W czym mogę aktualnie się znaleźć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-15, 09:48   #1
Tempo21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37

W czym mogę aktualnie się znaleźć?


Cześć!

Mam do Was pytanie w sprawie pracy.

Aktualnie jestem na bezrobociu, zwolniłem się pod koniec marca. Nie chcę pobierać żadnych zasiłków i tym podobnych przywilejów, chcę jak najszybciej znaleźć kolejną pracę.

Za chwilę kończę studia logistyczne, chciałbym znaleźć się za biurkiem. Szukałem pracy z tematów Spedytor/Dyspozytor lecz potrzebują osoby z doświadczeniem. Na magazyn nie chcę wracać. Z angielskim zbyt dużych problemów nie mam, potrafię się dogadać, odpisać na @ lecz niekiedy brakuję mi słów. Stresuję się.

Moje źródełko pieniędzy się kończy, a ktoś musi opłacić miesięczne kredyty.

Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat, czego szukać? W jakim kierunku aktualnie iść?

Z góry dzięki!
Pozdrawiam!
__________________
Chaos, mayhem, panic and disorder. My work here is complete Bwahahaha! >

#####

I feel alive again. There are no rules here. Nothing matters anymore.
Tempo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 12:10   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: W czym mogę aktualnie się znaleźć?

Na Twoim miejscu poszukałabym tymczasowej pracy, na przeczekanie, niekoniecznie związanej z wykształceniem, np. praca na kasie, call center, itd. cokolwiek, byleby jakaś kasa wpadała na konto, by móc zrobić opłaty, a w międzyczasie rozglądałabym się dalej za ofertami w branży i roznosiła CV do firm, ewentualnie spróbowałabym się przekwalifikować.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 16:19   #3
Tempo21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37
Dot.: W czym mogę aktualnie się znaleźć?

Dzięki za odpowiedź, czyli powoli do przodu
__________________
Chaos, mayhem, panic and disorder. My work here is complete Bwahahaha! >

#####

I feel alive again. There are no rules here. Nothing matters anymore.
Tempo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:32   #4
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: W czym mogę aktualnie się znaleźć?

Bez sensu zeby sie przekwalifikowywal ...jak jeszcze tak naprawde kwalifikacji nie zdobyl..(tj nie ukonczyl studiow ani nie popracowal w zawodzie)...bo co mu da kolejny papier? na to tez trzeba czasu I pieniedzy.. I pomyslu...


Dlaczego nie chcesz na magazyn? to pokrewne zajecie..I czasem udaje sie awansowac. Oczywiscie nie od razu...no ale puki co nie masz za duzo do zaoerowania - studia co ma teraz kazdy i komunikatwny angielski..co tez nie jest w tych czasach unikatowe.
Niestety czesto sie zaczyna od dolu drabinki.
Wybieraj firmy duze..gdzie sa jakies stanowiska...nawett jesli obsadzone..no coz..ludzie prace zmieniaja...moze ktos ci da szanse.


W miedzyczasie oczywiscie aplikuj sobie na oferrty za biurkiem.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 21:12   #5
Anchelina
Raczkowanie
 
Avatar Anchelina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: W czym mogę aktualnie się znaleźć?

Skoro dopiero kończysz studia, to czemu nie chcesz "wracać na magazyn"?
Nie masz tytułu naukowego, doświadczenia "za biurkiem" itp, a magazynier jest bardzo bliski czegos takiego jak logistyka. Po za tym magazynier magazynierowi nie równy- zawsze mozesz awansować.

Ewentualnie szukaj w zawodach pokrewnych i takich, które choć troche wiążą się z pracą za biurkiem.

Polecam tez samokształcenie- ucz sie obsługi programów komputerowych, które mogą przydac ci sie w pracy zawodowej. Nawet umiejętnośc wystawiania aukcji na Allegro może okazac sie kluczem do sukcesu. Ja dostalam prace w innym zawodzie niz wyuczony, ale robie to co lubię. Z tym że zaczynałam od pracy w sklepie fotograficznym. Nie lubiłam tego, ale teraz robię rzeczy powiązane z grafiką komputerową, a nie muszę " męczyć sie" z klientami.

Od czegos trzeba zacząć.
Anchelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-18 22:12:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.