Farbowanie henną- część V - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-08, 19:55   #31
katerine23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 2
Dot.: Henna czy farba chemiczna?

Po samej hennie - niekoniecznie, co innego indygo - dodatek dodawany do henny w gotowych mieszankach.
katerine23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-14, 06:23   #32
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Henna czy farba chemiczna?

Cytat:
Napisane przez MimiMoore Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o zmianę koloru włosów, to zdecydowanie polecam farby chemiczne. Henna jest bardzo dobra, jeśli chcesz uzyskać naturalny odcień włosów, ale nie musisz się nią ograniczać, jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny kolor. Pamiętaj, że farby chemiczne możesz stosować z większym bezpieczeństwem i są one zdecydowanie mniej ryzykowne dla Twoich włosów. Przed użyciem farby dokładnie przeczytaj jej instrukcje, ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów farb, a każda z nich ma odmienny sposób użycia i może nieść za sobą różne konsekwencje. Możesz też spróbować użyć środków do pielęgnacji włosów, które pomogą Ci uzyskać pożądany kolor, a jednocześnie zminimalizują szkody spowodowane farbowaniem.
Dawno nie czytałam takich bzdur

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 12:38   #33
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną- część V

Już kolejny raz mieszam hennę Venity z amlą i daje naprawdę fajne efekty, zdecydowanie widać czerwone tony
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 19:12   #34
Chikorita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: Farbowanie henną- część V

Doradźcie mi proszę. Farbowałam henna włosy a dokładnie odrosty dwuetapowo, najpierw henna z amla marki sattva zalana wodą o temp. 80 zostawiona na całą noc. Trzymałam 3h wyszedł kolor jasno rudy. Po zmyciu zrobiłam czarna hennę sattva z dodatkiem 1,5 łyżki katamu od razu nałożyłam na włosy. Hennę zalałam wodą o temp. 50 stopni. Do każdej henny dodałam wodę destylowaną. 2 tygodnie temu robiłam maskę chelatującą a przed nałożeniem pierwszej henny umyłam włosy kilka razy szamponem Timotei oczyszczającym z wyciągiem z zielonej herbaty. Od razu po pierwszej hennie bazowej nałożyłam drugą (czarną z katem). Po drugim farbowaniu kolor nie złapał na czarno i mam prześwity rudo-brazowego koloru. Włosy podzieliłam na 6 części i wmasywałam dokładnie hennę. Czy prześwity mogły się pojawić przez źle nałożoną hennę? Wydawało mi się że henna pokryła wszystkie włosy i nakładałam ją bardziej dokładniej niż hennę bazową. Co może być przyczyną prześwitów?
Chikorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 10:15   #35
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną- część V

Cytat:
Napisane przez Chikorita Pokaż wiadomość
Doradźcie mi proszę. Farbowałam henna włosy a dokładnie odrosty dwuetapowo, najpierw henna z amla marki sattva zalana wodą o temp. 80 zostawiona na całą noc. Trzymałam 3h wyszedł kolor jasno rudy. Po zmyciu zrobiłam czarna hennę sattva z dodatkiem 1,5 łyżki katamu od razu nałożyłam na włosy. Hennę zalałam wodą o temp. 50 stopni. Do każdej henny dodałam wodę destylowaną. 2 tygodnie temu robiłam maskę chelatującą a przed nałożeniem pierwszej henny umyłam włosy kilka razy szamponem Timotei oczyszczającym z wyciągiem z zielonej herbaty. Od razu po pierwszej hennie bazowej nałożyłam drugą (czarną z katem). Po drugim farbowaniu kolor nie złapał na czarno i mam prześwity rudo-brazowego koloru. Włosy podzieliłam na 6 części i wmasywałam dokładnie hennę. Czy prześwity mogły się pojawić przez źle nałożoną hennę? Wydawało mi się że henna pokryła wszystkie włosy i nakładałam ją bardziej dokładniej niż hennę bazową. Co może być przyczyną prześwitów?
Ten szampon zawiera silikony.
A nie zbyt szybko nakładasz tą drugą warstwę ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 21:21   #36
Chikorita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: Farbowanie henną- część V

Ten szampon zawiera silikony.

A nie zbyt szybko nakładasz tą drugą warstwę ?



Odczekalam 1,5 h po zmyciu i nałożyłam kolejną warstwę. Może rzeczywiście za wcześnie i następnym razem spróbuję nałożyć następnego dnia.

Kiedyś używałam tego szamponu do farbowania jasnego brązu i nigdy nie było problemów.
Chikorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 13:57   #37
Australija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 214
Dot.: Farbowanie henną- część V

Dziewczyny, od lat farbuję moje włosy o kolorze "mysim" farbami l'oreal, na ciemny brąz.

Teraz chciałabym kupić sobie hennę KHADI, ale zastanawiam się który kolor będzie lepszy, czarny, czy ciemny brąz? Na stronie internetowej Khadi są zdjęcia klientek, ale foty są słabej jakości, i ten ciemny brąz na niektórych zdjęciach wygląda jak ciemny blond.

I czy to się zmyje? Jeśli pofarbuję włosy kolorem czarnym khadi, i okaże się za ciemny, to czy to się zmyje?

