Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-06, 22:52   #2131
Szeptem
Raczkowanie
 
Avatar Szeptem
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 74
Dot.: Jak L-karnityna wpływa na naczynka?

Och, dziękuje!

O tych dwóch kremach wiedziałam. Niestety z nimi jest taki problem, że w sumie, to one tylko ujędrniają. Nic wyszczuplającego w sobie nie mają (przynajmniej nie dokopałam się w składzie produktów). A ja bym chciała dopomóc mocniej swojej skórze.
Szeptem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 23:01   #2132
Szeptem
Raczkowanie
 
Avatar Szeptem
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 74
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez gosiuncia Pokaż wiadomość
Kobietki!! Pomozcie!!!

Tez jestem posiadaczka cery mieszanej (czasami suchej ) naczynkowej. Tyle jest tu waszych wypowiedzi ze az mnie glowa boli od czytania i bylabym bardzo wdzieczna za mala pomoc. Do tej pory uzywalam sobie pharmaceris kojaco-wzmacniajacy na noc, na dzien zel flosleku i jakiskremik nawilzajacy na to, do tego krem maseczka i peeling enzymatyczny z flosleku, aha i 2 rutinoskorbiny dziennie. Po pozytywnych waszych wypowiedzich na temat diroseal, postanowilam go sobie zakupic, ale prosze pomozcie mi z tematem filtry i jakis fajny kremik na to, na lato. Czytalam sporo o avene ale nie wiem ktory bylby dobry na letnie miesiace, dzieki bardzo gory za fatyge ahhh i zapomnialam dodac ze kremik fajnie jakby byl taki jakis co nadaje sie pod jakis delikatny make up, tak zeby mi sie nie walkowalo i mazalo.... ahhhh
Hm, ze swojego doświadczenia wiem, że:
1) fajny krem z filtrem a dodatkowo dbający o naczynka ma Biodema. Ma pomarańczowe opakowanie tak jak wszystkie produkty z filtrem Biodermy, ale dodatkowo na opakowaniu jest napisane, że wskazany jest do cery naczynkowej. Krem kosztuje ok 50 PLN, ma beżowy kolor, jest lekko gęsty. Uwaga! Może lekko zapychać.

2) La Roche-Posay mna z kolei zarówno produkty o konsystencji kremu (jesli masz cerę suchą) lub fluidu (normalna, mieszana, tłusta). Tu znajdziesz szczegóły: http://www.wrazliwa.pl/subPages/Products/Anthelios.aspx
Szeptem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 06:49   #2133
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Szeptem Pokaż wiadomość
2) La Roche-Posay mna z kolei zarówno produkty o konsystencji kremu (jesli masz cerę suchą) lub fluidu (normalna, mieszana, tłusta). Tu znajdziesz szczegóły: http://www.wrazliwa.pl/subPages/Products/Anthelios.aspx
Fluid jest fajny pod jednym względem: szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu.
Natomiast: strasznie wysusza skórę i wg mnie nie nadaje się do cery wrażliwej - strasznie szypie po nim twarz, praktycznie przez cały dzień
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 12:39   #2134
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Do madzi.a,

Jasne, że dam znać, i to natychmiast, problem tez mnie dotyczyCałuski

Ps. Sama też poszukuje jakiegoś jeszcze fajnego i dosć silnego kremu na rumieńce, bo ja nie mam rozszerzonych naczynek, choć czasem są widoczne.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 12:53   #2135
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Do madzi.a,

Jasne, że dam znać, i to natychmiast, problem tez mnie dotyczyCałuski

Ps. Sama też poszukuje jakiegoś jeszcze fajnego i dosć silnego kremu na rumieńce, bo ja nie mam rozszerzonych naczynek, choć czasem są widoczne.
Jak znajdziesz jakis kremik, to napisz
A co myślisz o kremie nawilżającym na naczynka z Flos Leku?

