Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-16, 15:58   #3361
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
i mnie na slonce tez lekarka pozwolila wychodzic. ale z filtrem. spoko retinoidy wew nie sa fotouczulajace
Retinoidy wewnętrzne są mocno fotouczulające. Teraz jest w gazetkach pełno artykułów o bezpiecznym opalaniu i w każdym widać adnotację, żeby uważać ze słonkiem, jak się bierze niektóre leki, np. retinoidy czy preparaty z dziurawcem. Wysoki filtr i można wyjść z domu. I to nie tylko na twarz, ale i na odkryte partie ciała.
Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Kurcze... Użyłam filtra do twarzy 30 biodermy i jak zmyłam makijaż, to miałam zaczerwienioną i piekącą twarz ;/ Masakra! Nie siedziałam stale na słońcu. A potem w sumie już zaszło. Uszy mnie pieką, po mimo, że stosowałam krem i na nie! I mam bardzo suche dłonie. Smaruję je tak często jak usta! Ale może dlatego, że u mnie woda jest strasznie twarda! No i mam manię częstego mycia rąk. Za tydzień zaczynam Aknenormin...
Wydaje mi się, że po prostu filtr 30 jest dla Ciebie na tym etapie leczenia za słaby. A może dodatkowo zdestabilizowałaś go makijażem? Nie znam składu tego filtru, nie wiem czy ma Parsol. Kup coś wyższego, środek lata mamy. Ja przez całe leczenie używałam filtra 50, na 30 zeszłam dopiero po odstawieniu leku i używałam go przez czerwiec (rok temu), a na wakacje wróciłam i tak do 50.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 16:12   #3362
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Retinoidy wewnętrzne są mocno fotouczulające. Teraz jest w gazetkach pełno artykułów o bezpiecznym opalaniu i w każdym widać adnotację, żeby uważać ze słonkiem, jak się bierze niektóre leki, np. retinoidy czy preparaty z dziurawcem. Wysoki filtr i można wyjść z domu. I to nie tylko na twarz, ale i na odkryte partie ciała.

Wydaje mi się, że po prostu filtr 30 jest dla Ciebie na tym etapie leczenia za słaby. A może dodatkowo zdestabilizowałaś go makijażem? Nie znam składu tego filtru, nie wiem czy ma Parsol. Kup coś wyższego, środek lata mamy. Ja przez całe leczenie używałam filtra 50, na 30 zeszłam dopiero po odstawieniu leku i używałam go przez czerwiec (rok temu), a na wakacje wróciłam i tak do 50.
spokojnie, zalezy od skory. sa osoby ktore sie nawet opalaja(dla mnie to bez sensu ale sa takie) i nic im nie jest. trzymam sie tego co powiedziala moja derma. bo potem ludzie popadaja w paranoje a fotouczelenie po retinoidach to indywidualna sprawa.
mleczko Klorane 50+, Ducray krem 50+, SVR Lysalpha 50, Avenka barwiona i nie 50+, Soraya 30 ultranawilzajaca - te na pewno nie zawieraja parsola. mozna sie malowac. ach i mineralne jak dacie rade
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 10:28   #3363
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Kupiłam SPF 50 z Pharmaceris. Miał być do codziennego stosowania i dobrze nawilżać. Niestety, okazał się bardzo tłusty, tak, że nie mogłam go niczym zmatowić ;o Pozostawiał na skórze taką perłową powłokę i świecił mi się nawet pod makijażem!! Powiedziałam o tym dermie. Zdziwiła się, bo stwierdziła, że Pharmaceris ma rewelacyjne kremy. W związku z tym dała mi te próbki Biodermy i La Roche mówiąc, że te będą lepsze i żebym Pharmaceris stosowała na szyję, dekolt i ramiona... Wkurzyłam się, bo dałam za niego ponad 30 zł i ucieszyłam się, że będę miała fajne kremidło, a okazało się totalną klapą...! Teraz jadę na tych próbkach, bo szkoda mi kolejny raz kupić kremu - bubla za kupę kasy...! W ogóle nawet mi uszy podpaliło i mnie pieką! Masakra... Już wiem, że na Biodermę SPF 30 nie postawię... ;/
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 10:53   #3364
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jesli chodzi o fotouczulanie to jest sprawa baaardzo indywidualna. Moja znajoma zaczela kuracje retionoaidami i po miesiacu poleciala na miesiac do włoch, codziennie byla na plazy i wrocila opalona na ciemny braz i mowila ze w ogole nie odczuwala skutków brania lekow a miala dawke 30 mg...
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 11:08   #3365
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Masakra! Zazdroszczę... Ja w sumie od zawsze mam uczulenie na słońce, bo jak pojechałam nad morze to dostałam wysypki od słońca! ;o Piłam wapno i nie bardzo mogłam siedzieć na słońcu, a wtedy jeszcze nie brałam żadnych leków! Teraz jest jeszcze gorzej... Wyjdę na słońce, to skórę mam od razu czerwoną... trochę ustąpiło mi to wysychanie skóry. Na razie jest ok. Oprócz tego, że miewam nerwoból między żebrowy, na który derma zaleciła mi ibuprom ;o
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 12:14   #3366
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Kupiłam SPF 50 z Pharmaceris.
Miałam go i ten krem to totalna porażka.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 12:56   #3367
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Fotouczulające działanie retinoidów nie jest sprawą indywidualną, sorry, niestety, ale nie!! To, że się ktoś opala, nie odczuwa skutków ubocznych i ma piękną brązową skórę o niczym nie świadczy (może o głupocie). To działa na zasadzie trwałego, głebokiego uszkodzenia skóry, które może być w ogóle niewidoczne przez rok, a nawet wiele lat. Poźniej dopiero będzie wielkie zdziwienie skąd nam się wzięły zmarszczki i dlaczego te cholerne przebarwienia nie chcą zniknąć. Jak jeszcze przeczytam, że teratogenność też jest sprawą indywidualną to się załamię.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 13:32   #3368
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mam probke tego pharmacerisa, az zobacze z ciekawosci czy rzeczywiscie takie maslo :P. do ciala najlepiej kupic babydreama 50(ten zolty). kosztuje 10,13zl i na pewno chroni. bo na twarz nie polecam
wczoraj w najwieksze slonce malowalam basen majac na sobie mleczko klorane i nic mnie nie opalilo ani nie podraznilo

