aparat stały a zdrowe zęby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-05, 14:51   #1
agusia_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Exclamation

aparat stały a zdrowe zęby


Witam!
Za niedługo mam zakładać aparat stały na okres około 2 lat.. Słyszałam, że od takiego aparatu bardzo niszczą się zęby i zaczynają się psuć.. Jak to jest naprawdę?
Pozdrawiam
agusia_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 21:35   #2
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez agusia_a Pokaż wiadomość
Witam!
Za niedługo mam zakładać aparat stały na okres około 2 lat.. Słyszałam, że od takiego aparatu bardzo niszczą się zęby i zaczynają się psuć.. Jak to jest naprawdę?
Pozdrawiam
Jesli prze zalozeniem masz wszystkie zdrowe/wyleczone, w czasie noszenia myjesz dokładnie zęby po każdym posiłku, irygujesz, nitkujesz, płuczesz to szanse rozwoju poróchnicy są bardzo małe.
Sam aparat nie niszczy zębów, klej nie niszczy szkliwa - chyba, że nieumiejętnie założony.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 11:07   #3
agusia_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

Dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
agusia_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 18:14   #4
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

agusiu,
sam aparat nie niszczy zębów, ale szczotkowanie i cała pielęgnacja po każdym posiłku zajmuje 30-45 minut. ja miałam też w jednym miejscu źle przyklejoną klamerkę, tak że z kleju robiła mi się taka kieszonka i tam wpadało jedzenie, którego nijak nie można było wyjąć. po 2 latach miałam mnóstwo kamienia na zębach i dopiero niedawno (2 lata po zdjęciu), zaleczyłam wszystkie ząbki. a zdaje się, że o higienę jamy ustnej dbałam wzorowo..
tak więc, ząbki są proste, ale w jakim stanie.. dbaj o nie podczas leczenia.
etha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 00:02   #5
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość
agusiu,
sam aparat nie niszczy zębów, ale szczotkowanie i cała pielęgnacja po każdym posiłku zajmuje 30-45 minut. ja miałam też w jednym miejscu źle przyklejoną klamerkę, tak że z kleju robiła mi się taka kieszonka i tam wpadało jedzenie, którego nijak nie można było wyjąć. po 2 latach miałam mnóstwo kamienia na zębach i dopiero niedawno (2 lata po zdjęciu), zaleczyłam wszystkie ząbki. a zdaje się, że o higienę jamy ustnej dbałam wzorowo..
tak więc, ząbki są proste, ale w jakim stanie.. dbaj o nie podczas leczenia.
No cóż tego się boję, że po 2 latach leczenia orto nie będzie co zbierać

Ale 30 minut czyszczenia to raczej przesada 5 minut po posiłkach, trochę dłużej wieczorem zalecaja nawet bardzo ortodoksyjni, że się tak wyrażę, stomatolodzy. Dużo łatwiej jest z irygatorem - szczerze to sobie bez niego czyszczenia tego żelastwa nie wyobrażam...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 08:15   #6
Magdalena Dobrowolska
Rozeznanie
 
Avatar Magdalena Dobrowolska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pracy
Wiadomości: 878
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

Ja myję zęby normalnie,parę minut rano i wieczór, od czasu do czasu mam piaskowanie i nic złego się nie dzieje

Na początku myłam zęby 5 razy dziennie ale to na początku, teraz sfolgowałam i jest ok.
__________________
CHCĘ Z TOBĄ ŻYĆ
Magdalena Dobrowolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 10:38   #7
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

To widocznie ja taka niezręczna jestem, ale nigdy krócej niż pół godziny mi to nie zajęło. ^^
Szczoteczka zwykła, szczoteczka pęczkowa, szczoteczka butelkowa, nić dentystyczna i płukanka. Na dwie szczęki, dokoła każdej klamerki. ^^
etha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-09, 10:45   #8
Magdalena Dobrowolska
Rozeznanie
 
Avatar Magdalena Dobrowolska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pracy
Wiadomości: 878
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość
To widocznie ja taka niezręczna jestem, ale nigdy krócej niż pół godziny mi to nie zajęło. ^^
Szczoteczka zwykła, szczoteczka pęczkowa, szczoteczka butelkowa, nić dentystyczna i płukanka. Na dwie szczęki, dokoła każdej klamerki. ^^

