Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-17, 18:06   #1
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41

Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice


Witam wszystkie mamusie z małopolski które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, radościami
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:58   #2
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Witam się i ja towarzyszka lipcówka
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 08:53   #3
kasiuulad
Raczkowanie
 
Avatar kasiuulad
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 219
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

witam,
pozdrawiam z Niepołomic termin mam na sierpien
kasiuulad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:10   #4
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

no to jest nas coraz więcej
jestem ciekawa jakie macie plany co do porodu w krakowie?
wybrałyście już lekarza prowadzącego i szpital gdzie chcecie rodzić?
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:24   #5
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Hej. Ja też z krakowa. Ja się zastanawiam nad ujastkiem, z dużym prawdopodobieństwem że tej decyzji nie zmienię
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:54   #6
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Hej. Ja też z krakowa. Ja się zastanawiam nad ujastkiem, z dużym prawdopodobieństwem że tej decyzji nie zmienię
ja mam lekarza prowadzącego z kopernika i pewnie tam będę rodzić. Będę miała tym razem CC więc zależy mi na lekarzu, nie na szpitalu. Pierwszy poród miałam na Siemieradzkiego... opieka po porodzie jak w prywatnej klinice ale nie poszłabym tam drugi raz... trzymali mnie 33h żebym tylko urodziła SN...
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 10:07   #7
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Fajnie, ze taki watek powstal Zawsze mozna sie w przyszlosci umowic na wspolny spacer z wozkami czy powymieniac opiniami o lekarzach, sklepach, a pozniej zlobkach

Ja mam termin na maj 2014. Rodzic najprawdopodobniej bede na Kopernika.
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 10:20   #8
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

A czy listopadowa mamusia, która już urodziła, a jest spod Krakowa też może dołączyć??
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 11:01   #9
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Oczywiście
Ty już to wszystko przeszłaś to możesz się podzielić aktualnymi informacjami. A gdzie rodziłaś?

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Ja zastanawiam się również jak monkaa321 nad Ujastkiem - zaczełam chodzić do lekarza który tam pracuje - zobaczymy bo mam trochę daleko
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 11:44   #10
kasiuulad
Raczkowanie
 
Avatar kasiuulad
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 219
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

to ja w takim razie licze na jakies podpowiedzi bo tez zastanawiam sie nad jakims lekarzem pracujacym w szpitalu i jak na razie trudno mi siw zdecydowac bo ciezko znalezc kogos z sensownymi opiniam...pierwszego synka rodziłam w zeromskim 5 lat temu i szczerze mowiac mile wspominam, drugiego rodziłam w innym wojewodztwie (wczesniak 33 tyg) a teraz to juz nie wiem...tym bardziej ze bedzie trzecia cesarka...doradzcie
kasiuulad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 15:31   #11
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Co do porodu to niestety nie doradzę, bo sama jeszcze nie rodziłam, a o każdym szpitalu słyszałam i dobre i złe opinie więc nie chcę wprowadzać w błąd

Natomiast ja bym miała prośbę, czy możecie polecić jakieś sklepy w Krakowie gdzie można oglądnąć dużo modeli wózków? Ja ze sklepów stacjonarnych dla dzieci kojarzę tylko sieć SMYK. Tam już wszystko obejrzałam, ale niestety nie mają tam firmy Mutsy, a chciałam jeszcze rozważyć dwa wózki z tej firmy.

Resztę rzeczy pewnie kupię przez Internet, bo taniej Ale wózek to by fajnie było na żywo pomacać
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 15:41   #12
enlevee
Zakorzenienie
 
Avatar enlevee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 388
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Witam się i ja. Co prawda ja już synka urodziłam i ma obecnie 5msc i parę dni, ale chętnie z Wami się podzielę doświadczeniem już zdobytym i pogadam

Rodziłam na Kopernika i bardzo polecam ten szpital. Dosyć długo się zastanawiałam, ale nie żałuję swojej decyzji w ogóle.

