Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-02, 22:18   #901
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Zaraz jej to napiszę Ona właśnie broni się tym, że nie wiedziała, że perfumy są nieoryginalne i że dla niej są "takie same jak w sephorze".
Niech se sprawdzi w necie. Odpowiada i wsio.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 22:19   #902
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
na najbliższą komendę
wydrukuj maile z allegro o zakupie
i korespondencję z nią...
masakra...
ale trzeba tępić oszustów...
szkoda że tyle nerwów to kosztuje
No niestety... Chyba na razie zrobię sobie odwyk od zakupów u osób prywatnych na Allegro... Ale tej niemiłej Pani nie popuszczę i rzeczywiście wydrukuję wszystko, co trzeba, wezmę podróbę i oryginalną flaszkę i pójdę na policję jak najprędzej


Anka_res i Jessica, od razu lepiej mi się zrobiło dzięki Wam Naprawdę dziękuję za wsparcie. Małe słowa, a dużo dla mnie znaczą

Edytowane przez _Roksi
Czas edycji: 2011-03-02 o 22:21
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 09:46   #903
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
No niestety... Chyba na razie zrobię sobie odwyk od zakupów u osób prywatnych na Allegro... Ale tej niemiłej Pani nie popuszczę i rzeczywiście wydrukuję wszystko, co trzeba, wezmę podróbę i oryginalną flaszkę i pójdę na policję jak najprędzej
(...)
Wygląda na to, że Pani dokładnie wie, że zakupiła podróbkę i postanowiła ją szybko pchnąć dalej
Oczywiście zasłanianie się niewiedzą na temat braku oryginalności w świetle prawa nie jest żadnym wytłumaczeniem, bo w ten sposób handlarze podróbkowym towarem mogliby w nieskonczoność uprawiać ten proceder i nigdy nie zostaliby ukarani.

_Roksi, powodzenia i cierpliwości
Trzeba zawalczyć o swoje
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 09:55   #904
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

O widze że sprawa podobna do mojej... ale w odwrotną stronę
Wysłałam raz paczkę na inny adres... dziewczynie (na szczescie przemiłej wizazance) kase za zamówienie zwrócić musiałam, a szcześliwa posiadaczka prezentu paczki nieswojej nie odesłała No ale cóż. Moja pomyła, moja wina.
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 10:15   #905
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
O widze że sprawa podobna do mojej... ale w odwrotną stronę
Wysłałam raz paczkę na inny adres... dziewczynie (na szczescie przemiłej wizazance) kase za zamówienie zwrócić musiałam, a szcześliwa posiadaczka prezentu paczki nieswojej nie odesłała No ale cóż. Moja pomyła, moja wina.
co za tupet
A rozmawiałaś z ową "szcześliwą posiadaczką" prosiłaś o zwrot
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 10:17   #906
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
O widze że sprawa podobna do mojej... ale w odwrotną stronę
Wysłałam raz paczkę na inny adres... dziewczynie (na szczescie przemiłej wizazance) kase za zamówienie zwrócić musiałam, a szcześliwa posiadaczka prezentu paczki nieswojej nie odesłała No ale cóż. Moja pomyła, moja wina.
zaraz bo sie zgubiłam? ta przemiła wizażanka nie odesłała paczki???? nie oddala tego co nie do niej nalezy?....dobrze zrozumialam?
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 10:44   #907
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
zaraz bo sie zgubiłam? ta przemiła wizażanka nie odesłała paczki???? nie oddala tego co nie do niej nalezy?....dobrze zrozumialam?
czarnazuzia1, przemiła wizażanka nie dostała zamówienych kosmetyków, bo zostały wysłane przez pomyłkę do drugiej osoby

Przemiłej wizażance trzeba było zwrócić kasę, bo nie dostała zamówionych kosmetyków, a osoba, do której trafiła przesyłka nie zwróciła kosmetyków

Teraz rozumiesz?

