Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-10, 20:11   #4891
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Aaaaa to rozumiem Całe leczenie to kilka tysięcy. Ale są aparaty częściowe itp co jest tańsze, więc trudno odpowiedzieć jaki koszt byłby u Ciebie, bo i od miasta itd też dużo zależy
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:14   #4892
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Myślicie, że lepiej iść prywatnie czy w przychodni do poradni ortodontycznej ?
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:30   #4893
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
hihihi, ja mam za dużo zębów na dole, ponieważ chyba dlatego wyszedł mi kieł do przodu i odstaje. Mimo że ósemki mi wyszły dość dziwnie, ponieważ, czuję językiem, że są - ale nie przebiły się przez skórę, jedynie podniosły ją trochę wyżej. Są takie "w opakowaniu". I gdy sobie wyobrażam rozcinanie tego wszystkiego i wyrywanie ósemek, to aż mnie ciarki przechodzą. Czy chirurg musi wyrywać ząb? Nie może zrobić tego dentystka?
Wyrywanie zwykłego zęba może przeprowadzić chirurg. Ósemki również może on usunąć, o ile są wyrżnięte. Natomiast dentysta nie ma doświadczenia w przypadku gdy trzeba dziąsło ciąć, nie mówiąc o kości i lub samym zębie. Chirurg jest zawsze bezpieczniejszą opcją. Usuwanie nie jest przyjemne, ale nie boli. Może boleć później, ale reguły nie ma. Mnie jeden ząb bolał tak, że tydzień byłam na ketonalu, ale spuchłam umiarkowanie, a inny mnie w ogóle nie bolał, a byłam masakrycznie spuchnięta

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2012-01-10 o 20:33
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:31   #4894
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Myślicie, że lepiej iść prywatnie czy w przychodni do poradni ortodontycznej ?
Zależy, czasami w takich niepublicznych zakładach ortodoncji są lepsi lekarze, jest ich więcej i można dobrze wybrać, ale to nie jest regułą. Najlepiej poczytać o lekarzach konkretnie w swoim mieście i dowiedzieć się, gdzie pracują. Zazwyczaj jeśli lekarz przyjmuje prywatnie i w zakładzie to w zakładzie może być mniejsza cena (ale nie jakoś znacząco).
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:31   #4895
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Myślicie, że lepiej iść prywatnie czy w przychodni do poradni ortodontycznej ?
Czy idziesz do przychodni, czy nie to o tak idziesz prywatnie Leczenie ortodontyczne jest refundowane tylko dla dzieci i to i tak nie całość chyba
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:36   #4896
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Czy idziesz do przychodni, czy nie to o tak idziesz prywatnie Leczenie ortodontyczne jest refundowane tylko dla dzieci i to i tak nie całość chyba
Stałe aparaty z tego, co wiem nie są refundowane w innych przypadkach niż poważne wady wrodzone
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:37   #4897
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

refundowane są tylko aparaty ruchome, ale do jakiegoś wieku, około 12 lat?
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 20:40   #4898
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Stałe aparaty z tego, co wiem nie są refundowane w innych przypadkach niż poważne wady wrodzone
Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
refundowane są tylko aparaty ruchome, ale do jakiegoś wieku, około 12 lat?
Z tego co pamiętam to tak właśnie jest. Ale nie chciałam się już wdawać w szczegóły i napisałam ogólnie "leczenie ortodontyczne". Z tego co pamiętam to przy aparacie stałym część wizyt może być bezpłatna na NFZ, aparat płatny. Ale szczegółów nie pamiętam.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:54   #4899
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ósemki mogą wyjść w każdym momencie życia praktycznie
Moje mają to do siebie, że raz rosną raz nie i akurat etap rośnięcia przypada jak mam coś ważnego
Nie wiedziałam
Moje chyba w ogóle nie rosną, nie czuję. Dziąsło niby jest troszkę nabrzmiałe, ale nic nie boli
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:00   #4900
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

