Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-04, 08:24   #3871
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Do żadnej z tych aptek mi nie po drodze, ale może się na tyle zorganizuję, że będę przejeżdżać obok to podejdę. Uprzednio oczywiście zadzwonię. Dziękuję

Ja byłam na razie raz (czekałam tylko godzinę). Więc mała szansa, że Cię już spotkałam. Mówisz że pod spożywczym?

Swoją drogą, jesteś z niego zadowolona? Możesz pisać na PW, jak nie chcesz tutaj

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------


Też jestem takiego zdania. Nie wiem czy to prawda, ale wolę chuchać i dmuchać, bo zdrowie ważniejsze aniżeli kilka złotych w kieszeni

kurcze, az tak nie wchodziłam w temat oryginałów i zamienników. czy curacne to też jakiś zamiennik?? oświećcie mnie - zresztą nie pierwszy raz.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 08:54   #3872
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Apteka na Joannitów jest bardzo blisko PKSu, na przeciwko jest jakiś mały spożywczak i wydział nauk pedagogicznych i historycznych (ten taki stary budynek) Najlepiej sprawdź sobie na google maps, ale koniec końców dosłownie kilka kroków od PKSu Tam są strasznie duże kolejki. Ostatnio jak byłam z receptą po Aknenormin to przede mną było 25 osób, czasami bywało o wiele więcej. Ogólnie rzecz biorąc ciągle spotykam się z pogłoskami, że to najtańsza apteka w całym mieście stąd takie kolejki
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 09:57   #3873
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Apteka na Joannitów jest bardzo blisko PKSu, na przeciwko jest jakiś mały spożywczak i wydział nauk pedagogicznych i historycznych (ten taki stary budynek) Najlepiej sprawdź sobie na google maps, ale koniec końców dosłownie kilka kroków od PKSu Tam są strasznie duże kolejki. Ostatnio jak byłam z receptą po Aknenormin to przede mną było 25 osób, czasami bywało o wiele więcej. Ogólnie rzecz biorąc ciągle spotykam się z pogłoskami, że to najtańsza apteka w całym mieście stąd takie kolejki
Wiem doskonale gdzie jest ta apteka Po prostu nie moje rejony, a dla 20zł też średnio chce mi się tłuc i stać w korkach, średnio też tam z parkowaniem. Więc jak podliczę, to wyjdzie podobnie a czasu stracę że.. hoho, a tego mam mało ostatnimi czasy i do września tak pozostanie Aczkolwiek zadzwonię i zapytam się po ile by mieli na Joanitów i w Silesi, może mama będzie w okolicy to mi kupi


A jeśli chodzi o zamienniki. Nie chcę też kombinować, bo jestem astmatyczką i wiele takich leków wywołuje u mnie ataki, mimo że astma jest na wycofaniu, to w takim sytuacjach potrafi dać popalić. Dlatego unikam zamienników jak się da Po Aknenorminie jest dobrze, więc nie ma co zmieniać
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 11:01   #3874
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ok, ok, ale o to się pytała HelenaTrojanska więc stąd moje "wytłumaczenie" gdzie ta apteka się mieści
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 11:05   #3875
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Ok, ok, ale o to się pytała HelenaTrojanska więc stąd moje "wytłumaczenie" gdzie ta apteka się mieści
A, nie zarejestrowałam
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 14:03   #3876
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy którejś z Was udało się może wygrać z zaskórnikami zamkniętymi? Ja walczę od 1.5 miesiąca (duac i clindacne) i nic, stare prawie w ogóle nie schodzą, za to dochodzą nowe :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 14:42   #3877
Kathy22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Też jestem takiego zdania. Nie wiem czy to prawda, ale wolę chuchać i dmuchać, bo zdrowie ważniejsze aniżeli kilka złotych w kieszeni
Bo ja wiem czy to takie niebezpieczne? Jakby było to by tego nie sprzedawali W trakcie kuracji brałam Aknenormin, później Axotret, a pod koniec Izotek.
Rezultat? Żadnej różnicy w działaniu nie widziałam :P Mimo tego że praktycznie co kilka miesięcy brałam inny lek ( w sumie ten sam o innej nazwie) Wyniki wątroby ( jestem studentką to okazji popić też trochę było ), choresterolu i trójglicerydów idealne, skutki uboczne identyczne
Zresztą czemu lek o identycznym składzie miałby działać inaczej?
A i jak tak patrzę z perspektywy po całej kuracji, to całkiem gładko to przeszłam Zero przebarwień, zero zaskórników, zero wypadania włosów :P