Pallas Ril bardzo duży wybór wózków masz w Entliczku Pentliczku na ul. Dobrego Pasterza, bądź też w centrum Factory w Modlniczce (Smyk).
__________________
12.07.2013 o godzinie 18:42 wszystko nabrało sensu..

Tomuś
3470g, 54cm
enlevee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 16:58   #13
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Przyjmiecie świeżo upieczoną mamę listopadową?
Cytat:
Napisane przez enlevee Pokaż wiadomość
Witam się i ja. Co prawda ja już synka urodziłam i ma obecnie 5msc i parę dni, ale chętnie z Wami się podzielę doświadczeniem już zdobytym i pogadam

Rodziłam na Kopernika i bardzo polecam ten szpital. Dosyć długo się zastanawiałam, ale nie żałuję swojej decyzji w ogóle.

Pallas Ril bardzo duży wybór wózków masz w Entliczku Pentliczku na ul. Dobrego Pasterza, bądź też w centrum Factory w Modlniczce (Smyk).
Dużo wózków jest w entliczku pentliczku na dobrego pasterza, przed porodem jak byłam to mutsy były.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:00   #14
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez enlevee Pokaż wiadomość
Witam się i ja. Co prawda ja już synka urodziłam i ma obecnie 5msc i parę dni, ale chętnie z Wami się podzielę doświadczeniem już zdobytym i pogadam

Rodziłam na Kopernika i bardzo polecam ten szpital. Dosyć długo się zastanawiałam, ale nie żałuję swojej decyzji w ogóle.

Pallas Ril bardzo duży wybór wózków masz w Entliczku Pentliczku na ul. Dobrego Pasterza, bądź też w centrum Factory w Modlniczce (Smyk).
No ja właśnie też chce na Kopernika ze względu na oddział neonatologiczny, ale niestety pozytywnych opinii o samym szpitalu to mało słyszałam Podobno położne są straszne

Co do SMYKA to jest owszem dużo wózków, ale nie ma tego Mutsy :/
W tym momencie w moim rankingu wózków pozostały dwa Maxi Cosi Mura 4 Plus i Mutsy 4 Rider Spoke. Muszę sobie je teraz na żywo pomacać i będziemy kupować
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 18:09   #15
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Co do szpitala to tez nie doradze bo to moja pierwsza ciaza. Mam 4 siostry wszystkie już rodziły ale nie w krakowie . Lekarza mam poleconego e znajome. Jedną rodziła z nią 2 razy a druga będzie rodzic w teraz nan początku stycznia. Bo tak to też bym nie wiedziała kogo wybrać. Ją mam pytanie gdzie kupowalyscie ubrania? Są może jakieś dobre secondhandy mi to nie przeszkadza
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 20:10   #16
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
Co do porodu to niestety nie doradzę, bo sama jeszcze nie rodziłam, a o każdym szpitalu słyszałam i dobre i złe opinie więc nie chcę wprowadzać w błąd

Natomiast ja bym miała prośbę, czy możecie polecić jakieś sklepy w Krakowie gdzie można oglądnąć dużo modeli wózków? Ja ze sklepów stacjonarnych dla dzieci kojarzę tylko sieć SMYK. Tam już wszystko obejrzałam, ale niestety nie mają tam firmy Mutsy, a chciałam jeszcze rozważyć dwa wózki z tej firmy.

Resztę rzeczy pewnie kupię przez Internet, bo taniej Ale wózek to by fajnie było na żywo pomacać
mutsy na pewno są w 4 kids. Przenieśli teraz swoją siedzibę i mieszczą się przy ul. Morcinka. To jest jakbyś pojechała za carrefourem na zakopiance, wzdłuż całego centum handlowego, rónolegle do torów kolejowych. Na końcu po lewej jest nowy oszklony budynek i ten sklep jest na dole. Tam są same wypasione wózki do których Musty niewątpliwie należą. Mnie u nich przekonuje jedyny foelik samochodowy rozkładany na płasko , pełni super rolę mini gondolki dla maluszka. Moja koleżanka go miała i tak właśnie używała.

