Patenty na bycie NAJ :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-12, 14:39   #91
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez moniga
L_V - a jak ta Klorane wpływa kondycyjnie na włosy? Słyszałam juz tak rozbiezne opinie na ich temat, że bałam się zainwestować. A..
Szampon z chininą wzmacnia, pogrubia i usztywnia włosy. Ja lubię moje włosy w wersji a'la proste druty i po tym szamponie było super. Usztywnienie włosów, jak również ich pogrubienie zauważyła też moja fryzjerka. Natomiast ten z mango - efekt odwrotny, zwłąszxza jeśłi potrzymam pianę na głowie jakieś 2 minutki. Włoski miękkie, delikatne, nawilżone. JAk skończę mango to wracam do chininy. Aha, chinina pachnie tak...męsko ale nie jest to nieprzyjemny zapach i po nałożeniu odżywki znika.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-12, 18:57   #92
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez L_V
MA ten sam problem z szamponami. Nie mam przetłuszczających się włosów, ale ciągle coś mnie uczula. A to dostanę łupieżu, a to mam zaczerwieniona skórę głowy, a to mnie swędzi, albo robią mi się takie małe ranki Myślałąm, ze to kwestia SLSów, ale nie dokońca. Tzn. sa szampony bez SLSów, które i tak mnie podrażniają, np wspomniany przez ALchemiczkę nivea baby [wszystkie z tej serii], szapony johnson's baby - massakrrra
Ostatnio zuzywam drugą butle szamponu z chnininą Klorane na zmianę z szamponem z mango, tez korane. Mają slsy w składzie, ale nic mi się po nich niedobrego nie dzieje, a to już sukces.


Shadi
, fajny avatarek przynajmniej nikt Cie nie zdubluje tym razem!
L_V mnie szampony bez SLS też podrażniają i też głowa świędzi, choć trochę mniej. Kurcze, musimy rozpracować który składnik jest za to odpowiedzialny. Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-12, 19:21   #93
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

mam dlugie, proste wlosy na ktore nie dziala zadne tapirowanie ani lakiery - za jakas godzine znowu sa takie "normalne", a ja lubie lekki efekt puszap zeby taki uzyskac, chodze spac z mokrymi wlosami i nie rozczesuje ich, a rano wygladaja super. psikam jedynie lekko lakierem u nasady i koniec z ulizańcem
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-12, 21:19   #94
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Mi od jakiegoś czasu na głwie zaczeły wychodzić takie krostko-strupki Czy wy też macie takie objawy? Dodam, że używam własnie tylko tych szamponow z sls, bo bez piany mialabym uczucie niedoczyszczenia.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 07:26   #95
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

no to może silikony w szamponach?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 07:52   #96
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Bardzo fajny wątek. Dzisiaj mam strasznego doła i nie wierzę w moje patenty bycia NAJ , więc na razie nie napiszę o nich.
Ale z przyjemnością czytam Wasze. Na pewno je kiedyś zastosuję
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 08:24   #97
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez laylaaa
mam dlugie, proste wlosy na ktore nie dziala zadne tapirowanie ani lakiery - za jakas godzine znowu sa takie "normalne", a ja lubie lekki efekt puszap zeby taki uzyskac, chodze spac z mokrymi wlosami i nie rozczesuje ich, a rano wygladaja super. psikam jedynie lekko lakierem u nasady i koniec z ulizańcem
No ja nie wiem Jeśli śpisz z mokrymi włosami to musisz się liczyć z tym, że mogą Ci się bardzo zniszczyć.
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 09:48   #98
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Ja jeszcze zapomniałam dodać, że po umyciu twarzy wycieram ją zawsze ręcznikami papierowymi. Kiedyś wycierałam buzię normalnym ręcznikiem, ale odkąd używam ręczników papierowych jest o niebo lepiej. Mniej niespodzianek
Hehe ciekawy patent, napewno skuteczny, musze wypróbować
Ja robie cos podobnego. Do nakładania pudru prasowanego nie używam tej gąbeczki czy puszku który był w zestawie, ale jednorazowego płatka kosmatycznego, który codziennie zmieniam Naprawde, dużo to daje, zarazki/bakterie sie tak nie roznoszą.
Aha i zawsze nakładając puder wklepuje go w twarz, nigdy nie rozcieram.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 11:03   #99
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja też wycieram buzię papierowym ręcznikiem i jeszcze często zmieniam poszewki na poduszki - to też pomaga utrzymać cerę w "bezgrudkowym" stanie
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 11:14   #100
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Mi od jakiegoś czasu na głwie zaczeły wychodzić takie krostko-strupki Czy wy też macie takie objawy? Dodam, że używam własnie tylko tych szamponow z sls, bo bez piany mialabym uczucie niedoczyszczenia.
Shadi, ja mam łuszczycę na głowie i tak ona u mnie właśnie się objawia. Może powinnaś skonsultować to z dermatologiem?
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 11:21   #101
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