Mam ogromną nadzieje, że Farmona niedługo wprowadzi nowy koncentrat i ze nie będzie dużo różnił się od starego!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 06:10   #2136
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Wczoraj miły Pan Listonosz przywiózł mi wymarzony Rilastil. Mam cerę, niektóre pewnie to znają, która już po pierwszym zetknięciu z kosmetykiem reaguje na "tak" lub "nie".
Krem o kolorze jasno seledynowym. Myślę : fajnie, trochę będzie krył. Nie kryje i szybko się wchłania. Najważniejsze : nie "gryzie", nie szczypie, nie czerwieni, nie podrażnia, nie daje uczucia ściągania i nie wysusza. Raczej na bakier mi z chemią, więc dokładnie nie wiem, ale chyba kremik ma w składzie miętę lub coś podobnego - daje na twarzy uczucie chłodu. Bardzo szybko się wchłania. Mogę go polecić dla tych z Was, które mają wrażliwe buźki. Ja mam bardzo suchą, naczynkową, alergiczną i nijakiej
krzywdy mi Rilastil nie zrobił. Ale .... Niestety ... Dla mnie zakup nietrafiony ! Ze względu na "sacharę" na twarzy nigdy (!) nie używałam kremów nawilżających. Są dla mnie stanowczo "za chude". Może jeszcze na swój nie trafiłam ?! Preferuję : min. półtłuste (świecenie mnie nie przeraża).
A po Rilastilu nie czuję konfortu na twarzy. Nie jest "ściągnięta", ale nie jest też - jak na mój gust - natłuszczona.
Jako próbki dostałam dwa kremiki firmy Viviean : Q2 (krem dotleniający,
antystresowy) i Comfort Lift (przeciw zmarszczkowy, z kawiorem).
Co ten kawior ma "odzmarszczyć" ?! Spróbujemy !
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 10:27   #2137
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
Co zaś się tyczy leczenia naczynek - to jest jedno lekarstwo : przyzwyczaić się i
polubić. Może się naraziłam, ale do tego stwierdzenia doszłam mozolną
drogą prób i błędów, i często droga ta była bolesna. Teraz już tylko wybrałam
opcję : nie szkodzić.
Też się powoli się z tą myślą oswajam, bo wydaje mi się, że masz rację. W zeszłym roku zrobiłam sobie kurację maścią Elidel, za 70 zł./20 ml, którą przepisała mi dermatolog i było w porządku nie przeczę, ale to nie jest rozwiązanie długofalowe.
Wydaje mi się, że zrównoważona pielęgnacja i retinoidy na pogrubienie skóry, to najlepsze rozwiązanie.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-13, 18:23   #2138
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Zastanawiam sie nad kupnem kremu Iwostin Capillin przeciw czerwieniu sie skóry z filtrem Spf 15. Wiem, że filtr nie jest wysoki, ale za to ten krem wzmacnia również naczynka. Mam jednak bardzo suchą skórę, dlatego zastanawiam się czy ten krem dobrze nawilże skóre? Prosze o opinie na temat tego kremu, czy warto go kupić?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 21:39   #2139
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad kupnem kremu Iwostin Capillin przeciw czerwieniu sie skóry z filtrem Spf 15. Wiem, że filtr nie jest wysoki, ale za to ten krem wzmacnia również naczynka. Mam jednak bardzo suchą skórę, dlatego zastanawiam się czy ten krem dobrze nawilże skóre? Prosze o opinie na temat tego kremu, czy warto go kupić?
też sie nad tym kremem zastanawiałam