Edytowane przez Kathy22
Czas edycji: 2014-07-04 o 14:46
Kathy22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-04, 17:55   #3878
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Kathy22 Pokaż wiadomość
Bo ja wiem czy to takie niebezpieczne? Jakby było to by tego nie sprzedawali W trakcie kuracji brałam Aknenormin, później Axotret, a pod koniec Izotek.
Rezultat? Żadnej różnicy w działaniu nie widziałam :P Mimo tego że praktycznie co kilka miesięcy brałam inny lek ( w sumie ten sam o innej nazwie) Wyniki wątroby ( jestem studentką to okazji popić też trochę było ), choresterolu i trójglicerydów idealne, skutki uboczne identyczne
Zresztą czemu lek o identycznym składzie miałby działać inaczej?
A i jak tak patrzę z perspektywy po całej kuracji, to całkiem gładko to przeszłam Zero przebarwień, zero zaskórników, zero wypadania włosów :P
nie chodzi o to ze niebezpieczne ale że może mieć słabsze działanie i ponoc skutki uboczne mogą byc wieksze , tak cos derma wspominała
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 20:34   #3879
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Czy którejś z Was udało się może wygrać z zaskórnikami zamkniętymi? Ja walczę od 1.5 miesiąca (duac i clindacne) i nic, stare prawie w ogóle nie schodzą, za to dochodzą nowe :/
Ja już pisałam, że jestem przy końcu kuracji, no i niestety, zaskórniki na nosie mam. W sumie to powinnam się cieszyć, bo wcześniej miałam na całej twarzy, ale obawiam się, że te pozostałe na nosie to jakiś zły znak nawrotu.

A co do zamienników... Ja uznałam po prostu, że będę brała cały czas jeden z nich. I tego się trzymałam, ale w sumie to nie mam pojęcia czy ma to potwierdzone w jakiśkolwiek sposób znaczenie.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-07-04 o 20:35
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 11:05   #3880
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mam jeszcze jeden problem, dość nietypowy. Jedna z większych zmian jakie miałam na skórze jeszcze przed Izo przekształciła mi się w płaską brodawkę. Czy któraś z Was może miała podobny problem? Derma mówił, że będę musiała to zlikwidować laserem, ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego. Miałam już likwidowaną brodawkę na palcu laserem CO2 i ból był nie do wytrzymania. Miałam dziurę w palcu przez długi czas. Jak pomyślę, że mogliby mi to samo zrobić na twarzy to już chyba wolę żyć z tą brodawką.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 18:03   #3881
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Apteka na Joannitów jest bardzo blisko PKSu, na przeciwko jest jakiś mały spożywczak i wydział nauk pedagogicznych i historycznych (ten taki stary budynek) Najlepiej sprawdź sobie na google maps, ale koniec końców dosłownie kilka kroków od PKSu Tam są strasznie duże kolejki. Ostatnio jak byłam z receptą po Aknenormin to przede mną było 25 osób, czasami bywało o wiele więcej. Ogólnie rzecz biorąc ciągle spotykam się z pogłoskami, że to najtańsza apteka w całym mieście stąd takie kolejki
Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Ok, ok, ale o to się pytała HelenaTrojanska więc stąd moje "wytłumaczenie" gdzie ta apteka się mieści
Tak, to ja taka gapa Nie raz tamtędy szłam, ale jakoś nigdy nie zwróciłam uwagi