A, wlaśnie.
Mckabi ma rację - takie shodzące płaty skóry, ranki itd. - to mogą być objawy łuszczycy.
Shad, spróbuj najpierw poużywać aptecznych szamponów dla takich włosków,polecam Ci naszego AA serię Ocerin, bardzo fajna. Ja mam łuszczycę na skórze główy ze stresu, jest bardzo lekka i pomaga jej ten szampon, konkretnie ten: Ocerin. "Bio-aktywny głęboko myjący".
Potem wrzucę zdjęcie
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 11:55   #102
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja jeszcze mogę dodać, że mnie nic bardziej nie pomaga na łuszczycę jak płyn Diprosalic. Stosuję się go punktowo na tzw. placki Jest on na receptę, więc jak pójdziesz z tym do dermatologa, radzę się o niego spytać
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 11:58   #103
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dziękuje za rady myślałam, ze to po prostu od sprayu do uk ładania włsoów, ale nadal to mam Trzeby się wreszcie do tego dermatologa udac
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 14:22   #104
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

In_ThE_ShAdOwS ja też mam takie strupki na głowie i odchodzące płaty skóry...mam tak od mniej wiecej 7-6 lat, byłam z tym u dermatologa kilka lat temu i on zdiagnozował to jako łojotokowe zapalenie skory...Niestety nie pamiętam co mi wtedy przepisał...może zajżyj na forum Dermatologia
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 14:22   #105
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Sandija
A, wlaśnie.
Mckabi ma rację - takie shodzące płaty skóry, ranki itd. - to mogą być . Ja mam łuszczycę na skórze główy ze stresu, jest bardzo lekka i pomaga jej ten szampon, konkretnie ten: Ocerin. "Bio-aktywny głęboko myjący".
Potem wrzucę zdjęcie
Sandija, ja mam bardzo podobny problem, i fatycznie nasila się kiedy jestem zdenerwowana!!! Ja zupełnie nie skojarzyłam faktów, tzn wiem że stres odbija mi się np na skórze, albo wypadają mi włosy, ale żeby te strupki....?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 08:30   #106
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Talking Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez AgaZ
Bardzo fajny wątek. Dzisiaj mam strasznego doła i nie wierzę w moje patenty bycia NAJ , więc na razie nie napiszę o nich.
Ale z przyjemnością czytam Wasze. Na pewno je kiedyś zastosuję




Pochwalę się, że wypróbowałam w piętek wieczorem 2 sposoby na piękne włosy.Tj. przed myciem nałożyłam na włosy (zwilżyłam je lekko) odżywkę i trzymałąm ją ok. 40 minut, potem zaś płukałam włosy zimną wodą kilka minut (do tej pory płukałam ciepłą, a na koniec może z 20 sekund letnią wodą). Na początku było mi strasznie zimno, ale ja jestem taka, że dla dobrego wygladu jestem w stanie wiele wycierpieć.

I... opłacało się Wczoraj od samego rana własy pięknie błyszczały, a jak przyszli do mnie goście (świetowałam 18te urodziny ) to trzy koleżanki nadziwić się nie mogły i pytały co nałożyłam na włosy, że tak ładnie błyszczą TŻ-owi też się podobały moje włosy, powiedział, że jak długo mnie zna (a znamy się jeszcze z dzieciństwa ) to nie pamięta, żebym kiedyś miała takie świetliste włosy.

Dziewczyny jesteście Wielkie
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

PS. Od dziś zimne prysznice staną się moją codziennością, zauważyłam, że zaraz po nich skóra robi się bardziej jędrna
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 08:54   #107
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Pogoda
No ja nie wiem Jeśli śpisz z mokrymi włosami to musisz się liczyć z tym, że mogą Ci się bardzo zniszczyć.
Dlaczego?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 10:02   #108
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Alchemiczko, składam spóźnione życzenia Wszystkiego najlepszego dla naszej kochanej Moderatorki


Ps. Ja też jestem pod wrażeniem efektów jakie daje mycie głowy zimną wodą. Włosy są błyszczące, i takie leiste, bujne,ahhhh

Edytowane przez In_ThE_ShAdOwS
Czas edycji: 2006-05-14 o 10:45
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 10:10   #109
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Alchemiczko, dołączam się do życzeń, nasze spóźnione Wszystkiego Najlepszego