Edytowane przez Emiks
Czas edycji: 2011-03-03 o 10:45
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 10:54   #908
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
czarnazuzia1, przemiła wizażanka nie dostała zamówienych kosmetyków, bo zostały wysłane przez pomyłkę do drugiej osoby

Przemiłej wizażance trzeba było zwrócić kasę, bo nie dostała zamówionych kosmetyków, a osoba, do której trafiła przesyłka nie zwróciła kosmetyków

Teraz rozumiesz?



cus dzis mam problem ze zrozumieniem trza mi prosto wytłumaczyc ja prosta baba ze wsi


a swoja droga to mam nadzieje,ze ta co to nie zwrocila kosmetykow ,parchow dostanie o
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:00   #909
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Lusija79 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie proszę. :-(
Zakupiłam ostatnio perfum D&G Light Blue, niestety trochę na szybkiego, nie przyjrzałam się za bardzo. Używany. Jak przyszła paczka omal nie zemdlałam. Fuj, co za świństwo. Wiem, jak wygląda i pachnie oryginał, no i dałam się pomimo to nabrać...
Najgorsze jest to, że sprzedawca twierdzi, że kupił wodę w Douglasie - czy to możliwe, aby były tam takie podróby? ale nie ma paragonu. Na aukcji zapewniał, że to oryginał, i dlatego czuję się oszukana.
Załączam link :
http://allegro.pl/dolcegabbana-light...431485464.html
Teraz chcę zwrócić perfum - przecież mam do tego prawo?? A sprzedawca się wymiguje, kręci, nie zgadza się. Powiedziałam, ze wystawię negatyw, a on na to, ze się odwdzięczy. No cholera jasna. Babol jeden.
Chcę napisać do allegro, czy mam pełne prawo do zwrotu towaru, bo nie jestem tego pewna. Może Wy wiecie, jak to rozwiązać? Kasa wyrzucona w błoto. Pomóżcie, babeczki.
Na przyszłość ostrzegam, sprzedawca o nicku : SPORTBUTY.
Z góry dziekuję
Cytat:
Napisane przez Lusija79 Pokaż wiadomość
Póki co, kobieta się nie odzywa, podejrzewam, że chyba tak bez odzewu zostanie. Zapodałam te jej linka, o takiego :
http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/...edajacych.html

i zgłosiłam sprawę allegro. Co do Policji, to nie wiem, czy pójdę..
Cały czas się zastanawiam...
Nie wiem, co zrobię, jak się w ogóle nie odezwie.
Swoją drogą, czy allegro może zablokować jej konto, zawiesić? Przydałoby się


---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Zobaczcie, co mi napisała:

A ja zapraszam Pania tu !!!! i prosze mnie nie straszyc bo za to grozi
kara !!!

http://merlin.pl/HTML/inne/ustawa.html
Art. 16. 1. Przepisów o umowach zawieranych na odległość nie stosuje
się do
umów:
1) z wykorzystaniem automatów sprzedających,
2) z wykorzystaniem innych automatów umieszczonych w miejscach prowadzenia

handlu,
3) dotyczących inwestycji kapitałowych,
4) ubezpieczenia, w tym o członkostwo w otwartych funduszach emerytalnych,

oraz reasekuracji,
5) związanych z wykonywaniem czynności bankowych oraz takichże
czynności
dokonywanych przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe,
6) rent,
7) dotyczących terminowych operacji finansowych i opcji,
8) zawartych z operatorami telekomunikacji przy wykorzystaniu publicznych
automatów telefonicznych
9) dotyczących nieruchomości, z wyjątkiem najmu


---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Co mam jej napisać, żeby POPAMIĘTAŁA??

Do alle zgłosiłam, ciekawe jak zareagują... i co w tym kierunku zrobią...

Z policją chyba nie wyjdzie... nie wiem, czy będę miała tyle odwagi.

Jezu, ale małpa.
Ta &*$#&*!*! sprzedająca znowu sprzedaję tę okropną podróbę .

http://allegro.pl/dolcegabbana-light...480139844.html

Przyjęła od Lusiji podróbę z wielką łachą i się kłócąc po czym znowu ją wystawiła .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:11   #910
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość



cus dzis mam problem ze zrozumieniem trza mi prosto wytłumaczyc ja prosta baba ze wsi

a swoja droga to mam nadzieje,ze ta co to nie zwrocila kosmetykow ,parchow dostanie o


---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ta &*$#&*!*! sprzedająca znowu sprzedaję tę okropną podróbę .

http://allegro.pl/dolcegabbana-light...480139844.html

Przyjęła od Lusiji podróbę z wielką łachą i się kłócąc po czym znowu ją wystawiła .
Nie wiem, co bardziej perfidne - ta podróba, czy osoba, która ją sprzedaje

Edytowane przez Emiks
Czas edycji: 2011-03-03 o 11:44
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 14:59   #911
judytka17
Raczkowanie
 
