Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-30, 10:53   #271
kroofk@
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 870
Dot.: Rozstępy na twarzy:(

Dzięki za odpowiedzi i chyba będę musiała tak zrobić - wybrać się do dermy.
__________________
Przegrałam swój najlepszy czas...
MARZENIA I MIŁOŚĆ BOLĄ...

kroofk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:19   #272
karek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Rozstepy

Po ciazy na brzuchu zostalo mi mnostwo rozstepow, czy istnieje jakis krem/masc na prawde dobry co je przynajmniej rozjasni? Albo w ogole jakis sposob na ich pozbycie? Z gory dziekuje za odpowiedz
karek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:54   #273
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Rozstepy

Ja wybróbowałam już mnóstwo kremów i tak naprawde żaden nie jest skuteczny. Moim zdaniem z czasem rozstępy same trochę bledną ale nie jestem przekonana czy jakiś kosmetyk może ten proces wspomóc. Pytałam się kiedyś endokrynologa co z tym zrobic i lekarka powiedział że trwale można to usunąć laserem.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:01   #274
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
Dot.: Rozstepy

mozesz smarowac Cepanem na blizny
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 15:06   #275
everlastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 289
Kolagen-rozstepy

czy ktos uzywal kolagen na rozstepy znikly poprawil cos?? napsizcie efekty i czy wklepywalyscie tak jak do twarzyczy nie?z gory dzieki
everlastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 20:56   #276
everlastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 289
Dot.: Kolagen-rozstepy

uppp
everlastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 22:43   #277
everlastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 289
Dot.: Kolagen-rozstepy

Upp
everlastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 10:07   #278
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kolagen-rozstepy

temat kolagenu był już poruszany wiele razy, wnioski są takie, że ma on jedynie działanie nawilżające, więc równie dobrze możesz się smarować jakimkolwiek balsamem, a rozstępy i tak nie znikną... rozstępy to pęknięte włókna w skórze, a kolagen nie przenika przez skórę.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 10:28   #279
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Kolagen-rozstepy

Mam kolege na biotechnologii i stwierdził (o ile czegos nie plącze) ze kolagen nie jest w stanie wniknąć do srodka skory bo jest za duzo cząsteczką, wiec chyba tylko nawilża na zewnątrz...
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 13:31   #280
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Question Ciąża - rozstępy na piersiach

Jestem w piątym miesiącu ciąży i pomimo tego ze od początku ciąży używałam serum na rozstępy firmy Eveline (na piersi) zaczely pojawiac sie jak grzyby po deszczu co robic?zmienic preparat?
Będe wdzieczna za wszelkie porady
Z góry dziękuje
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:08   #281
Julka-ztx
Raczkowanie
 
Avatar Julka-ztx
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 213
Dot.: rozstepy na piersiach

Proponowałabym Ci zmienić preparat na jakiś specjalny dla kobiet w ciąży- one podobno są skuteczniejsze.
Julka-ztx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 00:06   #282
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: rozstepy na piersiach

Kupić oliwkę i masować, masować i masować, żaden krem nie przyniesie takich efektów jak oliwka
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 15:42   #283
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Exclamation Dot.: rozstepy na piersiach

W jaki sposob nalezy masowac piersi?jakie ruchy nalezy stosoac?czy mozna uzywac do masazu rekawicy np. z sizalu czy tylko rekami?
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 15:51   #284
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Question Dot.: rozstepy na piersiach

Pani Beato ostatnio słyszlam ze mozna rowniez stosowac kolagen na rozstepy?Czy jest on w stanie wniknac na tyle w skore zeby dzialac na rozstepy a jezeli nie to jaki srodek jest najbrardzije optymalny(w warunkach domowych).
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 17:54   #285
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: rozstepy na piersiach

Nie jest chyba dobrym pomysłem masowanie wrażliwych piersi rękawicą sizalową. A z rozstępami to pnoć jest tak, że jak ktoś ma skłonności do ich powstawania to i tak będzie je miał. Gratulacje dla przyszłej mamy Może lepiej było umieścić tego posta na forum Mama z klasą. Jest tam wiele watków na temat rozstępów. Własnie tam dziewczyny pisały, że jak się jest w ciązy to nie powinno sie stosować żadnych kremów ujędrniających, ponieważ one napinają skóre i efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Ja stosuję oliwkę (dla dzieci) albo jakiś tłusty balsam (Garnier albo Ziaja masło czekoladowe).
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 18:50   #286
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: rozstepy na piersiach

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK
W jaki sposob nalezy masowac piersi?jakie ruchy nalezy stosoac?czy mozna uzywac do masazu rekawicy np. z sizalu czy tylko rekami?
Masujemy tylko rękami!!!, chyba, że chcesz skórę sobie zedrzeć , opis masażu znajduje się na Wizażu, wpisz w wyszukiwarkę to znajdziesz .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 11:40   #287
k4r00l4
Przyczajenie
 
Avatar k4r00l4
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 14
GG do k4r00l4
Unhappy Problem z rozstępami :(

