Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 20:03   #4861
elduce
Raczkowanie
 
Avatar elduce
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez @na Pokaż wiadomość
do usług ! miło coś takiego słyszeć przede mną jeszcze stripping dołu , ale to później i może , jeszcze prawa jedynka z boku będzie piłowana ( bo lewa już była ) to się okaże też z czasem

po 3 miesiącach już masz mocniejszy drut? mi na dole założyła dopiero po pół roku , a na górze dopiero teraz ale tam się wszystko ładnie prostowało na cieniutkim
@na - na pierwszych dwóch wizytach z górą miałam tylko zmieniane ligaturki i byłam strasznie zawiedziona bo myślałam, że już po miesiącu dostanę mocniejszy drut, a Ty mi tu mówisz, że "już" po 3 miesiącach moja orto powiedziała mi, że z takim cienkim można "nawet do 3 miesięcy" i tak u mnie zrobiła. Twoja widać ma inne sposoby ale to normalne - co lekarz to trochę inne metody.

byle do piątku - zobaczymy co ten mocniejszy drut da
__________________
góra (szafirowa) 14.10.2011-8.01.2014, dół (metalowy) 13.01.2012-15.05.2014
elduce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:51   #4862
Nadziejanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

ja tez dostalam mocniejszy drut po 3 m-cach i tylko na 2 miesiace,zeby nie przesadzic !i powiem Wam,ze po pierwyszm dniu noszenia mocnego drucika mialam juz szpare miedzy jedynkami-takze efekty sa zdumiewajce !
__________________
19.08.2011 - gora i dol
Nadziejanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 10:28   #4863
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez elduce Pokaż wiadomość
@na - na pierwszych dwóch wizytach z górą miałam tylko zmieniane ligaturki i byłam strasznie zawiedziona bo myślałam, że już po miesiącu dostanę mocniejszy drut, a Ty mi tu mówisz, że "już" po 3 miesiącach moja orto powiedziała mi, że z takim cienkim można "nawet do 3 miesięcy" i tak u mnie zrobiła. Twoja widać ma inne sposoby ale to normalne - co lekarz to trochę inne metody.

byle do piątku - zobaczymy co ten mocniejszy drut da
wiesz co ja na 2giej wizycie w aparacie miałam niby "mocniejszy" drut ale on był minimalnie grubszy niż ten wcześniejszy , a taki typowo gruby gruby dostałam po pół roku , ale jest tak jak mówisz , co ortodonta to taka metoda leczenia

ja dzisiaj miałam kolejny koszmar aparatowy orto stwierdziła , że sprawdzi czy mi się pokrzywią znowu jedynki jak ściągnie mi aparat, i ściągnęła ... ale tylko zamki na górnych i dolnych jedynkach a tam zostały jakieś wgłębienia i zaczęła mi piłować zęby co bym tego nie wyczuła , pozakładała milion jakiś biało różowych gumek jak się obudziłam to od razu sprawdzałam , czy wszystkie zamki mam
__________________

*Ćwiczę*

@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 10:52   #4864
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Mam pytanie: do kogo udać się w sprawie "kłopotów" z językiem- stomatologa-ortodonty/ internisty? Już piszę o co chodzi. Otóż po raz kolejny od paru dni mam czarny język, dodatkowo tak jakby pęknięty wzdłuż. Nie ma krwi itp., tylko tak, jakby na środku się rozdwajał. Odstawiłam płyn do płukania narazie, ale nic nie przechodzi, ciągle piecze. Dodam, że aparat dolny noszę od tygodnia, ostatni raz miałam taki problem w 4-tyg. noszenia górnego aparatu. Proszę o radę
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 11:53   #4865
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad założeniem aparatu. W żuchwie mam wystający lewy kieł, który doprowadza mnie do szału.

Podczas sesji w dni wolne zamierzam iść do ortodontki i zorientować się, "co i jak". Jednak boję się. Panicznie się boję. Tego wyrywania zębów i : "Separacja to(...) Najczęściej jest dość bolesna.", które przeczytałam w Aparatowym FAQ.
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 11:57   #4866
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad założeniem aparatu. W żuchwie mam wystający lewy kieł, który doprowadza mnie do szału.

