tabletki+sex na całego ;-)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-20, 13:52   #1
kochanie1887
Raczkowanie
 
Avatar kochanie1887
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 46
Talking

tabletki+sex na całego ;-))


hejka dziewczyny

mam pytanko pewnie wiele razy było juz zadawane ale jakos nie mogłam czegos podobnego odnalezc

otóż tak...
po jakim czasie stosowania tabletek anty zaczełyście kochac sie juz na całego? tzn partner kończył w was????

tak sie tez zastanawiam czy one naprawde zabezpeczaja juz od pierwszej zazytej tabletki?? czy moze organizm powinien sie do nich przystosowac??

wreszcie i jak zaczełam łykac tablety :P:P
kochanie1887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 14:08   #2
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

zadna metoda nie jest na 100% skuteczna wiec na twoim miejscu bym uwazala z tym konczeniem w dziewczynie jesli chcecie tylko taka metode zastosowac, sama nie zazywam tabletek anty wiec nie wiem jak to jest ale ja bym uwazala
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 14:08   #3
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez kochanie1887 Pokaż wiadomość
hejka dziewczyny

mam pytanko pewnie wiele razy było juz zadawane ale jakos nie mogłam czegos podobnego odnalezc

Tak bylo
Tu jest forum na takie tematy:
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=50

I tu uniwersalna ulotka: (na ulotce od tabletek jest WSZYSTKO, warto przeczytac)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101925
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 17:53   #4
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

ja dziś biorę ostatnią tabletkę z 1 opakowania i na sex bez dodatkowego zabezpieczenia (guma) zdecydowałam się 3 dni temu, ale nie kończył we mnie.
tak jak mi poradziła jedna z wizażanek, to trzeba troszkę poczekać, aż organizm zacznie tolerowac tabletki, a nie od razu 1 tabletka hopsa
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 21:13   #5
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
ja dziś biorę ostatnią tabletkę z 1 opakowania i na sex bez dodatkowego zabezpieczenia (guma) zdecydowałam się 3 dni temu, ale nie kończył we mnie.
tak jak mi poradziła jedna z wizażanek, to trzeba troszkę poczekać, aż organizm zacznie tolerowac tabletki, a nie od razu 1 tabletka hopsa
Bezedura. Tabletki działają od pierwszej zażytej, pod warunkiem, że rozpoczyna się opakowanie w pierwszym dniu miesiączki.
Dziewczyny, czytajcie ulotki!!!!!!!!!!!!!

To z ulotki uniwersalnej:
"Pierwszą tabletkę preparatu, oznaczoną danym dniem tygodnia, powinna Pani przyjąć pierwszego dnia cyklu, czyli w dniu wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Np. jeśli miesiączka rozpocznie się u Pani w piątek, należy przyjąć tabletkę oznaczoną "Pt", a następnie przyjmować tabletki oznaczone kolejnymi dniami tygodnia. Możne Pani również rozpocząć stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne)."
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 21:29   #6
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Nawiązując do pierwszego postu: pierwszy raz bez prezerwatywy kochaliśmy się 14 dna brania tabletek(było to rok temu, w lutym dokładnie), i teraz kochamy się bez względu na dzień- w końcu po to są tabletki, żeby nie zawracać sobie głowy gumkami.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 21:50   #7
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
ja dziś biorę ostatnią tabletkę z 1 opakowania i na sex bez dodatkowego zabezpieczenia (guma) zdecydowałam się 3 dni temu, ale nie kończył we mnie.
tak jak mi poradziła jedna z wizażanek, to trzeba troszkę poczekać, aż organizm zacznie tolerowac tabletki, a nie od razu 1 tabletka hopsa
a ja po 2 tabletce hopsa na maxa i jakos dzieciaka nie mam
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-20, 22:27   #8
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Przesuwam na Ginekologie. Juz Lexie się zajmie tym watkiem.

__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 23:30   #9
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
a ja po 2 tabletce hopsa na maxa i jakos dzieciaka nie mam
po 2 tabletce to musialaś jeszcze okres mieć. bleh, niehigienicznie moim zdaniem, ale jak kto lubi
ja wolałam poczekać troszeczkę zresztą tż nie namawiał mnie, byśmy od razu bez. ale był zadowolony, gdy ostatnim razem nie musiał sięgać po gumkę
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 00:32   #10
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

pamietam ze jak bralam tabletki to po pierwszym miesiacu mialam zaufanie do zabezpieczenia
czyli miesiac biore i mniej wiecej ufam
teraz kocham sie bez zabezpieczenia bo chce miec dziecko ale to juz temat na inny watek
miesiac trzeba brac zeby miec jakas pewnosc
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 08:21   #11
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

