Papierosy a spóźniony okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-25, 23:45   #1
pati949414
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 664

Papierosy a spóźniony okres


Witajcie! na początku chciałabym zaznaczyć, że ostatni stosunek odbył się dobry miesiąc temu z zabezpieczeniem i tak skończyło się szybciej niż się zaczęło bez finishu z pewnych powodów więc ciążę mogę wykluczyć.

Od jakiegoś miesiąca (po ostatniej miesiączce) palę dość regularnie papierosy - po 3-4 dziennie wieczorkiem zazwyczaj, wcześniej paliłam fajkę na dwa miesiące albo nawet i rzadziej. Czy nikotyna może mieć wpływ na opóźnienie okresu? Stres mi nie towarzyszy, żadna zmiana klimatów itp. też nie. Na wizytę u lekarza czekam, bo chcę się dowiedzieć co jest nie tak, ale czy któraś miała coś podobnego że organizm na reakcję z fajkami zaczął tak działać? Alkoholu też dużo nie wypiłam, bo chyba po 2-3 drinki na dwóch imprezach i koniec, na co dzień nie pijam. Z góry dziękuję o odpowiedzi.
__________________
04.07.2013 - jestem kierowcą!

"To chyba żart. Do nieba ktoś Cię wezwał. Fatalny błąd w niebiańskich kartotekach" 17.10.2013


_________________________ __________

Odchudzam się z Wizażem!

luty 2013:
83,7 kg--> 83,2kg--> 82,0kg

CEL: 75 kg!!
pati949414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 07:54   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Cytat:
Napisane przez pati949414 Pokaż wiadomość
Witajcie! na początku chciałabym zaznaczyć, że ostatni stosunek odbył się dobry miesiąc temu z zabezpieczeniem i tak skończyło się szybciej niż się zaczęło bez finishu z pewnych powodów więc ciążę mogę wykluczyć.

Od jakiegoś miesiąca (po ostatniej miesiączce) palę dość regularnie papierosy - po 3-4 dziennie wieczorkiem zazwyczaj, wcześniej paliłam fajkę na dwa miesiące albo nawet i rzadziej. Czy nikotyna może mieć wpływ na opóźnienie okresu? Stres mi nie towarzyszy, żadna zmiana klimatów itp. też nie. Na wizytę u lekarza czekam, bo chcę się dowiedzieć co jest nie tak, ale czy któraś miała coś podobnego że organizm na reakcję z fajkami zaczął tak działać? Alkoholu też dużo nie wypiłam, bo chyba po 2-3 drinki na dwóch imprezach i koniec, na co dzień nie pijam. Z góry dziękuję o odpowiedzi.

Może.
Ile ci się ten okres spóźnia?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 08:57   #3
sloOoneczkoOooo
Raczkowanie
 
Avatar sloOoneczkoOooo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 130
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Moim zdaniem, może jakiś tam ma... Ale nie wielki. Tak jak klemppa wspomniała, zależy ile ci się spóźnia. No i ... ile masz lat?
__________________
[link="http://straznik.dieta.pl/"][image noborder]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=868451f220322d6fc. png[/image][/link]
sloOoneczkoOooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 11:51   #4
pati949414
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 664
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Cytat:
Napisane przez sloOoneczkoOooo Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, może jakiś tam ma... Ale nie wielki. Tak jak klemppa wspomniała, zależy ile ci się spóźnia. No i ... ile masz lat?

19 lat, spóźniał mi się 6 dni (dla mnie to dużo przy tym jak dotąd miałam wyliczony co do dnia), aczkolwiek po obudzeniu okazało się że po zmartwieniu Ale będąc na wizycie u lekarza koniecznie opytam się czy mogłoby to być spowodowane tym.
__________________
04.07.2013 - jestem kierowcą!

"To chyba żart. Do nieba ktoś Cię wezwał. Fatalny błąd w niebiańskich kartotekach" 17.10.2013


_________________________ __________

Odchudzam się z Wizażem!

luty 2013:
83,7 kg--> 83,2kg--> 82,0kg

CEL: 75 kg!!
pati949414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 14:00   #5
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Cytat:
Napisane przez pati949414 Pokaż wiadomość
19 lat, spóźniał mi się 6 dni (dla mnie to dużo przy tym jak dotąd miałam wyliczony co do dnia), aczkolwiek po obudzeniu okazało się że po zmartwieniu Ale będąc na wizycie u lekarza koniecznie opytam się czy mogłoby to być spowodowane tym.
i trzeba było z tym problemem aż wątek założyc?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 15:41   #6
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