dzien 7. luszcze sie bardzo. wysypu dalej nie ma, pojedyncze krostki wyskakuja.
skora jest taka "niespecjalna", nie wiem jak to okreslic, nierowna, nie wyglada najlepiej, widac wszystkie nierownosci. moze tak ma byc. oczywiscie nei nawilzam. mimo tego luszczenia dalej sie przetluszcza chociaz mniej

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Fotouczulające działanie retinoidów nie jest sprawą indywidualną, sorry, niestety, ale nie!! To, że się ktoś opala, nie odczuwa skutków ubocznych i ma piękną brązową skórę o niczym nie świadczy (może o głupocie). To działa na zasadzie trwałego, głebokiego uszkodzenia skóry, które może być w ogóle niewidoczne przez rok, a nawet wiele lat. Poźniej dopiero będzie wielkie zdziwienie skąd nam się wzięły zmarszczki i dlaczego te cholerne przebarwienia nie chcą zniknąć. Jak jeszcze przeczytam, że teratogenność też jest sprawą indywidualną to się załamię.
jest to sprawa indywidualna(fotouczuleni e oczywiscie a nie teratogennosc-troszke Cie ponioslo z tym porownaniem)
tak samo jak przebarwienia, jedni smaruja sie najwyzszymi filtrami caly rok a przebarwienia i tak wyskakuja, inni filtrow wogole nie uzywaja i przez dlugie lata nic sie nie dzieje. podczas stosowania retinoidow skora sie luszczy, jest "odslonieta", sucha, moze byc podrazniona wiec wystawianie jej na slonce bez filtrow jest bez sensu. i tyle. moja derma leczy izotretynoina od lat i oprocz wlasnego doswiadczenia ,rozmawiajac ze mna podpiera sie tez slowami profesorow, naukowcow. oczywiscie nikt nikogo tu nie namawia,zeby sie opalac. nie opierajmy sie tez na artykulach z gazet bo jak czasem czytam jakie bzdury tam wypisuja to brak slow(mowie o roznych tematach- media robia co chca i jak im wygodnie, byle miec temat)
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 14:41   #3369
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Noo niestety przejechałam się na Pharmaceris. Ale moja przyjaciółka ma też SPF 50 jakiś taki w pomarańczowym opakowaniu i mówi że jest dość fajny. Wiec nie wiem o co chodzi... ;|