Podczas sesji w dni wolne zamierzam iść do ortodontki i zorientować się, "co i jak". Jednak boję się. Panicznie się boję. Tego wyrywania zębów i : "Separacja to(...) Najczęściej jest dość bolesna.", które przeczytałam w Aparatowym FAQ.
wyrywanie zębów nie boli, miałam wyrywane 2 na górze, za tydzień idę wyrwać dwa na dole, nic nie czułam a chirurg był przesympatyczny i przezabawny! dopiero później jak puściło mnie znieczulenie to bolało, ale tylko jeden dzień, wzięłam ibuprom i po sprawie a ja separacji nie miałam więc nie wiem
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy

Edytowane przez hihihi
Czas edycji: 2012-01-10 o 11:59
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 12:08   #4867
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja sie pocieszam że miejsce w szczęce chyba mam, 8 już wyrwane. Skoro jest miejsce to po co miałaby wyrywać? Jak coś to się nawet nie zgodzę...
Ale skoro chce mi górny łuk najpierw założyć to widocznie albo chce coś z dołem kombinować albo chodzi o to by zamki na siebie nie właziły.. tylko nie separacja.. albo aparaciki poszerzające żuchwę
__________________

1.08.2015




Edytowane przez asiaczek87
Czas edycji: 2012-01-10 o 12:10
asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 13:10   #4868
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: do kogo udać się w sprawie "kłopotów" z językiem- stomatologa-ortodonty/ internisty? Już piszę o co chodzi. Otóż po raz kolejny od paru dni mam czarny język, dodatkowo tak jakby pęknięty wzdłuż. Nie ma krwi itp., tylko tak, jakby na środku się rozdwajał. Odstawiłam płyn do płukania narazie, ale nic nie przechodzi, ciągle piecze. Dodam, że aparat dolny noszę od tygodnia, ostatni raz miałam taki problem w 4-tyg. noszenia górnego aparatu. Proszę o radę
Ja bym poszła od rodzinnego najpierw
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 14:17   #4869
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja bym poszła od rodzinnego najpierw
moze jestes uczulona na metal?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 15:32   #4870
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Podczas sesji w dni wolne zamierzam iść do ortodontki i zorientować się, "co i jak". Jednak boję się. Panicznie się boję. Tego wyrywania zębów i : "Separacja to(...) Najczęściej jest dość bolesna.", które przeczytałam w Aparatowym FAQ.
Nie każdy musi wyrywać zęby
Powiem tak, separacja owszem, boli, ale to tylko kilka dni i wcale nie jest to jakiś przeokropny ból, spokojnie da się wytrzymać

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja bym poszła od rodzinnego najpierw
Dzięki za odp.

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
moze jestes uczulona na metal?
O tym nie pomyślałam, dziękuję za odpowiedź.
Jutro mam zamiar wybrać się do orto., zobaczę co powie, bo póki co jest gorzej, doszło do tego krwawienie i pieczenie
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 15:41   #4871
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad założeniem aparatu. W żuchwie mam wystający lewy kieł, który doprowadza mnie do szału.

Podczas sesji w dni wolne zamierzam iść do ortodontki i zorientować się, "co i jak". Jednak boję się. Panicznie się boję. Tego wyrywania zębów i : "Separacja to(...) Najczęściej jest dość bolesna.", które przeczytałam w Aparatowym FAQ.
A ja nie usuwałam niczego poza ósemkami i separacji też nie miałam Zęby się prostują. Na prawie każdej wizycie mam co raz mocniejsze druciki - czyli co 5 tygodni, rzadko co 10. Obecnie z kwadratowego u góry wróciłam do słabszego, bo słabsze mocniej ciągną zęby I zaczęło wtedy boleć
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 16:03   #4872
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziękuję Wam, dziewczyny za odpowiedzi

Ja nawet gdy szłam do dentystki na lakierowanie zębów, to się popłakałam ze strachu. Więc niby wiem, że pod znieczuleniem jest wyrywanie, że już miałam wyrywanie zęba, że niewiele czułam oraz że sama namawiałam przyjaciółkę, by zgodziła się na wyrwanie jednego zęba (bo zalecił jej to jej dentysta, ale jej nie bardzo podobał się ten pomysł). I mimo że to wszystko wiem, to boję się, jak cholera. Poprosiłam mamę, by mnie umówiła do ortodontki.
Mam nadzieję, że w lutym już będę miała aparat (jeśli będzie trzeba/można).

