Studiować dwa kierunki - zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-09, 21:41   #331
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: studiować dwa kierunki:)

szczerze moim zdaniem nie
poza tym często regulamin uczelni to wyklucza
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 22:15   #332
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Wiesz, ja sama zaczynam filologie dopiero od 3 roku pierwszego kierunku, poniewaz jest to bardzo czasochlonne. Poza milijonem godzin jezykowych dochodzi Ci rowniez lacina (kuwa, nie moge przepisac sobie "lacina kurs podstawowy" i "lacina prawnicza", bo NIE, bede najbardziej obcykana studenta z wymarlego jezyka na wydziale. Bo cesarstwo rzymskie i cycero tak blisko Mao lol) czy gunwoprzedmioty niepodobne do niczego. W perspektywie tego, ze pierwszy rok to tak naprawde odsiew studentow to utrzymanie sie od poczatku na 2 moze byc ciezkie. Zwłaszcza, jesli do czasów studiow mieszkalo sie z rodzicami i jest sie rzuconym nagle na głęboka wode. Ja osobiście nie zdecydowalabym sie na filologie z innym kierunkiem od pierwszego roku.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2014-07-10 o 00:57
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 00:22   #333
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Wiecie dziewczyny, też nie wiemy o jakiej uczelni myśli brednie.
Na niektórych prywatnych uczelniach wręcz wciskają studentowi możliwość studiowania dwóch kierunków - niższe czesne, indywidualny tok studiów itp. Co do ciężkości nie chce się wypowiadać, bo to też zależy z jakim innym kierunkiem filologia jest łączona. I jaka to filologia

harleyka, trzymam kciuki za to połączenie
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 00:52   #334
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Dziękuję ♡
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 12:06   #335
brednie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
Wiecie dziewczyny, też nie wiemy o jakiej uczelni myśli brednie.
Na niektórych prywatnych uczelniach wręcz wciskają studentowi możliwość studiowania dwóch kierunków - niższe czesne, indywidualny tok studiów itp. Co do ciężkości nie chce się wypowiadać, bo to też zależy z jakim innym kierunkiem filologia jest łączona. I jaka to filologia
Uczelnia to UJ, a kierunki: kognitywistyka i filologia hiszpańska. Oba dzienne.
brednie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 12:54   #336
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Oficjalnie jestem studentem 2 kierunków
Się zobaczy jak to będzie w połączeniu i z nauką.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:10   #337
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Dobra decyzja maciek;-)

Jak to bedzie co to bedzie ciemno wszedzie glucho wszedzie:d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 12:00   #338
mastertonn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 28
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Oficjalnie jestem studentem 2 kierunków
Się zobaczy jak to będzie w połączeniu i z nauką.
Ja również od dzisiaj studiuję dwa kierunki
mastertonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 12:57   #339
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez brednie Pokaż wiadomość
Uczelnia to UJ, a kierunki: kognitywistyka i filologia hiszpańska. Oba dzienne.

Ja wybieram się na drugi rok filologii hiszpańskiej (o ile zdam poprawkę ) a tak poza tym to na prawo własności intelektualnej, oba UJ. Mam nadzieję, ze to pogodzę jakoś.


Nie odczytałam, ze na oba kierunki idziesz na 1 rok. Będzie Ci cieżko, plan na filologii był kiepski( jednego dnia od 8 do 18 innego z kolei od 10 do 13...) moja koleżanka na kognitywistyce miała w sesji zimowej bodajże 9 egzaminów(!!), na filologii mieliśmy 6. Uczyłas sie wcześniej hiszpańskiego?

Edytowane przez gallina1
Czas edycji: 2014-07-12 o 13:00
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 19:37   #340
brednie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez gallina1 Pokaż wiadomość
Ja wybieram się na drugi rok filologii hiszpańskiej (o ile zdam poprawkę ) a tak poza tym to na prawo własności intelektualnej, oba UJ. Mam nadzieję, ze to pogodzę jakoś.


