Uczulenie na hybrydę - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-22, 21:24   #991
shameeka90
Raczkowanie
 
Avatar shameeka90
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 251
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dokładnie!
Moja onycholiza po zdjęciu hybrydy była dość niewielka, a po 2-3 tygodniach pogłębiła się do połowy płytki Leczę ją od września i dopiero teraz linia uśmiechu wygląda normalnie. Wcześniej co się zaleczyło, to za chwilę znowu pogłębiało. Dlatego nie polecałabym malowania, nawet zwykłym lakierem, bo po prostu nie zobaczysz jak coś się będzie działo.
Również odradzam olejek herbaciany. U mnie tak wysuszył skórę, że aż rogowaciała i onycholiza robiła się jeszcze większa. Ze specyfików używałam Hydrocortisonum + doustnie wit. A+E i D. W sumie nie wiem czy sama w sobie maść pomogła, ale za to miałam nawilżone skórki i wreszcie przestały się odklejać od płytki.
shameeka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 23:10   #992
NinaBz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Wiecie może jak to jest z uczuleniem na cleener? Bo podobno na niego też można miec alergie. No wiec chce wymienic caly zestaw semilaca na Kabos. No i jako clenner maja alkohol izopropylowy. Czytam na skldzie clenera z semilaca: alkohol izopropylowy,woda. Kiedyś kupiłam na ezebrze firmy e zebra clener i identyczny sklad. Kupilam nowy semilaca bo po tym z ezebry cosmetics zone nie blyszczal sie, ale nie probowalam cs i clenera semilaca. Wiec wszytsko to jedno i to samo czy lepiej kupic nowy clenner ?
NinaBz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 06:44   #993
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Od razu uprzedzam, że ja się na tym nie znam i tyle co na necie wyczytałam. Ale onycholiza, czyli to, że pazurek się od płytki odkleja robi się albo od uszkodzenia mechanicznego - przywalisz w coś pazurkiem, albo jak tutaj prawdopodobnie - od uszkodzenia chemicznego. I ponoć po zdjęciu hybryd potrafi to się po czasie pogłębiać - ale nie musi. Zdaje się, że czytałam, że dziewczyny potrafiły zdjąć hybrydy po uczuleniu i mieć gołe pazurki a onycholiza potrafiła pojawiać się po 2-3tyg.
Więc malowanie lakierem to po pierwsze dalej jakaś chemia, zmywacz tak samo. No i jak pomalujesz to nie będziesz widziała co się tam dzieje, czy się pogłębia czy jak. Więc jak już musisz pomalować to tak żeby było widać.
Też czytałam, że olejek herbaciany nic nie daje, jedynie tyle, że bakterie wybija, ale do samego leczenia onycholizy ponoć się nie przyczynia i do tego wysusza bardzo skórę.
Jak jest onycholiza to nie powinno się łapek moczyć, więc zmywanie naczyń, wszystko co się da to w rękawiczkach. I powinno się natłuszczać.
Ale to tak jak mówię, wiedza z internetów, najlepiej gdyby któraś z dziewczyn która siedzi przy pazurkach zawodowo i ma wiedzę z pewnych źródeł to potwierdziła.
Wiem, że jeszcze coś było polecane na tą onycholizę, jak znajdę to podrzucę.
Ja to chyba pójdę do dermatologa jak się pogłębi. Niech się lekarz wykaże póki co pomalowalas bo i tak nawet jak mi siempoglebinz dnia na dzień ton nic nie zrobię a co 3 dni po zmyciu mimpodglad wystarczy.
Poki co wczoraj wypolerowalam płytkę masłem shea i wyglądała ładnie gdyby nie te białe plamki przy wolnym brzegu. Po pęknięcia na opuszkach nie ma za do śladu. Smarowalam bpantenem.