A co do szpitala i lekarza... ja mam dr Galarowicza z Kopernika ale chodzę do niego do POLMEDU, ma też prywatny gabinet . Bardzo go lubię, wzbudza we mnie zaufanie i jest sympatycznym, otwartym człowiekiem.
Ja prawdopodobnie nie będę kombinować bo chcę mieć zaufanego lekarza w szpitalu w którym ma przyjść na świat moje dziecko. Leżałam na Kopernika na gin-endo 2x , raz na położnictwie i raz na patologii. Nie wspominam tego źle, pielęgniarki były dla mnie miłe. O wszystkich szpitalach można usłyszeć coś złego, ja o Żeromskim i Ujastku i Galla nasłuchałam się tyle , że tam na pewno nie chcę, Siemieradzkiego jest super ale na CC ze skierowaniem albo jak poród jest szybki, CC podczas akcji porodowej NIE WYKONUJĄ!! więc dla mnie też odpada. Kopernika ma neonatologię najlepszą w małopolsce i to się dla mnie teraz liczy najbardziej. Ja się już sobą tak nie przejmuję, jak będę mieć poczucie, że moje malutkie będzie miało dobrą opiekę to mi wystarczy.
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 22:23   #17
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Witam sie i ja. To moja pierwsza ciąża i będę rodzić w Narutowiczu, mam tam lekarza.
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 22:39   #18
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Witam sie i ja. To moja pierwsza ciąża i będę rodzić w Narutowiczu, mam tam lekarza.
Witaj! W którym jesteś tygodniu?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 06:50   #19
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Thumbs down Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez meniado Pokaż wiadomość
Oczywiście
Ty już to wszystko przeszłaś to możesz się podzielić aktualnymi informacjami. A gdzie rodziłaś?

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Ja zastanawiam się również jak monkaa321 nad Ujastkiem - zaczełam chodzić do lekarza który tam pracuje - zobaczymy bo mam trochę daleko
Ja rodzilam na MSWiA i bylam bardzo zadowolona Mile polozne, lekarze fajni, maly oddzial bo tylko 14 lozek wiec tak kameralnie Nie mialam stamtad lekarza prowadzacego, ale dwoch mi polecono, wiec przy drugiej ciazy bede sie zastanawiac nad wyborem lekarza z MSWiA i raczej rodzic tez tam bede Co do samego porodu to byl ciezki, bo rodzilam 13godz i zakonczylo sie cesarka, ale to tylko dlatego, ze nie bylo postepu.
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 07:10   #20
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

C
Cytat:
Napisane przez issia88 Pokaż wiadomość
Ja rodzilam na MSWiA i bylam bardzo zadowolona Mile polozne, lekarze fajni, maly oddzial bo tylko 14 lozek wiec tak kameralnie Nie mialam stamtad lekarza prowadzacego, ale dwoch mi polecono, wiec przy drugiej ciazy bede sie zastanawiac nad wyborem lekarza z MSWiA i raczej rodzic tez tam bede Co do samego porodu to byl ciezki, bo rodzilam 13godz i zakonczylo sie cesarka, ale to tylko dlatego, ze nie bylo postepu.
Widzisz, tak powinno być... U mnie też nie było postępu a trzymali mnie 33 h aż w końcu urodziłam naturalnie. Dlatego nie polecam mimo doskonałej opieki poporodowej Siemiradzkiego

Których lekarzy z Galla Ci polecono?
Sent from my C1505 using Wizaz Forum mobile app

Edytowane przez camillet
Czas edycji: 2013-12-19 o 07:12
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 08:01   #21
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
Co do porodu to niestety nie doradzę, bo sama jeszcze nie rodziłam, a o każdym szpitalu słyszałam i dobre i złe opinie więc nie chcę wprowadzać w błąd

Natomiast ja bym miała prośbę, czy możecie polecić jakieś sklepy w Krakowie gdzie można oglądnąć dużo modeli wózków? Ja ze sklepów stacjonarnych dla dzieci kojarzę tylko sieć SMYK. Tam już wszystko obejrzałam, ale niestety nie mają tam firmy Mutsy, a chciałam jeszcze rozważyć dwa wózki z tej firmy.

