Pięciu pisarzy, których wstyd czytać - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-06, 18:18   #31
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Tak myślisz? A co z fanami "Mein kampf", czy innych książek nacjonalistycznych? Ja skreśliłabym jednak od razu, tutaj tłumaczeń i wspólnej dyskusji raczej by nie było.
Co do babskiej literatury u faceta - nigdzie nie napisałam, że od razu skreślam. Napisałam, że to duży minus. Na jakiejś podstawie oceniamy jednak ludzi, którzy mają szansę w przyszłości stać nam się bliscy.
Co do Mein Kampf to ja chętnie bym podyskutowała z jakimś znawcą historii. Dla mnie to bardzo ciekawe ile zła może uczynić pośrednio jedna książka. Tak samo chętnie dowiedziałabym sie czegoś konkretnego o pracy doktorskiej Mussoliniego dotyczącej filozofii Machiavellego.

Mam kolegę pasjonata który interesuje sie II Wojna Światową. W 4 klasie LO zastępował nauczycielkę i regularnie prowadził dla nas lekcje. Muszę go zapytać o wrażenia z lektury, bo wierzę że ją czytał od deski do deski.

Dla mnie facet czytający np. "Świat marzeń zakupoholiczki" traci na swojej męskości. Pewnie to dlatego, że nie przepadam za typem metroseksualnym spędzającym w łazience więcej czasu ode mnie.

Chyba stworzyłam off top.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 17:32   #32
SerenaVDW
Raczkowanie
 
Avatar SerenaVDW
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do SerenaVDW
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Co do Wiśniewskiego i Coelho autorka artykulu ma racje. Ksiazki Coelho zawieraja prawdy oczywiste wiec nie wiem po co dorabiac do tego ideologie a poza tym fabula w nich jest taka ze piecioletnie dziecko ciekawsza historie by wymyslilo.

Wisniewskiego przeczytalam "Samotnosc w sieci" i mam nadzieje ze wiecej sie nie zetkne z tak beznadziejna ksiazka. Tanie romansidlo.

Od Dana Browna chyba nikt nie oczekuje ze napisze drugich "Chłopów" czy " Mistrza i Małgorzate". Takie odmozdzajace ksiazki na letnie popoludnie. Wciagajace i szybko, lekko i przyjemnie sie czyta. Jego ksiazki nie sa zle ani dobre.

Co do Passenta sie nie wypowiadam bo nie czytalam nic jego autorstwa
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
SerenaVDW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 17:37   #33
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Coelio to faktycznie grafoman pozostałych nie czytałam nawet we fragmentach, więc nie wiele mam o nich do powiedzenia. Chociaż jak słucham czasem wypowiedzi Passenta w mediach to mam podejrzenie, że słusznie się znalazł na tej niechlubnej liście.
__________________
Aparat dół od 27 maja 2008r.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 22:37   #34
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

czytałam i Coelho i Wisniewskiego i nie uważam tego wcale za powód do wstydu. Powiem więcej- w liceum wiele cytatów z Coelho wypisywałam sobie w pamiętniku, a przy Wiśniewskim płakałam rzewnymi łzami. Bywa Były to kolejne książki w moim życiu, nie czuję sie przez to mniej inteligentna.
W szkole czy na studiach wiele osób nie czytało nic poza lekturami obowiązkowymi, więc nie mogłam podyskutować co jest w tych książkach tandetne a co grafomańskie a co zawsze będzie piękne i prawdziwe...
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 22:57   #35
annawintour
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Whartona, Pilcha, Coehlo, MAsłowskąi Emily Dickinson:P
annawintour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 10:50   #36
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Przede wszystkim to mi się ten artykuł nie spodobał Bo: bo jak można z góry określić że coś jest nie warte przeczytania skoro się tego nie zna? I dla mnie to autorka trochę się pogrąża podobnymi stwierdzeniami, że skoro jakaś osoba poleca jej Coelho a wg niej osoba ta nie ma gustu to nie warto czytać. Moja koleżanka na równi polecała mi Coelho i Kapuścińskiego i co w takiej sytuacji zrobiłaby ta Pani? Uznała Kapuścińskiego za niewartego przeczytania czy co? A ja się przyznaję że czytałam większość Coelho i przeczytałam Browna i Wiśniewskiego i Grocholę. By wiedzieć, dlaczego ich nie lubię i móc to szczerze powiedzieć a nie sypać stwierdzeniami "nie, bo nie", "nie, bo okładka nie" "Nie, bo Pani X mi poleciła a ona się nie zna". Poza tym w pociągu świetnie mi się czyta książki takie jak pisze Brown czy jakaś literatura romansidłowata typu Margot Sandemo