Ja mam normalną szczoteczkę, taką za 1 zł, średnią i dobrze czyści mi ząbki

Kiedyś kupowałam szczoteczki ortodontyczne ale były bardzo drogie, a niszczyły się jeszcze szybciej od zwykłych
__________________
CHCĘ Z TOBĄ ŻYĆ
Magdalena Dobrowolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 13:47   #9
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość
To widocznie ja taka niezręczna jestem, ale nigdy krócej niż pół godziny mi to nie zajęło. ^^
Szczoteczka zwykła, szczoteczka pęczkowa, szczoteczka butelkowa, nić dentystyczna i płukanka. Na dwie szczęki, dokoła każdej klamerki. ^^
To może ma sens gdy się je raz dziennie

Jeśli częściej - to spędzasz (spędzałaś) dziennie kilka godzin na czyszczeniu zębów. Brrr

Też kupiłam te wyciorki, jędnopęczkowe cuda, specjalne szczoteczki - i dupa, nie umiem tego używać. A szczoteczkę i tak po miesiącu trzeba wyrzucić, bo się do niczego nie nadaje.

Mam szczoteczkę dla dzieci miękką colgate za 2, 5 zł (malutka główka dociera do 8) na zmianę ze zwykłą oral b za 2 zł. Wymieniam je co 4 tygodnie.

Płyn do płukania Prokudent z Rossmana, jakiś inny rossmanowski - oba bez alkoholu, czasami elmex i zielony elgydium. Po ekstrakcjach używałam eludrilu.
Butelka płyn 500 ml starcza na 2, góra 3 tygodnie...

Pasta - Elgydium whitenning zamiennie z elgydium przeciwpróchnicową, ale chyba przerzucę się na sensodyne, bo te elgydium są bardzo drogie.
Tubka 75 ml - 2 tygodne i jej nie ma.

Nitka oral b woskowana, ale muszę kupić tę z usztywnianymi końcówkami, bo właśnie dołożono mi rusztowanie na górze i już nie jest tak łatwo

Elmex zel co jakiś czas na noc.

Na początku czyszczenia i na koniec obficie wszystko wypłukuje irygatorem - jeżeli taka higienia nie pomoże uniknąć próchnicy to nie wiem co by pomogło...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 14:32   #10
agusia_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

Jestem przygotowana na większą dbałość o higienę jamy ustnej.. Ale mam nadzieje, że nie będzie mi zajmować pół godziny jedno szczotkowanie.. heh
agusia_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 05:10   #11
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

wiaodmom ze zeby sa bardziej oslabione aparatem takze rozne sa niespodzianki, najczesciej jakies prochnice na liniach stycznych wychodza w praniu mi oosbiscie przy aparacie wyszła prochnica-ale nie spowodowana tym zenie dbalaam tylko ze wczesnije mialama zesbiszcza za mocno scisniete;]
minal rok juz dawno i na razie luzik;]
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 11:42   #12
Magdalena Dobrowolska
Rozeznanie
 
Avatar Magdalena Dobrowolska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pracy
Wiadomości: 878
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
wiaodmom ze zeby sa bardziej oslabione aparatem takze rozne sa niespodzianki, najczesciej jakies prochnice na liniach stycznych wychodza w praniu mi oosbiscie przy aparacie wyszła prochnica-ale nie spowodowana tym zenie dbalaam tylko ze wczesnije mialama zesbiszcza za mocno scisniete;]
minal rok juz dawno i na razie luzik;]

Ja przy wizycier u orto dowiedziałam się, że mam wielką dziarę w 5 i miała iść na kanał, dlatego poszła w obcęgi zamiast 4
__________________
CHCĘ Z TOBĄ ŻYĆ
Magdalena Dobrowolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 21:52   #13
anka_878
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 669
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

ja mialam przed aparacikiem wyleczone wszystkie zabki - jakos 2 lata temu... i nie wiec teraz czy to z powodu aparatu czy zlego dbania o zeby - ale mylam dosyc czesto... ostatnio przy wizycie bo mi odkruszyla sie jedynka... dentystka atwierdziala ze mam do roboty 8 bebow! jestem po 3 i juz mam dosyc.. a do 8 daleko :|
anka_878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 04:31   #14
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: aparat stały a zdrowe zęby

ja mialam dziesięć i jeszcze dwa przebarwienia ktore się w każdej chwili mogą przekształcić w ubytki.. całe szczęście, że mam sympatyczną dentystkę i już jest po tych paskudnych dziurach.
wiecie, prawda jest taka, że przez dwa lata z aparatem można było chodzić normalnie do dentystów i leczyć małe uszkodzenia szkliwa, a nie dopiero teraz - ogromne czarne dziury. tylko nie każdy gabinet przyjmuje osoby z aparatem ortodontycznym, bo wymaga to odpowiednich końcówek na przyrządy, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami dla obu stron.
etha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.