Cytat:
Napisane przez shameeka90 Pokaż wiadomość
Dokładnie!
Moja onycholiza po zdjęciu hybrydy była dość niewielka, a po 2-3 tygodniach pogłębiła się do połowy płytki Leczę ją od września i dopiero teraz linia uśmiechu wygląda normalnie. Wcześniej co się zaleczyło, to za chwilę znowu pogłębiało. Dlatego nie polecałabym malowania, nawet zwykłym lakierem, bo po prostu nie zobaczysz jak coś się będzie działo.
Również odradzam olejek herbaciany. U mnie tak wysuszył skórę, że aż rogowaciała i onycholiza robiła się jeszcze większa. Ze specyfików używałam Hydrocortisonum + doustnie wit. A+E i D. W sumie nie wiem czy sama w sobie maść pomogła, ale za to miałam nawilżone skórki i wreszcie przestały się odklejać od płytki.
Od września. .... współczuję bardzo i jednocześnie mam nadzieje ze mnie to jednak aż tak nie dotknie..... olejku używam Bom piszą ze niby wskazany i póki co ki nie wysusza bo czekam az dobrze wpłynie pod skórki i potem opuszkiw wycieram i smaruje razem ze skorkami bpantenem
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 08:32   #994
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez NinaBz Pokaż wiadomość
Wiecie może jak to jest z uczuleniem na cleener? Bo podobno na niego też można miec alergie. No wiec chce wymienic caly zestaw semilaca na Kabos. No i jako clenner maja alkohol izopropylowy. Czytam na skldzie clenera z semilaca: alkohol izopropylowy,woda. Kiedyś kupiłam na ezebrze firmy e zebra clener i identyczny sklad. Kupilam nowy semilaca bo po tym z ezebry cosmetics zone nie blyszczal sie, ale nie probowalam cs i clenera semilaca. Wiec wszytsko to jedno i to samo czy lepiej kupic nowy clenner ?
Ponoć te semilaca są kiepskie w skladzie. Ja używam roznych i nic mi nie jest ale niektóre dziewczyny i na cleaner reagują. Spirytusem można przeżyć też ewentualnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 16:21   #995
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Zaczęłam analizować składy neonail. Mam kilka butelek starszych bez składu. Kilka ze składem ale na różnych kolorach jest różny skład. .. w tym jedna butelkę mam ze składem a pod spodem dopisek may contain I kolejne składniki wymienione. Dla porównania skład Indigo jest ze 3 razy dłuższy. ....

Czy ktoś metoda prób i błędów doszedł do tego jaką substancja może go uczulac? Zastanawiam się nad victoria vynn pure tylko nie wiem na ile torzeczywiście lepszy skład a na ile siła marketingu ....
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 17:15   #996
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Na buteleczkach czesto jest nie pełny skład.
Na VV widziałam bardzo dużo uczulen. W sensie wpisów na fb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 17:24   #997
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 18:25   #998
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Może jakiś uraz? Za ciasne buty, albo coś? To nie koniecznie musi być od lakierow.
Swoją drogą ja Was podziwiam, zrobiłam podejście do olejku herbacianego 2x i miałam po nim taka migrene, że myślałam, że sobie głowę odrabie nie dusi Was ten zapach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 18:26   #999
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 21:19   #1000
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Może jakiś uraz? Za ciasne buty, albo coś? To nie koniecznie musi być od lakierow.
Swoją drogą ja Was podziwiam, zrobiłam podejście do olejku herbacianego 2x i miałam po nim taka migrene, że myślałam, że sobie głowę odrabie nie dusi Was ten zapach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kocham zapach tego olejku. Za to mój mąż nieznosi. Mówi ze śmierdzi "stara baba"

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Może jakiś uraz? Za ciasne buty, albo coś? To nie koniecznie musi być od lakierow.
Swoją drogą ja Was podziwiam, zrobiłam podejście do olejku herbacianego 2x i miałam po nim taka migrene, że myślałam, że sobie głowę odrabie nie dusi Was ten zapach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nic, pozostaje odkładać do skarbonki na shellac

BTW przestałam frezów skórki bo miałam wrażenie ze efekt jest na chwile a potem jest dużo gorzej, do tego codziennie smaruje dużo paluchy i chyba nigdy ale to przenigdy nie miałam tak gładkich skorek jutro zdejme lakier i zobaczę jak tam płytka. Mam nadzieje ze jest ok.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 21:21   #1001
shameeka90
Raczkowanie
 