Ogólnie to ja nie lubię się opalać, więc nie przeszkadza mi to, że nie powinnam tego robić. Bardziej mnie wkurza to, że od razu moją skórę podrażnia słońce w mieście. Przecież we Wrocławiu nie chodzę do miasta z buta, tylko większość czasu spędzam w autobusach lub kawiarniach. Więc nie jestem aż tak narażona na słońce. W ogóle mam skórę białą jak śnieg i zawsze ciężko mi się opalało... No, ale nic. Jakoś przeżyję
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 19:08   #3370
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
mam probke tego pharmacerisa, az zobacze z ciekawosci czy rzeczywiscie takie maslo :P. do ciala najlepiej kupic babydreama 50(ten zolty). kosztuje 10,13zl i na pewno chroni. bo na twarz nie polecam
wczoraj w najwieksze slonce malowalam basen majac na sobie mleczko klorane i nic mnie nie opalilo ani nie podraznilo

dzien 7. luszcze sie bardzo. wysypu dalej nie ma, pojedyncze krostki wyskakuja.
skora jest taka "niespecjalna", nie wiem jak to okreslic, nierowna, nie wyglada najlepiej, widac wszystkie nierownosci. moze tak ma byc. oczywiscie nei nawilzam. mimo tego luszczenia dalej sie przetluszcza chociaz mniej

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------



jest to sprawa indywidualna(fotouczuleni e oczywiscie a nie teratogennosc-troszke Cie ponioslo z tym porownaniem)
tak samo jak przebarwienia, jedni smaruja sie najwyzszymi filtrami caly rok a przebarwienia i tak wyskakuja, inni filtrow wogole nie uzywaja i przez dlugie lata nic sie nie dzieje. podczas stosowania retinoidow skora sie luszczy, jest "odslonieta", sucha, moze byc podrazniona wiec wystawianie jej na slonce bez filtrow jest bez sensu. i tyle. moja derma leczy izotretynoina od lat i oprocz wlasnego doswiadczenia ,rozmawiajac ze mna podpiera sie tez slowami profesorow, naukowcow. oczywiscie nikt nikogo tu nie namawia,zeby sie opalac. nie opierajmy sie tez na artykulach z gazet bo jak czasem czytam jakie bzdury tam wypisuja to brak slow(mowie o roznych tematach- media robia co chca i jak im wygodnie, byle miec temat)
Z porównaniem może rzeczywiście się zagalopowałam, ale niestety co do fotouczulania zdania nie zmienię. Opalanie samo w sobie jest szkodliwe dla skóry, a w połączeniu z retinoidami może się nieciekawie skończyć. Wolałabym, żeby dziewczyny zaczynające leczenie miały tego świadomość, bo jak się komuś powie, że jest to sprawa indywidualna to niejednokrotnie kończy się właśnie tak, że dziewczyny się opalają na maksa i chodzą na solarium, bo ich jakaś tam koleżanka też brała ten lek i nic jej nie było. Dlatego nie uważam tego za sprawę indywidualną. I nie, nie należę do filtromaniaczek
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 21:10   #3371
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Z porównaniem może rzeczywiście się zagalopowałam, ale niestety co do fotouczulania zdania nie zmienię. Opalanie samo w sobie jest szkodliwe dla skóry, a w połączeniu z retinoidami może się nieciekawie skończyć. Wolałabym, żeby dziewczyny zaczynające leczenie miały tego świadomość, bo jak się komuś powie, że jest to sprawa indywidualna to niejednokrotnie kończy się właśnie tak, że dziewczyny się opalają na maksa i chodzą na solarium, bo ich jakaś tam koleżanka też brała ten lek i nic jej nie było. Dlatego nie uważam tego za sprawę indywidualną. I nie, nie należę do filtromaniaczek
rozumiem Cie poniekad. wiem,ze jak powiemy dziewczyna,ze moga sie opalac przy retinoidach to bedzie heja na calego a potem u wielu placz i zgrzytanie zebami. ale z drugiej strony kazdy ma wlasny rozum i jestem za zmuszaniem ludzi by z niego korzystali

