Praca a mąż. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-20, 09:19   #1
puffa25
Rozeznanie
 
Avatar puffa25
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 609

Praca a mąż.


Witam. Mam problem ale zacznę od początku. Od trzech lat jestem szczęśliwa mężatka, mój mąż ma gospodarstwo ja pracuje w prywatnej fimie. Prace mam super pod tym wzgledem że idę na cały dzień do pracy(16h) i później mam dwa dni wolnego. W czasie tych dwóch dni wolnych pomagam mężowi przy gospodarstwie. Dzisiaj rano dostałam propozycje pracy w innej firmie , z tym że praca jest przez cały tydzień, od godz.8-15 . Jestem bardzo szcześliwa perspektywą zmiany pracy bo nauczyła bym się czegoś nowego ALE i tu jest problem mój mąż nie jest z tego zadowolony bo i tu ma racje w niczym mu już nie pomogę.
Co ja biedna mam zrobić?
Zaryzykować i zacząć nową pracę czy zostać w pracy której pracuje?

Edytowane przez puffa25
Czas edycji: 2015-04-20 o 12:58
puffa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 13:05   #2
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Praca a mąż.

A czym będzie różnić się nowa praca od obecnej? Poza godzinami oczywiście?
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 13:35   #3
magdam_90
Raczkowanie
 
Avatar magdam_90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: Praca a mąż.

Jeśli masz szansę na rozwój i zdobycie nowego doświadczenie to mocno się zastanów i przegadaj temat z mężem. Może mogłabyś mu pomagać popołudniu, po powrocie z pracy?
magdam_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 14:06   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez puffa25 Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem ale zacznę od początku. Od trzech lat jestem szczęśliwa mężatka, mój mąż ma gospodarstwo ja pracuje w prywatnej fimie. Prace mam super pod tym wzgledem że idę na cały dzień do pracy(16h) i później mam dwa dni wolnego. W czasie tych dwóch dni wolnych pomagam mężowi przy gospodarstwie. Dzisiaj rano dostałam propozycje pracy w innej firmie , z tym że praca jest przez cały tydzień, od godz.8-15 . Jestem bardzo szcześliwa perspektywą zmiany pracy bo nauczyła bym się czegoś nowego ALE i tu jest problem mój mąż nie jest z tego zadowolony bo i tu ma racje w niczym mu już nie pomogę.
Co ja biedna mam zrobić?
Zaryzykować i zacząć nową pracę czy zostać w pracy której pracuje?
Co zrobić?
Po prostu porozmawiać z mężem i coś wspólnie ustalić.
Jeżeli podjęłabyś nową pracę, to zawsze zostają popołudnia bądź wieczór, aby co nieco mu pomóc, bo to nie jest tak, że wracasz do domu o 20....

Mąż też powinien zrozumieć, że chciałabyś zmienić pracę, bo masz ambicje, aspiracje i przede wszystkim szansę na nauczę nowych rzeczy.
Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 14:41   #5
puffa25
Rozeznanie
 
Avatar puffa25
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 609
Dot.: Praca a mąż.

Te dwie prace różnią się całkowicie wszystkim, inna branża ale uwielbiam nowe wyzwania i myślę że nieźle się sprawdzę w nowej roli, ale nie chce zawieść męża
puffa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 18:58   #6
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez puffa25 Pokaż wiadomość
Te dwie prace różnią się całkowicie wszystkim, inna branża ale uwielbiam nowe wyzwania i myślę że nieźle się sprawdzę w nowej roli, ale nie chce zawieść męża
Zawieść męża, bo chcesz zmienić pracę? Hmmm....
A nie możecie wynająć kogoś do pomocy w gospodarstwie?
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 19:07   #7
puffa25
Rozeznanie
 
Avatar puffa25
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 609
Dot.: Praca a mąż.

Nie potrzebujemy nikogo do pomocy, bo ze wszystkim dajemy sobie radę w końcu w tymczasowej pracy w tygodniu wypadają mi dwa lub trzy dni pracujące,reszta wolna.

W nowej pracowała bym cały tydzień,
puffa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-20, 20:39   #8
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez puffa25 Pokaż wiadomość
Nie potrzebujemy nikogo do pomocy, bo ze wszystkim dajemy sobie radę w końcu w tymczasowej pracy w tygodniu wypadają mi dwa lub trzy dni pracujące,reszta wolna.

W nowej pracowała bym cały tydzień,
A jak pójdziesz do nowej pracy to też dacie sobie ze wszystkim radę?
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 12:27   #9
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Praca a mąż.