A może macie jakieś wiarygodne foty jak te dwa kolory w rzeczywistości wyglądają?

Załączam zdjęcie moich włosów, widzicie jakie mam jasne odrosty...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 361629811_1941538106206850_6624840952020238441_n.jpg (54,9 KB, 18 załadowań)
Australija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-16, 15:17   #38
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną- część V

Cytat:
Napisane przez Australija Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od lat farbuję moje włosy o kolorze "mysim" farbami l'oreal, na ciemny brąz.

Teraz chciałabym kupić sobie hennę KHADI, ale zastanawiam się który kolor będzie lepszy, czarny, czy ciemny brąz? Na stronie internetowej Khadi są zdjęcia klientek, ale foty są słabej jakości, i ten ciemny brąz na niektórych zdjęciach wygląda jak ciemny blond.

I czy to się zmyje? Jeśli pofarbuję włosy kolorem czarnym khadi, i okaże się za ciemny, to czy to się zmyje?

A może macie jakieś wiarygodne foty jak te dwa kolory w rzeczywistości wyglądają?

Załączam zdjęcie moich włosów, widzicie jakie mam jasne odrosty...
Nie, bo prawdziwa henna to trwała farb do włosów.

Ja bym nie ryzykowała mieszanek ( bo sama popełniłam ten błąd) i zafarbowała henną jednoskładnikową, bez indygo.
Jeśli już mocno chcesz Khadi to ta
https://www.ceneo.pl/147164122
Choć z racji składu można też nawet tą z drogerii ( sama używałam Venitę i polecam )
https://www.ceneo.pl/85060145#tab=click
Nie, nie wychodzi na włosach czerwona
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 16:06   #39
Australija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 214
Dot.: Farbowanie henną- część V

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie, bo prawdziwa henna to trwała farb do włosów.

Ja bym nie ryzykowała mieszanek ( bo sama popełniłam ten błąd) i zafarbowała henną jednoskładnikową, bez indygo.
Jeśli już mocno chcesz Khadi to ta
https://www.ceneo.pl/147164122
Choć z racji składu można też nawet tą z drogerii ( sama używałam Venitę i polecam )
https://www.ceneo.pl/85060145#tab=click
Nie, nie wychodzi na włosach czerwona
Nie rozumiem, dlaczego powinnam zafarbować henną rudą? Ja potrzebuję zafarbować odrosty na ciemny brąz . Rudy mi wyjdzie rudy, bo mam jasne odrosty.
Australija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 16:32   #40
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną- część V

Cytat:
Napisane przez Australija Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, dlaczego powinnam zafarbować henną rudą? Ja potrzebuję zafarbować odrosty na ciemny brąz . Rudy mi wyjdzie rudy, bo mam jasne odrosty.
Ja mam siwe odrosty i mi nie farbuje na rudo.
Czerwona to tylko nazwa. Ona włosów na czerwono nie farbuje. Mam brązowy.
Naturalnie miałam brązowe, kasztanowe włosy, od wielu lat siwe i tą siwiznę farbuję na brązowo czerwoną henną.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-03, 19:47   #41
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Farbowanie henną- część V

Witam. Ja zafarbowałam ostatnio farbą Khadi (chyba orzechowy brąz) i mam siwe które zafarbowały na jaśniejszy, taki ciemny blond. I czy ja teraz mam użyć drugi raz tej farby żeby mi zafarbowało moje siwe ciemniej? Wczesniej kilka tygodni użyłam jasny brąz ale ona mi zafarbowała moje siwe na rudy.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-20, 11:15   #42
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną- część V

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Witam. Ja zafarbowałam ostatnio farbą Khadi (chyba orzechowy brąz) i mam siwe które zafarbowały na jaśniejszy, taki ciemny blond. I czy ja teraz mam użyć drugi raz tej farby żeby mi zafarbowało moje siwe ciemniej? Wczesniej kilka tygodni użyłam jasny brąz ale ona mi zafarbowała moje siwe na rudy.
Wątpię. Henna sprawdza się na naturalnych brązach i siwych włosach brunetek.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-14, 18:54   #43
lexmax
Raczkowanie
 
Avatar lexmax
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 47
Dot.: Farbowanie henną- część V

Jak sobie radzicie z ciemnieniem lub nadbudowaniem henny? Lub jak unikacie tego? Farbuje henna od kilku lat. Moje naturalne to jasny szatyn z przewagą siwych. Od zawsze mieszanke robię z naparem z rumianku. Od dawna nakładam błotko tylko na same odrosty, bo zależy mi na jasnym, miedzianym kolorze. Na początku samą henną, ale od ok. 1,5 roku mieszanką ok. 60% henny do 40 % cassii i odrobiną rubii. Mimo to henna mi się nadbudowuje i ciemnieje. Na plus, ze nie mam odcięć koloru, tylko stopniowe przejście (lub wymieszane pasemka) z jasnorudego w średnio rudy do kasztanowego z niektórymi pasami od spodu, które wyglądają na lekko bordowe Jednak nie o taki efekt mi chodzi. Rozważam, żeby rozjaśnić trochę całość ruda farbą 7.43 z woda 6
%, ale potem chciałbym, żeby nie ciemniały ponownie.
lexmax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-14 19:54:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.