Triki,sposoby uzywania mineralow:) - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-27, 08:45   #451
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
mam podklad mineralny BARE MINERALS odcien : fair,fairy light,fairy medium,medium kupywalam kupywalam i zaden odcien nie za bardzo.. obecnie zakupilam krzemionka 100% (Make up for Ever HD)-ale on nie pasuje mi polozony na skore jednak ja troszeczke zabiela i sprawia ,ze skora jeszcze bardziej szarawo ,wyblakniecie wyglada..a nakladam go bardzo malo puszkiem wciskam na nalozony juz podklad, a baze pod podklad mineralny jaka polecisz?(moja skora jest bardzooo wrazliwa,mieszana,na policzkach dziurki po tradziku )
ja nie mowie tu o czystej krzemionce tylko krzemionce z mikrosferami silikonowymi. poza tym proszek polozony POD podklad nawet jesli zabiela to pozniej i tak jest kryty mineralami ktore juz maja kolor. moja krzemionka jest transparentna , nie bieli z tym ze ja nia tylko omiatam twarz duzym pedzlem przed nalozeniem mineralow a nie wciskam w skore po nalozeniu. sama tez mam skore jo tradziku z powiekszonymi porami.a tak generalnie to ciagle mnie fascynuje ta populatnosc krzemionki MUFE i jej absurdalna cena przeciez czysta krzemionka spherica kosztuje 20 zl za 10 g a MUFE az 160zl! to sie nazywa zrobic biznes;D


moje ulubione primery to:

mikrosfery silikonowe( jako domieszka nawet do 50%)
krzemionka spherica( mozna solo ale tylko okazjonalnie - wole osobiscie ja mieszac z czyms bo solo na dluzsza mete wysusza)
puder perłowy( mozna solo)
puder jedwabny( mozna solo)

wlasciwie wszytko ze soba mozna mieszac wg swoich preferencji.jedwab z perla , jedwab z krzemionka itp itd. z tym ze trzeba znalezc swoj mix.

a finiszuje pudrem ze sproszkowanych diamentow.

wszystko do kupienia w kolorowce.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 14:48   #452
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Ja w kwestii podkładów mineralnych jak na razie jestem "świeża"
Od niedawna zaczęłam pogłębiać tę magiczną sztukę, dlatego mam kilka pytań dla osób bardziej wtajemniczonych :P
Swój podkład jak już nałożę to spryskuję czystą przegotowaną bądź mineralną wodą (oczywiście w atomizerze), ale może powinnam zmienić na hydrolat, np. oczarowy? Efekt makijażu się zmieni czy to nie będzie robić żadnej różnicy? I moje drugie pytanie czy te wszelkie nakładane filtry to naprawdę są tak konieczne przy podkładzie mineralnym? Bo już się tyle o nich naczytałam że mam mętlik w głowie :P
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 16:19   #453
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Ja w kwestii podkładów mineralnych jak na razie jestem "świeża"
Od niedawna zaczęłam pogłębiać tę magiczną sztukę, dlatego mam kilka pytań dla osób bardziej wtajemniczonych :P
Swój podkład jak już nałożę to spryskuję czystą przegotowaną bądź mineralną wodą (oczywiście w atomizerze), ale może powinnam zmienić na hydrolat, np. oczarowy? Efekt makijażu się zmieni czy to nie będzie robić żadnej różnicy?
Według mnie to nie robi różnicy czy masz wodę termalną, mineralną czy hydrolat. Ja używam właśnie hydrolatu, ale tylko ze względu na zapach. Testowałam kilka różnych hydrolatów i dla mnie to są tylko pachnące gadżety (chociaż mam w planach obadać łagodzące działanie kocanki, która akurat nie zachwyca zapachem).


Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
I moje drugie pytanie czy te wszelkie nakładane filtry to naprawdę są tak konieczne przy podkładzie mineralnym? Bo już się tyle o nich naczytałam że mam mętlik w głowie :P
Minerały same w sobie mają filtry. Nakładanie ich na krem z filtrem zazwyczaj powoduje destabilizację jednego z filtrów (Parsolu 1789). Nakładanie filtrów jest konieczne przy złuszczających kuracjach większością kwasów i retinoidów. Nikt nigdzie nie napisał, że są potrzebne przy minerałach. To już każdego wolny wybór a czasem przy tłustej cerze po prostu nie da się połączyć makijażu z filtrem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 15:40   #454
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Chimay bardzo dziękuję za odpowiedź . Hydrolat w przyszłości pewnie i tak zakupię, ale w filtry nie będę się pakować
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 17:14   #455
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Chimay bardzo dziękuję za odpowiedź . Hydrolat w przyszłości pewnie i tak zakupię, ale w filtry nie będę się pakować
No jeszcze sporo osób stosuje filtry w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowej i ogólnie przeciwstarzeniowej. Sporo - w znaczeniu na Wizażu. Osobiście nie znam nikogo, kto używałby filtrów w tym celu i stosował je codziennie przez okrągły rok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.