Avatar shameeka90
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 251
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Ja kocham zapach tego olejku. Za to mój mąż nieznosi. Mówi ze śmierdzi "stara baba"
haha, u mnie to samo

Edytowane przez shameeka90
Czas edycji: 2017-01-24 o 21:23
shameeka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 23:00   #1002
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez shameeka90 Pokaż wiadomość
haha, u mnie to samo
I u mnie też
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 08:07   #1003
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Ja kocham zapach tego olejku. Za to mój mąż nieznosi. Mówi ze śmierdzi "stara baba"

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------


No nic, pozostaje odkładać do skarbonki na shellac

BTW przestałam frezów skórki bo miałam wrażenie ze efekt jest na chwile a potem jest dużo gorzej, do tego codziennie smaruje dużo paluchy i chyba nigdy ale to przenigdy nie miałam tak gładkich skorek jutro zdejme lakier i zobaczę jak tam płytka. Mam nadzieje ze jest ok.
Shellac/ kabos - co Ci bardziej leży
Tylko odczekaj trochę, niech Ci pazurki odpoczną, ta chemia w nich siedzi.
Ja na szczęście ze skórkami nigdy problemów nie miałam, ale już się naczytałam ile daje odpowiednie olejowanie, nawilżanie skórek. U mnie na szczęście bez tego są ładne
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 19:25   #1004
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Shellac/ kabos - co Ci bardziej leży
Tylko odczekaj trochę, niech Ci pazurki odpoczną, ta chemia w nich siedzi.
Ja na szczęście ze skórkami nigdy problemów nie miałam, ale już się naczytałam ile daje odpowiednie olejowanie, nawilżanie skórek. U mnie na szczęście bez tego są ładne
Poczekam póki xo paznokcie będą odpoczywać pod zwykłym lakierem. Oczywiście nie byłabym sobą nie kupując nowych zwykłych lakierów na te okazje w liczbie 13 sztuk ale jaka taniocha w porównaniu do hybryd!

Ja problemów ze skorkami nie miałam do czasu hybrydowania. Na początku odsuwalam tylko i było nawet ok ale jak się wzięłam za frezowanie to było ekstra przez kilka dni a potem masakra. Między jednym a drugim mani 2 razy musiałam frezów skórki bo były takie brzydkie i suche i tak szybko rosły.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 19:31   #1005
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Poczekam póki xo paznokcie będą odpoczywać pod zwykłym lakierem. Oczywiście nie byłabym sobą nie kupując nowych zwykłych lakierów na te okazje w liczbie 13 sztuk ale jaka taniocha w porównaniu do hybryd!

Ja problemów ze skorkami nie miałam do czasu hybrydowania. Na początku odsuwalam tylko i było nawet ok ale jak się wzięłam za frezowanie to było ekstra przez kilka dni a potem masakra. Między jednym a drugim mani 2 razy musiałam frezów skórki bo były takie brzydkie i suche i tak szybko rosły.
Oooo czyli nie polecasz frezowania?
Myślałam żeby kupić frezy, tak dla frajdy ale wlasnie mnie zniechecilas ja miałam tylko paskudne skórki przy alergii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 20:56   #1006
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Oooo czyli nie polecasz frezowania?
Myślałam żeby kupić frezy, tak dla frajdy ale wlasnie mnie zniechecilas ja miałam tylko paskudne skórki przy alergii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po frezowaniu skórki są piękne. Jest to efekt niemożliwy do osiągnięcia patyczkiem ale niestety u mnie bardzo szybko odrastały wiec wole mnie mniej odsunięte ale mięciutkie i odsuwac je raz w tygodniu a nie frezowac co 3 dni....
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 20:59   #1007
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Po frezowaniu skórki są piękne. Jest to efekt niemożliwy do osiągnięcia patyczkiem ale niestety u mnie bardzo szybko odrastały wiec wole mnie mniej odsunięte ale mięciutkie i odsuwac je raz w tygodniu a nie frezowac co 3 dni....
ja mam skórki takie, że ich prawie nie mam to chyba odpuszczę
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 21:08   #1008
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
ja mam skórki takie, że ich prawie nie mam to chyba odpuszczę
To niemkombinuj I ciesz się ze masz ladne