dzien 8
- luszcze sie na maxa
- carmex daje rade z ustami
- troszke mnie podsypalo, w tym kilka gul, na szczescie niewidocznych
- skora sciagnieta, to niesamowite ale nie swiece sie po godzinie od umycia buzi tylko po paru i to tylko w strefie T- BAJECZNE uczucie
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 08:47   #3372
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
dzien 8
- luszcze sie na maxa
- carmex daje rade z ustami
- troszke mnie podsypalo, w tym kilka gul, na szczescie niewidocznych
- skora sciagnieta, to niesamowite ale nie swiece sie po godzinie od umycia buzi tylko po paru i to tylko w strefie T- BAJECZNE uczucie
oj bajeczne! szkoda, że u mnie już wróciło świecenie

jestem prawie 2 mies. od zakończenia:
brak trądziku , jednak czasem wyskoczą jakieś pojedyńcze malutkie krostki (np. przez zatkanego pora)
niestety moja skóra znowu 'produkuje' dużo sebum

ech, a już łudziłam się, że to uczucie matowej cery przez cały dzień pozostanie na zawsze
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 08:47   #3373
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam wszystkich ja dopiero rozpoczynam kurację, biorę już Anenormin prawie miesiąc. Mam już dosyć trądziku, po wielu latach zmagania z nim chciałabym wyglądać w końcu normalnie i cieszyć się życiem! Jak czytam Wasze wpisy i widzę jak się cieszycie z efektów kuracji to strasznie Wam zazdroszczę. U mnie póki co nic się nie zmieniło, a może jest nawet trochę gorzej... Wszyscy mówią, że mam być cierpliwa i efekty się pojawią. Ale tak trudno być cierpliwym. Najgorzej jest mi się powstrzymać od wyciskania. Może Wy coś poradzicie? Mogę liczyć na jakieś wsparcie? Zamęczam swoich znajomych, którzy wysłuchują cierpliwie moich lamentów, ale wszyscy mają gładkie buźki i chyba do końca nie rozumieją przez co przechodzę. Pozdrawiam i życzę wytrwałości wszystkim walczącym!!!
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 10:01   #3374
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dziubusiak Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ja dopiero rozpoczynam kurację, biorę już Anenormin prawie miesiąc. Mam już dosyć trądziku, po wielu latach zmagania z nim chciałabym wyglądać w końcu normalnie i cieszyć się życiem! Jak czytam Wasze wpisy i widzę jak się cieszycie z efektów kuracji to strasznie Wam zazdroszczę. U mnie póki co nic się nie zmieniło, a może jest nawet trochę gorzej... Wszyscy mówią, że mam być cierpliwa i efekty się pojawią. Ale tak trudno być cierpliwym. Najgorzej jest mi się powstrzymać od wyciskania. Może Wy coś poradzicie? Mogę liczyć na jakieś wsparcie? Zamęczam swoich znajomych, którzy wysłuchują cierpliwie moich lamentów, ale wszyscy mają gładkie buźki i chyba do końca nie rozumieją przez co przechodzę. Pozdrawiam i życzę wytrwałości wszystkim walczącym!!!
Hej, nie przejmuj się! Przez pierwsze 2 miesiące będzie Ci jeszcze co nie co wyskakiwać. Ja jestem "cystowym" przypadkiem i mi normalnie wychodziły ogromne cysty, ktore trzymają się miesiąc. Do tej pory mam jeszcze jedną, ale w takim miejscu, że nie jest za bardzo wystająca (na czole odstawała na maksa!). Za 3 dni rozpoczynam 3 miesiąc. Brałam Curacne, ale powodowało, za dużo skutków ubocznych przy dawce 10 mg. Więc 3 miesiąc to będzie miesiąc Aknenorminu. Ostatnio wyskoczył mi jakiś pryszcz, ale już nie tak wielki jak cysta. Czyli te leki działają!! ;D Mi akurat derma kazała cysty przekłuwać, bo inaczej trzymały by się o wiele dłużej. Jak byś miała jakieś pytania, czy problemy pisz śmiało! Mi bardzo pomagały wizażanki i dzięki temu nie musiałam z każdym skutkiem ubocznym lecieć do dermy, bo dzięki im radom wszystko ustąpiło i jest ok
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 10:37   #3375
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
oj bajeczne! szkoda, że u mnie już wróciło świecenie

jestem prawie 2 mies. od zakończenia:
brak trądziku , jednak czasem wyskoczą jakieś pojedyńcze malutkie krostki (np. przez zatkanego pora)
niestety moja skóra znowu 'produkuje' dużo sebum

ech, a już łudziłam się, że to uczucie matowej cery przez cały dzień pozostanie na zawsze
gratuluje!
swiecenie u Ciebie jest mniejsze niz przed kuracja?