I w zasadzie to nie wstydzę się tego co czytam Czasem nawet całkiem odmóżdżający kawałek prozy jest potrzebny, żeby oderwać się od jakichś przytłaczających spraw
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 11:11   #37
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Szczerze powiem, że ja nie poleciłabym Kapuścińskiego nikomu w zamian proponuję Zygmunta Baumana.
__________________
Aparat dół od 27 maja 2008r.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 11:29   #38
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Szczerze powiem, że ja nie poleciłabym Kapuścińskiego nikomu w zamian proponuję Zygmunta Baumana.
no to, że nie polecasz nie oznacza, że nie warto czytać, albo, że wstyd czytać.
Ja uwielbiam i Kapuścińskiego i Baumana (czerpałam z niego przy pracy mgr), ale nie cierpię Pilcha. Jego książek nie da się czytać....Coelho z resztą też i Wiśniewskiego też
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 11:57   #39
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

swoją drogą to ja mam tak mało czasu na czytanie teraz że mi go szkoda na książki słabe
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 12:20   #40
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Szczerze powiem, że ja nie poleciłabym Kapuścińskiego nikomu w zamian proponuję Zygmunta Baumana.
A ja poleciłabym Kapuścińskiego z czystym sumieniem
Choćby " Imperium" czy "Heban".
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 12:24   #41
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Czytam calkiem sporo bardzo zroznicowanej literatury. Dlaczego ? Bo uwazam, ze nie mozna sie wypowiadac na temat czegoś, czego się nie zna. Czasami kończę na 1 książce danego autora, czasami czytam kilka.

Co do Coelho zgadzam się z 100%, to filozoficzne disco polo. Ludzie, którzy mają chociaż odrobinę pojęcia o filozofii śmieją się z jego książek. I słusznie. Nie należy dorabiać mistycznej ideologii do czegoś komercyjnego, tandetnego i po prostu kiepskiego. Do bełkotu.

Zgadzam się z Autorką na temat Wiśniewskiego. Książki z założenia łatwe, lekkie i przyjemne niech pozostaną takie jakie są. Nie robmy z nich dzieł literatury. Nie rozumiem ludzi, którzy traktują Harrego Pottera jako wroga religii i książki wypierającej mózg, ktora tylko miesza w głowach dzieciom wmawiając im, że istnieje magia, czarnoksiężnicy itp. To tylko ksiażka. Może w takim razie krytykujmy też Kopciuszka za szerzenie wiary, że dynia może się zamienić w karocę?

Nie dajmy się zwariować. Są książki lepsze i gorsze. Grunt, to nie dać się oszukać.
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 12:39   #42
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
swoją drogą to ja mam tak mało czasu na czytanie teraz że mi go szkoda na książki słabe
Mam podobne odczucie, kiedy trzeba żyć w biegu, każda godzina jest na wagę złota.
Lepiej ją oszczędzić na wartościowe pozycje. W razie wątpliwości przejrzeć w Empiku przy kawie. Poza tym niezmiernie fajne jest czytanie w oryginale, zawsze to jakaś gimnastyka dla umysłu i praktyka języka.
__________________
Aparat dół od 27 maja 2008r.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 13:16   #43
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Szczerze powiem, że ja nie poleciłabym Kapuścińskiego nikomu w zamian proponuję Zygmunta Baumana.
Bauman to przede wszystkim socjolog wiec nijak nie zastąpi mi reportaży Kapuścińskiego o niepodległościowych przemianach w Afryce czy wydarzeniach z krajów Ameryki Łacińskiej.

Twoją propozycje odbieram tak jakbyś chciała by ktoś zamienił kryminał na powieść, czyli przerzucił sie na inną tematykę i inny gatunek.

