Odżywka białkowa 100% Whey Protein a tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-30, 16:25   #1
misialakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8

Odżywka białkowa 100% Whey Protein a tabletki antykoncepcyjne


Hej , chciałabym zapytać o poradę ponieważ mój ginekolog nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. Czy któraś z Was spożywa odżywki białkowe jednocześnie zażywając antykoncepcję hormonalną? Byłam z tym u ginekologa ale nie powiedział konkretnie czy mogę przyjmować czy nie, szukałam również informacji na ulotce odżywki ale znalazłam jedynie o tym aby nie zażywać jak jest się w ciąży albo karmi się piersią. Chodzi mi głownie o interakcję z tryptofanem który w takiej odżywce się znajduje ponieważ naczytałam się o tym, że nie powinno się go stosować razem z hormonami. O taką odżywkę konkretnie mi chodzi: https://www.bodypak.pl/pl/odzywki-bi...tein-900g.html
Bardzo proszę o informację.
misialakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 22:07   #2
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odżywka białkowa 100% Whey Protein a tabletki antykoncepcyjne

Też nad tym ubolewam, ponieważ miałam sobie zakupić taki suplement. Tryptofan obniża skuteczność antykoncepcji hormonalnej,a w odzywkach znajduje się w dosyć sporych ilościach. Niestety jest on w każdej odżwyce białkowej, więc zostaje dieta z duża ilościa białka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 22:27   #3
misialakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Odżywka białkowa 100% Whey Protein a tabletki antykoncepcyjne

Czyli widzę że opinie są różne bo tak jak pisałam ginekolog w sumie mi nie zabronił, tak samo trener z siłowni którego również pytałam o to powiedział że mogę spokojnie pić bo nie ma to żadnego wpływu więc sama już nie wiem A czy mógł mi ten tryptofan obniżyć skuteczność tabletek jeśli piłam odżywkę tylko 3 razy w tygodniu raz dziennie po treningu? zachowując przy tym dość spory odstęp czasu pomiędzy odżywką i tabletką? Pytam ponieważ nie wiem czy mogę korzystać z tabletek czy powinnam się wstrzymać i do końca opakowania już nie pić odżywek i dopiero po tym opakowaniu mogę normalnie z nich korzystać?

Edytowane przez misialakasia
Czas edycji: 2017-04-30 o 22:30
misialakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 13:43   #4
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Odżywka białkowa 100% Whey Protein a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez misialakasia Pokaż wiadomość
Czyli widzę że opinie są różne bo tak jak pisałam ginekolog w sumie mi nie zabronił, tak samo trener z siłowni którego również pytałam o to powiedział że mogę spokojnie pić bo nie ma to żadnego wpływu więc sama już nie wiem A czy mógł mi ten tryptofan obniżyć skuteczność tabletek jeśli piłam odżywkę tylko 3 razy w tygodniu raz dziennie po treningu? zachowując przy tym dość spory odstęp czasu pomiędzy odżywką i tabletką? Pytam ponieważ nie wiem czy mogę korzystać z tabletek czy powinnam się wstrzymać i do końca opakowania już nie pić odżywek i dopiero po tym opakowaniu mogę normalnie z nich korzystać?

Pytałam lekarza, który powiedział, że w literaturze medycznej nie ma żadnych wzmianek o tym jakoby odżywki białkowe wpływały na antykoncepcję i prawda jest taka, że wszystko co wpływa masz wypisane w ulotce. Tryptofan w ilości jaką przyjmujesz w np. 2 szejkach dziennie na pewno nie wpłynie w żaden sposób na metabolizm wątroby, a tym samym na skuteczność tabletek, to są niewielkie ilości.
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 17:06   #5
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odżywka białkowa 100% Whey Protein a tabletki antykoncepcyjne

W dodatku tryltofan jest w wielu produktach spożywczych mięsach, serach, mleku, soi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 18:17   #6
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Odżywka białkowa 100% Whey Protein a tabletki antykoncepcyjne

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7386404 1]W dodatku tryltofan jest w wielu produktach spożywczych mięsach, serach, mleku, soi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jednak jak już cytowałam na poprzednim wątku:

"Prawdopodobnie spożywanie produktów żywnościowych zawierających tryptofan nie ma bezpośredniego przełożenia na stężenie serotoniny w organizmie, ponieważ ilość tryptofanu w stosunku do innych aminokwasów jest zbyt niska, aby dobrze wchłonął się przez barierę krew - mózg. Mówiąc kolokwialnie, tryptofan z żywności przegrywa konkurencję o wchłanianie z innymi aminokwasami. Dlatego to suplementacja wpływa najbardziej na wzrost poziomu tryptofanu i jego metabolitów w mózgu, niwelując przy tym stany depresyjne."

Myślę, że tu chodzi o to, że po prostu ciągłe przyjmowanie tryptofanu, który np w suplementach typowo zawierających tylko jego, sprawia, że jego stężenie jest coraz większe, a jak można przeczytać na internecie przyjmowanie go ma też czasami opłakane skutki uboczne, wpływa on na wątrobę, a to wątroba jest odpowiedzialna za metabolizm tabletek, jednak podstawowym źródłem wiedzy jest ulotka i myślę, że gdyby było coś tak bardzo wpływające, to tam by to wymienili, co innego przyjmować stałą (i dość dużą) ilość tryptofanu w suplementach lub lekach poprawiających nastrój (bo i tam on się znajduję), a co innego przyjąć go w takim białeczku, pomiając fakt, tak jak piszesz, że tryptofan występuje w wielu produktach spożywczych, które na co dzień jemy
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-16 19:17:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.