ciekawe, ma zielony kolor? nawilża? albo kupie ten, albo Rilastil delskin
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 06:40   #2140
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad kupnem kremu Iwostin Capillin przeciw czerwieniu sie skóry z filtrem Spf 15. Wiem, że filtr nie jest wysoki, ale za to ten krem wzmacnia również naczynka. Mam jednak bardzo suchą skórę, dlatego zastanawiam się czy ten krem dobrze nawilże skóre? Prosze o opinie na temat tego kremu, czy warto go kupić?
Z opinii wizażanek, na które tu i ówdzie się natknęłam w wątkach wynikało, że niestety krem nie spełnia do końca pokładanych w nim nadziei W sumie szkoda, bo też miałam na niego chrapkę. Ale za to, nie mając kasy na nic droższego - ponownie kupiłam sobie Pharmaceris - Active Capilaril na noc i Vita Capilaril na dzień z spf 15. Krem na dzień jest normalny, ale na noc - Active jest super. Lekko natłuszcza, łagodzi podrażnienia i zmniejsza widocznie rumień.
Póki co postanawiam kompleksowo stosować oba. Może jakieś ukryte zalety kremiku Vita się objawią
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 09:06   #2141
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Nie używałam, nie wiem, ale...... "moja" Pani Kosmetyczka (oj,
przepraszam, teraz trzeba mówić : kosmetolog) stanowczo odradziła
mi IWOSTIN.
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-14, 13:02   #2142
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny, byłam u dermatologa, który po tym jak mu powiedziałam, ze skóra stała się cieńka i bardzo wrażliwa i zaczęła się czerwienić, stwierdził że mam poczatki tradzika różowatego i przepisał mi tabletki przeciwhistaminowe, metronidazol i krem ze sterydem (którego nie kupiłam, z wiadomych przyczyn). Nie będe komentowała kompetencji tego dermatologa, dlatego nie wiem czy powinnam smarować się metronidazolem (nie chce sobie zaszkodzić), czy nie jest na to za wczesnie, bo nie mam żadnych krostek, jedynie zaczęły mnie oczy boleć.
Znalazłam jeszcze taki krem, na kwc nie ma żadnej opinii, czy możecie o nim coś powiedzieć? To jest Pharmaceris R.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pharmaceris_e1444_lipo-rosalgin_big.jpg (8,5 KB, 13 załadowań)
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 11:04   #2143
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam u dermatologa, który po tym jak mu powiedziałam, ze skóra stała się cieńka i bardzo wrażliwa i zaczęła się czerwienić, stwierdził że mam poczatki tradzika różowatego i przepisał mi tabletki przeciwhistaminowe, metronidazol i krem ze sterydem (którego nie kupiłam, z wiadomych przyczyn). Nie będe komentowała kompetencji tego dermatologa, dlatego nie wiem czy powinnam smarować się metronidazolem (nie chce sobie zaszkodzić), czy nie jest na to za wczesnie, bo nie mam żadnych krostek, jedynie zaczęły mnie oczy boleć.
Metronidazol i leki przeciwalergiczne to standard przy leczeniu trądzika różowatego. Moim zdaniem metronidazol Ci nie zaszkodzi - może stosuj go kilka razy w tygodniu, żeby nie wysuszyć za bardzo skóry.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 11:07   #2144
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zrównoważona pielęgnacja i retinoidy na pogrubienie skóry, to najlepsze rozwiązanie.
Ja stosowałam retinoidy przez ponad pół roku - wprowadzałam je stopniowo, dbałam o nawilżenie skóry - stan skóry zamiast się polepszyć, pogorszył się o 70%.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 13:32   #2145
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziwczyny, a czy nie myślałyście o stosowaniu maceratu z kasztanowca z Mazideł, na noc, w ramach walki z zaczerwienieniem/naczynkami?

Ja sobie od kilku dni kręce co wieczór serum. Na wgłębienie dłoni nalewam: większą kroplę kwasu hialuronowego, 2 krople wit. E oraz jedną lub dwie krople tego maceratu z kasztanowca. serum fajnie nawilża, z wchłanialnością różnie (dlatego lepiej jest używać na noc), ładnie łagodzi, odżywia i nawilża. Nie trzeba po nim już dodatkowego kremu, no chyba, że czujecie taką potrzebę.