Nie odczytałam, ze na oba kierunki idziesz na 1 rok. Będzie Ci cieżko, plan na filologii był kiepski( jednego dnia od 8 do 18 innego z kolei od 10 do 13...) moja koleżanka na kognitywistyce miała w sesji zimowej bodajże 9 egzaminów(!!), na filologii mieliśmy 6. Uczyłas sie wcześniej hiszpańskiego?
Nie, ale jest jeszcze troche czasu do października, więc na pewno zacznę sie uczyc, żeby całkiem zielona sie na zajęciach nie pojawić.
Plan na filo był ustalany odgórnie?
Wiem,że nie będzie zbyt łatwo,alei tak zamierzam spróbować.
brednie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 23:22   #341
dakota89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 751
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Hej dziewczyny, ja już jestem na 3 roku studiow na sggw i dostalam sie na uniwerek łódzki na drugi kierunek (oba dziennie,żeby było śmieszniej). na sggw będę się starała o indywidualny tok. Jak któraś z was jest na SGGW może chce mi napisac jak to wygląda?
Pozdrawiam
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42752959
frezarka,kawitacja, zestaw do odbudowy keratynowej!!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42753717 Książki
dakota89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 23:47   #342
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez brednie Pokaż wiadomość
Nie, ale jest jeszcze troche czasu do października, więc na pewno zacznę sie uczyc, żeby całkiem zielona sie na zajęciach nie pojawić.
Plan na filo był ustalany odgórnie?
Wiem,że nie będzie zbyt łatwo,alei tak zamierzam spróbować.

Odgórnie. Tempo i tak jest szybkie, na Twoim miejscu bym zaczekala do października z nauka żeby sobie złych nawyków nie narobić
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:13   #343
mastertonn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 28
Dot.: studiować dwa kierunki:)

A powiedzcie mi, jak u Was wygląda sprawa z nauką w wakacje? Uczycie się na semestr do przodu?
mastertonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:17   #344
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Nigdy w życiu xD
Nawet nie wiedzialabym czego xD. Owszem, poczytam cos, co jest zwiazane ze studiami, ale to na zasadzie ciekawości, bo studia tez sa zarazem moja pasja, ale tak zeby sie uczyć uczyć to nieeeeeee
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:21   #345
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: studiować dwa kierunki:)

A ja mysle o magisterce na dwoch kierunkach. Dostalam sie juz na stosunki miedzynarodowe i gospodarcze. Czekam na wyniki z orientalistyko. Marzy mi sie to pogodzic, bo gospodarcze dadza mi prace, ale orientalistyka jest miloscia mego zycia. Rozne uczelnie, ale w miare blisko siebie no i staralabym sie o indywidualny.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:44   #346
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: studiować dwa kierunki:)

mialam mysl zeby ogarnac liste lektur na historie literatury

ta mysl predko mi przeszła

nie robie nic i palcem nie kiwam

mysle ze wiekszosc tak robi bo psychicznie szłoby się pochlastać
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 14:36   #347
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Od października też będę studiować 2 kierunki II rok licencjatu na lingwistyce i I rok magisterki na filologii. Obym dostała IOS

Cytat:
Napisane przez brednie Pokaż wiadomość
Nie, ale jest jeszcze troche czasu do października, więc na pewno zacznę sie uczyc, żeby całkiem zielona sie na zajęciach nie pojawić.
Plan na filo był ustalany odgórnie?
Wiem,że nie będzie zbyt łatwo,alei tak zamierzam spróbować.
Spróbować zawsze możesz, jak nie będziesz dawać rady, to najwyżej z 1 zrezygnujesz i zaczniesz rok albo 2 lata później. Myślę, że da się pogodzić te 2 kierunki. Ja studiowałam filologię w ramach MISH i od I roku miałam duuużo więcej zajęć niż rówieśnicy, ale dałam radę

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2014-07-13 o 14:40
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 17:03   #348
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez mastertonn Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, jak u Was wygląda sprawa z nauką w wakacje? Uczycie się na semestr do przodu?
Nie ma szans Jestem tak wymordowana po roku akademickim, że nie mam sił nic dalej robić. Owszem czytam książki po angielsku/niemiecku, ale to w ramach rozrywki, broń boże nauki :P Poza tym, zawsze zostawiałam sobie jeden egzamin na wrzesień, więc pod koniec sierpnia musiałam zaczynać do niego naukę :P

Dziewczyny zmotywujcie mnie, bo powinnam właśnie pisać swoją mgr na filologię (obrona we wrześniu) a nie mam NIC ręce mi opadają ...
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 17:46   #349
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: studiować dwa kierunki:)

akurat leci piosenka u mnie w radiu
"relax, dont do it..."

to chyba przekaz dla ciebie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 20:34   #350
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
akurat leci piosenka u mnie w radiu
"relax, dont do it..."

to chyba przekaz dla ciebie
haha ok
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 00:43   #351
trunfio
Rozeznanie
 
Avatar trunfio
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 851
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Z doświadczenia studiowania dwóch kierunków dziennie na UWr:

Jeśli nie macie indywidualnego i nie możecie zgrać terminów zajęć bo się już inni pozapisywali na te godziny co chciałyście korzystajcie z dreptologii. NIE TRZEBA się zapisać na zajęcia elektronicznie żeby się na nie zapisać. Znaczy, może teoretycznie i trzeba ale większość wykładowców na "bo Pani Profesor, ja tutaj dwa kierunki" reaguje bardzo pozytywnie, włącznie z tymi, którzy mają już komplet.