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość
A ja poleciłabym Kapuścińskiego z czystym sumieniem
Choćby " Imperium" czy "Heban".
Na mojej liście polecanych na pierwsze zetknięcie sie z jego twórczością są właśnie dwie wymienione przez Ciebie książki plus Wojna futbolowa.

Moim zdaniem Kapuściński powinien dostać Literacką Nagrodę Nobla.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:24   #44
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Bauman to przede wszystkim socjolog wiec nijak nie zastąpi mi reportaży Kapuścińskiego o niepodległościowych przemianach w Afryce czy wydarzeniach z krajów Ameryki Łacińskiej.

Twoją propozycje odbieram tak jakbyś chciała by ktoś zamienił kryminał na powieść, czyli przerzucił sie na inną tematykę i inny gatunek.



Na mojej liście polecanych na pierwsze zetknięcie sie z jego twórczością są właśnie dwie wymienione przez Ciebie książki plus Wojna futbolowa.

Moim zdaniem Kapuściński powinien dostać Literacką Nagrodę Nobla.
Co do Kapuścińskiego, to jeśli pragniesz go czytać i znajdujesz tam coś dla siebie to nie rezygnuj z tej przyjemności. Ja patrzę na jego twórczość przez pryzmat polityki i po prostu nie zgadzam się z kilkoma jego politycznymi poglądami. Poza tym bardzo smuci mnie, że zarówno Kapuściński jak i Bauman w swojej przeszłości mieli epizod zachłyśnięcia się komunizmem i współpracę z aparatem systemu. Gdyby nie te elementy w biografiach obu miałabym do nich cieplejszy stosunek a może nawet stanowiliby dla mnie autorytet. U Kapuścińskiego przeszkadza mi zacieranie granicy miedzy faktem a fikcją literacką i uciekanie się do stylizowanego reportażu. U Baumana znajduję trafny (choć być może wtórny) opis bliskiej rzeczywistości, która mnie mnie otacza czy tego chcę, czy nie.
__________________
Aparat dół od 27 maja 2008r.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:50   #45
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Co do Kapuścińskiego, to jeśli pragniesz go czytać i znajdujesz tam coś dla siebie to nie rezygnuj z tej przyjemności. Ja patrzę na jego twórczość przez pryzmat polityki i po prostu nie zgadzam się z kilkoma jego politycznymi poglądami. Poza tym bardzo smuci mnie, że zarówno Kapuściński jak i Bauman w swojej przeszłości mieli epizod zachłyśnięcia się komunizmem i współpracę z aparatem systemu. Gdyby nie te elementy w biografiach obu miałabym do nich cieplejszy stosunek a może nawet stanowiliby dla mnie autorytet. U Kapuścińskiego przeszkadza mi zacieranie granicy miedzy faktem a fikcją literacką i uciekanie się do stylizowanego reportażu. U Baumana znajduję trafny (choć być może wtórny) opis bliskiej rzeczywistości, która mnie mnie otacza czy tego chcę, czy nie.
Chyba nie wymagasz od nich krystalicznie czystych życiorysów. Dla mnie ich forma popierania komunizmu była bardziej pod kątem idei prospołecznych, (które w czystej postaci kuszą nawet w obecnych czasach) wypaczonych przez aparat władzy. Zresztą to na tyle inteligentni i dobrzy obserwatorzy, ze szybko zreflektowali swoje opinie (ostatnio czytałam wiersze Kapuścińskiego gdzie pisał właśnie o funkcjonowaniu w tamtym ustroju).
Takie refleksje jak te napisane przez Ciebie zwykle pojawiają sie z biegiem lat, bo z dystansu lepiej widać niż będąc wewnątrz wydarzeń. Zresztą moim zdaniem żadne z nich nie zrobił niczego niegodziwego co mogłoby plamić jego dobre imię. Jakby całkowicie wypieli sie na władze to pewnie nie mogli by pracować w swoich zawodach. Nie każdy może być Bartoszewskim stojącym przez całe życie po właściwej stronie barykady.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:55   #46
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Myślę, że zbyt łatwo ich tłumaczysz a twórczości pisarza nie interpretuje się w oderwaniu od biografii. Jeden z nich się przyznał a drugi nie. Jak można umoralniać innych, kiedy samemu się szło na łatwiznę?
__________________
Aparat dół od 27 maja 2008r.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:04   #47
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Myślę, że zbyt łatwo ich tłumaczysz a twórczości pisarza nie interpretuje się w oderwaniu od biografii. Jeden z nich się przyznał a drugi nie. Jak można umoralniać innych, kiedy samemu się szło na łatwiznę?