Jeżeli chodzi o Rilastil, to ma on naprawdę super skład na naczynka, powinien super nawilżać. Mam jednak pewne opory przed kupieniem tego cuda - dziurawiec. Przecież on działa foto-uczulająco, I co potem na to filtr? Czy ten filtr zabezpieczy przed niekorzystnym działaniem dziurawca. Piszę to i ostrzegam, ze ten jeden składnik nie jest najlepszy. Nie wiem jak można to świństwo dodawać do kremu na naczynka
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 14:01   #2146
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam u dermatologa, który po tym jak mu powiedziałam, ze skóra stała się cieńka i bardzo wrażliwa i zaczęła się czerwienić, stwierdził że mam poczatki tradzika różowatego i przepisał mi tabletki przeciwhistaminowe, metronidazol i krem ze sterydem (którego nie kupiłam, z wiadomych przyczyn).
Mi to samo powiedziała pani dermatolog w zeszłym roku, dała też coś sterydowego i elidel. Sterydy zignorowałam, a elidel bardzo sobie chwalę. Chociaż reasumując, to po roku żadnych zmian na plus ani na minus nie widzę. Z Pharmaceris, jak pisałam już wcześniej lubię Active-Capilaril, a tego co ty chciałabyś kupić niestety nigdy nie miałam.

Maria221, mi ani oleje, ani maceraty nie pochodzą. Ogólnie wszystko co nie jest rozcieńczone koszmarnie mnie podrażnia

Cytat:
Ja stosowałam retinoidy przez ponad pół roku - wprowadzałam je stopniowo, dbałam o nawilżenie skóry - stan skóry zamiast się polepszyć, pogorszył się o 70%.
Suri, ja po jakimś pół roku też niesamowitych efektów nie widzę, ale nadal się jeszcze łudzę.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 14:52   #2147
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Dziwczyny, a czy nie myślałyście o stosowaniu maceratu z kasztanowca z Mazideł, na noc, w ramach walki z zaczerwienieniem/naczynkami?

Ja sobie od kilku dni kręce co wieczór serum. Na wgłębienie dłoni nalewam: większą kroplę kwasu hialuronowego, 2 krople wit. E oraz jedną lub dwie krople tego maceratu z kasztanowca. serum fajnie nawilża, z wchłanialnością różnie (dlatego lepiej jest używać na noc), ładnie łagodzi, odżywia i nawilża. Nie trzeba po nim już dodatkowego kremu, no chyba, że czujecie taką potrzebę.

Jeżeli chodzi o Rilastil, to ma on naprawdę super skład na naczynka, powinien super nawilżać. Mam jednak pewne opory przed kupieniem tego cuda - dziurawiec. Przecież on działa foto-uczulająco, I co potem na to filtr? Czy ten filtr zabezpieczy przed niekorzystnym działaniem dziurawca. Piszę to i ostrzegam, ze ten jeden składnik nie jest najlepszy. Nie wiem jak można to świństwo dodawać do kremu na naczynka
ja nie stosowałam tego połączenia z mazideł.... ciekawe musze kupic... HA mam i dodaję olej z różjojoba i nimi się miziam m.inn.
ale ten macerat musze dostac.... myslisz, ze taka vit E w kroplach z apteki sie nadaje? do tego kręciołka

p.s. a widzisz, ten Rilastil ma dziurawiec, patrz, nie skumałam... a cyz pryzpadkiem enie jest na kwc napsiane, ze ma jakies naturalne filtry???
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 14:58   #2148
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Metronidazol i leki przeciwalergiczne to standard przy leczeniu trądzika różowatego. Moim zdaniem metronidazol Ci nie zaszkodzi - może stosuj go kilka razy w tygodniu, żeby nie wysuszyć za bardzo skóry.
Wczesniej dostałam jeszcze od innej dermatolog maść robioną w aptece, ale odniosłam wrażenie że dziala na mnie "rozgrzewająco" czy tak ma być? Troche się wystraszyłam i nie używałam jej z tego powodu.