Resztę rzeczy pewnie kupię przez Internet, bo taniej Ale wózek to by fajnie było na żywo pomacać
Tak jak dziewczyny pisały to też polecam Entliczka na Dobrego Pasterza. My też oglądaliśmy wózki w Bochni w hurtowni Kubuś i też mają bardzo duży wybór wózków

Cytat:
Napisane przez meniado Pokaż wiadomość
Co do szpitala to tez nie doradze bo to moja pierwsza ciaza. Mam 4 siostry wszystkie już rodziły ale nie w krakowie . Lekarza mam poleconego e znajome. Jedną rodziła z nią 2 razy a druga będzie rodzic w teraz nan początku stycznia. Bo tak to też bym nie wiedziała kogo wybrać. Ją mam pytanie gdzie kupowalyscie ubrania? Są może jakieś dobre secondhandy mi to nie przeszkadza
Ja dużo ubranek nakupowałam w lumpkach, polecam Artusa na 29listopada, ja tam nie byłam na dziecięcych, ale ponoc wybór jest olbrzymi, bo mają osobną halę na dziecięce i bodajże wszystko po 4zł, wiec warto podjechac i maja czynne 7 dni w tygodniu Ale też polecam Pepco - fajne mają rzeczy i tanie.

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
C

Widzisz, tak powinno być... U mnie też nie było postępu a trzymali mnie 33 h aż w końcu urodziłam naturalnie. Dlatego nie polecam mimo doskonałej opieki poporodowej Siemiradzkiego

Których lekarzy z Galla Ci polecono?
Sent from my C1505 using Wizaz Forum mobile app
Wow 33h to masakra :/ Mnie jak wzieli o 13 to do 2 w nocy trzymali, ok 22 dali mi oksy i w sumie zamiast polepszyc to pogorszyli sytuacje, bo ja juz bylam tak wykonczona i obolala, ze nie czulam skurczy. Rozwarcie potem bylo, ale Mała schodziła do kanału pod skosem i to uniemożliwiło porod naturalny. A cesarke dopiero zrobiono po tych 2 godzinach ostatniej fazy porodu :/ a od 4 godz nic nie szło, no ale jak to lekarz powiedział musieliśmy spróbować żeby on miał podstawę do cesarki :/

Z Galla polecono mi dr Romanek i dr Świstak

Edytowane przez issia88
Czas edycji: 2013-12-19 o 14:22
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 08:05   #22
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Witam sie i ja. To moja pierwsza ciąża i będę rodzić w Narutowiczu, mam tam lekarza.
Bedziesz rodzic przez cc czy naturalnie?
Jakie macie opinie o tym szpitalu?
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 08:06   #23
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

a w Krk polecam hurtownie www.semma.pl ja się tam we wszystko zaopatrzyłam, można oglądnac, pomacac i sa ludzie którzy doradza tylko trzeba zadzwonic i zapytac sie kiedy jest sprzedaz detaliczna, bo tak to codziennie otwarte jest dla hurtowników
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 08:12   #24
MamaKatka
Raczkowanie
 
Avatar MamaKatka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 441
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cześć! Jestem z Małopolski, końcem stycznia urodzę moje drugie dziecię. Cieszy mnie, że taki wątek powstał , chętnie się przyłączę.
Jeszcze nie wybrałam szpitala, w którym będę rodzić. Chodzę do pani doktor pracującej w Ujastku, ale mam do tego szpitala dość daleko i boję się, że dojazd w ziemie będzie trwał zbyt długo. Bliżej mam do Wadowic, ale prawie wszyscy mi odradzają poród w tamtejszym szpitalu. Ponoć o wiele lepsza Sucha Beskidzka czy choćby Oświęcim. Tak prawdę powiedziawszy, gdyby mnie każdy nie wypytywał, gdzie będę rodzić, nawet nie wpadłabym na to, aby się denerwować wyborem szpitala.
Pozdrawiam wszystkie zestresowane i niezestresowane mamusie!
__________________
MamaKatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 09:35   #25
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
mutsy na pewno są w 4 kids. Przenieśli teraz swoją siedzibę i mieszczą się przy ul. Morcinka. To jest jakbyś pojechała za carrefourem na zakopiance, wzdłuż całego centum handlowego, rónolegle do torów kolejowych. Na końcu po lewej jest nowy oszklony budynek i ten sklep jest na dole. Tam są same wypasione wózki do których Musty niewątpliwie należą. Mnie u nich przekonuje jedyny foelik samochodowy rozkładany na płasko , pełni super rolę mini gondolki dla maluszka. Moja koleżanka go miała i tak właśnie używała.