dziewczyny doradźcie mi bo nie chce mi się czekać zanim zapytam się ortodonty
wiadomo,że najpierw muszę wyleczyć kilka zębów, ale tak myślałam aby na te górne wstawić algamatowe,na dolne utwardzane światłem, naczytałam się,że te algamatowe zawierają rtęć itp, i tak się zastanawiam czy jakbym miała już aparat na górny łuk to mogłabym w czasie leczenia stopniowo,co jakiś czas wymieniać te plomby na utwardzane światłem,czy aparat by przeszkadzał?
I jeszcze jedno czy na ubytek zęba ortodontka może zaproponować taką atrapę na czas noszenia aparatu tak aby po leczeniu można było wstawić implant? gdzieś o czymś takim czytałam,ale wiadomo,że zęby się przesuwają
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:04   #4901
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez sweetdreams64 Pokaż wiadomość
dziewczyny doradźcie mi bo nie chce mi się czekać zanim zapytam się ortodonty
wiadomo,że najpierw muszę wyleczyć kilka zębów, ale tak myślałam aby na te górne wstawić algamatowe,na dolne utwardzane światłem, naczytałam się,że te algamatowe zawierają rtęć itp, i tak się zastanawiam czy jakbym miała już aparat na górny łuk to mogłabym w czasie leczenia stopniowo,co jakiś czas wymieniać te plomby na utwardzane światłem,czy aparat by przeszkadzał?
I jeszcze jedno czy na ubytek zęba ortodontka może zaproponować taką atrapę na czas noszenia aparatu tak aby po leczeniu można było wstawić implant? gdzieś o czymś takim czytałam,ale wiadomo,że zęby się przesuwają
Moja orto mówiła, że taką 'atrapę' można wstawić dopiero po zakończeniu leczenia, że jest ona bardzo tymczasowym i nietrwałym rozwiązaniem, które nosi się max. 2 miesiące, gdy czeka się na trwałe uzupełnienie. Mówiła, że można założyć coś trwalszego (około 1,5 roku używania), ale i tak dopiero po zdjęciu aparatu lub przy końcówce leczenia, gdy termin zdejmowania będzie znany, więc bez sensu, bo jest to też odpowiednio droższe.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 21:12   #4902
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Moja orto mówiła, że taką 'atrapę' można wstawić dopiero po zakończeniu leczenia, że jest ona bardzo tymczasowym i nietrwałym rozwiązaniem, które nosi się max. 2 miesiące, gdy czeka się na trwałe uzupełnienie. Mówiła, że można założyć coś trwalszego (około 1,5 roku używania), ale i tak dopiero po zdjęciu aparatu lub przy końcówce leczenia, gdy termin zdejmowania będzie znany, więc bez sensu, bo jest to też odpowiednio droższe.
Ja mam takie same info od mojej

Sweetdreams64 amalgatów się nie poleca.... Ja miałam zakładaną górę sporo przed dolnym aparatem wiec może nie wszystko musisz zrobić na raz
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:21   #4903
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam
Moje chyba w ogóle nie rosną, nie czuję. Dziąsło niby jest troszkę nabrzmiałe, ale nic nie boli
A robiłaś zdjęcie zębów? Mi do tej pory nie wyszła jeszcze żadna ósemka, ale na zdjęciu robionym przed założeniem aparatu okazało się, że mam jedną na dole i jedną na górze, które dopiero za jakiś czas wybiją się. Ortodonta na razie nie kazał mi nic z nimi robić, powiedział, że zobaczymy jak będzie przebiegać leczenie. Jak będzie trzeba to później je usuniemy.

A ja byłam dzisiaj na kolejnej wizycie kontrolnej. Ponownie mam naciąg przechodzący przez wszystkie zęby. Powoli przerzucam się na miękki pokarm, bo zaczyna boleć. Kolejną wizytę mam 21 lutego i wówczas będę miała zmieniany drut.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:55   #4904
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

sweetdreams64 ja wymienialam czarne plomby jeszcze przed zalozeniem aparatu. Tak mi polecila i ortodontka i moja Pani stomatolog. Poza tym jesli masz polmbe od strony policzka, gdzie bedzie przyklejony zamek to ni jak Ci dentysta jej nie wymieni. A wlasnie caly sek w tym, ze zamki nie chca sie trzymac na czarnych plombach.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:09   #4905
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