Avatar judytka17
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hollywood
Wiadomości: 75
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Uważam, że żeby uniknąć zakupu podróbki należy kupować u sprawdzonych sprzedawców na allegro, którzy mają swoją firme zajmującą sie sprzedażą perfum. Nie sądze, by sprzedawcy który ma przykładowo 4000 pozytywnych komentarzy udało się nabrać aż tylu ludzi na perfidne podróbki

pozdrawiam
judytka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 15:18   #912
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez judytka17 Pokaż wiadomość
Uważam, że żeby uniknąć zakupu podróbki należy kupować u sprawdzonych sprzedawców na allegro, którzy mają swoją firme zajmującą sie sprzedażą perfum. Nie sądze, by sprzedawcy który ma przykładowo 4000 pozytywnych komentarzy udało się nabrać aż tylu ludzi na perfidne podróbki

pozdrawiam
przykład taki znajduje sie własnie w innym wątku.... tyle, ze on akurat "uczciwie" informuje, ze to podróba...
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 18:05   #913
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Ech, przyszłam tutaj się wyżalić... Nacięłam się i ja na okropną podróbkę i paskudną Sprzedającą... Sprawa wygląda następująco:

Ostatnio nosiłam się z zamiarem nabycia Addicta dla bliskiej osoby i obserwowałam różne aukcje. Jedna z nich (licytacja) mnie zainteresowała w związku z czym poprosiłam Sprzedającą o dodatkowe zdjęcia, kod itp. Wszystko dostałam - wyglądało w porządku, a na dodatek miła Pani powiedziała, że jest przekonana co do oryginalności, ale gdybym jednak po wygraniu aukcji miała wątpliwości, to nie będzie robiła problemów, żeby zwrócić zapach. Policzyłam jej to na plus, bo skoro tak napisała, to już w ogóle nabrałam przekonania, że rzeczywiście jest osobą uczciwą. Niestety, kiedy było zakończenie aukcji, nie mogłam licytować i nie kupiłam Addicta u tej Pani. Jednak w 2 dni później na Allegro pojawiła się aukcja innej Sprzedającej z tym samym zdjęciem Addicta. Potwierdziłam, iż Sprzedającą jest osoba, która kupiła je na tej aukcji, którą się interesowałam, więc je kliknęłam. Sprzedająca poinformowała mnie mailowo (w odp na moje pytanie), że sprawdzała oryginalność perfum w Sephorze i że są takie same, oryginalne itp., a odsprzedaje, bo jednak po ciąży ten zapach jej nie odpowiada.
Jednak 3 dni później dostałam przesyłkę (zwykłym listem!!!!!), otworzyłam i okazało się, że jest to podróbka Jestem tego pewna, gdyż zapachu używam od roku, a to co dostałam od Sprzedającej różni się zapachem, kolorem butelki, kodem i naklejką na spodzie oraz brak jest literek CD na guziczku.
Napisałam grzecznie do Sprzedającej, że przysłała mi podróbkę i zaproponowałam, że odeślę jej perfumy na własny koszt w formie przesyłki pobraniowej na kwotę, którą jej zapłaciłam. Ona na to, że kupiła perfumy na Allegro i że mogę się zwrócić ze swoimi roszczeniami do osoby, od której ona kupiła. Ja na to, że to nie z tamtą Panią zawarłam umowę i że to nie ona mnie oszukała, więc żądam zwrotu od osoby, od której kupiłam. Napisałam, że jeśli nie uda się tego załatwić, tak jak zaproponowałam, to będę musiała zgłosić sprawę na policję, gdyż zostałam oszukana, a "moja" Sprzedająca (bardzo opryskliwa i nieprzyjemna) stwierdziła zatem, że spotkamy się w sądzie i napisała: "(...) dla mnie [perfumy] byly takie jak w sephorze skoro pani zobaczyla wiecej szcegolow to brawo ale prosze zwazac ze ja ekspertem nie jestem i nie oszukalam pani i prosze grozby zachowac dla siebie bo zastraszanie i gnebienie jest rownie karalne ja sprawe juz do allegro zglosilam".
Ja oczywiście jej nie groziłam, ani nie gnębiłam, ani nie zastraszałam. Bardzo kulturalnie poinformowałam tylko, że mam 2 wyjścia: polubowne rozwiązanie sprawy albo pójście na Policję.
Sprawę już zgłosiłam na Allegro... W poniedziałek chcę iść na Policję. Powiedzcie mi, proszę, co myślicie. Aha i do jakiej komendy mam iść? Na najbliższą policję pod względem miejsca zamieszkania czy gdzie?

