Czy uczucie może się wypalić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-26, 18:12   #1
Hermiona190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1

Czy uczucie może się wypalić?


Cześć,
jestem tu nowa i mam problem. Mamy po 21 lat. Otoz, jestem w zwiazku od 5 lat bylismy ze soba szczesliwi, ale od zawsze były między nami kłótnie i to spore. Nigdy nie wkradły się zadne skoki w bok ani nic z tych rzeczy. Bylismy sobie wierni, ale przezylismy duzo klotni. Od pewnego czasu mam wrazenie, ze moje uczucie sie wypalilo. Przez cale 5 lat naprawde staralam sie dawalam z siebie wszystko co moglam, jednak on byl powsciagliwy we wszystkim, a ja potrafilam zyc z samej milosci on jednak zawsze rozsadny. Odkad ja zaczelam mowic, ze cos sie psuje itp. on zaczal sie starac a ja czuje, ze to nie juz nie to samo ze cos we mnie ucieka. Bardzo bym chciala zeby bylo jak dawniej, zeby moje uczucie bylo znow tak silnie i staram sie ukryc, ze cos jest nie tak ale juz nie potrafie. I odkad ja zaczelam mowic, o rozstaniu on sie niesamowicie stara. Od zawsze mnie kochal, czulam to jednak teraz naprawde robi wszystko zebym nie odeszla, a ja juz nie wiem czy chce to kontynowac. Czuje sie z tym okropnie, ze tak nagle chce popsuc ten zwiazek, czuje sie winna. Czy to mozliwe, ze uczucie sie wypalilo chociaz bardzo tego nie chcemy? To co kiedys mi nie przeszkadzalo, dzis okropnie mnie drazni. Czy naprawde to oznacza koniec chociaz nie chce, zeby tak bylo, ale nie potrafie tego ratowac?

Edytowane przez Hermiona190
Czas edycji: 2015-05-26 o 18:26
Hermiona190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 18:41   #2
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Czy uczucie może się wypalić?

Tak uczucia się wypalają, związki przestają funkcjonować bo już nie przynoszą tego samego szczęścia co kiedyś. Ukochani zaczynają nas drażnić coraz bardziej aż w końcu nie umiemy tego znieść. Nie każdy związek kończy się burzą lub zdradą. Nie każde uczucie zostaje gwałtownie przerwane. Znacznie częściej umierają śmiercią naturalną i nic nie możemy na to poradzić.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 18:44   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy uczucie może się wypalić?

Cytat:
Napisane przez Hermiona190 Pokaż wiadomość
Cześć,
jestem tu nowa i mam problem. Mamy po 21 lat. Otoz, jestem w zwiazku od 5 lat bylismy ze soba szczesliwi, ale od zawsze były między nami kłótnie i to spore. Nigdy nie wkradły się zadne skoki w bok ani nic z tych rzeczy. Bylismy sobie wierni, ale przezylismy duzo klotni. Od pewnego czasu mam wrazenie, ze moje uczucie sie wypalilo. Przez cale 5 lat naprawde staralam sie dawalam z siebie wszystko co moglam, jednak on byl powsciagliwy we wszystkim, a ja potrafilam zyc z samej milosci on jednak zawsze rozsadny. Odkad ja zaczelam mowic, ze cos sie psuje itp. on zaczal sie starac a ja czuje, ze to nie juz nie to samo ze cos we mnie ucieka. Bardzo bym chciala zeby bylo jak dawniej, zeby moje uczucie bylo znow tak silnie i staram sie ukryc, ze cos jest nie tak ale juz nie potrafie. I odkad ja zaczelam mowic, o rozstaniu on sie niesamowicie stara. Od zawsze mnie kochal, czulam to jednak teraz naprawde robi wszystko zebym nie odeszla, a ja juz nie wiem czy chce to kontynowac. Czuje sie z tym okropnie, ze tak nagle chce popsuc ten zwiazek, czuje sie winna. Czy to mozliwe, ze uczucie sie wypalilo chociaz bardzo tego nie chcemy? To co kiedys mi nie przeszkadzalo, dzis okropnie mnie drazni. Czy naprawde to oznacza koniec chociaz nie chce, zeby tak bylo, ale nie potrafie tego ratowac?
Uczucia się czasem wypalają, jest to przykre, ale tak się dzieje. Ty starałaś się bardzo długo, podczas gdy chłopak niezbyt... Nic dziwnego, ze w końcu Ci się odechciało. Jeśli czujesz, że to nie to, że już nie chcesz, to odpuść. Czasem nie da się czegoś naprawić chociaż nie wiadomo jak byśmy się starali. Cóż, jeśli chłopak stara się dopiero, gdy pojawia się perspektywa rozstania - kiepsko to o nim świadczy. Tym bardziej, że może znów zacząć sobie "olewać" gdy będzie widział, że ma Cię w garści.
(Tak poza tym to według mnie ze związkami, w których dwójka od początku dużo się kłóci, nie jest wszystko w porządku, no ale...)
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 19:57   #4
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Czy uczucie może się wypalić?

Może. Z uczuciem jest trochę tak jak ze zwierzatkiem. Musisz je karmić, dbać o nie, bo inaczej umrze
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 20:02   #5
Rhapsody1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 384
Dot.: Czy uczucie może się wypalić?

5 lat związku, logiczne są jakieś zgrzyty i rozkminy. To kupa czasu.

Może za długo brak pchnięcia do przodu, ze wspólnym mieszkaniem itp. Ciężko stać w miejscu 5 lat, ale czasem trzeba dać sobie czas do namysłu i podjąć decyzję.

A często te kilka dni bez drugiej osoby pokazuje że tak naprawdę się ją kocha.
Rhapsody1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 13:12   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy uczucie może się wypalić?

poznaliście sie jako dzieci. Dorośliście i drogi wam się rozbiegły. Normalne.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 21:55   #7
exspirans
Raczkowanie
 
Avatar exspirans
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 156
Dot.: Czy uczucie może się wypalić?

Czy to normalne to nie byłabym do końca pewna czy to trafne określenie, bardziej chyba pasuje " powszechne ".
5 lat to sporo, aczkolwiek ludzie spędzają ze sobą całe swoje życie bo się kochają. Wydaje mi się, że kiedy obie strony pielęgnują związek to nie ma mowy o żadnym wypaleniu. Może wcześniejsza powściągliwość Twojego faceta ma na to wpływ?
__________________
Nie obiecuj kiedy jesteś szczęśliwa, nie odpowiadaj kiedy jesteś wściekła, nie decyduj kiedy jesteś smutna.

Nie rób priorytetu z kogoś, kto ma Cię tylko za opcję.


exspirans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 21:37   #8
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Czy uczucie może się wypalić?

Może się wypalić zawsze. A najczęściej w sytuacji, kiedy dwoje dzieci będących razem dorasta zaczyna mieć jakieś cele życiowe, nie zawsze zbieżne...
Wybaczz - nie wierzę w związek na całe życie zaczęty w wieku 16 lat.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-28 22:37:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.