Cytat:
Napisane przez Kathy22 Pokaż wiadomość
Bo ja wiem czy to takie niebezpieczne? Jakby było to by tego nie sprzedawali W trakcie kuracji brałam Aknenormin, później Axotret, a pod koniec Izotek.
Rezultat? Żadnej różnicy w działaniu nie widziałam :P Mimo tego że praktycznie co kilka miesięcy brałam inny lek ( w sumie ten sam o innej nazwie) Wyniki wątroby ( jestem studentką to okazji popić też trochę było ), choresterolu i trójglicerydów idealne, skutki uboczne identyczne
Zresztą czemu lek o identycznym składzie miałby działać inaczej?
A i jak tak patrzę z perspektywy po całej kuracji, to całkiem gładko to przeszłam Zero przebarwień, zero zaskórników, zero wypadania włosów :P
No dokładnie o to mi chodzi
Droższe nie zawsze znaczy lepsze...
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-05, 19:13   #3882
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
No dokładnie o to mi chodzi
Droższe nie zawsze znaczy lepsze...
Kwestia jakości składników, ich czystości..miejsca wytwarzania, sposobu, długości jakichś procesów. Więc może się różnić
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 21:11   #3883
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witajcie. Przychodzę bardzo podłamana 2 lata po skończonej kuracji (Axotret 20 mg przez 9 miesięcy) trądzik wrócił. W trochę innej formie - bez wielkich bolacych gul na linii żuchwy, ale wrócił. Z kuracji byłam bardzo zadowolona, choć w jej trakcie wypadła mi straszliwa ilość włosów. Załączam zdjęcia przed kuracją, po i stan dzisiejszy (to błyszczenie to krem, wybaczcie!). Mimo wszystko skóra mniej mi się przetłuszcza, podobnie jak włosy, które kiedyś musiałam myć codziennie, dziś co drugi dzień.
Czy któraś z Was powtarzała kurację? Czy to w ogóle ma sens? Na myśl o tych wszystkich straconych włosach i tym, że miałabym to wszystko jeszcze raz przechodzić wszystkiego mi się odechciewa w dodatku kuracja wcale nie była taka tania.
Zdjęcia przed i po są gorszej jakości - robione przedpotopową komórką. Na zdjęciu z dziś do końca nie widać problemu, a jest nim jakby "kaszkowata" skóra z ogromną ilością nierówności spowodowaną duzą ilością małych, ciemnych krostek obok siebie. 2 dni temu ktoś mi zrobił zdjęcie i mimo, ze miałam makijaż, wyglądałam na nim przez te nagromadzone ciemne krostki jakbym miała ciemny zarost zdjęcia nie pokażę, bo natychmiast kazałam je skasować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0076.jpg (12,9 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0079.jpg (13,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0334a.jpg (131,1 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0336a.jpg (179,1 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0335.jpg (129,8 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140706_200120a.jpg (33,1 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140706_200146a.jpg (36,5 KB, 49 załadowań)
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 22:12   #3884
Summerland
Raczkowanie
 
Avatar Summerland
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 160
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Witajcie. Przychodzę bardzo podłamana 2 lata po skończonej kuracji (Axotret 20 mg przez 9 miesięcy) trądzik wrócił. W trochę innej formie - bez wielkich bolacych gul na linii żuchwy, ale wrócił. Z kuracji byłam bardzo zadowolona, choć w jej trakcie wypadła mi straszliwa ilość włosów. Załączam zdjęcia przed kuracją, po i stan dzisiejszy (to błyszczenie to krem, wybaczcie!). Mimo wszystko skóra mniej mi się przetłuszcza, podobnie jak włosy, które kiedyś musiałam myć codziennie, dziś co drugi dzień.
Czy któraś z Was powtarzała kurację? Czy to w ogóle ma sens? Na myśl o tych wszystkich straconych włosach i tym, że miałabym to wszystko jeszcze raz przechodzić wszystkiego mi się odechciewa w dodatku kuracja wcale nie była taka tania.
Zdjęcia przed i po są gorszej jakości - robione przedpotopową komórką. Na zdjęciu z dziś do końca nie widać problemu, a jest nim jakby "kaszkowata" skóra z ogromną ilością nierówności spowodowaną duzą ilością małych, ciemnych krostek obok siebie. 2 dni temu ktoś mi zrobił zdjęcie i mimo, ze miałam makijaż, wyglądałam na nim przez te nagromadzone ciemne krostki jakbym miała ciemny zarost zdjęcia nie pokażę, bo natychmiast kazałam je skasować.