A co do szpitala i lekarza... ja mam dr Galarowicza z Kopernika ale chodzę do niego do POLMEDU, ma też prywatny gabinet . Bardzo go lubię, wzbudza we mnie zaufanie i jest sympatycznym, otwartym człowiekiem.
Ja prawdopodobnie nie będę kombinować bo chcę mieć zaufanego lekarza w szpitalu w którym ma przyjść na świat moje dziecko. Leżałam na Kopernika na gin-endo 2x , raz na położnictwie i raz na patologii. Nie wspominam tego źle, pielęgniarki były dla mnie miłe. O wszystkich szpitalach można usłyszeć coś złego, ja o Żeromskim i Ujastku i Galla nasłuchałam się tyle , że tam na pewno nie chcę, Siemieradzkiego jest super ale na CC ze skierowaniem albo jak poród jest szybki, CC podczas akcji porodowej NIE WYKONUJĄ!! więc dla mnie też odpada. Kopernika ma neonatologię najlepszą w małopolsce i to się dla mnie teraz liczy najbardziej. Ja się już sobą tak nie przejmuję, jak będę mieć poczucie, że moje malutkie będzie miało dobrą opiekę to mi wystarczy.
Dzieki serdeczne za polecenie kolejnego sklepu, jednak jest ich troche wiecej niz myslalam Na pewno po Swietach sie wybiore poogladac, bo na razie pieczenie ciast mnie przeroslo :P

A co do lekarza to ja tez wybralam takiego co pracuje na Kopernika. Zawsze sie czegos mozna dowiedziec Ja chodze do dr Marcina Miki do Centrum Medycznego Superior na Czyzynskiej. Bardzo fajny lekarz, ma takie zdrowe, rozsadne podejscie
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 13:50   #26
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Hej przyjmiecie mamusie październikową??? CO prawda teraz nie mieszkam w Krakowie, ale w okolicach. Jednak 16 lat spędziłam w Krakowie
Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
Co do porodu to niestety nie doradzę, bo sama jeszcze nie rodziłam, a o każdym szpitalu słyszałam i dobre i złe opinie więc nie chcę wprowadzać w błąd

Natomiast ja bym miała prośbę, czy możecie polecić jakieś sklepy w Krakowie gdzie można oglądnąć dużo modeli wózków? Ja ze sklepów stacjonarnych dla dzieci kojarzę tylko sieć SMYK. Tam już wszystko obejrzałam, ale niestety nie mają tam firmy Mutsy, a chciałam jeszcze rozważyć dwa wózki z tej firmy.

Resztę rzeczy pewnie kupię przez Internet, bo taniej Ale wózek to by fajnie było na żywo pomacać
Bardzo duży wybór wózków jest w entliczku na Dobrego Pasterza

Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Witam sie i ja. To moja pierwsza ciąża i będę rodzić w Narutowiczu, mam tam lekarza.
Ja rodziłam w październiku w Narutowiczu To był mój pierwszy poród, wspominam naprawdę super, rodziłam bez ZZO, dość szybko, malutka urodziła się zdrowa, po porodzie byłam na dwuosobowej sali więc trafiło mi sie fajnie bo są też większe, odwiedziny od 12 do 20. Jakbym miała rodzić drugi raz to raczej wybrałabym ten sam szpital
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 16:05   #27
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
Witaj! W którym jesteś tygodniu?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W 36 tc więc poród coraz blizej

Cytat:
Napisane przez Stokrotka18 Pokaż wiadomość
Bedziesz rodzic przez cc czy naturalnie?
Jakie macie opinie o tym szpitalu?
Ja jak narazie naturalnie bo mały jest średniakiem ale gdy bedzie za duży to cc.