Dla mnie ludzie jawnie przeciwstawiający sie władzy zasługują na szacunek, donosiciele niszczących innych na potępienie, a osoby które utrzymywały z nimi oficjalne stosunki i miały kontakt z racji np. wyjazdów zagranicznych odbieram neutralnie.

To były trudne czasy nie potrafię ich jednoznacznie ocenić, ponieważ sama nie wiem czy byłabym w stanie znieść prześladowania, internowanie albo inne formy represji. Rezygnacja z kariery zawodowej jest dla mnie dużym poświęceniem, objawem siły charakteru i hartu ducha.

Właśnie z tego powodu podziwiam Bartoszewskiego i nie przekreślam Kapuścińskiego.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:18   #48
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Zapominasz o tym, że na wyjazd zagraniczny a potem utrzymywanie relacji oficjalnych z przedstawicielami władzy PRL mogli liczyć tylko ludzie oddani. Poza tym za uzyskane przywileje odwdzięczał się propagandą ---> "Kirgiz schodzi z konia"
__________________
Aparat dół od 27 maja 2008r.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:56   #49
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Zapominasz o tym, że na wyjazd zagraniczny a potem utrzymywanie relacji oficjalnych z przedstawicielami władzy PRL mogli liczyć tylko ludzie oddani. Poza tym za uzyskane przywileje odwdzięczał się propagandą ---> "Kirgiz schodzi z konia"
Zgadzam sie, że niektóre fragmenty są tak niczego sobie.
Zestawiając tą książkę z Imperium widać przemianę autora.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 20:10   #50
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

zgadzam sie co do Coehlo,do mnie to co pisze nie trafia wogóle.
Nie zapomne jak "napaliłam sie" na Alchemika,połowa moich znajomych to czytała i same ochy i achy,no wiec poszłam,kupiłam,czytałam i................masakra, o co chodzi? nad czym te zachwyty?
Zgodzę sie że autor jest mocno przereklamowany.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 22:02   #51
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Ja się pod grafomaństwem pana Coelho również podpisuję obiema łapkami. Dwukrotnie próbowałam się przekonać do jego TFUrczości - Alchemik + Weronika. Niestety (albo i stety) książki po kilku godzinach lądowały gdzieś pod stołem, przeczytane zaledwie do połowy. Dalej rady nie dawałam, za ckliwe, za sentymentalne i ogólnie jakieś takie 'za' dla mnie.

A nawiązując do głównego tematu, dorzucam od siebie Masłowską. Może 'pisarz' to za dużo powiedziane w stosunku do Doroty, jednak książkę popełniła, trudno - shit happens, a wspomnieć o takim gniocie warto (głównie ku przestrodze). Wojnę przeczytałam, bo zostałam zmuszona przez TŻ (który o dziwo zachwycał się lekturą). Jest mi wstyd zmarnowanych 3 godzin. Nie wiem, skąd te ahhhy i ohhhy, skąd opinie o współczesnym objawieniu literackim i talencie (dla mnie zwyczajnie prymitywnej) dziewczyny. Treść szokująca nie jest, a forma taka, że zęby bolą. Ogólnie rzecz biorąc - doskonały przykład, jak książek NIE pisać.
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 22:09   #52
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Abstrahujac od tego, kogo czytam a kogo nie, to nie wyobrazam sobie sytuacji, ze moglabym sie wstydzic moich pogladow...Co do pani, ktora napisala ow artykul to wyrazila tylko swoje zdanie.., z ktorym si co prawda nie zgadzam, ale przeciez ma do tego prawo...dobrze wiedziec, ze s kobiety, ktorych interesuja mezczyzni, ktorzy czytaja tylko magazyny o samochodach...czemu nie?
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:46   #53
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

UWAGA będzie historia z życia wzięta!