BTW dzięki normalnym lakierom zaczęłam w końcu uzwac płytek do stemplowania pyłki odpadają to przynajmniej stempelki robie dla urozmaicenia
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 21:09   #1009
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
To niemkombinuj I ciesz się ze masz ladne

BTW dzięki normalnym lakierom zaczęłam w końcu uzwac płytek do stemplowania pyłki odpadają to przynajmniej stempelki robie dla urozmaicenia
Jest jakiś plus

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-26, 20:52   #1010
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Shellac/ kabos - co Ci bardziej leży
Obczajalam kabos ale czy one są w formule 3 free? Bo znalazłam jeszcze pro Nails w 3 free i z rozsądną cena.

BTW które z tych złych składników są w neonail? Bo jeszcze się zastanawiam cy jak mi wszystko zejdzie nie spróbować raz jeszcze z samym nn. Do tej pory zawsze używałam harda i myślę że to mogla być jego wina nn ale może po prostu bardzo chce w to wierzyc
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 21:02   #1011
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Hauu a jak to Twoje uczulenie wyglada ?
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 21:10   #1012
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Obczajalam kabos ale czy one są w formule 3 free? Bo znalazłam jeszcze pro Nails w 3 free i z rozsądną cena.

BTW które z tych złych składników są w neonail? Bo jeszcze się zastanawiam cy jak mi wszystko zejdzie nie spróbować raz jeszcze z samym nn. Do tej pory zawsze używałam harda i myślę że to mogla być jego wina nn ale może po prostu bardzo chce w to wierzyc
Nie wiem jak to składowo, ale ja z chemii noga więc nic nie podpowiem. Ja mam wiedzę internetową czyli zapewne w wielu przypadkach błędną, ale staram się przesiewać to co czytam.
Ja do NN też miałam ogromną nadzieję, ale nie wypaliło.
No i niestety w składach na buteleczkach są niepełne podane, bo po niżej jakiegoś stężenia nie ma obowiązku podawania.

Co do kabos, ślędzę grupę na fb, jest specyficzna ale przyjazna, dziewczyny tam dużo podpowiadają. Na początku miałam wrażenie, że takie wszechwiedzące, może i lekko przemądrzałe, ale jak tam siedzę dłuższy czas to zdanie zmieniłam. To do czego zmierzam, to nie widziałam ani jednego uczulenia na kabos jak dziewczyny tam się stosowały do rad - czyli dokładnie wyleczone pazurki, płytka zrośnięta tak żeby cała była zdrowa, płyny kabosowe bo podobno taki cleaner semilaca też potrafił uczulać (ja używam zwykłych cleanerów i nic mi nie jest). No i jak kabos to seria gelike bo jest łagodniejsza. Przy infini jakieś podrażenia pojedyncze się trafiły jak od razu po przerwie kładły dziewczyny z tej serii. Nie bardzo to rozumiem ale chodzi o to, że infini to lakiero-żel i jest mniej delikatny i z jego aplikacją trzeba poczekać kilka tygodni
Aaaa i gelike schodzi w zmywaczu bezacetonowym co dla mnie jest w ogóle szokiem - ale ja frezarką ściągam.

O tym pro nails nie słyszałam. Jeszcze NailLac zdaje się, że reklamował się jako hipoalergiczny ale widziałam, że sporo uczuleń na to było
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 06:45   #1013
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Hauu a jak to Twoje uczulenie wyglada ?
Palce super, lepiej niż przed, gladziutkie i mięciutkie

Z płytka tak samo jak na,początku czyli lekko onycholiza się pojawiła przy bokach. Zdalam, sobie też sprawę ze miałam objawy juz wcześniej bo pamiętam jak kiedyś zdjemowalam acetonem do zera pazurki i pojawiła mi się taka polokragla linia gdzieś z 2-3 mm od wolnego brzegu. Myślałam że przy zdejmowaniu zdejmowania mocno dociskalam czy coś a teraz widzę ze ta linia to chyba miejsce do którego odklei mi się płytka. ..
Narazie noszę lakier żeby na to nie patrzeć, jestem alergikiem wiec tak czy inaczej codziennie biorę leki na alergie np i używam olejku herb.