I do tych z filologii: absolutnie nie trzeba czytać lektur żeby zaliczyć egzamin z historii literatury. Ale czytać trzeba. Dużo. Opracowań. Mniej więcej ogarniać daty (a te najważniejsze mieć wykute na blachę), kojarzyć słowa-klucze, umieć dobrać odpowiednie przykłady do pytania o motyw. Mieć "własne" zdanie na temat (własne w tym sensie, że podobne do zdania egzaminatora, zapalczywość w bronieniu punktu widzenia bliskiego egzaminatorowi działa cuda). NIE PRZESTAWAĆ GADAĆ, nie dać szansy na to żeby egzaminator skupił się akurat na tym o czym wiedzę macie powierzchowną. Chłop w literaturze młodopolskiej, macie Chłopów na blachę a Wesele tyle o ile? Szybciutko i pobieżnie o Weselu, potem z rozmachem o Chłopach. Z pasją, z ogniem w oczach. Nawet nie zauważą że o Weselu było raptem trzy zdania
trunfio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 13:35   #352
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez mastertonn Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, jak u Was wygląda sprawa z nauką w wakacje? Uczycie się na semestr do przodu?
Z czym? Jestem teraz na praktykach w ramach Erasmusa, żeby mieć wakacje i jednocześnie się trochę rozwijać.

Ale może ja dwa kierunki na polibudzie, to co innego. W lutym obroniłam inż z elektroniki, została mi sama informatyka to poszłam do pracy na 3/4 etatu (w zawodzie oczywiście), bo przecież jeden kierunek to za mało... Ale później sama przyznałam, że to jednak było za dużo, w czerwcu jak zaczęły się zaliczenia to nie wiedziałam jak się nazywam.

W październiku zacznę magisterkę, najbardziej po drodze mi na informatykę. Trochę dziwnie studiować ten sam kierunek jednocześnie na obu stopniach (mgr po angielsku), ale bez sensu byłoby rzucać inż jak zostały raptem 2-3 semestry, a uczę się tam jednak pożytecznych rzeczy.

W październiku za rok chcę zacząć drugiego mgr - Management
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 19:48   #353
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Hej! I ja planuję porwać się na drugi kierunek- studiuję pedagogikę wczesnoszkolną, jestem prawie na drugim roku (bo został mi jeden przedmiot ), a planuję dokoptować filologię romańską z drugim językiem romańskim. Chciałam logopedię, ale za późno zorientowałam się, że jednak drugi kierunek nie będzie płatny myślałam jeszcze o filologii polskiej, bo jest tam specjalizacja logopedyczna, ale jakoś tyle czytania mnie naprawdę przeraża (chociaż chyba nie tak bardzo jak gramatyka i łacina na romańskiej ).
Jak to jest studiować dwa kierunki? Jak to godzicie? Dopiero przeglądam ten temat ale chętnie się czegoś dowiem od Was
__________________
studentka pedagogiki wczesnoszkolnej
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 21:36   #354
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez Ephee Pokaż wiadomość
Hej! I ja planuję porwać się na drugi kierunek- studiuję pedagogikę wczesnoszkolną, jestem prawie na drugim roku (bo został mi jeden przedmiot ), a planuję dokoptować filologię romańską z drugim językiem romańskim. Chciałam logopedię, ale za późno zorientowałam się, że jednak drugi kierunek nie będzie płatny myślałam jeszcze o filologii polskiej, bo jest tam specjalizacja logopedyczna, ale jakoś tyle czytania mnie naprawdę przeraża (chociaż chyba nie tak bardzo jak gramatyka i łacina na romańskiej ).
Jak to jest studiować dwa kierunki? Jak to godzicie? Dopiero przeglądam ten temat ale chętnie się czegoś dowiem od Was
Bywa różnie Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Najgorzej w okresie sesji, kiedy wszystko się komasuje. Dlatego najlepiej wcześniej myśleć o niektórych zaliczeniach/egzaminach. Ja zazwyczaj zostawiam sobie jeden egzamin na wrzesień. W trakcie sesji zimowej staram się zamknąć sesje w terminie Nie wiem na jakiej uczelni studiujesz, ale też czasami są problemy z pogodzeniem planów zajęć. Na anglistyce miałam tylko jedną grupę, więc wyboru nie miałam w ogóle. Dzięki Bogu na prawie jest aż 10 grup więc zawsze coś się udało.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 09:23   #355
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: studiować dwa kierunki:)