mi też ortodontka kazała przed założeniem aparatu wyleczyć wszystkie zęby bo potem będzie trudny dostęp
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:15   #4906
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez sweetdreams64 Pokaż wiadomość
dziewczyny doradźcie mi bo nie chce mi się czekać zanim zapytam się ortodonty
wiadomo,że najpierw muszę wyleczyć kilka zębów, ale tak myślałam aby na te górne wstawić algamatowe,na dolne utwardzane światłem, naczytałam się,że te algamatowe zawierają rtęć itp, i tak się zastanawiam czy jakbym miała już aparat na górny łuk to mogłabym w czasie leczenia stopniowo,co jakiś czas wymieniać te plomby na utwardzane światłem,czy aparat by przeszkadzał?
I jeszcze jedno czy na ubytek zęba ortodontka może zaproponować taką atrapę na czas noszenia aparatu tak aby po leczeniu można było wstawić implant? gdzieś o czymś takim czytałam,ale wiadomo,że zęby się przesuwają
Bez sensu jest zakładanie amalgamatów, aby później wymienić je na inne plomby. Pomijając kwestie czasu, pieniędzy i zdrowia (amalgamaty według wielu nie są zdrowe), to na dodatek dla dentysty aparat jest utrudnieniem w leczeniu zębów, a niekiedy je uniemożliwia, to zawsze to podwójne wiercenie zęba, więc dziurę będziesz niepotrzebnie powiększać. Jeśli Cię nie stać na porządne wyleczenie zębów, to lepiej decyzję o aparacie nieco odsunąć w czasie.
Pamiętaj też, że nie wszystkie zęby wymagają bezwględnego leczenia - np moja dentystka jest zdania, że nie wszystkie ubytki należy od razu ruszać. Wiele z nich powiększa się latami i nie zagraża zdrowiu zęba, natomiast rozwiercone zbyt wcześnie wymagają wiercenia w zdrowej części zęba, aby założyć plombę, która będzie się trzymać. Ale oczywiście, co pół roku trzeba stan zębów kontrolować. O tym czy dany ubytek leczyć nalezy zależy od dentysty i ortodonty.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:30   #4907
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja jestem w trakcie leczenia gory i wstawiam tu amalgamat a na dol biale plomby. W piatek ide plombowac trzy ostatnie zeby (6,7,8) na gorze i lece zapisac sie na zalozenie apparatu w koncu! jutro ide na rentgen boczny twarzy, pojutrze na rwanie gornej piatki i juz gore bede miec gotowa... Ufff
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:54   #4908
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
A robiłaś zdjęcie zębów? Mi do tej pory nie wyszła jeszcze żadna ósemka, ale na zdjęciu robionym przed założeniem aparatu okazało się, że mam jedną na dole i jedną na górze, które dopiero za jakiś czas wybiją się. Ortodonta na razie nie kazał mi nic z nimi robić, powiedział, że zobaczymy jak będzie przebiegać leczenie. Jak będzie trzeba to później je usuniemy.