Przepraszam, jeśli napisałam chaotycznie, ale jestem strasznie zdenerwowana.
Matko, co za kobieta!! Napisałam jej, że Sprzedająca, od której nabyła ona perfumy wydaje się być osobą uczciwą i ugodową, bo, jak pisałam wcześniej, była gotowa na zwrot, gdybym po zakupie nabrała wątpliwości co do oryginalności perfum i poleciłam, by się z nią skontaktowała. Teraz ta pani twierdzi (oczywiście przekręcając moje słowa), że ja "wiedziałam, że perfumy są nieoryginalne i nie zawiadomiłam o tym Allegro" i że to moja wina, że ona kupiła podróbę, a następnie mi ją sprzedała, więc generalnie wszystko jest moją winą i "w sądzie się okaże, kto tu mówi prawdę". Matko!!!! Co za tupet!! Ciekawa jestem po co miałabym kupować od niej perfumy, wiedząc, że są lub mogą być podrobione Ech... Ta sprawa chyba naprawdę skończy się w sądzie... :/ Jak myślicie, mam szanse odzyskać kasę?
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 18:41   #914
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Matko, co za kobieta!! Napisałam jej, że Sprzedająca, od której nabyła ona perfumy wydaje się być osobą uczciwą i ugodową, bo, jak pisałam wcześniej, była gotowa na zwrot, gdybym po zakupie nabrała wątpliwości co do oryginalności perfum i poleciłam, by się z nią skontaktowała. Teraz ta pani twierdzi (oczywiście przekręcając moje słowa), że ja "wiedziałam, że perfumy są nieoryginalne i nie zawiadomiłam o tym Allegro" i że to moja wina, że ona kupiła podróbę, a następnie mi ją sprzedała, więc generalnie wszystko jest moją winą i "w sądzie się okaże, kto tu mówi prawdę". Matko!!!! Co za tupet!! Ciekawa jestem po co miałabym kupować od niej perfumy, wiedząc, że są lub mogą być podrobione Ech... Ta sprawa chyba naprawdę skończy się w sądzie... :/ Jak myślicie, mam szanse odzyskać kasę?
szkoda nerwow na 'dyskusje z takim egzemplarzem'...moze nieco otrzezwi ja wezwanie na komende i koniecznosc tlumaczenia sie z handlu podrobkami

trzymam kciuki i zycze wytwalosci i powodzenia
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 18:51   #915
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
szkoda nerwow na 'dyskusje z takim egzemplarzem'...moze nieco otrzezwi ja wezwanie na komende i koniecznosc tlumaczenia sie z handlu podrobkami