obudzilam sie dzis z burakiem na twarzy, na brodzie wyskoczyly 2 nieprzyjaciele i na skroni jeden ale nie widac ich szczegolnie.
nalozylam dzis filtr pharmacerisa o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...0-.html&next=1
mam troche probek. wchlonal sie i zostawil maly film. zaskoczyla mnie ta wchlanialnosc. musze sprawdzic czy moje tlusciochy tez sie wchlona. generalnie niezly filtr.nic nie bieli, ma fajna konsystencje, za trzecia warstwa ciezko sie go rozsmarowywalo. to taka malenka recenzja dla Brendy89
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-07-19 o 10:39
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 11:12   #3376
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dziubusiak Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ja dopiero rozpoczynam kurację, biorę już Anenormin prawie miesiąc. Mam już dosyć trądziku, po wielu latach zmagania z nim chciałabym wyglądać w końcu normalnie i cieszyć się życiem! Jak czytam Wasze wpisy i widzę jak się cieszycie z efektów kuracji to strasznie Wam zazdroszczę. U mnie póki co nic się nie zmieniło, a może jest nawet trochę gorzej... Wszyscy mówią, że mam być cierpliwa i efekty się pojawią. Ale tak trudno być cierpliwym. Najgorzej jest mi się powstrzymać od wyciskania. Może Wy coś poradzicie? Mogę liczyć na jakieś wsparcie? Zamęczam swoich znajomych, którzy wysłuchują cierpliwie moich lamentów, ale wszyscy mają gładkie buźki i chyba do końca nie rozumieją przez co przechodzę. Pozdrawiam i życzę wytrwałości wszystkim walczącym!!!
Nikt nie wie jak to jest dopóki go to nie spotka. Dziś mam potwornego doła z tego powodu, nie mogę na siebie patrzeć,
Jeżeli chodzi o wyciskanie to mam tak samo jak Ty, ile już razy obiecywałam sobie ze nie będę tego robić, bo przecież przy braniu retinoidów jest to tym bardziej zakazane bo powstają przebarwienia. Trzymam za Ciebie kciuki, może uda nam się razem wytrwać w tym postanowieniu
__________________
Aknenormin od 12.05.2011
-->01.2012 walka zakończona
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 11:37   #3377
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
Nikt nie wie jak to jest dopóki go to nie spotka. Dziś mam potwornego doła z tego powodu, nie mogę na siebie patrzeć,
Jeżeli chodzi o wyciskanie to mam tak samo jak Ty, ile już razy obiecywałam sobie ze nie będę tego robić, bo przecież przy braniu retinoidów jest to tym bardziej zakazane bo powstają przebarwienia. Trzymam za Ciebie kciuki, może uda nam się razem wytrwać w tym postanowieniu
tez mam problem z wyciskaniem i niestety juz mi sie zdarzylo w ciagu tych 9 dni.. na szczescie moje przebarwienia po syfach szybko znikaja, oby teraz tez tak bylo..
nie mam na to rady. tylko silna wola. dla mnie to paradoks bo takowa posiadam a w tym jednym nie potrafie sie powstrzymac. tez trzymam kciuki. i tego tez nikt nie zrozumie kto nie ma z tym problemu,niestety
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 13:12   #3378
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej, dziękuję za odpowiedź. Wsparcie jest mi chyba teraz najbardziej potrzebne, żeby wytrwać w oczekiwaniu na efekty

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Ja naprawdę muszę ze sobą walczyć, żeby nie grzebać przy buzi. Czasem się na szczęście udaje, czasem nie. Jakbym była od tego uzależniona. Ssu87 głowa do góry, ja też jednego dnia mam potwornego doła, ale już następnego jest zupełnie inaczej i wszytko wygląda lepiej w innym świetle. Ps. Nie ogarniam trochę jeszcze odpowiedzi na posty i tego cytowania ;p