A jak twoje łapki?

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to składowo, ale ja z chemii noga więc nic nie podpowiem. Ja mam wiedzę internetową czyli zapewne w wielu przypadkach błędną, ale staram się przesiewać to co czytam.
Ja do NN też miałam ogromną nadzieję, ale nie wypaliło.
No i niestety w składach na buteleczkach są niepełne podane, bo po niżej jakiegoś stężenia nie ma obowiązku podawania.

Co do kabos, ślędzę grupę na fb, jest specyficzna ale przyjazna, dziewczyny tam dużo podpowiadają. Na początku miałam wrażenie, że takie wszechwiedzące, może i lekko przemądrzałe, ale jak tam siedzę dłuższy czas to zdanie zmieniłam. To do czego zmierzam, to nie widziałam ani jednego uczulenia na kabos jak dziewczyny tam się stosowały do rad - czyli dokładnie wyleczone pazurki, płytka zrośnięta tak żeby cała była zdrowa, płyny kabosowe bo podobno taki cleaner semilaca też potrafił uczulać (ja używam zwykłych cleanerów i nic mi nie jest). No i jak kabos to seria gelike bo jest łagodniejsza. Przy infini jakieś podrażenia pojedyncze się trafiły jak od razu po przerwie kładły dziewczyny z tej serii. Nie bardzo to rozumiem ale chodzi o to, że infini to lakiero-żel i jest mniej delikatny i z jego aplikacją trzeba poczekać kilka tygodni
Aaaa i gelike schodzi w zmywaczu bezacetonowym co dla mnie jest w ogóle szokiem - ale ja frezarką ściągam.

O tym pro nails nie słyszałam. Jeszcze NailLac zdaje się, że reklamował się jako hipoalergiczny ale widziałam, że sporo uczuleń na to było
No właśnie ja jestem taka osoba ze jak mi się powie unikaj tego i tego o uczula to będę czytać składy i znajdę. Napisze może do nn na fb o te składniki 3 free.

Co do kabos to właśnie bardzo mnie zdziwiło ze na stronie nie mają nigdzie opisanego składu o myślałam że są stricte w formule 3 free. A pronails znalazłam właśnie wlasnieyszukujac lakierów 3 free i to jedna właśnie z marek bez tych składników w cenie jakieś 25 zł za sztukędlatego o nie pytam bo cena fajna
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 06:50   #1014
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Palce super, lepiej niż przed, gladziutkie i mięciutkie

Z płytka tak samo jak na,początku czyli lekko onycholiza się pojawiła przy bokach. Zdalam, sobie też sprawę ze miałam objawy juz wcześniej bo pamiętam jak kiedyś zdjemowalam acetonem do zera pazurki i pojawiła mi się taka polokragla linia gdzieś z 2-3 mm od wolnego brzegu. Myślałam że przy zdejmowaniu zdejmowania mocno dociskalam czy coś a teraz widzę ze ta linia to chyba miejsce do którego odklei mi się płytka. ..
Narazie noszę lakier żeby na to nie patrzeć, jestem alergikiem wiec tak czy inaczej codziennie biorę leki na alergie np i używam olejku herb.

A jak twoje łapki?



No właśnie ja jestem taka osoba ze jak mi się powie unikaj tego i tego o uczula to będę czytać składy i znajdę. Napisze może do nn na fb o te składniki 3 free.

Co do kabos to właśnie bardzo mnie zdziwiło ze na stronie nie mają nigdzie opisanego składu o myślałam że są stricte w formule 3 free. A pronails znalazłam właśnie wlasnieyszukujac lakierów 3 free i to jedna właśnie z marek bez tych składników w cenie jakieś 25 zł za sztukędlatego o nie pytam bo cena fajna
No ja znalazłam te kabosiki i już więcej boję się kombinować, z resztą do nich byłam bardzo sceptycznie nastawiona i cud, że wo ogóle się zdecydowałam
a za pronails faktycznie cena fajna, jak się zdecydujesz to dawaj znaka jak się sprawdza
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 07:48   #1015
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Kabos Gelike jest nie tylko 3 free ale nawet 5 czy 6 free.
Fakt, że na ok. 100 osób po uczuleniach na różne firmy (obecnie tyle się wpisało w grupie ankiecie - chodzi wyłącznie o osoby po przejściach a nie takie, które nigdy nie miały uczulenia) wszystkie już używają Kabos Gelike bez problemów i faktycznie nie było ani jednego przypadku uczulenia, jest najlepszym dowodem. Liczba ta rośnie szybko, bo coraz więcej osób dołącza do grupy, leczy palce i zaczyna używać Kabosa.