jak mi się uda to będę studiowała 2 zupełnie różne kierunki. jeden na drugim stopniu, ale, niestety, na dwóch różnych uczelniach. liczę na iosa, bo oprócz studiów mam inne zobowiązania
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 23:20   #356
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez trunfio Pokaż wiadomość
I do tych z filologii: absolutnie nie trzeba czytać lektur żeby zaliczyć egzamin z historii literatury. Ale czytać trzeba. Dużo. Opracowań. Mniej więcej ogarniać daty (a te najważniejsze mieć wykute na blachę), kojarzyć słowa-klucze, umieć dobrać odpowiednie przykłady do pytania o motyw. Mieć "własne" zdanie na temat (własne w tym sensie, że podobne do zdania egzaminatora, zapalczywość w bronieniu punktu widzenia bliskiego egzaminatorowi działa cuda). NIE PRZESTAWAĆ GADAĆ, nie dać szansy na to żeby egzaminator skupił się akurat na tym o czym wiedzę macie powierzchowną. Chłop w literaturze młodopolskiej, macie Chłopów na blachę a Wesele tyle o ile? Szybciutko i pobieżnie o Weselu, potem z rozmachem o Chłopach. Z pasją, z ogniem w oczach. Nawet nie zauważą że o Weselu było raptem trzy zdania
Mam zupełnie inne doświadczenia. To tak ku przestrodze.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 12:12   #357
Monx
Rozeznanie
 
Avatar Monx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 557
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Hej dziewczyny Myślę o studiowaniu 2 kierunków studiów, ale dopiero za rok kiedy drugi kierunek będzie darmowy. Obecnie jestem na politechnice gdańskiej, czyli byłabym na 3 roku i zaczynała 1 rok na akademii morskiej. Tylko trochę ta odległość między uczelniami mnie przeraża...
__________________
>>


UX designer


Monx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 15:56   #358
nowa1010
Raczkowanie
 
Avatar nowa1010
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 391
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Jako że rekrutacja trwa, to i pomysł studiowania 2 kierunku wrócił.
Piszę żeby się Was poradzić... W tym semestrze kończę inż. na politechnice śląskiej. Szczerze mówiąc te studia średnio mi się podobają, ale jako że już tak daleko doszłam, to je dokończę. Marzy mi się podjęcie drugiego kierunku w ogóle niezwiązanego z pierwszym - tak tylko w celu rozwinięcia zainteresowań, nie łączę z tym przyszłości zawodowej. Wiem, że mogę sobie sama czytać książki z danej dziedziny, ale jakoś mnie tak jednak ciągnie do studiów (zaliczając egzaminy widzi się postęp, albo jego brak i to jest zazwyczaj motywujące). I tu zwracam się do Was: czy ma to sens, czy to tylko taka moja zachcianka, która w ogóle nie ma sensu....
Na pewno połączenie 2 kierunków na politechnice byłoby ciężkie, szczególnie, że w tym sem. muszę skupić się na pisaniu pracy inżynierskiej...
__________________

Edytowane przez nowa1010
Czas edycji: 2014-08-24 o 15:57
nowa1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 16:45   #359
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Moim zdaniem, jeśli pieniądze nie są problemem ma. Tylko ja z tych mało praktycznych, studiuję to co zawsze chciałam, bo mi się podoba, a nie dlatego, że jest opłacalne. Pomysł co po niby jest, ale jak wyjdzie zacznę się martwić później, na razie ciesze się studiami
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 19:16   #360
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: studiować dwa kierunki:)

Cytat:
Napisane przez nowa1010 Pokaż wiadomość
Jako że rekrutacja trwa, to i pomysł studiowania 2 kierunku wrócił.
Piszę żeby się Was poradzić... W tym semestrze kończę inż. na politechnice śląskiej. Szczerze mówiąc te studia średnio mi się podobają, ale jako że już tak daleko doszłam, to je dokończę. Marzy mi się podjęcie drugiego kierunku w ogóle niezwiązanego z pierwszym - tak tylko w celu rozwinięcia zainteresowań, nie łączę z tym przyszłości zawodowej. Wiem, że mogę sobie sama czytać książki z danej dziedziny, ale jakoś mnie tak jednak ciągnie do studiów (zaliczając egzaminy widzi się postęp, albo jego brak i to jest zazwyczaj motywujące). I tu zwracam się do Was: czy ma to sens, czy to tylko taka moja zachcianka, która w ogóle nie ma sensu....
Na pewno połączenie 2 kierunków na politechnice byłoby ciężkie, szczególnie, że w tym sem. muszę skupić się na pisaniu pracy inżynierskiej...
Moim zdaniem warto studiować z zainteresowania. Także próbuj.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-11 22:04:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.