Edytowane przez tak
Czas edycji: 2012-01-10 o 16:05
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:23   #4873
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam, dziewczyny za odpowiedzi

Ja nawet gdy szłam do dentystki na lakierowanie zębów, to się popłakałam ze strachu. Więc niby wiem, że pod znieczuleniem jest wyrywanie, że już miałam wyrywanie zęba, że niewiele czułam oraz że sama namawiałam przyjaciółkę, by zgodziła się na wyrwanie jednego zęba (bo zalecił jej to jej dentysta, ale jej nie bardzo podobał się ten pomysł). I mimo że to wszystko wiem, to boję się, jak cholera. Poprosiłam mamę, by mnie umówiła do ortodontki.
Mam nadzieję, że w lutym już będę miała aparat (jeśli będzie trzeba/można).
Rozumiem, że się boisz, ja też się strasznie bałam, chociaż teraz wiem, że nie było czego następnym razem pójdę na luzie a chirurg się ze mnie śmiał, że mam takie błagalne oczka ale rozśmieszał mnie cały czas więc rozładował napięcie
mam nadzieję, że może nie będziesz musiała nic usuwać, ja miałam o wiele za dużo zębów. powodzenia!
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:33   #4874
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

hihihi, ja mam za dużo zębów na dole, ponieważ chyba dlatego wyszedł mi kieł do przodu i odstaje. Mimo że ósemki mi wyszły dość dziwnie, ponieważ, czuję językiem, że są - ale nie przebiły się przez skórę, jedynie podniosły ją trochę wyżej. Są takie "w opakowaniu". I gdy sobie wyobrażam rozcinanie tego wszystkiego i wyrywanie ósemek, to aż mnie ciarki przechodzą. Czy chirurg musi wyrywać ząb? Nie może zrobić tego dentystka?
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:38   #4875
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
hihihi, ja mam za dużo zębów na dole, ponieważ chyba dlatego wyszedł mi kieł do przodu i odstaje. Mimo że ósemki mi wyszły dość dziwnie, ponieważ, czuję językiem, że są - ale nie przebiły się przez skórę, jedynie podniosły ją trochę wyżej. Są takie "w opakowaniu". I gdy sobie wyobrażam rozcinanie tego wszystkiego i wyrywanie ósemek, to aż mnie ciarki przechodzą. Czy chirurg musi wyrywać ząb? Nie może zrobić tego dentystka?
ja ósemek nie wyrywałam więc nie wiem jak to jest. mi też właśnie jeden kieł na górze wyszedł poza wszystkie zęby i jego wyrwałam mam za małą buzię na te wszystkie zęby
mi ortodontka polecała po prostu chirurga, jednak on zajmuję się tym bardziej niż dentystka, ma lepsze narzędzia, znieczulenie ale pewnie dentystka też może wyrwać, chociaż nie wiem jak to jest z ósemkami? dobrze, że te ósemki już prawie wyszły, może będzie łatwiej je usunąć? nie bój się na zapas ;*
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:41   #4876
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Kła wyrywałaś? I co, reszta się schodzi? I nie widać, że brakuje Ci smukłego kła? Mimo że mój kieł wychodzi do przodu bardziej niż inne zęby, jednak pozostanie tam dziura, przerwa na papierosa!
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:42   #4877
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
hihihi, ja mam za dużo zębów na dole, ponieważ chyba dlatego wyszedł mi kieł do przodu i odstaje. Mimo że ósemki mi wyszły dość dziwnie, ponieważ, czuję językiem, że są - ale nie przebiły się przez skórę, jedynie podniosły ją trochę wyżej. Są takie "w opakowaniu". I gdy sobie wyobrażam rozcinanie tego wszystkiego i wyrywanie ósemek, to aż mnie ciarki przechodzą. Czy chirurg musi wyrywać ząb? Nie może zrobić tego dentystka?
Dłutowanie ósemek robi chirurg Ja mam na dole usunięte, na górze nie i wierz mi, że wiele bym dała żeby moja orto się zgodziła na usunięcie górnych, bo właśnie ten etap 'przebijania się' ósemek na zewnątrz jest dla mnie najgorszy I to akurat przed sesją
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:45   #4878
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Kła wyrywałaś? I co, reszta się schodzi? I nie widać, że brakuje Ci smukłego kła? Mimo że mój kieł wychodzi do przodu bardziej niż inne zęby, jednak pozostanie tam dziura, przerwa na papierosa!
z jednej strony kła miałam całkowicie nad zębami, wysoko, w ogóle nie był w szyku zębów, więc dziurę po nim miałam całkowicie nad zębami, pięknie się zagoiła więc nie mam dziury a z drugiej strony kieł lekko wyszedł do przodu popychając dwójkę do tyłu i z tej strony wyrwałam czwórkę i widzę, że kieł zaczyna się przesuwać do tyłu i wchodzi w miejsce czwórki i daje 'wolność' dwójce ;d
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:49   #4879
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ale te ósemki mi tak "wyszły" daaaawno temu i nie ruszają się z miejsca. Nie przebijają się przez dziąsło. Sobie tak są i nie zamierzają nigdzie się wybrać