Nie potrzebujemy nikogo do pomocy, bo ze wszystkim dajemy sobie radę

teraz, ale w przyszłej pracy nie.
W tej chwili harujesz już na dwa etaty, gdzie mąż tylko na jednym. Ja tu widzę dysproporcję.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 13:15   #10
puffa25
Rozeznanie
 
Avatar puffa25
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 609
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie potrzebujemy nikogo do pomocy, bo ze wszystkim dajemy sobie radę

teraz, ale w przyszłej pracy nie.
W tej chwili harujesz już na dwa etaty, gdzie mąż tylko na jednym. Ja tu widzę dysproporcję.


Elfir i tu masz rację. Ale wychodząc za mąż wiedziałam że Tż ma gospodarstwo i nie ukrywał przede mną że będę musiała mu pomagać.Ja na to się zgodziłam, a po drugie przez dwa dni wolne nie bede przecież odpoczywać
puffa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 16:24   #11
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez puffa25 Pokaż wiadomość
Elfir i tu masz rację. Ale wychodząc za mąż wiedziałam że Tż ma gospodarstwo i nie ukrywał przede mną że będę musiała mu pomagać.Ja na to się zgodziłam, a po drugie przez dwa dni wolne nie bede przecież odpoczywać
Nadal nie rozumiem czemu nie możecie wziąć kogoś do pomocy gdybyś Ty zmieniła pracę? Poza tym mąż nie widzi, że już teraz pracujesz na dwa etaty?

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez puffa25 Pokaż wiadomość
Ja na to się zgodziłam, a po drugie przez dwa dni wolne nie bede przecież odpoczywać
A kiedy będziesz odpoczywać, skoro cały tydzień będziesz na etacie w firmie, wieczorami i w weekendy na gospodarstwie?
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 20:07   #12
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez puffa25 Pokaż wiadomość
Elfir i tu masz rację. Ale wychodząc za mąż wiedziałam że Tż ma gospodarstwo i nie ukrywał przede mną że będę musiała mu pomagać.Ja na to się zgodziłam, a po drugie przez dwa dni wolne nie bede przecież odpoczywać
Musiała czy chciała? Ty masz pracę, on ma pracę, pomaganie jemu to nie jest Twój obowiązek. Tzn. rozumiem, że chcesz wspierać męża, to naturalne, ale jak pracujesz 16h! i potem masz 2 dni wolne to moim zdaniem przez jeden dzień powinnaś odpoczywać.
Pierwsza kwestia do omówienia przez Was to Twoje potrzeby i ambicje - sama musisz się zastanowić na której pracy bardziej Ci zależy.
Druga kwestia to finanse, nie wiemy ile obecnie Ty zarabiasz, a ile mąż oraz jak to się zmieni jeśli zmienisz pracę, nie będziesz mu pomagać itd.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2015-04-21 o 20:08
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 10:34   #13
MieszkoI
Przyczajenie
 
Avatar MieszkoI
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Praca a mąż.

To zależy od tego czy Twój mąż potrafi tak zorganizować swoją pracę abyś Ty mogła poszerzać swoją wiedzę , nie stać w miejscu tylko rozwijać także swoje zawodowe umiejętności.
MieszkoI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 13:07   #14
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez puffa25 Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem ale zacznę od początku. Od trzech lat jestem szczęśliwa mężatka, mój mąż ma gospodarstwo ja pracuje w prywatnej fimie. Prace mam super pod tym wzgledem że idę na cały dzień do pracy(16h) i później mam dwa dni wolnego. W czasie tych dwóch dni wolnych pomagam mężowi przy gospodarstwie. Dzisiaj rano dostałam propozycje pracy w innej firmie , z tym że praca jest przez cały tydzień, od godz.8-15 . Jestem bardzo szcześliwa perspektywą zmiany pracy bo nauczyła bym się czegoś nowego ALE i tu jest problem mój mąż nie jest z tego zadowolony bo i tu ma racje w niczym mu już nie pomogę.
Co ja biedna mam zrobić?
Zaryzykować i zacząć nową pracę czy zostać w pracy której pracuje?
Spróbuj dogadać się z mężem. Dla mnie niesprawiedliwe jest to, że Ty harujesz na 2 etaty, a mąż tylko na 1. Rozumiem, że chcesz pomagać, ale ja bym się nigdy nie zgodziła na takie coś. Gdzie czas na przyjemności? Odpoczynek?
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 16:51   #15
puffa25
Rozeznanie
 
Avatar puffa25
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 609
Dot.: Praca a mąż.