Jakie miałaś robione badania hormonów? Wszystko masz w normie, odnośnie hormonów? Bo moim zdaniem jest to trądzik typowo hormonalny, przed jak i po, gule na brodzie linii żuchwy..

Edytowane przez Summerland
Czas edycji: 2014-07-06 o 22:14
Summerland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 07:12   #3885
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Summerland Pokaż wiadomość
Jakie miałaś robione badania hormonów? Wszystko masz w normie, odnośnie hormonów? Bo moim zdaniem jest to trądzik typowo hormonalny, przed jak i po, gule na brodzie linii żuchwy..
Miałam kiedyś badane hormony (nie pamiętam jakie), ale nie bezpośrednio przed rozpoczęciem kuracji. Wyszło mi wtedy o dziwo, ze wszystko jest w normie. Ale mam teraz wątpliwości co do przeprowadzonego badania - później dowiedziałam się, że badać konkretne hormony nalezy w konkretnym dniu cyklu. A mnie nikt o to nie spytał (lekarz też mnie o tym nie poinformował), przyszłam, pobrano mi krew i tyle. Jednego dnia. Czytałam gdzies w internecie, że niektóre osoby wręcz musiały zostać na noc w szpitalu, żeby próbka krwi mogła zostać pobrana o odpowiedniej porze? U mnie w każdym razie nic takiego nie miało miejsca. W czasie kuracji miałam robione chyba jakies pojedyncze hormony, muszę pogrzebać w papierach.

Edytowane przez PannaX
Czas edycji: 2014-07-07 o 07:20
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 11:06   #3886
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Witajcie. Przychodzę bardzo podłamana 2 lata po skończonej kuracji (Axotret 20 mg przez 9 miesięcy) trądzik wrócił. W trochę innej formie - bez wielkich bolacych gul na linii żuchwy, ale wrócił. Z kuracji byłam bardzo zadowolona, choć w jej trakcie wypadła mi straszliwa ilość włosów. Załączam zdjęcia przed kuracją, po i stan dzisiejszy (to błyszczenie to krem, wybaczcie!). Mimo wszystko skóra mniej mi się przetłuszcza, podobnie jak włosy, które kiedyś musiałam myć codziennie, dziś co drugi dzień.
Czy któraś z Was powtarzała kurację? Czy to w ogóle ma sens?
Jestem w podobnej sytuacji. Z tym, ze u mnie badania potwierdziły podwyższony poziom androgenów i muszę leczyć się hormonalnie, a ewentualne powtórzenie kuracji aknenorminem narazie odpada. Mam nadzieję, ze samo leczenie hormonalne będzie wystarczające jeśli chodzi o cerę, chociaż na początku wystąpiło znaczne pogorszenie, wysyp jakiego dawno nie pamiętałam Teraz jest trochę lepiej, to początek 3-go miesiąca a na poprawę ponoć trzeba czekać 3-4 m-ce. No i czeka mnie dalsza diagnostyka, leczenie itd.
Co do badania hormonów to ja musiałam je wykonać w konkretnej fazie cyklu z tolerancją 1-2 dni, z tego co pamiętam.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 12:04   #3887
Summerland
Raczkowanie
 