Wiatm wizażanki!
Mam dopiero 14 lat i 3 dni temu zauważyłam u siebie na pośladkach rozstępy (są naszczęście czerwone i nieduże ale za to jest ich sporo). (mam jeszcze po dwa takie większe z boku tak jakby na biodrach)
Odrazu pobiegłam do apteki i kupiłam FISSAN. (niebyło dużego wyboru)
Co mam robić żeby stały się mniejsze, mniej widoczne oprócz stosowania tego kremu? I czy to był dobry zakup? Zapłaciłam za niego ok. 23 zł za 100 ml. Czy lepiej było by kupić coś droższego? Może to lepiej działa?
BŁAGAM O POMOC! Jestem załamana.. niedość, że mam spory trądzik to teraz jeszcze to .
k4r00l4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 18:26   #288
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Problem z rozstępami :(

Nie wiem czy Ci to pocieszy, ale ja w twoim wieku tez nabawiałm się rozstępów na bokach ud, tyle, że się tym nie przejęłam, zostawiłam to sobie i dbałam o to, żeby utrzymywać w miare stałą wage, a rozstepy zbladły na tyle, ze ich praktycznie nie widać. Ja bym na twoim miejscu zadbała o to, żeby skóra była dobrze nawilżona, w twoim wieku chyba zwykły balsam nawilżający wystarczy, myśle, że nie masz się czym tak strasznie przejmowac...
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 18:26   #289
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: Problem z rozstępami :(

przede wszystkim spokojnie
może być jeszcze gorzej... niestety
z tego co wiem póki rozstępy są czerwone istniej szansa na zmniejszenie ich widoczności, ja niestety nie jestem w stanie polecić Ci żadnego specyfiku (stosowałam z Avonu, ale nie zauważyłam żadnej znacznej poprawy - może dlatego, że zaczęłam używać w momencie, gdy moje rozstępy już zbladły własciwie efekt byl - niezbyt rewelacyjny i do tego poprawa skonczyla sie wraz z zawartoscia opakowania

moge Ci za to polecic udanie sie do salonu kosmetycznego - slyszalam kiedys, ze niektore zabiegi sa naprawde skuteczne, jakie nie pamietam, ale mysle, ze inforamcji i tak najlepiej bezposrednio zasiegnac w konkretnym salonie kosmetycznym

i jeszcze jedno - przeszukaj forum, bo wydaje mi się, że takich tematow juz tu troche bylo byc moze w ktoryms znajdziesz warta uwagi rade

a tak poza tym to glowa do gory
im wczesniej zauwazone rozstepy tym lepiej
udanej walki!
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-11, 22:26   #290
k4r00l4
Przyczajenie
 
Avatar k4r00l4
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 14
GG do k4r00l4
Dot.: Problem z rozstępami :(

Szeri:

Może i niepotrzebnie tak odrazu spanikowałam, ale kiedy poczytałam w sieci o rozstępach, że trudno się ich pozbyć i że zazwyczaj jest to niemożliwe to tak jakoś wyszło. Ale dziękuje za rade.

mabo:

Mam nadzieje, że walka będzie udana. Jak poużywam troche dłużej mojego kremiku na rozstępy to opisze tu jak dzała. Może pomoże to innej "zdesperowanej" nastolatce i się pocieszy, że niejest sama! Szukałam w archiwum już troche ale nieznalazłam nic o rozstępach u tak młodej dziewczyny!
k4r00l4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 09:45   #291
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: rozstepy na piersiach

Dziewczyny a co myslicie o potraktowaniu rozstępów kolagenem?
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 16:49   #292
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: rozstepy na piersiach

Cytat:
Napisane przez MagdalenaK2
Dziewczyny a co myslicie o potraktowaniu rozstępów kolagenem?
Co masz dokłądnie na myśli? Bo mnie to bardzo interesuje Ogólnie kolagen (szczególnie transdermalny używany na blziny po poparezeniach a także to tymczasowego wypełnienia skóry po wuypadku, naskórka raczej.) Kolagen dzięki swoim właściwościom łącz się z peptydami. Następnie "wspomagane" przez kolagen polipetydy uzupełniają aminokwas. Braki białek są zastępowane kolagenem i skóra, blziny, roztępy goją się.