Pracę na gospodarstwie nie można określać że to praca na 1 etat. Tż pracuje od rana do wieczora, mamy uprawę warzyw i teraz zaczyna się dla nas gorący okres pracy. Odpoczynek, staramy się uciec dwa razy w roku na tygodniowe wakacje, pewnie będą pytania kto nam wtedy pomaga. Moi i męża rodzice pomagają nam wtedy,a my odpoczywamy
puffa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 15:05   #16
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Praca a mąż.

A mnie się wydaje, że wszystkie takie rzeczy powinny być ustalone przed slubem/przed poważnym związaniem się.

Aha i ja osobiście bardzo bym się wkurzyła gdyby mój mąż/parter ograniczałby mnie. Bo dla mnie to byłoby ograniczenie - tylko, że ja bym to ustaliła przed ślubem.

Moja kuzynka przeszła z mężem wręcz wojne domową o to, że chciała iść na magistra. Rok po slubie skończyła licencjat to i dla niej było oczywiste że idzie dalej do szkoły (zaocznie) a dla niego to był szok. Podobna zresztą sytuacja do Twojej autorko, ona pracowała normalnie 5 dni po 8 godzin + co drugi weekend szkoła no i pomaganie w gospodarstwie męża. Pamiętam jak jej wypominał, że przez jej szkołe gospodarka ucierpi a on się zajedzie na śmierć...
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 09:20   #17
puffa25
Rozeznanie
 
Avatar puffa25
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 609
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
A mnie się wydaje, że wszystkie takie rzeczy powinny być ustalone przed slubem/przed poważnym związaniem się.

Aha i ja osobiście bardzo bym się wkurzyła gdyby mój mąż/parter ograniczałby mnie. Bo dla mnie to byłoby ograniczenie - tylko, że ja bym to ustaliła przed ślubem.

Moja kuzynka przeszła z mężem wręcz wojne domową o to, że chciała iść na magistra. Rok po slubie skończyła licencjat to i dla niej było oczywiste że idzie dalej do szkoły (zaocznie) a dla niego to był szok. Podobna zresztą sytuacja do Twojej autorko, ona pracowała normalnie 5 dni po 8 godzin + co drugi weekend szkoła no i pomaganie w gospodarstwie męża. Pamiętam jak jej wypominał, że przez jej szkołe gospodarka ucierpi a on się zajedzie na śmierć...
Bez przesady proszę mnie nie porównywać do twojej kuzynki. Z nikim się nie kłoce
przed ślubem mieliśmy ustalone że priorytetem jest gospodarstwo. Umowa była taka, pracuje w dotychczaswej pracy do czasu ciąży a gdy zajdę w ciąże nie wracam już do pracy tylko zajmuje się domem, dzieckiem i gospodarstwem. Tylko że ja jestem typem proacoholika który uwielbia prace i nowe wyzwania i od jakiegoś czasu obudziły się we mnie moje Ambicje
puffa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 09:24   #18
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Praca a mąż.

Aha, no to w takim razie to faktycznie inna historia. Źle zrozumiałam. Skoro tak ustaliliście to się nie ma co dziwić, żę mąż teraz do tego dąży. Z drugiej strony myślę, że warto rozmawiać i przedstawić mu to tak, żeby się postawił na Twoim miejscu i też zrozumiał
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 10:02   #19
puffa25
Rozeznanie
 
Avatar puffa25
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 609
Dot.: Praca a mąż.

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Aha, no to w takim razie to faktycznie inna historia. Źle zrozumiałam. Skoro tak ustaliliście to się nie ma co dziwić, żę mąż teraz do tego dąży. Z drugiej strony myślę, że warto rozmawiać i przedstawić mu to tak, żeby się postawił na Twoim miejscu i też zrozumiał

Dziękuje bardzo za zrozumienie
Właściwie to podjęłam już decyzje w sprawie pracy,zostałam w tej starej. Oczywiście byłam na rozmowie z moim niedoszłym szefem i przedstawiłam mu jaka jest sytuacja.
Powiedziałam mu że staramy się z moim TŻ o maleństwo i nie chciała bym żeby po miesiącu się na mnie zawiódł. Wydaje mi się że postąpiłam uczciwie a nie chciałam palić mostów za soba bo nigdy nie widomo co nam sie w zyciu przydarzy.
puffa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-28 11:02:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.