Kabos Infini też jest, z tego co wiem, bardzo dobry, ale faktycznie bezpiecznej jest zacząć od Gelike. Na pewno ma lepsze krycie, ale ja kocham szybko odmaczające się lakiery i to zawsze był dla mnie priorytet. Infini potrzebuje kilku minut dłużej (miałam 2 razy na paznokciach), więc w sumie nie jest źle. Teraz zamierzam położyć na paznokcie i przeprowadzić próbę ze zmywaczem bezacetonowym. Będę kładła na bazie Gelike. Jeżeli próba wypadnie pomyślnie, kupię więcej kolorów Infini.

Wiem, że na grupie są osoby po uczuleniach na CZ i Pronail (oni nie mają tej samej kolorówki co CZ? ) a używających Kabos, więc jednak Kabos deklasuje te dwa.
Ja używałam CZ, ale dla mnie Kabos ma lepszą trwałość - widzę po mojej mamie, której zmieniam pazury co 3 tygodnie i odkąd przeszłyśmy na Gelike nie ma w ogóle odprysków (raz dociągnęłyśmy do 4 tygodni, bo były święta i nie miała czasu przyjechać).
Teraz zaczęłam ściągać Gelike ich zmywaczem bezacetonowym i czuję różnicę (po acetonie jednak suchość). Odkryłam też ich oliwkę żelową do zabezpieczania skóry przed nałożeniem wacików z acetonem - zwykły olejek mi się nie sprawdzał, ale ta jest zupełnie inna, z gliceryną i świetnie chroni skórę (nakładam też na opuszek, nie tylko wokół paznokcia).
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 09:05   #1016
shameeka90
Raczkowanie
 
Avatar shameeka90
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 251
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Nie wiem co na to nasze drogie moderatorki, ale moze by zalozyc watek dedykowany o Kabos? Marka jest coraz bardziej popularna, a mysle, ze post Kurczaka swietnie by sie nadawal jako wstep
Poza tym skonczylybysmy ze spamowaniem na watku uczuleniowym
shameeka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 10:10   #1017
Beerchen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 56
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Kabos Gelike jest nie tylko 3 free ale nawet 5 czy 6 free.
Fakt, że na ok. 100 osób po uczuleniach na różne firmy (obecnie tyle się wpisało w grupie ankiecie - chodzi wyłącznie o osoby po przejściach a nie takie, które nigdy nie miały uczulenia) wszystkie już używają Kabos Gelike bez problemów i faktycznie nie było ani jednego przypadku uczulenia, jest najlepszym dowodem. Liczba ta rośnie szybko, bo coraz więcej osób dołącza do grupy, leczy palce i zaczyna używać Kabosa.

Kabos Infini też jest, z tego co wiem, bardzo dobry, ale faktycznie bezpiecznej jest zacząć od Gelike. Na pewno ma lepsze krycie, ale ja kocham szybko odmaczające się lakiery i to zawsze był dla mnie priorytet. Infini potrzebuje kilku minut dłużej (miałam 2 razy na paznokciach), więc w sumie nie jest źle. Teraz zamierzam położyć na paznokcie i przeprowadzić próbę ze zmywaczem bezacetonowym. Będę kładła na bazie Gelike. Jeżeli próba wypadnie pomyślnie, kupię więcej kolorów Infini.