Avatar Summerland
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 160
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś badane hormony (nie pamiętam jakie), ale nie bezpośrednio przed rozpoczęciem kuracji. Wyszło mi wtedy o dziwo, ze wszystko jest w normie. Ale mam teraz wątpliwości co do przeprowadzonego badania - później dowiedziałam się, że badać konkretne hormony nalezy w konkretnym dniu cyklu. A mnie nikt o to nie spytał (lekarz też mnie o tym nie poinformował), przyszłam, pobrano mi krew i tyle. Jednego dnia. Czytałam gdzies w internecie, że niektóre osoby wręcz musiały zostać na noc w szpitalu, żeby próbka krwi mogła zostać pobrana o odpowiedniej porze? U mnie w każdym razie nic takiego nie miało miejsca. W czasie kuracji miałam robione chyba jakies pojedyncze hormony, muszę pogrzebać w papierach.
Tak to prawda, poszczególne hormony należy badać w konkretnych dniach cyklu , jestem zdziwiona że za jednym zamachem zrobili Ci komplet badań Ja na Twoim miejscu zanim bym podjeła decyzje o kolejnej terapii izotekiem, znalazłabym dobrego endo-gina i zrobiła porządnie te badania.. bo możliwe, że przyczyną Twojego trądziku są hormony..a wtedy szkoda pieniędzy na 2 kurację izotekiem, tym bardziej że do najtańszych kuracji to nie należy...
Summerland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 12:42   #3888
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Summerland Pokaż wiadomość
Tak to prawda, poszczególne hormony należy badać w konkretnych dniach cyklu , jestem zdziwiona że za jednym zamachem zrobili Ci komplet badań Ja na Twoim miejscu zanim bym podjeła decyzje o kolejnej terapii izotekiem, znalazłabym dobrego endo-gina i zrobiła porządnie te badania.. bo możliwe, że przyczyną Twojego trądziku są hormony..a wtedy szkoda pieniędzy na 2 kurację izotekiem, tym bardziej że do najtańszych kuracji to nie należy...
A przede wszystkim bardzo obciążająca organizm

Jakie badania hormonów robiłyście? Ja mam Hashimoto, i mój endokrynolog powiedział, że szansa że mój trądzik jest od hormonów jest bliska 0. Ale jestem ciekawa, czy ja w ogóle któryś z tych badań miałam w ogóle robione
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 13:55   #3889
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dzisiaj wzielam ostatnia tabletke Aknenorminu. do kontroli za 3 tyg dopiero :< do lekarza mojego zadzwonie z pytaniem o zmiane pielegnacji jutro.

dzis sie boje. ze tradzik wroci. na razie mam super skore i wiem ze tak nie zostanie :<
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 16:23   #3890
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Summerland Pokaż wiadomość
Jakie miałaś robione badania hormonów? Wszystko masz w normie, odnośnie hormonów? Bo moim zdaniem jest to trądzik typowo hormonalny, przed jak i po, gule na brodzie linii żuchwy..
Eeee... Nie wiem czy to ma naprawdę takie przełożenie. Mój trądzik jest typowo hormonalny, a akurat na żuchwie nigdy nic mi nie wyskakiwało.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 20:51   #3891
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
dzisiaj wzielam ostatnia tabletke Aknenorminu. do kontroli za 3 tyg dopiero :< do lekarza mojego zadzwonie z pytaniem o zmiane pielegnacji jutro.

