Pomocy, nieudana dekoloryzacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-14, 11:40   #1
marianchel
Przyczajenie
 
Avatar marianchel
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 29

Pomocy, nieudana dekoloryzacja


Witajcie

Fryzjerka ściągała mi czarną farbę z włosów. Krótko ją nosiłam, kilka miesięcy. Wcześniej włosy były na poziomie 5.

Położyła rozjaśniacz na wodzie 9 proc, a następnie farbowała Alfaparf 11.13. Oto, co wyszło.

Pani twierdzi, że trzeba odczekać z ponownym rozjaśnianiem co najmniej 2 tygodnie. Niestety , ja nie mam tyle czasu, aby spokojnie chodzić w czymś takim. Pani proponuje rozjaśnienie, a następnie tonowanie. W odstępie czasowym of course.



Proszę o poradę, co sama mogę zrobić?
Czym to rozjaśnić, jaką wodą?
Jaką farbę na to położyć?

Marzyłam o blondzie koloru słomy, platynowym . Czy to jeszcze realne??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 361134068_259850643429627_7150968605098133591_n.jpg (116,3 KB, 24 załadowań)
marianchel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 16:02   #2
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Pomocy, nieudana dekoloryzacja

Moim zdaniem dekoloryzacja dobrze wyszła, skoro tak jasny kolor wyszedł i zero zielonych/niebieskich tonów

Nie rozjaśniaj i nie farbuj w międzyczasie. Możesz tonować czymś delikatnym (żadne trwałe farby, zero rozjaśniacza) na chłodniejszy kolor, ale nie farbuj.
To łatwe do przewidzenia, że jak chce się zejść z czerni do platyny podczas jednej wizyty, to się osiągnie spalone doszczętnie włosy, żadne olaplexy tego później nie odkręcą. Dekolor to nie jest taki znowu łagodny zabieg, po nim nie powinno się mocno rozjaśniać. Przynajmniej ta fryzjerka wie co robi

Tyle powinnaś usłyszeć od fryzjerki, że chcesz za dużo na raz, że tak się nie da. Fryzjerka przynajmniej ma czyste sumienie i brak reklamacji/pozwu za zniszczone włosy. Chcesz to próbuj sama, fryzjerka mądrze radzi, po prostu nie zdziw się jak spalisz sobie włosy.

Edytowane przez hasta_la_vista
Czas edycji: 2023-07-14 o 16:04
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 15:22   #3
marianchel
Przyczajenie
 
Avatar marianchel
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 29
Dot.: Pomocy, nieudana dekoloryzacja

Dekoloryzacja dekoloryzacją. Ja prosiłam o blond. Prosiłam o totalne rozjaśnienie włosów na moje własne ryzyko. Nikt w takich włosach nie wyjdzie na ulicę. Pani rzuciła mi śmieszny tekst, aby nosić opaskę. Dziwi mnie takie podejście fryzjera, skoro klient doskonale wie, czego chce i wie, że taki efekt da się uzyskać. A ja wiem, bo już mam z tym doświadczenie. Jeśli fryzjer boi wykonać coś tak prostego jak poprawienie własnej roboty, to co to za fryzjer?

Cóż, poradziłam sobie sama. Moje włosy przetrwały już kiedyś dekoloryzację, rozjaśniacze 12 proc. Nic mi się nie spaliło. Użyłam farb Alfaparf nr 10 i 10.1, w różnych proporcjach. W sumie obu pół tubki. Tej 10.1 mniej, bo to popielaty blond i za duża ilość może dać efekt szarości. Woda 6 proc. na całość. Bez żadnej kąpieli rozjaśniającej, trzymałam 30 minut. Efekt jak w załączniku. Zaprezentowałam się tej fryzjerce, ona myśli , że byłam w innym salonie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 361831777_1357892958273342_1853349399921053256_n.jpg (82,8 KB, 21 załadowań)
marianchel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-18 16:22:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.