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Hej przyjmiecie mamusie październikową??? CO prawda teraz nie mieszkam w Krakowie, ale w okolicach. Jednak 16 lat spędziłam w Krakowie

Bardzo duży wybór wózków jest w entliczku na Dobrego Pasterza


Ja rodziłam w październiku w Narutowiczu To był mój pierwszy poród, wspominam naprawdę super, rodziłam bez ZZO, dość szybko, malutka urodziła się zdrowa, po porodzie byłam na dwuosobowej sali więc trafiło mi sie fajnie bo są też większe, odwiedziny od 12 do 20. Jakbym miała rodzić drugi raz to raczej wybrałabym ten sam szpital
Ja w Entliczku kupowałam wózek łózeczko materac i pare rzeczy. Reszte w Skawinie w Smyku.
Ja właśnie chce sie zapytać lekarza o ZZO gdybym sie poddała w ktoryms momencie. Właśnie słyszłam różne bardzo opinie o tym szpitalu ale sama tam byłam 2 raz raz na badaniach i 2 raz w ciązy jak krwawiłam. Wspominam raczej miło. Zreszta byle mały był zdrowy.
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 16:38   #28
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

keffii, mamakatka, maomammiwitajcie issia88 dzięki za informCje ale bardziej chodziło mi o ciuszki ciazowe dla mnie . Ją jeszcze nie rodzilam i jak czytam o 33h to mnie to przeraża - to jakąś masakra. Widzę że co mamusia to ma inna opinię na temat konkretnych szpitali.
__________________
Żyje się tylko raz!
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 18:58   #29
MamaKatka
Raczkowanie
 
Avatar MamaKatka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 441
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Co do ciuszków, to powiem tyle, że w tej ciąży zainwestowałam w parę rajstop dla kobiet w ciąży (najpierw kupiłam z Gatty, ale jakoś szybko potargały mi się na brzuchu - pewnie ze względu na moje długie pazury wbijające się w cienki materiał, potem znalazłam inne na allegro i im się nic do dziś nie stało), getry dla ciężarnych, dwie spódnice i tyle. Z poprzedniej ciąży mam dwie pary spodni (jedne kupiłam na tandecie w Krakowie jakieś 6 lat temu - okazało się, że przetrwały dłużej niż spodnie kupowane w eleganckim sklepie, których koszt przekraczał grubo ponad stówę). A, i stare dresowe spodnie dla ciężarnych, które mi kiedyś podrzuciła znajoma się przydały. Kupiłam tylko jedne spodnie dresowe za jakieś 49,99 (na allegro). Reszta mojej garderoby to tunika i sukienka jeszcze sprzed ciąży (kiedyś były do kolan, teraz są prawie mini ) oraz spódnica, która na moją mamę jest za mała, a na mój brzuchol pasuje idealnie.
Żeby nie skłamać, kupiłam też kurtkę ciążową - nową na allegro za niecałe sto złotych. Jeśli którąś z Was interesowałyby namiary na aukcje, a których korzystałam, mogę podać.
__________________
MamaKatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 19:20   #30
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

A możecie polecić jakieś ładne sukienki ciążowe? Nie chcę kupować na necie, bo jednak wolę sobie przymierzyć...

Strasznie mi się podobają te z Happy Mum, ale obraziłam się śmiertelnie na tą firmę i obiecałam sobie, że już nic tam nie kupię! Kupiłam tam moje jeansy ciążowe. Kosztowały 220 zł, a w domu zauważyłam, że jest popruty pas ciążowy i wyczułam, że śmierdzą taką chińską gumą. Chciałam je zwrócić to powiedzieli, że zwrotów nie przyjmują... Wyprałam je raz, zapach nie zszedł. Pochodziłam 2 dni i się rozciągnęły chyba o 2 rozmiary.. No generalnie długo by wymieniać.. To nie jest jakość której oczekujesz za 220 zł :/
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 15:10:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.