A ja byłam dzisiaj na kolejnej wizycie kontrolnej. Ponownie mam naciąg przechodzący przez wszystkie zęby. Powoli przerzucam się na miękki pokarm, bo zaczyna boleć. Kolejną wizytę mam 21 lutego i wówczas będę miała zmieniany drut.
Tak, zarówno RTG, jak i zdjęcie cefalometryczne. Właśnie na tym drugim orto. zauważyła dziewiątki. Poprzednia nie zleciła mi wykonania tego zdjęcia, a jak sobie pomyślę, że kiedyś zęby znowu mogłyby się "poprzestawiać" to Mi orto. powiedziała, że narazie poczekamy i zobaczymy po zakończeniu leczenia, być może wtedy trzeba będzie usunąć dziewiątki.
Czyli razem 'dietkujemy' Ja już tydzień i końca nie widać... Górne zęby zdecydowanie szybciej przestały boleć
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 05:54   #4909
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
sweetdreams64 ja wymienialam czarne plomby jeszcze przed zalozeniem aparatu. Tak mi polecila i ortodontka i moja Pani stomatolog. Poza tym jesli masz polmbe od strony policzka, gdzie bedzie przyklejony zamek to ni jak Ci dentysta jej nie wymieni. A wlasnie caly sek w tym, ze zamki nie chca sie trzymac na czarnych plombach.
oj to prawda, ja mam na jednym zębie amalgamat od policzka i zamek mi odpadł w kosmicznie szybkim tempie. jutro orto mi zakłada na tego zęba pierścień.
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 07:47   #4910
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: do kogo udać się w sprawie "kłopotów" z językiem- stomatologa-ortodonty/ internisty? Już piszę o co chodzi. Otóż po raz kolejny od paru dni mam czarny język, dodatkowo tak jakby pęknięty wzdłuż. Nie ma krwi itp., tylko tak, jakby na środku się rozdwajał. Odstawiłam płyn do płukania narazie, ale nic nie przechodzi, ciągle piecze. Dodam, że aparat dolny noszę od tygodnia, ostatni raz miałam taki problem w 4-tyg. noszenia górnego aparatu. Proszę o radę
Mi się kiedyś zrobił jakiś shit na języku i wysłano mnie do wtedy jeszcze Wojewódzkiego Centrum Stomatologii (obecnie Mazowieckie CS) do periodontologów, czyli osób zajmujących się chorobami przyzębia
__________________
już nie Aparatka
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 14:40   #4911
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja jeszcze czekam cierpliwie, bo narazie jest minimalna poprawa, więc może samo przejdzie
Dziewczyny, gdzie można kupić wosk oprócz internetu? Byłam zapytać w trzech aptekach i nigdzie nie mają...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 16:45   #4912
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Bez sensu jest zakładanie amalgamatów, aby później wymienić je na inne plomby. Pomijając kwestie czasu, pieniędzy i zdrowia (amalgamaty według wielu nie są zdrowe), to na dodatek dla dentysty aparat jest utrudnieniem w leczeniu zębów, a niekiedy je uniemożliwia, to zawsze to podwójne wiercenie zęba, więc dziurę będziesz niepotrzebnie powiększać. Jeśli Cię nie stać na porządne wyleczenie zębów, to lepiej decyzję o aparacie nieco odsunąć w czasie.
Pamiętaj też, że nie wszystkie zęby wymagają bezwględnego leczenia - np moja dentystka jest zdania, że nie wszystkie ubytki należy od razu ruszać. Wiele z nich powiększa się latami i nie zagraża zdrowiu zęba, natomiast rozwiercone zbyt wcześnie wymagają wiercenia w zdrowej części zęba, aby założyć plombę, która będzie się trzymać. Ale oczywiście, co pół roku trzeba stan zębów kontrolować. O tym czy dany ubytek leczyć nalezy zależy od dentysty i ortodonty.
dzięki dziewczynyw takim tempie to pewnie dopiero za 3 lata założę aparat jak skończę studia
już 7 lat !! temu powinnam mieć aparat ale rodzice uznali,że jest mi nie potrzebny,tak naprawdę wcale nie chcieli mi dać na aparat, a teraz jest jak jest
nie wiem jak uzbieram sama to może kiedyś do was dołączę
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 18:40   #4913
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze czekam cierpliwie, bo narazie jest minimalna poprawa, więc może samo przejdzie
Dziewczyny, gdzie można kupić wosk oprócz internetu? Byłam zapytać w trzech aptekach i nigdzie nie mają...
W Krakowie są sklepy z art dla dentystów, np na Starowiślnej. Ja dostałam od mojej Ort od razu przy zakładaniu

Sweetdreams64 trzymam kciuki za przypływ kasy
Ja założyłam bardzo późno i nie żałuję i tak. Ale różne rzeczy się zdarzają, może uda Ci się wcześniej niż myślisz !

Anecka haalooo. Nie wiedziałam że drutujesz ząbki
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:17   #4914
lithium14
Raczkowanie
 
Avatar lithium14
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 112
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

mam pytanie, bo niedługo idę do ortodonty, w sumie to już kiedyś u niej byłam ale kazała mi wyrwać 8, bo krzywiła mi zęby, i wtedy do niej przyjść
mianowicie co mnie czeka przed założeniem aparatu, w sensie jakieś przymiarki, odlewy i jakie dokładnie? bo chyba nie założy mi od razu aparatu
lithium14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:23   #4915
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lithium14 Pokaż wiadomość
mam pytanie, bo niedługo idę do ortodonty, w sumie to już kiedyś u niej byłam ale kazała mi wyrwać 8, bo krzywiła mi zęby, i wtedy do niej przyjść
mianowicie co mnie czeka przed założeniem aparatu, w sensie jakieś przymiarki, odlewy i jakie dokładnie? bo chyba nie założy mi od razu aparatu