Dołączam się również do zachwytów nad spłukiwaniem włosów zimną wodą, bardziej błyszczą, są gładsze (oczywiście w duecie z odżywką), i jakoś lepiej się układają
No chyba, że to siła sugestii Ale zwykle nie wyszła bym z moimi włosami ot-tak po myciu, bez zrobienia z nimi czegokolwiek, a ostatnio tak fajnie wyglądały, że się odważyłam.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-14, 10:28   #110
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja również życzę wszystkiego najlepszego żebyś Ci same dobre filtry się trafiały
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 10:29   #111
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Alchemiczko kochana, ja również składam Ci najlepsze życzenia Życzę Ci spełnienie wszystkich marzeń (w tym o pięknej cerze i włosach - choć już pewnie takie masz )
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 10:55   #112
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

dziewczyny, jestescie niesamowite!
czytam te wasze patenty, czesc sama stosuje, o czesci tylko slyszalam, inne zupelna nowosc,no ale nie o to chodzi..
podziwiam was, jak macie na to wszystko czas?tu wklepac, tu pomasowac, pocwiczyc, ugotowac, pomalowac i zmyc
i jeszcze do tego jestescie matkami, zonami, pracownicami,ufff.
i jeszcze macie sporo czasu na wizazowanie! jeszcze raz: podziwiam!
i pozdrawiam was wszystkie:
moriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 11:04   #113
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez moriam
dziewczyny, jestescie niesamowite!
czytam te wasze patenty, czesc sama stosuje, o czesci tylko slyszalam, inne zupelna nowosc,no ale nie o to chodzi..
podziwiam was, jak macie na to wszystko czas?tu wklepac, tu pomasowac, pocwiczyc, ugotowac, pomalowac i zmyc
i jeszcze do tego jestescie matkami, zonami, pracownicami,ufff.
i jeszcze macie sporo czasu na wizazowanie! jeszcze raz: podziwiam!
i pozdrawiam was wszystkie:
Ja podziwam przede wszystkim MATKI. Dzieciaki są tak żywe, ruchliwe, że ja nie wiem jakbym dała radę siedzieć na Wizażu i zgłębiać wiedzę
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 11:10   #114
kleine
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 929
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

hej!
widze, ze dowiem sie tu ciekawych rzeczy, jednak teraz nie mam czasu czytac wszystkich patentow. Mysle teraz co ja robie, zeby byc naj, ale powiem szczerze, ze nie wiem Po prostu dbam o siebie, albo raczej staram sie
__________________
Już mnie tu nie ma
kleine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 11:29   #115
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Od lat jestem fanką spłukiwania włosów zimną wodą, to świetnie zamyka łuski włosa. Jednak ten patent najlepiej nadaje się dla osób z troszkę dłuższymi włosami, dlatego, że zimno b. szkodzi cebulkom włosa.Najlepiej skóre głowy płukać wodą letnią, a same włosy można nawet lodowatą
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 11:35   #116
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Szkodzi cebulkom?
A ja je zaczęłam lodowatą wodą obficie traktować, żeby mi się włosy mniej przetłuszczały
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 13:43   #117
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez L_V
Sandija, ja mam bardzo podobny problem, i fatycznie nasila się kiedy jestem zdenerwowana!!! Ja zupełnie nie skojarzyłam faktów, tzn wiem że stres odbija mi się np na skórze, albo wypadają mi włosy, ale żeby te strupki....?
No niestety, wlaśnie to to
Kochana, spróbuj ten szamponik Ocerin, mi pomaga niesamowicie.

Moriam, Kleine witajcie u nas
Alchemiczko, jeszcze raz wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i dużo szczęścia, miłości i zdrowia!
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 13:55   #118
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Alchemiczko, przyjmij i ode mnie - dużo radości, miłości i szczęścia w zyciu
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 14:11   #119
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Szkodzi cebulkom?
A ja je zaczęłam lodowatą wodą obficie traktować, żeby mi się włosy mniej przetłuszczały
Tak szkodzi, to opinia dermatologów (6, bo tylu o to zapytałam).Też mam strasznie przetłuszczającą się skórę glowy i włosy muszę myć codziennie. Jednak nawet jeśli włosy spłukuję lodowatą wodą, to skórę głowy spłukuję letnią, "na granicy" chłodnej.To wystarcza, żeby ograniczyć przetłuszczanie.Lodowata woda szkodzi cebulkom, tak jak mróz.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 14:12   #120
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dołączam do życzeń dla naszej modki - wszystkiego naj naj naj!!!
Ach, znowu mieć 18 lat!!!
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.