,parafina, nawilzajace rekawiczki,picie duzej ilosci wody nie pomagaja niestety. Musze z tym zyc do konca mojego zycia. Maz mnie podnosi na duchu. Powodzenia w znalezieniu przyczyny i leczeniu))))))
eliza1983ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 08:58   #45
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: suche i zniszczone dłonie

Wszystkie maści typu Triderm i Flucinary będą dawały ulgę na chwilę, a potem będzie tylko gorzej. Widziałam już parę dłoni po stosowaniu na dłuższą metę sterydów - ręce wyglądają po nich okropnie.

Mi pomogła maseczka z woskiem, miodem i (chyba?) wodą różaną. Chyba, bo wnoszę po zapachu maseczki. Nakładam na 10 minut na skórę rąk, robi się cienka błonka, którą potem zrywam gdy mam czas, a zmywam gdy nie mam czasu Link TU. Efekt po paru razach, już po 1szym głębsze popękane bruzdy na palcach były płytsze a opuszki mniej wysuszone.

Do tego krem z Ziai bawełniany. Póki co jest ok.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 17:35   #46
luiza_maj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: suche i zniszczone dłonie

dziewczyny ja tez mam duży problem z suchą skórą dłoni, robią mi się zmarszczki po zewnętrzej stronie na przegubach. Okropnie to wygląda , jak u starszuki. Pospisywałam sobie wasze propozycje i będę próbować.
Dziękuję !
luiza_maj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 17:40   #47
zrabna77
Raczkowanie
 
Avatar zrabna77
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 40
Dot.: suche i zniszczone dłonie

A co powiecie na taki problem ? Zaznacze ze nie pracuje w ogrodku , nie grzebie w chemii zadnej , po prostu samo wylazdlo , zdjecie nizej .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 32293548_1441302135974171_1994444982466904064_n.jpg (60,2 KB, 11 załadowań)
zrabna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-11 18:40:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.