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
gratuluje!
swiecenie u Ciebie jest mniejsze niz przed kuracja?

obudzilam sie dzis z burakiem na twarzy, na brodzie wyskoczyly 2 nieprzyjaciele i na skroni jeden ale nie widac ich szczegolnie.
nalozylam dzis filtr pharmacerisa o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...0-.html&next=1
mam troche probek. wchlonal sie i zostawil maly film. zaskoczyla mnie ta wchlanialnosc. musze sprawdzic czy moje tlusciochy tez sie wchlona. generalnie niezly filtr.nic nie bieli, ma fajna konsystencje, za trzecia warstwa ciezko sie go rozsmarowywalo. to taka malenka recenzja dla Brendy89
Ja polecam filtr z La Roshe Possay Anthelios XL, jest naprawdę nietłusty i dobrze się wchłania. Używałam go również jak nie brałam Aknenorminu i wtedy delikatnie się świeciłam, a teraz nakładam grubą warstwę kremu nawilżającego i potem filtr i potem jeszcze podkład i nie świecę się dobrze żeby jeszcze pryszcze zniknęły!
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 13:39   #3379
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dziubusiak Pokaż wiadomość
Hej, dziękuję za odpowiedź. Wsparcie jest mi chyba teraz najbardziej potrzebne, żeby wytrwać w oczekiwaniu na efekty

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Ja naprawdę muszę ze sobą walczyć, żeby nie grzebać przy buzi. Czasem się na szczęście udaje, czasem nie. Jakbym była od tego uzależniona. Ssu87 głowa do góry, ja też jednego dnia mam potwornego doła, ale już następnego jest zupełnie inaczej i wszytko wygląda lepiej w innym świetle. Ps. Nie ogarniam trochę jeszcze odpowiedzi na posty i tego cytowania ;p

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------


Ja polecam filtr z La Roshe Possay Anthelios XL, jest naprawdę nietłusty i dobrze się wchłania. Używałam go również jak nie brałam Aknenorminu i wtedy delikatnie się świeciłam, a teraz nakładam grubą warstwę kremu nawilżającego i potem filtr i potem jeszcze podkład i nie świecę się dobrze żeby jeszcze pryszcze zniknęły!
wystarczy zaznaczyc ikonke "cytuj" pod postami w prawym dolnym rogu

tak, swietny filtr, tylko ma alkohol i nie wiem czy nie bedzie nas teraz dodatkowo wysuszac. do tego polecam mieszanie go pol na pol z barwionym, piekny kolorek wychodzi,w sam raz dla bladzioszkow

jeszcze co do wyciskania. koniec! nic nie ruszam!
ciekawia mnie opinie dziewczyn bo naczytalam sie,ze retinkom dluzej goja sie rany. a ja zauwazylam cos zupelnie odwrotnego u mnie
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 15:09   #3380
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
wystarczy zaznaczyc ikonke "cytuj" pod postami w prawym dolnym rogu

tak, swietny filtr, tylko ma alkohol i nie wiem czy nie bedzie nas teraz dodatkowo wysuszac. do tego polecam mieszanie go pol na pol z barwionym, piekny kolorek wychodzi,w sam raz dla bladzioszkow

jeszcze co do wyciskania. koniec! nic nie ruszam!
ciekawia mnie opinie dziewczyn bo naczytalam sie,ze retinkom dluzej goja sie rany. a ja zauwazylam cos zupelnie odwrotnego u mnie
Mi się właśnie bardzo szybko robi strupek, na drugi dzień już odpada i skóra się łuszczy. Wcześniej tak nie miałam.
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 15:28   #3381
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
gratuluje!
swiecenie u Ciebie jest mniejsze niz przed kuracja?

obudzilam sie dzis z burakiem na twarzy, na brodzie wyskoczyly 2 nieprzyjaciele i na skroni jeden ale nie widac ich szczegolnie.
nalozylam dzis filtr pharmacerisa o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...0-.html&next=1
mam troche probek. wchlonal sie i zostawil maly film. zaskoczyla mnie ta wchlanialnosc. musze sprawdzic czy moje tlusciochy tez sie wchlona. generalnie niezly filtr.nic nie bieli, ma fajna konsystencje, za trzecia warstwa ciezko sie go rozsmarowywalo. to taka malenka recenzja dla Brendy89
Dzięki za tę konkretną recenzję! Własnie nie wiem czym różni się ten Twój krem od mojego Ja mam ten tylko, że w tubce https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...50.html&next=1 no i jest straszny!! Czy ten krem który masz zawiera ten taki pigment, że nie trzeba już podkładu nakładać, czy nie? Ja mam zwykły, tylko nawilża (a raczej natłuszcza) i niby na chronić...