dzis sie boje. ze tradzik wroci. na razie mam super skore i wiem ze tak nie zostanie :<
Czemu ma tak nie zostać? ja jestem 2 miesiące po zakończeniu kuracji i skóra jest w lepszym stanie niż w czasie kuracji, i mam nadzieje, że bedziecoraz lepiej
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 20:53   #3892
misiulka99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny.
Jestem na tym wątku nowa, ale przychodzę z tym samym problemem co każda z was. Z trądzikiem walcze jakieś 3 lata. Głównie są to zaskórniki, wągry, grudki itp. + cera świeci sie jak psu.......nos. Do tej pory używałam już wiele maści typu Duac, Skinoren, Isotrexin, Epiduo (mogłabym wymieniać dłużej ale zaoszczędze wam czasu) oraz nieszczęsny Tetralysal... Niestety owe mazidła przynosiły jedynie efekt chwilowy albo nie przynosiły go wcale. Tetra również sobie nie poradziło.
Jutro idę zrobić badania, a w środę wykupić Aknenormin (40mg/dzień) Kuracja będzie trwała ok. 7 miesięcy. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się zwyciężyć walke z tym paskudztwem raz na zawsze.
Mam do was pytanie, co polecacie do dobrego nawilżenia buźki?
misiulka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 07:37   #3893
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez misiulka99 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Jestem na tym wątku nowa, ale przychodzę z tym samym problemem co każda z was. Z trądzikiem walcze jakieś 3 lata. Głównie są to zaskórniki, wągry, grudki itp. + cera świeci sie jak psu.......nos. Do tej pory używałam już wiele maści typu Duac, Skinoren, Isotrexin, Epiduo (mogłabym wymieniać dłużej ale zaoszczędze wam czasu) oraz nieszczęsny Tetralysal... Niestety owe mazidła przynosiły jedynie efekt chwilowy albo nie przynosiły go wcale. Tetra również sobie nie poradziło.
Jutro idę zrobić badania, a w środę wykupić Aknenormin (40mg/dzień) Kuracja będzie trwała ok. 7 miesięcy. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się zwyciężyć walke z tym paskudztwem raz na zawsze.
Mam do was pytanie, co polecacie do dobrego nawilżenia buźki?
poczytaj trochę wcześniejsze posty, dużo o tym pisałyśmy
każdy musi znaleźć coś dla siebie> patrząc po sobie na początku kuracji używałam innych kosmetykow niż teraz - metodą prob i błędów wyszukałam tego co najbardziej mi odpowiada.
jeśli zaczynasz kuracje skup się nie tylko na nawilżaniu ale i na bardzo dobrym filtrze.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 07:42   #3894
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez misiulka99 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Jestem na tym wątku nowa, ale przychodzę z tym samym problemem co każda z was. Z trądzikiem walcze jakieś 3 lata. Głównie są to zaskórniki, wągry, grudki itp. + cera świeci sie jak psu.......nos. Do tej pory używałam już wiele maści typu Duac, Skinoren, Isotrexin, Epiduo (mogłabym wymieniać dłużej ale zaoszczędze wam czasu) oraz nieszczęsny Tetralysal... Niestety owe mazidła przynosiły jedynie efekt chwilowy albo nie przynosiły go wcale. Tetra również sobie nie poradziło.
Jutro idę zrobić badania, a w środę wykupić Aknenormin (40mg/dzień) Kuracja będzie trwała ok. 7 miesięcy. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się zwyciężyć walke z tym paskudztwem raz na zawsze.
Mam do was pytanie, co polecacie do dobrego nawilżenia buźki?
Mi na razie najbardziej służy zwykły nivea soft

Przed Aknenorminem długo szukałam dobrego kremu nawilżającego (mam trądzik, a jednocześnie suchą skórę), który nie będzie mnie zapychał. I z dwa miesiące temu byłam u tż, nie wzięłam swojego kremu a on miał tylko ten, więc kilka dni nim się smarowałam i stwierdziłam, że to jest to

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
dzisiaj wzielam ostatnia tabletke Aknenorminu. do kontroli za 3 tyg dopiero :< do lekarza mojego zadzwonie z pytaniem o zmiane pielegnacji jutro.

dzis sie boje. ze tradzik wroci. na razie mam super skore i wiem ze tak nie zostanie :<
Nie nakręcaj się negatywnie! Grunt to dobre myślenie, a będzie dobrze
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 09:16   #3895
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Mi na razie najbardziej służy zwykły nivea soft

Przed Aknenorminem długo szukałam dobrego kremu nawilżającego (mam trądzik, a jednocześnie suchą skórę), który nie będzie mnie zapychał. I z dwa miesiące temu byłam u tż, nie wzięłam swojego kremu a on miał tylko ten, więc kilka dni nim się smarowałam i stwierdziłam, że to jest to