trzymam kciuki i zycze wytwalosci i powodzenia
Dziękuję za wsparcie Też postanowiłam dać sobie spokój z prowadzeniem z nią jakiejkolwiek korespondencji, bo tylko nerwy sobie zszargam. Pójdę na policję i zobaczymy co dalej.
Najlepsze jest, że ta babka w każdym mailu pisze mi, że to ona "zgłosiła sprawę na Allegro"!! Ciekawe co zgłosiła :/ Ja wytoczyłam wczoraj spór, ale na razie cisza...
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:38   #916
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dziewczyny otrzymalam dzisiaj rozbite perfumy. Kartonik juz w srodku byl zalany, a gdy rozcielam folie babelkowa perfumy praktycznie byly bez dna. Co teraz? Kto ma zlozyc reklamacje- ja czy nadawca? Macie jakies doswiadczenie w tego typu sytuacjach?
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:52   #917
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Dziewczyny otrzymalam dzisiaj rozbite perfumy. Kartonik juz w srodku byl zalany, a gdy rozcielam folie babelkowa perfumy praktycznie byly bez dna. Co teraz? Kto ma zlozyc reklamacje- ja czy nadawca? Macie jakies doswiadczenie w tego typu sytuacjach?
Ja miałam tylko sytuację z podmienioną zawartością przesyłki, reklamację składała kupująca ale oczywiście nie uwzględniono .
Tu jak nie była paczka dodatkowo wykupioną opcją "ostrożnie" to poczta nie uwzględni moim zdaniem reklamacji . Sprzedający jak będzie miał trochę honoru to powinien wysłać drugą lub oddać pieniądze bo jednak on ma obowiązek tak zabezpieczyć przesyłkę, żeby wszystko doszło całe i zdrowe .
Pisałaś już do sprzedawcy?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 18:08   #918
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Sprzedajaca wysle druga sztuke, na szczescie bez problemu. Tylko zastanawam sie czy to juz bede musiala na poczcie zlozyc reklamacje czy sprzedajaca.
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 21:40   #919
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Nie ma znaczenia, która z Was złoży - żadna nic nie wskóra. Odbierając paczkę pokwitowałaś jej dostarczenie w dobrym stanie, głupie to, ale tak jest. Miałam podobną sytuację
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 22:16   #920
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Moim zdaniem powinna złożyć kupująca, sprzedający wysłał towar w dobrym stanie a to ona odebrała zniszczony (tak mi tłumaczyły panie na poczcie).
Uważam natomiast, że też nic nie zostanie wyjaśnione ani uwzględnione niestety . Jest tak jak ania_res pisze, paczka została odebrana, zostało to zaakceptowane, pokwitowane....
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 07:24   #921
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Ok, przejde sie na poczte ze paczka, akurat dzisiaj ide to zobaczymy co powiedzą.
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 12:12   #922
Tommaso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Hej dziewczyny!
Zamierzam kupić perfumy Mexx. Bylem w Douglasie (w żałośnie drogiej Sephorze nawet ich nie mają) i 50ml perfum Black kosztuje 100zł.
Rozglądnąłem się na Alloszukujo i tester 75ml kosztuje 62zł +ship (niżej link z aukcjami tych Mexxów)
Czy to prawda, że testerów się nie podrabia czy po prostu rzadziej?
Patrzyłem na tą listę zaufanych sprzedawców perfum która jest na wizażu i przefiltrowałem pod kątem Mexxów jednak niewiele sprzedawców je sprzedaje, a jak już to różnica pomiędzy Douglasem robi się niewielka.

http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1
Tommaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 16:08   #923
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Tommaso Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Zamierzam kupić perfumy Mexx. Bylem w Douglasie (w żałośnie drogiej Sephorze nawet ich nie mają) i 50ml perfum Black kosztuje 100zł.
Rozglądnąłem się na Alloszukujo i tester 75ml kosztuje 62zł +ship (niżej link z aukcjami tych Mexxów)
Czy to prawda, że testerów się nie podrabia czy po prostu rzadziej?
Patrzyłem na tą listę zaufanych sprzedawców perfum która jest na wizażu i przefiltrowałem pod kątem Mexxów jednak niewiele sprzedawców je sprzedaje, a jak już to różnica pomiędzy Douglasem robi się niewielka.

http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1
Podrabia sie testery, ale chyba z wyzszej polki tzn wiesz, ja mam damska wersje mexx black, kupilam duzo taniej niz np w rossmanie, mam tester i wszystko jest z nim w porzadku.
Takze upatrz sobie jakas aukcje i mozesz smialo klikac. Albo inaczej, jak juz wybierzesz to podrzuc na weryfikacyjny - lepiej dmuchac na zimne
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 17:39   #924
Tommaso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dzięki wielkie za odpowiedź, tak zrobię. Jeszcze jest zagwozdka tego typu, że jeden sprzedaje testery trochę drożej, ma dużo komentów tylko pozyt. a drugi sprzedaje jeszcze taniej testery, mam mnie sztuk ale też sporo komentarzy (>200) i też same pozyt. Kurde fajnie by mieć takie dojście, które są podrabiane a które nie. Bo to, że Mexx to jest taka max średnia półka wśród perfum to wiem W sumie jeszcze nie jestem do końca przekonany czy kupię Blacka, bo podobno Fly High jest super i muszę się znowu przejść do Krakowskiej
pozdrówki dla Ciebie
Tommaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 18:48   #925
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Wątpię, żebyś gdziekolwiek kupił podróbę Mexxa .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 19:30   #926
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dziewczyny, potrzebuję pomocy
sprawa wprawdzie nie dotyczy perfum, ale zakupów w necie, a wy jesteście obcykane w tych reklamacjach i zwrotach jak nikt.
Zamówiłam towar w sklepie w necie (w którym już zresztą dwukrotnie robilam zakupy i bylo ok) dziś przyszła - paczka zwykła, dość spora, kiepsko zapakowana - bez kartonu, bardzo miękka, podejrzewam, ze w sporej ilości bąbli i owinięta czarną folią. Przy odbiorze na poczcie wyczułam, że pod folią jest płyn, czyli coś sie rozwaliło i wyciekło a wszystkie artykuły w paczce były płynne w plastikach.
Babki na poczcie powiedzialy, ze skoro to nie paczka wartościowa, to poczta nie ponosi odpowiedzialnosci, ale mogę spróbować napisać pismo, ocenić stratę i poprosić o zwrot kosztów, i mam na to chyba 5 dni od otrzymania, z tym, ze muszę otworzyć paczkę, no i nie wiadomo czy coś wskóram.
Ustaliłam z nimi, że wstrzymam się z odbiorem i otwieraniem do poniedziałku.
Oczywiście towar opłaciłam przed wysyłką. Wiem też, że paczka nie jest kompletna, sklep nie miał jak się okazało wszystkiego na stanie i dośle brakujące przedmioty na swój koszt za ok. 2 tyg. Prowadziłam dziś (przed wizytą na poczcie) korespondencję z przedstwicielem sklepu i trochę ich objechałam, bo na stronie oczywiście wszystko było, i pan zapewnił mnie, że zrobi wszystko żebym była zadowolona
No i co mam zrobić? Otwierać czy nie otwierać? Pisać do sklepu przed otwarciem czy po otwarciu? Pierwszy raz mam taką sytuację i kompletnie nie wiem jak postępować. Jak nakorzystniej rozwiązać
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!