No to okres jest, ale wątpię,że to nikotyna go opóźniła.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 16:28   #7
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

nigdy nie zauważyłam wpływu fajek na cykl. nawet jeśli paliłam przez kilka dni jak głupia.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-01, 20:15   #8
patrycja1997sw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Witajcie , może troszkę nie na temat ale mam podobny problem . Dwa tygodnie temu upawialam seks bez zabezpieczenia z chłopakiem , on nie doszedł ale miałam dni płodne :-/ . Mój okres jest zawsze 1 dnia każdego miesiąca i dziś powinnam dostać ale niestety panikuje bo zawsze było jak w zegarku . Palę papierosy i często i od jakiegoś czasu pije energetyki , stres też się zdarza czasami ale wcześniej nie miałam z miesiączka problemu , dieta też od miesiąca nie jest zdrowa . Czy jest prawdopodobieństwo ze ktoras z was już tak miała ? Mam panikowac czy lecieć po test do apteki ? :-( . Pewnie większość z was napiszę ze to za wcześnie ze to normalne i ze jesteśmy głupi bo robiliśmy to bez zabezpieczenia ale proszę o pomoc
patrycja1997sw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 20:23   #9
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Cytat:
Napisane przez patrycja1997sw Pokaż wiadomość
Witajcie , może troszkę nie na temat ale mam podobny problem . Dwa tygodnie temu upawialam seks bez zabezpieczenia z chłopakiem , on nie doszedł ale miałam dni płodne :-/ . Mój okres jest zawsze 1 dnia każdego miesiąca i dziś powinnam dostać ale niestety panikuje bo zawsze było jak w zegarku . Palę papierosy i często i od jakiegoś czasu pije energetyki , stres też się zdarza czasami ale wcześniej nie miałam z miesiączka problemu , dieta też od miesiąca nie jest zdrowa . Czy jest prawdopodobieństwo ze ktoras z was już tak miała ? Mam panikowac czy lecieć po test do apteki ? :-( . Pewnie większość z was napiszę ze to za wcześnie ze to normalne i ze jesteśmy głupi bo robiliśmy to bez zabezpieczenia ale proszę o pomoc
Myślę, że dużo za wcześnie na panikę, ale dla świętego spokoju zrobiłabym test. Ileż można powtarzać, że stosunek przerywany NIE JEST formą antykoncepcji....
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 21:28   #10
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Skorzystam z wątku.
Pod koniec kwietnia powinnam dostac okresu, ale pojawilo sie tylko 3 dniowe krwawienie jakby sluz zabarwiony nie było płynnej krwi. Czekałam na okres nie pojawil sie. Pojawil sie dopiero miesiac pozniej 27.05 i nadal trwa zwykle krwawienie trwa u mnie 3-4 dni a potem zanika znaczy tez jest ale coraz mniej krwi płynnej. . Aha to na bank nie ciaza bo nie bylo seksu jako takiego . Od 2 miesiecy spie 5 dni w tygodniu po 5-6h i biore kelp na tarczyce. Powinno mnie to niepokoic? Mam tak pierwszy raz. A do lekarza nie mam teraz kiedy i jak isc.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2017-06-01 o 21:32
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 22:58   #11
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Skorzystam z wątku.
Pod koniec kwietnia powinnam dostac okresu, ale pojawilo sie tylko 3 dniowe krwawienie jakby sluz zabarwiony nie było płynnej krwi. Czekałam na okres nie pojawil sie. Pojawil sie dopiero miesiac pozniej 27.05 i nadal trwa zwykle krwawienie trwa u mnie 3-4 dni a potem zanika znaczy tez jest ale coraz mniej krwi płynnej. . Aha to na bank nie ciaza bo nie bylo seksu jako takiego . Od 2 miesiecy spie 5 dni w tygodniu po 5-6h i biore kelp na tarczyce. Powinno mnie to niepokoic? Mam tak pierwszy raz. A do lekarza nie mam teraz kiedy i jak isc.
Masz może jakieś inne objawy niepokojące? Plamienie między miesiączkami, jakieś dziwne bóle w podbrzuszu? Masz problemy z tarczycą? Może być to cykl bezowulacyjny (objawy owulacji są), ale okres nie przychodzi, ale za to może pojawić się skąpe plamienie. Może masz wahania hormonalne.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-02, 04:57   #12
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Papierosy a spóźniony okres

Plamien miedzy okresami nigdy nie mialam. W zeszlym roku mialam tak ze miesiac bez okresu w ogole. Plamienia nie bylo. A tak to zawsze co 25-26 dni byl okres. Zaczelam leczyc sie na tarczyce bo mialam lekko podwyzszone TSH. Dlatego od marca biore kelp- algi. Inne ibjawy troche bola mnie piersi od gornej strony od wewnatrz. Myslalam ze to rak ale bola obie w tym samym miejscu przy dotknieciu. Co do tego okresu w kwietniu tez pomyslalam ze to bezowulacyjny ale dodajac do tego okres aktualny ktory jest dziwniejszy niz zwykle bo krwawie dluzej niz zwykle. Poczekam do 7-8 dnia okresu i wtedy podejme decyzje że moze jednak do gina sie wybiore bo juz jakies schizy mam ze to cos z jajnikiem, rak albo cos Mize to po prostu zaburzenia hormonalne no ale czemu akurat teraz gdy sie nie wysypiam i biore kelp. Moze to ma jednak wplyw. Dzieki za odpowiedz
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-02 05:57:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.