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Chciałam Was dziewczyny zapytać jak to jest z tymi balsamami, które lekko przyciemniają koloryt skóry, chodzi i np. o te z Dove, Nivea i Johansona. Bo mam w sierpniu wesele i mam czarną sukienkę. Z moją białą skórą będę wyglądała jak śmierć!! Dlatego myślałam, żeby tydzień wcześniej smarować się tym balsamem, bo on tak stopniowo przyciemnia skórę. I nawet zadowoliła by mnie naprawdę lekko beżowa skóra, bo teraz jestem DOSŁOWNIE biała jak kartka papieru!!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 15:49   #3382
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
wystarczy zaznaczyc ikonke "cytuj" pod postami w prawym dolnym rogu

tak, swietny filtr, tylko ma alkohol i nie wiem czy nie bedzie nas teraz dodatkowo wysuszac. do tego polecam mieszanie go pol na pol z barwionym, piekny kolorek wychodzi,w sam raz dla bladzioszkow

jeszcze co do wyciskania. koniec! nic nie ruszam!
ciekawia mnie opinie dziewczyn bo naczytalam sie,ze retinkom dluzej goja sie rany. a ja zauwazylam cos zupelnie odwrotnego u mnie
u mnie goi się szybko, szybciej niż wcześniej, 2 dni i skóra się łuszczy
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 16:11   #3383
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jeżeli chodzi o balsamy brązujące to ja stosowałam na początku, gdy jeszcze skóra mi nie schodziła, do tej pory czasami stosuje ale tylko na ciało. Na twarzy trochę mnie zapycha, ale to może dlatego że jednego balsamu stosuje na twarz i ciało, przecież do twarzy są oddzielne kosmetyki. Musisz wypróbować na sobie jeszcze przed weselem, na każdą skórę działają inaczej, ja akurat stosowałam Dove. Balsamem krzywdy sobie raczej zrobić nie można, co innego samoopalacz
__________________
Aknenormin od 12.05.2011
-->01.2012 walka zakończona
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 18:19   #3384
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Brenda, generalnie pharmaceris ma tluste produkty. nie, ten moj nie jest barwiony.
co do balsamow brazujacych, uwaga na johnsona bo brudzi ubrania.
znajomi polecaja mi ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy.html&next=1
jest w dwoch opcjach(jasna i ciemna karnacja), zamierzam kupic to znowu bedzie mini recenzja
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 20:19   #3385
MiaWallace876
Raczkowanie
 
Avatar MiaWallace876
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 369
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzisiaj 7 dzień , skóra się łuszczy i zeroooo dosłownie zero tłuszczenia nawet w strefie T. Ze skutków ubocznych najbardziej doskwierają mi usta, wyglądam trochę gorzej niż przed rozpoczęciem kuracji co w moim przypadku oznacza doła, którego zajadam. Mam nadzieje, że szybko się poprawi bo twarz będzie ładna ale nie będę się mieścić w żadne ciuchy :P
__________________
FASHION FADES
STYLE IS ETERNAL

http://make-up-my-little-obsession.blogspot.com/

28.09 Tangle Teezer - recenzja
11.09 Jak dba o siebie Jessica Alba
08.09 UD Naked 2 VS OH SO Special Sleek
MiaWallace876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 20:37   #3386
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No ja kiedyś miałam Johansona, ale sto lat temu ;p Teraz mam z Nivea, one ogólnie wszystkie mają chyba podobny skład itp. Te z Lirene właśnie też mi polecano, ale ponoć one zawierają delikatne drobinki brokatu. A za bardzo nie lubię się tak świecić, no i na wesele to jest ok, trochę brokatu nie zaszkodzi, ale na co dzień jakoś mi to nie leży...;/ No nie mam zamiaru smarować sobie tym twarzy! Broń Boże! Twarz przyciemnię makijażem, a i tak chcę tę opaleniznę mieć naprawdę lekką, nie wyróżniającą się.