Edytowane przez sotie
Czas edycji: 2011-03-25 o 20:45
sotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 20:55   #927
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Sotie, upewnij się, że nie podpisujesz zwyczajowego świstka, że poświadczasz odbiór w dobrym stanie (czyli to, co się normalnie podpisuje). Otworzyć musisz w obecności pracownika poczty i spisać protokół szkody, czy coś w tym stylu. To, co mówi kobieta o braku odpowiedzialności ze strony poczty mnie średnio przekonuje; w kazdym razie, możesz się domagać zwrotu wartości tylko, że w kwocie ograniczonej iluśtam-krotonością kosztu wysyłki; zakładam, że wartość towaru to nie było bardzo dużo; jeśli się mylę - czyli powiedzmy od 200zł w górę - to już faktycznie nie odzyskasz całości, ja takie paczki zawsze ubezpieczam na pełną kwotę. Caveat emptor.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 18:01   #928
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
y

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Sotie, upewnij się, że nie podpisujesz zwyczajowego świstka, że poświadczasz odbiór w dobrym stanie (czyli to, co się normalnie podpisuje). Otworzyć musisz w obecności pracownika poczty i spisać protokół szkody, czy coś w tym stylu. To, co mówi kobieta o braku odpowiedzialności ze strony poczty mnie średnio przekonuje; w kazdym razie, możesz się domagać zwrotu wartości tylko, że w kwocie ograniczonej iluśtam-krotonością kosztu wysyłki; zakładam, że wartość towaru to nie było bardzo dużo; jeśli się mylę - czyli powiedzmy od 200zł w górę - to już faktycznie nie odzyskasz całości, ja takie paczki zawsze ubezpieczam na pełną kwotę. Caveat emptor.
Anka, dzięki za odpowiedź miałam awarię kompa i nie skończyłam poprzedniej wiadomości tak jakbym chciała, ale nieistotne.
W kazdym razie babki na poczcie dawały mi właśnie ten standardowy świstek do podpisu (którego nie podpisalam, bo i nie odebralam paczki) i innej opcji nie ma. Komisyjnego otwarcia powiedzialy, że też nie mogą w tym wypadku zrobić.
Koszt wysylki pewnie wysoki nie byl, natomiast towar to ponad 200zl
Jakoś nie mam złudzeń, że mogę wywalczyć rekompensatę od poczty, bardziej mi chodzilo o to jak gadać ze sklepem...
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 18:13   #929
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

ja kiedys tez mialam obawy, ze towar w kopercie jest uszkodzony i chcialam otworzyc przy pracowniku...a pani na to, ze moge sobie otworzyc, ale ona nie jest strona i mi nie pomoze...

wydawalo mi sie, ze kiedys byl przytaczany przepis PP mowiacy wlasnie o takich sytuacjach, ale nie bardzo wiem gdzie tego szukac...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 18:31   #930
Tommaso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Czyli generalnie nie jest dobrym pomysłem wybieranie listu jako sposób wysyłki chyba, że sprzedawca dokładnie obwinie perfumki folią bąbelkową (kilka warstw) zanim wsadzi do koperty.
Tommaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.