Co od biustu. Mi CAŁKOWICE wyleczył roztępu krem do biustu Ziaji. Nie ma już roztępów na biuście, są niewidoczne nawet dla mie. Już nie pamiętam gdzie były, więc jestem na prawdę baaaaaaardzo zadowolona. Nie spodziewalam się, że to możliwe
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 09:33   #293
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: rozstepy na piersiach

Przeszukałam fora i okazuje się, ze kolagen wcale nie ma dobrych opinii. Nie kosztuje mało, wiec chyba musze zastanowic się.
Natomiast na Ziaje chyba sie skusze. Nie jestem specjalną fanką tej firmy ale Twoja opinia jest kusząca! czy ziaja ma tylko jeden krem do biustu?
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 15:47   #294
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: rozstepy na piersiach

Chyba tylko jeden. Jest w pomarańczowym flakoniku "Lipocell Bloker Krem do biustu napinająco - ujędrniający". Hmm tak jak już pisałam kolagen a kolagen to różnica. A co do ceny to owszem złotówka ot to nie jest. Z tymże właściwie dobrany może trochę zdziałać, ale to już raczej przy konsultacji z dermatologiem.
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 19:33   #295
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: rozstepy na piersiach

Cytat:
Napisane przez jessy
Chyba tylko jeden. Jest w pomarańczowym flakoniku "Lipocell Bloker Krem do biustu napinająco - ujędrniający". Hmm tak jak już pisałam kolagen a kolagen to różnica. A co do ceny to owszem złotówka ot to nie jest. Z tymże właściwie dobrany może trochę zdziałać, ale to już raczej przy konsultacji z dermatologiem.
Dzieki! wyprobuje juz chyba wszystkie kremy na rynku ;-) A co do kolagenu to chyba rzeczywiscie zacznę od wizyty u dermatologa.ehh
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 19:46   #296
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: rozstepy na piersiach

Cytat:
Napisane przez Paula07
Kupić oliwkę i masować, masować i masować, żaden krem nie przyniesie takich efektów jak oliwka
Oliwka...? A jakby to mialo Paulo zadzialac..? Pozbylas sie w ten sposob rozstepow?!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 19:48   #297
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: rozstepy na piersiach

Cytat:
Napisane przez jessy
Chyba tylko jeden. Jest w pomarańczowym flakoniku "Lipocell Bloker Krem do biustu napinająco - ujędrniający". Hmm tak jak już pisałam kolagen a kolagen to różnica. A co do ceny to owszem złotówka ot to nie jest. Z tymże właściwie dobrany może trochę zdziałać, ale to już raczej przy konsultacji z dermatologiem.
Chyba wyprobuje tej Ziaji, choc nie jestem do marki przekonana... Naprawde zniknely ci rozstepy? Jak duze byly..?
I napisz cos prosze wiecej o kolagenie, jaki on ma dokladnie byc, gdzie go szukac..? Bede wdzieczna za kazda wzkazowke, bo probowalam juz wszystkiego.... Lacznie ze StriVectin za miliony
Aktualnie wydalam majatek na ampulki Lieraca, troszke sie zmniejszyly, ale to nie to, czego oczekiwalam....
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 22:35   #298
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: rozstepy na piersiach

ja tylko dodam, że wcieranie, masowanie i smarowanie może być wykonywane przez ukochanego, co dodatkowo pozwoli Ci się w tym czasie zrelaksować, a i On będzie miał miłe zajęcie
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 15:24   #299
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: rozstepy na piersiach

Moje byłe już rozstępy na piersiach były spore, ponieważ w zbyt krótkim czasie biust i za dużo urósł - efekt dojrzewania. Boże jak ja nienawidzę wielkości mojego biustu... Co do Ziaji też nie byłam przekonana, ale w skleie skusiał mnie promocja i opis na opakowaiu. Nie zawiodłam się. BTW polecam też krem do rąk z koziego mleka Ziaji - jest boski .

Co od kolagenu to mogłabym dużo pisac pod kątem genetycznym/biologicznym (kocham genetykę) Ale domyślam się, że to raczej potrzebne nie będzie, więc postaram się streścić.
Kolagen to ok 30% - 40% masy BIAŁKA ludzkiego (nie mylić z masą ciała). Odpowieda on dzięki swoim genezie aminowej za sprężystość, mozność i jędrność skóry. Dzięki temu, że w popsatci sztucznej tak łatwo wiąże się z aminokwasami odbudowując pęknięte wiązania peptudowe w ła ńcuchach białek, jest tak często stosowany w kremach przeciwzmarszckowych (a także właśnie w kremach na blziny - u ofiar wypadków moze przez krótki czas zastąpić skórę (naskórek)). Różnica między kremami z peptydami, a kremami z kolagenem peptydy lepiej PRZED zmarszczkami w celu zapobiegania a kolagen na leczenie już "skutków". Kuracje kolagenowe w przypadku blizn i roztępów mogą przynieść bardzo odbre rezultaty. Aczkolwiek w celu bardzo zaawansowanej terapii powinnaś się zgłosić do dermatologa.
Co od produktów to musisz popytać w sklepach/aptekach. Pytaj o produktu z kolagenem (nsajlepiej transdermalnym), na blizny(!), żeby Ci nie wcisnęli tego na zmarszczki bo ma trochę inne działanie ze względu na skłądniki pomocnicze, aczkolwiek nie zaszkodził by Np.:Collagen Beauty Body KOLAGEN TRANSDERMALNY SZARY Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania pisz śmiało na maila
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 15:59   #300
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: rozstepy na piersiach

ojej! ile informacji!
Zobaczymy jak zadziałają te kremy które mam. to juz niezła kolekcja ;-)
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-25 07:52:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.