Mam jeszcze jedno pytanie kochane! Czy używałyście peelingów, chodzi mi tu o ciało oczywiście?! Wiem, że nie można, ale to chyba raczej tych chemicznych co?! Ja miałam taki delikatny peeling do stóp. Prawie nie było go czuć, więc wypróbowałam go na całe ciało i było ok. Czułam się tak świeżo i wcale jakoś nie odbiło się to na skórze. Bo tak drobniutko złuszcza mi się ta skóra na ciele, więc chciałam sobie pomóc stosując piling. Myślę, że może taki delikatny można, co?! Mam małą dawkę leku, więc nic nie dzieje się z moją twarzą. Mam lekko suche usta i tą skórę właśnie, bo "ekscesy" przeżywałam wcześniej, więc myślę, że jak na razie peeling to nic złego... Co myślicie?!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 21:34   #3387
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

cześć dziewczyny!!!
Juro biorę ostatnie dwie tabletki! i mam guza na czole o którym juz wcześniej pisałam, i nie wiem co robić, czy iść do niego żeby wziąć jeszcze jedno opakowanie, czy dać sobie spokój i poczekać może zejdzie później... co mi radzicie?
ostatnio jak byłam to kazał mi przyjść dopiero w listopadzie albo październiku żeby zająć się bluzami...
a po to żeby pójść i usłyszeć że to zajdzie albo nic z tym nie zrobi szkoda mi iść, bo 100 piechotą nie chodzi. Może dać sobie jakiś czas i odczekać?
(\brałam 40mg dziennie przez 4 miesiące)
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 22:50   #3388
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ej ciężko jest doradzać w takiej sytuacji. Powinnaś skonsultować to z dermatologiem. Pokazać mu to i on powinien Ci zdecydować, czy przedłużyć kurację, czy nie, w końcu jest Twoim lekarzem! Jak ja byłam na pierwszej wizycie u dermy to mi mówiła, że kuracja trwa 8 miesięcy. Ponoć im dłużej to bierzesz, tym większe prawdopodobieństwo powodzenia kuracji. Dużo także zależy od dawki leku, bo być może nie ma potrzeby abyś truła się tym dłużej Ale mimo wszystko szkoda rozpoczynać kurację ponownie po połowie roku. Dlatego niestety... Ja nie chcę pisać co konkretnie powinnaś z tym zrobić. Wiadomka kasy też szkoda. Ale lepiej wydać 100 zł i upewnić się, że to koniec, niż nie potrzebnie dać 200 zł - za leki I lekarza... Musisz zdecydować sama...
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:45   #3389
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Właśnie wróciłam od dermatologa i jestem załamana Myślałam, że to już ostatni miesiąc kuracji a pani doktor prawie mnie wyśmiała i powiedziała, ze nie i jeszcze mam brać to świństwo przez jakieś 3 miesiące;/
Ja nie wiem czy ona czasem się nie pomyliła w tych dawkach.
Pomożecie mi to przeanalizować?
Zaczęłam kurację 15 lutego z wagą 59kg - dawka 40mg dziennie.
Po 2 miesiącach ważyłam 56 i dalej tak ważę i wciąż mam dawkę 40mg.
Derma powiedziała, że przez te 5 miechów wybrałam tylko 4800. Jak liczyłam sama to wychodziło, że kurację będę miała przez 6 miechów. Czy może to ktoś sam przeliczyć. Może się pomyliłam?
Kurde a już myślałam, że to koniec W ogóle tak nie lubię mojej dermy, że masakra!! No ale jest za free nie stać mnie teraz na prywatnego lekarza, prywatne badania itp
ehh.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 10:05   #3390
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

wczoraj o tym pisałyśmy,a ja znów zrobiłam to samo cały dzien sie trzymałam i na wieczor musiałam powyciskać!!! wydawało mi sie, ze to niewinny pryszcz, a tak sobie go rozpaprałam, że masakra. jestem załamana! Ja chyba nigdy nie nauczę się tego nie robić.
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.