Flirtowałam ostatnio z jednym kolesiem gdy nagle padł tytuł jednej z jego ulubionych książek: "Alchemik". Przyznam szczerze, że mój entuzjazm wobec tego pana zmniejszył się dokładnie o połowę I od razu przypomniał mi się artykuł z Dziennika
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:11   #54
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
UWAGA będzie historia z życia wzięta!

Flirtowałam ostatnio z jednym kolesiem gdy nagle padł tytuł jednej z jego ulubionych książek: "Alchemik". Przyznam szczerze, że mój entuzjazm wobec tego pana zmniejszył się dokładnie o połowę I od razu przypomniał mi się artykuł z Dziennika


czyli co byśmy nie pisały, to jednak wychodzi, że mniej cenimy ludzi, którzy bardzo sobie cenią, książki cenione przez nas bardzo nisko
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:25   #55
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Shach, w watku Jaką książkę obecnie czytacie cytowałam przed chwilą jedną z wypowiedzi Babci Weatherwax z Trzech Wiedźm, która pod pewnym względem baaardzo jest zbliżona do Twojej Telepatia czy co?

__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 11:17   #56
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość

czyli co byśmy nie pisały, to jednak wychodzi, że mniej cenimy ludzi, którzy bardzo sobie cenią, książki cenione przez nas bardzo nisko
niestety ....
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 14:35   #57
sacharka
Raczkowanie
 
Avatar sacharka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 309
GG do sacharka
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Hmm... Czytania Cegielskiego trzeba się wstydzić?! Ja się nie wstydzę a wprost przeciwnie robie mu darmową reklamę, polecając książki. Trudno pewnie wg autorki tego tekstu to ja jestem powodem zalania polski tandetą.
A czy któraś z Was wie czego konkretnie czepiała się Cegielskiego? Bo w podanym fragmenci nie ma a ja nie umiem znaleść go całego w necie

Edit: znalazłam czhodzi o to zę jego ksiązki to są tasiemce, a mi się akurat to podobało. Trudno nie mam gustu i idę się tym napawać czytając "Masalę" na dworze
__________________
O moja piękna, nieznana miłości,
Gdzieś oddychasz i żyjesz
Z dala ode mnie, a może w pobliżu...
sacharka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 23:32   #58
evelina_d
Raczkowanie
 
Avatar evelina_d
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 34
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Nie wiem dlaczego niby taki wstyd czytać Coelho zamiast uznać, ze każdy ma prawo do własnych wyborów. Mnie Alchemik sie podobał, Brida też byla interesująca i ukrywać się teraz z tym, bo ktoś gust ma inny i mój skrytykuje? A taki Tolkien czy Pratchett jest ok? Bo bajki piszą? Niestety dla mnie akurat fantazy czy fantastyka literacka zupełnie nie podchodzą, ale to nie znaczy, że od razu amatora takiej literatury skreślam...
evelina_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 09:14   #59
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Cytat:
Napisane przez evelina_d Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego niby taki wstyd czytać Coelho zamiast uznać, ze każdy ma prawo do własnych wyborów. Mnie Alchemik sie podobał, Brida też byla interesująca i ukrywać się teraz z tym, bo ktoś gust ma inny i mój skrytykuje? A taki Tolkien czy Pratchett jest ok? Bo bajki piszą? Niestety dla mnie akurat fantazy czy fantastyka literacka zupełnie nie podchodzą, ale to nie znaczy, że od razu amatora takiej literatury skreślam...
Nie chodzi o to co piszą ale jak. Między stylem Tolkiena a Coelho jest olbrzymia przepaść - w tym przypadku nie odnoszę się wcale do treści. Jakby Coelho miał tak dopracowany warsztat pisarski jak Tolkien to mogłabym wszystko co pisze przełknąć.... ale niestety tak nie jest.
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 23:04   #60
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Pięciu pisarzy, których wstyd czytać

Z literatura to ja za duzo w swoim zyciu nie mialam do czynienia, ale musze przyznac, ze ksiazki Dana Browna to zenada, a przynajmniej tom 'Anioly i Demony', ktorego nie moge skonczyc bardzo kiepsko napisana.

po ksiazki siegam, aby pocwiczyc jezyki albo sie rozbawic, wiec nigdy nie zostane krytykiem gornych lotow.
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.