Wiem, że na grupie są osoby po uczuleniach na CZ i Pronail (oni nie mają tej samej kolorówki co CZ? ) a używających Kabos, więc jednak Kabos deklasuje te dwa.
Ja używałam CZ, ale dla mnie Kabos ma lepszą trwałość - widzę po mojej mamie, której zmieniam pazury co 3 tygodnie i odkąd przeszłyśmy na Gelike nie ma w ogóle odprysków (raz dociągnęłyśmy do 4 tygodni, bo były święta i nie miała czasu przyjechać).
Teraz zaczęłam ściągać Gelike ich zmywaczem bezacetonowym i czuję różnicę (po acetonie jednak suchość). Odkryłam też ich oliwkę żelową do zabezpieczania skóry przed nałożeniem wacików z acetonem - zwykły olejek mi się nie sprawdzał, ale ta jest zupełnie inna, z gliceryną i świetnie chroni skórę (nakładam też na opuszek, nie tylko wokół paznokcia).
Ooo, to jest nadzieja! Też właśnie trafiłam na tą grupę i o ile nie boję się że mi się Gelike nie będzie trzymał (bo nawet zwykłe lakiery u mnie tydzień), to nie wiem jak namówić mamę, bo ma barzdiej problematyczną płytkę i też więcej robi w domu rękami...

Cytat:
Napisane przez shameeka90 Pokaż wiadomość
Nie wiem co na to nasze drogie moderatorki, ale moze by zalozyc watek dedykowany o Kabos? Marka jest coraz bardziej popularna, a mysle, ze post Kurczaka swietnie by sie nadawal jako wstep
Poza tym skonczylybysmy ze spamowaniem na watku uczuleniowym
Jestem bardzo za!

PS. A jak błyszczenie topu Gelike? Jestem chyba trochę rozpieszczona pod tym względem po nn i nie chcę się zawieść
Beerchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 08:54   #1018
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Poczekam póki xo paznokcie będą odpoczywać pod zwykłym lakierem. Oczywiście nie byłabym sobą nie kupując nowych zwykłych lakierów na te okazje w liczbie 13 sztuk ale jaka taniocha w porównaniu do hybryd!

Ja problemów ze skorkami nie miałam do czasu hybrydowania. Na początku odsuwalam tylko i było nawet ok ale jak się wzięłam za frezowanie to było ekstra przez kilka dni a potem masakra. Między jednym a drugim mani 2 razy musiałam frezów skórki bo były takie brzydkie i suche i tak szybko rosły.
A dlugo frezujesz? Ja po czasie faktycznie widze wolniejsze odrastanie (po ostatnich 3 tygodniach bardzo maly odrost mialam).
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 09:48   #1019
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dziewczyny,
faktycznie można założyć. Zrobicie to? Jeśli chcecie zacytować mój wpis, bardzo proszę.

Póki co, wypowiem się tu - topu Gelike nie używałam jeszcze. Moja koleżanka używa i jak się spotkałyśmy obie z ok. 1,5 tyg. mani to nie widziałam różnicy - jej błyszczał bardzo ładnie. Ale tylko tyle mogę powiedzieć.

Aha - ja obecnie używam topu infini 2 w 1 - wcześniej Eco, który kocham i mam jeszcze zapas Dziś zrobię próbę z jednym i drugim topem. Zobaczymy, czy będzie różnica.

Ja mówię 'nie' wszystkim markom, do których mam jakiekolwiek wątpliwości. Jestem bardzo ostrożna, a perspektywa rezygnacji z hybrydy mnie przeraża

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
A dlugo frezujesz? Ja po czasie faktycznie widze wolniejsze odrastanie (po ostatnich 3 tygodniach bardzo maly odrost mialam).
Nie polecam frezowania. Niestety to błędne koło. Jak się przetrzyma kryzys skórkowy i cały czas natłuszcza dobrym olejkiem (bez silikonów i innych olejopodobnych substancji), skórki w miesiąc dochodzą do stanu idealnego bez żadnego wycinania. Ja tylko odsuwam skórki patyczkiem po prysznicu, albo raz w tygodniu, albo raz na dwa tygodnie.
Wycinanie czy frezowanie zwłaszcza dla osób po uczuleniach to samobójstwo, moim zdaniem

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2017-01-28 o 09:42
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 10:05   #1020
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Link do watku o lakierach Kabos:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1107706
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.