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=302074
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:32   #4916
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Pastereczko haloo ano drutuje tyle ze mialam zakladac koncem listopada, mialam kase na dwa luki a teraz mam na 1 :/ masakra bede musiala kredyt wziac na dolne zeby
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:35   #4917
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej dziewczyny! Dziś mija rok odkąd noszę aparat, zbyt dużo się tu nie udzielam, ale podczytuję codziennie ;-) Mam pytanie- wczoraj miałam wizytę i dziś przy szorowaniu zębów zauważyłam, że nie mam gumki na zamku przy jedynce, najprawdopodobniej nie została założona wczoraj- noszę szafirowy aparat kosmetyczny i naprawdę trudno dostrzec, że jej nie ma, sama dziś stałam przy lusterku chyba z pół godziny wślepiając się w ten zamek i analizując czy gumka jest czy nie Jutro pewnie zadzwonię do mojego ortodonty, ale może któraś z Was miała taki przypadek, bądź wie czy można czekać do następnej wizyty, czy będę musiała umówić się na założenie tej gumki?
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:42   #4918
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez miss_piggy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Dziś mija rok odkąd noszę aparat, zbyt dużo się tu nie udzielam, ale podczytuję codziennie ;-) Mam pytanie- wczoraj miałam wizytę i dziś przy szorowaniu zębów zauważyłam, że nie mam gumki na zamku przy jedynce, najprawdopodobniej nie została założona wczoraj- noszę szafirowy aparat kosmetyczny i naprawdę trudno dostrzec, że jej nie ma, sama dziś stałam przy lusterku chyba z pół godziny wślepiając się w ten zamek i analizując czy gumka jest czy nie Jutro pewnie zadzwonię do mojego ortodonty, ale może któraś z Was miała taki przypadek, bądź wie czy można czekać do następnej wizyty, czy będę musiała umówić się na założenie tej gumki?
Nic się nie da powiedzieć na pewno, bo to jak zwykle sprawa indywidualna. Podobnie jak z odklejonym zamkiem. Brak gumeczki/zamka przez te kilka tygodni może w ogóle nie przeszkadzać w leczeniu, a może spowodować jednak złe ustawienie danego zęba lub zębów obok. W każdym razie nie będzie to szkoda duża i zwykle szybko ząb/zęby wracają na swoją pozycję po założeniu zamka czy gumeczki. Podsumowując - tragedii z tego powodu nie ma, może to się okazać nawet bez znaczenia na danym etapie leczenia, ale jak masz możliwość to chyba warto się umówić na te kilka minut do orto aby założyć gumeczkę.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 22:12   #4919
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej,
ma/mial moze ktos kiedys kolorowe ligaturki na aparacie kosmetycznym? Mam teraz lancuszek na niektorych zebach i ten przezroczysty strasznie szybko zolknie, myslalam nad jakims kolorem ale nie wiem jak to bedzie wygladac, czy nie smiesznie??
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 22:28   #4920
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
W Krakowie są sklepy z art dla dentystów, np na Starowiślnej. Ja dostałam od mojej Ort od razu przy zakładaniu
Dziękuję, ale ja niestety nie jestem z Krakowa Też dostałam od orto., ale już zużyłam
Cytat:
Napisane przez miss_piggy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Dziś mija rok odkąd noszę aparat, zbyt dużo się tu nie udzielam, ale podczytuję codziennie ;-) Mam pytanie- wczoraj miałam wizytę i dziś przy szorowaniu zębów zauważyłam, że nie mam gumki na zamku przy jedynce, najprawdopodobniej nie została założona wczoraj- noszę szafirowy aparat kosmetyczny i naprawdę trudno dostrzec, że jej nie ma, sama dziś stałam przy lusterku chyba z pół godziny wślepiając się w ten zamek i analizując czy gumka jest czy nie Jutro pewnie zadzwonię do mojego ortodonty, ale może któraś z Was miała taki przypadek, bądź wie czy można czekać do następnej wizyty, czy będę musiała umówić się na założenie tej gumki?
Ja miałam taki sam problem w zeszłym tyg., również odpadła mi gumka z kosmetycznego zamku (mam pół-kosmetyczny aparat). Ja dzwoniłam do ort., kazała przyjechać. Założyła mi gumkę, ale powiedziała, że nic się nie dzieje, jeśli gumka odpadnie. Jeśli to przeszkadza w jakikolwiek sposób, to oczywiście można wcześniej założyć
Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Hej,
ma/mial moze ktos kiedys kolorowe ligaturki na aparacie kosmetycznym? Mam teraz lancuszek na niektorych zebach i ten przezroczysty strasznie szybko zolknie, myslalam nad jakims kolorem ale nie wiem jak to bedzie wygladac, czy nie smiesznie??
Ja na kosmetycznych zamkach mam szare ligatury. Wcześniej też miałam przezroczyste, ale strasznie się odbarwiały. Szare mogę zdecydowanie polecić, nie rzucają się w oczy i nie odbarwiają
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.