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Mi to samo powiedziała pani dermatolog w zeszłym roku, dała też coś sterydowego i elidel. Sterydy zignorowałam, a elidel bardzo sobie chwalę. Chociaż reasumując, to po roku żadnych zmian na plus ani na minus nie widzę.
nie bałas się używać sterydów?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 09:08   #2149
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Do nikaa2,

Cytat:
ale ten macerat musze dostac.... myslisz, ze taka vit E w kroplach z apteki sie nadaje? do tego kręciołka
Macerat jest w Mazidłach, witamina E równiez. Mazidłowa wit. E jest najlepszą dostępną forma tej wit. bo zawiera wszystkie 4 tokoferole, jest po prostu najlepsza dla skóry. Oto linki:

Macerat z kasztanowca:

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Witamina E:

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Pozdrawiam
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 14:35   #2150
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Do nikaa2,



Macerat jest w Mazidłach, witamina E równiez. Mazidłowa wit. E jest najlepszą dostępną forma tej wit. bo zawiera wszystkie 4 tokoferole, jest po prostu najlepsza dla skóry. Oto linki:

Macerat z kasztanowca:

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Witamina E:

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Pozdrawiam
łał dziękuję
jestes kochana

lecę poczytac
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 19:25   #2151
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Wiecie co, ja już zaczynam zbierać hajsiwo na laser, i nie ma bata, na jesieni uskuteczniam zabieg zamykania naczynek. Dobija mnie to, że wydaję sporo kasy na kremy, a wystarczy taka pogoda jak teraz i już moja twarz wygląda na "idź i nie wracaj". Dobija mnie jeszcze bardziej niekompetencja dermatolog, do której chodzę. Nie potrafiła mi polecić żadnego gabinetu, który specjalizował by się w zamykaniu naczynek ("ja się tym nie zajmuję"). A jak wychodziłam z gabinetu, dorzuciła, że "nie warto tak się przyglądać dokładnie w lustrze". Jasne, mów mi tak jeszcze. Bardzo bym się cieszyła, gdyby zaczerwienienie twarzy było widać tylko przy dokładnej analizie twarzy przy lustrze ! łatwo tak mówić komuś, kto ma nieskazitelną cerę.

Obecnie łykam Rutinoscorbin, dokańczam Ruboril (3 miesiąc), Iwostin na zaczerwienienia, krem-maseczkę Flos Leku i nic mi to nie daje Pojawiają się nowe naczynka, a rumień jak był, tak jest nadal.

waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 07:09   #2152
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość

nie bałas się używać sterydów?
Nie, bo to przecież nie na stale!.
Elidel ma nowoczesną formułę i pewnie dlatego jest taki drogi , a maść stosowałam z doskoku i tak też dermatolog mi poleciła.

W sumie, to moje ogólne wrażenie o lekarzach dermatologach jest takie, że oni chyba widzą tyle naprawdę ciężkich, klinicznych przypadków: nowotworów, czerniaków, łuszczyc itp., że nasze problemy wydają im się banalne, chyba, że ktoś ma zacięcie rzeczywiście w kierunku medycyny estetycznej. Ale takich osób jest niewiele, u mnie w Opolu, chyba 1 osoba i ceny ma jak z księżyca!!!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:33   #2153
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hej, moja koleżanka jest kosmetyczką i w ofercie swojego gabinetu ma kompleksowy zabieg do skóry naczynkowej - dleikatne oczyszczanie, kapsułka z wit.K i na koniec algi. Czy któraś z Was była na podobnym zabiegu? Jestem nim bardzo zainteresowana, ale nie wiem czy oczekiwać efektów poprawienia stanu skóry
pozdrawiam
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:59   #2154
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Nie, bo to przecież nie na stale!.
Elidel ma nowoczesną formułę i pewnie dlatego jest taki drogi , a maść stosowałam z doskoku i tak też dermatolog mi poleciła.