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------


Nie nakręcaj się negatywnie! Grunt to dobre myślenie, a będzie dobrze
Dowód na to, że dobranie kremu to baardzo indywidualna sprawa Ja kiedyś jak pojechałam do domu i zapomniałam swojego Cetaphilu posmarowałam się Nivea Softem i po minucie myślałam, że do mojej twarzy trzeba będzie straż pożarną wzywać
Korci mnie wspominany tu Isana z mocznikiem, ale moja kuracja już się kończy i nie wiem czy po będę mogła takie konkrety kłaść na buzię (przed zapychało mnie niemal wszystko!). Przydałby się wątek pokuracjowy
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 09:25   #3896
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dowód na to, że dobranie kremu to baardzo indywidualna sprawa Ja kiedyś jak pojechałam do domu i zapomniałam swojego Cetaphilu posmarowałam się Nivea Softem i po minucie myślałam, że do mojej twarzy trzeba będzie straż pożarną wzywać
Korci mnie wspominany tu Isana z mocznikiem, ale moja kuracja już się kończy i nie wiem czy po będę mogła takie konkrety kłaść na buzię (przed zapychało mnie niemal wszystko!). Przydałby się wątek pokuracjowy
Dlatego trzeba szukać, nie ma innej rady

I mnie niestety też wszystko zapychało. Teraz po ponad dwóch tygodniach łykania nie mam krostek na czole Mam pootwierane pory, z "nieczystościami" ale jest ich obecnie dużo mniej i są mniej widoczne! Na policzkach na razie mnie regularnie wysypuje, ale jestem cierpliwa
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 09:40   #3897
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No ekstra,moja derma też po prostu wypisała mi na kartce jakie hormony mam zbadać przy okazji wątroby i reszty potrzebnej do Curacne,ale nic o tym, że trzeba w konkretnych dniach cyklu czy coś Chyba sobie daruję badanie hormonów zanim nie wybiorę się do gina
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 07:11   #3898
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dowód na to, że dobranie kremu to baardzo indywidualna sprawa Ja kiedyś jak pojechałam do domu i zapomniałam swojego Cetaphilu posmarowałam się Nivea Softem i po minucie myślałam, że do mojej twarzy trzeba będzie straż pożarną wzywać
Korci mnie wspominany tu Isana z mocznikiem, ale moja kuracja już się kończy i nie wiem czy po będę mogła takie konkrety kłaść na buzię (przed zapychało mnie niemal wszystko!). Przydałby się wątek pokuracjowy
myslę, że ta isana z mocznikiem na bank będzie szczypać i piec - ja tak właśnie miałam - od razu zmyłam zimną wodą . Teraz smaruje sobie tym ciało na noc.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 22:36   #3899
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, które kończą - nie panikujcie jak od skóra się troche pogorszy. Ma prawo! U mnie na przykład dochodzenie do siebie potrwa więcej niż standarowe pół roku i trudno. Wiele osób ma problem z drobnymi zmianami po odstawieniu, ale to o minimalny problem do zaleczenia w porównaniu do tego z czym sie zaczyna.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 07:38   #3900
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja za parę dni zaczynam 5 opakowanie, mam wrażenie że cała przyzwyczaiłam się do brania leków. może przeszkadza mi trochę odczuwanie zmęczenia wieczorami - czego nie miałam przed łykaniem tabletek. nie jeżdżę na rolkach, ani nie biegam po prostu nie mam siły na to. ale psychicznie daje rade tym bardziej, że coraz bliżej końca. skóra też jakby przywykła, nie łuszczy się tak bardzo( lekko w okolicach ust i brody - ale to pikuś w porównaniu do tego co było na początku), wystarcza mi już tylko krem w odcieniu jasnym z filtrem 50 ziaji. brak mi tylko słońca i gdybym miała podejmować decyzję o kuracji raz jeszcze nie wahałabym się ale wybrała raczej wrzesień na jej początek
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.