totalna korekta nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-13, 10:12   #1
Damian20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 9

totalna korekta nosa


Witam serdecznie.
Mam pytanie do Pana Dr Piotra Skupina, mianowicie chcialem sie dowiedziec, na czym polega mniej wiecej operacja prostowania kosci nosa? Czy podczas takiego zabiegu lakarz moze uznac ze nalezy dokonac dodatkowej korekty tj. zabiegu na czesci chrzestnej nosa-tak by koncowy efekt byl przyjemniejszy dla ludzkiego oka? Jakim ryzykiem obarczony jest pacjent, ktory poddal sie tej inwazji chirurgicznej? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam goraco i zycze dalszych zadowalajacych efektow w pracy
Damian20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 10:12   #2
Damian20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 9
totalna korekta nosa

Witam serdecznie.
Mam pytanie do Pana Dr Piotra Skupina, mianowicie chcialem sie dowiedziec, na czym polega mniej wiecej operacja prostowania kosci nosa? Czy podczas takiego zabiegu lakarz moze uznac ze nalezy dokonac dodatkowej korekty tj. zabiegu na czesci chrzestnej nosa-tak by koncowy efekt byl przyjemniejszy dla ludzkiego oka? Jakim ryzykiem obarczony jest pacjent, ktory poddal sie tej inwazji chirurgicznej? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam goraco i zycze dalszych zadowalajacych efektow w pracy
Damian20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 20:13   #3
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: totalna korekta nosa

Witam Pana,

Bardzo dziękuę za życzenia i odpowiadam.
Jeżeli nos wymaga korekcji w części kostnej to bardzo rzadko zdarza się, aby nie była konieczna korekcja w mniejszym lub wiekszym zakresie w części chrzęstnej.
Nos wraz z przegroda zbudowany jest z części chrzęstnej oraz kosnej. Obie części, każda z osobna, zbudowane są z kolei z wielu elementów (kilka chrząstek oraz kilka kosci). W przypadku całkowitej korekcji nosa dopiero skorygowanie i ustawienie wszystkich elementów daje ostatecznie zadowalajacy efekt.
Zdarza sie, że korekcji można dokonac tylko w ograniczonym obszarze nosa z równie dobrym powodzeniem. Warunkiem jest prawidłowa budowa pozostałej części.
Mozliwe ryzyko powikłań to: krwiak, krwawienie, infekcja, asymetria, zniekształcenie, niezadowolenie Pacjenta z efektu zabiegu w przypadku oczekiwania na idealny, niemożliwy do osiągnięcia, efekt zabiegu.

Pozdrawiam Pana
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 20:13   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: totalna korekta nosa

Witam Pana,

Bardzo dziękuę za życzenia i odpowiadam.
Jeżeli nos wymaga korekcji w części kostnej to bardzo rzadko zdarza się, aby nie była konieczna korekcja w mniejszym lub wiekszym zakresie w części chrzęstnej.
Nos wraz z przegroda zbudowany jest z części chrzęstnej oraz kosnej. Obie części, każda z osobna, zbudowane są z kolei z wielu elementów (kilka chrząstek oraz kilka kosci). W przypadku całkowitej korekcji nosa dopiero skorygowanie i ustawienie wszystkich elementów daje ostatecznie zadowalajacy efekt.
Zdarza sie, że korekcji można dokonac tylko w ograniczonym obszarze nosa z równie dobrym powodzeniem. Warunkiem jest prawidłowa budowa pozostałej części.
Mozliwe ryzyko powikłań to: krwiak, krwawienie, infekcja, asymetria, zniekształcenie, niezadowolenie Pacjenta z efektu zabiegu w przypadku oczekiwania na idealny, niemożliwy do osiągnięcia, efekt zabiegu.

Pozdrawiam Pana
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 20:43   #5
darunia198953
Raczkowanie
 
Avatar darunia198953
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 58
Dot.: totalna korekta nosa

Witam,mam pytanie i oczekuję szybkiej odpowiedzi.A mianowicie zdarzył się kiedyś wypadek i może to śmiesznie zabrzmi ale pies,mój pies,ugryzł mnie w nos.Oczywiście pojechałam do spzitala i zamiast szyć mi ranę przyklejono ją plastrem ściągająctm,niestety był za mało ściągnięty i nawet nie liczy się ta blizna ale zgrubienie skórne na nim.Ono odstaje i wyglądam okropnie,z profilu szczególnie,w jaki sposób można usunać to zdrubienie skórne?jedynie przez korektę nosa?
darunia198953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.