W sumie, to moje ogólne wrażenie o lekarzach dermatologach jest takie, że oni chyba widzą tyle naprawdę ciężkich, klinicznych przypadków: nowotworów, czerniaków, łuszczyc itp., że nasze problemy wydają im się banalne, chyba, że ktoś ma zacięcie rzeczywiście w kierunku medycyny estetycznej. Ale takich osób jest niewiele, u mnie w Opolu, chyba 1 osoba i ceny ma jak z księżyca!!!
Elidel jest niesterydowym kremem, można go stosowac przez dłuższy czas i nie wchłania się do krwi w porównaniu ze sterydami... przy czym objawy moge wracac po ostawieniu kremu Elidel, chyba ze zaczerwienienie i świąd był przejśicowy, wtedy łagodzi objawy i jest bezpieczny

nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 13:09   #2155
Catt_girl
Raczkowanie
 
Avatar Catt_girl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 248
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam, czy krem z serii kasztanowej Bielendy na noc jest dostępny w rossmanie lub naturze ?
Catt_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 17:40   #2156
karlain79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witajcie i pomóżcie, mam potworniebrązowe plamy na twarzy i nie wiem jak się ich pozbyć???nie wiem czy od słońca czy od wątroby( win nie pijam)
karlain79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 08:52   #2157
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Miałam wczoraj występ w bodypaintingu. To był drugi raz. Za pierwszym było ok, ale teraz wyszło mi jakieś uczulenie na fioletową farbę, która miałam na ustach i w okolicy ust. Kąciki są popękane, a w pęknięciach obok kącików ust są czerwone krechy - myślałam że to farba, ale wydaje mi się, ze są to ranki. Wyglądam teraz jak Joker Czym mogę smarować takie rany, żeby szybciej się zagoiły? Czekają mnie kolejne występy i boję się, ze moja skóra bardzo się zniszczy od tych farb. O dziwo podrażnił mnie tylko barwnik fioletowy(jak na razie).

tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:21   #2158
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
Miałam wczoraj występ w bodypaintingu. To był drugi raz. Za pierwszym było ok, ale teraz wyszło mi jakieś uczulenie na fioletową farbę, która miałam na ustach i w okolicy ust. Kąciki są popękane, a w pęknięciach obok kącików ust są czerwone krechy - myślałam że to farba, ale wydaje mi się, ze są to ranki. Wyglądam teraz jak Joker Czym mogę smarować takie rany, żeby szybciej się zagoiły? Czekają mnie kolejne występy i boję się, ze moja skóra bardzo się zniszczy od tych farb. O dziwo podrażnił mnie tylko barwnik fioletowy(jak na razie).

myślę, z eodustanie Oeparol- olej z wiesiołka który w stanach alergicznych skóry jest polecany a dodatkowo korzystnie wpływa na stan całego org.

jeżeli chodzi o masc, to hmm.. może Alantan Plus z wit.A? jest albo b.tłusta masc albo lżejszej konsystencji krem

albo Nanobase odzywke do skóry suchej- dz. łagodząco

kąciki ust powinny się szybciej goic po Tribioticu, a moze to zajady? jeżlei tak to widocznie brakuje ci vitamin z grupy B

życze zdrówka
aha i lepiej by było aby CIebie nie malowali już na ten fioletowy kolor, jeżeli po tych maściach/kremach nie przejdzie w ciągu paru dni (bo Oeparol łakaj takdodatkowo jeśli masz ochotę) to wytedy p/alergiczny Alleric czy Amertil i zrezygnuj z pokazów
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:38   #2159
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny, czy któraś z was ma krem Biodermy z filtrem 50 do cery naczynkowej? Zastanawiam się nad jego zakupem, ale na kwc nie ma jeszcze opinii
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:46   #2160
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was ma krem Biodermy z filtrem 50 do cery naczynkowej? Zastanawiam się nad jego zakupem, ale na kwc nie ma jeszcze opinii
niestety nie mam, więc nie pomogę
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.