Boję się. Właśnie się czytam w necie, że wyrywanie ósemek boli jak cholera. Jigoku -bolało Cię wyrywanie?

Edytowane przez tak
Czas edycji: 2012-01-10 o 16:51
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 16:57   #4880
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Ale te ósemki mi tak "wyszły" daaaawno temu i nie ruszają się z miejsca. Nie przebijają się przez dziąsło. Sobie tak są i nie zamierzają nigdzie się wybrać

Boję się. Właśnie się czytam w necie, że wyrywanie ósemek boli jak cholera. Jigoku -bolało Cię wyrywanie?
Wyrywanie nie, potem trochę, ale na pewno wolałabym to niż męczenie się z nimi, tym bardziej, że z ósemek jest więcej szkody niż pożytku.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 17:16   #4881
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Oj tam, nieprawda! Mądrość przynoszą
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 17:31   #4882
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Oj tam, nieprawda! Mądrość przynoszą
ja mam wszystkie cztery ósemki i nie czuję się przez to mądrzejsza
__________________

*Ćwiczę*

@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:47   #4883
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Oj tam, nieprawda! Mądrość przynoszą
To ja chyba geniusz jestem skoro mam i ósemki i dziewiątki
Co do ósemek, ja mam, ale w ogóle niewyrznięte, dziewiątki tak samo. Szczerze powiedziawszy, Jigoku mnie trochę zaskoczyła, myślałam, że w "dorosłości" ósemki się już nie wyrzynają
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:20   #4884
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Widzę, że sama muszę się zająć tym wszystkim. Jutro będę dzwoniła po ortodontach. Na mamie polegać nie mogę. Ale się wkurzyłam. Zaraz chyba zwariuję!
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:33   #4885
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja się cieszę, że nie wyszła mi ósemka wcześniej, bo mam zaplanowane leczenie ortodontyczne tak, że po przesunięciu zębów mi wyjdzie, bo będzie odblokowana i nie będę miała luki (5brak) )
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:38   #4886
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
To ja chyba geniusz jestem skoro mam i ósemki i dziewiątki
Co do ósemek, ja mam, ale w ogóle niewyrznięte, dziewiątki tak samo. Szczerze powiedziawszy, Jigoku mnie trochę zaskoczyła, myślałam, że w "dorosłości" ósemki się już nie wyrzynają
Ósemki mogą wyjść w każdym momencie życia praktycznie
Moje mają to do siebie, że raz rosną raz nie i akurat etap rośnięcia przypada jak mam coś ważnego
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:52   #4887
waker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 156
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Zapytałem się dentystki czy ja też musiałbym nosić aparat i ile taka zabawa kosztuje a ona powiedziała mi tak że wypadałoby mi założyć taki aparat i powiedziała zastanów się masz czas, ale jej raczej chodziło zbieraj kase bo będziesz miał problemy ;d
I tak się zastanawiam i nie wiem ;D
Ile ogólnie takie coś kosztuje i ile to trzeba nosić?
waker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:58   #4888
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Google nie boli :P
Parę tysięcy kosztuje cała "zabawa", z tego co sama wyczytałam.
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:58   #4889
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ortodontka to nie wróżka, żeby wymijające odpowiedzi dawać. Moja wzięła zdjęcie, wycisk i zrobiła dwa plany leczenia. Łącznie z kosztami itd. Później decydujesz się lub nie. Koszt konsultacji około 150 PLN i wszystko wiadomo. Więc dziwny gabinet odwiedziłeś
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:06   #4890
waker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 156
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Byłem u dentystki leczyć jednego zęba i tak tylko zapytałem.
waker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.