A ja od początku, ale nie pamiętam już dokładnego dnia. NA pewno nie jak miałam jeszcze okres i ostatni już na szczescie okropny ból brzucha. Od razu na całego. Nie jestem tchórzem I nie zamierzałam bez sensu gumek używać (jeżeli i tak się używa to po co się truć tabletkami?), ani też stresować się jakimś stosunkiem przerywanym (co to za przyjemność). Ostatnio czasem używamy gumek ze względów czysto praktyczno-higienicznych
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-21, 08:53   #12
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Ja kochałam się już normalnie pod koniec pierwszego opakowania.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 09:59   #13
sylwinka1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 97
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Ja wspołżyłam z moim TŻ bez gumek po 6 tabletce z pierwszego opakowania. Oczywiście było to już po okresie
sylwinka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 10:05   #14
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Ja od początku zaufałąm tabletkom i po 3 poszlismy na całośc.Od razu napisze że mój okres zmienił sie diametralnie jak zażyłam juz pierwszą tabletkę. Całe krawawienie trwało 2 dni.
Po to zdecydowalismy że bede brac tabletki żeby nie stosowac innych środków anty, nie stresowac się stosunkiem przerywanym, albo prezerwtywą. Zaufaliśmy im w 100% , nie zawiodły nas. Tabsy mają najwyższą skutecznośc w zapobieganiu ciązy i z nieba te informacje nie spadły
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 12:55   #15
popopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez UzaleznionaOdSiebie Pokaż wiadomość
zadna metoda nie jest na 100% skuteczna wiec na twoim miejscu bym uwazala z tym konczeniem w dziewczynie jesli chcecie tylko taka metode zastosowac, sama nie zazywam tabletek anty wiec nie wiem jak to jest ale ja bym uwazala
Od pierwszej tabletki jestes zabezpieczona w 99,cos tam %. I nie trzeba zadnych dodatkowych metod stosowac, po ki diabla?? I nie ma na co uwazac.
__________________
popopo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 18:37   #16
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

mam pytanie,
niedługo zacznę brać tabletki, czy jak dostanę okres rano to pierwszą tabletkę mogę zażyć o 22? bo wolałabym zażywać tabletki na noc żeby nie odczuwać skutków ubocznych
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 18:59   #17
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez ziuta278 Pokaż wiadomość
mam pytanie,
niedługo zacznę brać tabletki, czy jak dostanę okres rano to pierwszą tabletkę mogę zażyć o 22? bo wolałabym zażywać tabletki na noc żeby nie odczuwać skutków ubocznych
jasne że możesz..ja pierwszą tabletkę wzięłam o 20.00 choć okres dostałam przed południem..bałam się że się tabletka nie wchłonie bo miałam okropny ból brzucha i mdłości..wzięłam chyba 7 apapów by nie zwariować..ale potem okres trwał krótko..ważme żebyś (jeśli chcesz od razu że tak ujmę skuteczność) wzięła ją pierwszego dnia, niezależnie od godziny, ustal sobie taką jaka tobie pasuje a potem się jej codziennie trzymaj i już..
u mnie była 5 tabletka i jazda..akurat w naszą rocznicę z gumką na wszelki wypadek, ale następnego dnia już bez..i do dziś "nie złapałam rybki" jak mówił jeden z moich ginekologów
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 13:42   #18
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

dzięki za wiadomość
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 16:40   #19
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
po 2 tabletce to musialaś jeszcze okres mieć. bleh, niehigienicznie moim zdaniem, ale jak kto lubi
ja wolałam poczekać troszeczkę zresztą tż nie namawiał mnie, byśmy od razu bez. ale był zadowolony, gdy ostatnim razem nie musiał sięgać po gumkę
bleh a skad wiesz ze nie zaczelam brac tabletek po zakonczeniu okresu jak niektorzy ginekolodzy zalecają?
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 11:42   #20
bacha
Raczkowanie
 
Avatar bacha
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
bleh a skad wiesz ze nie zaczelam brac tabletek po zakonczeniu okresu jak niektorzy ginekolodzy zalecają?
bo w takim wypadku trzeba się zabezpieczać przez pierwszą fazę brania tabletek i "nie można" kochać się bez zabezpieczenia
bacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 01:02   #21
bacha
Raczkowanie
 
Avatar bacha
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

a właśnie,
skłoniło mnie to do pewnych przemyśleń. Jak powinno się połkąć pierwszą pigułkę w sytuacji:
kładę się spać o 22.00 i czuję znany nam wszystkim charakterystyczny bół przed @, budzę się no i jest @, nie wiem kiedy dokładnie się zaczęła, może to być np. jeszcze czwartek ale może to już być piątek.
Przyjmijmy, że tabletki chcę brać o godzinie 19.00. więc łykam pierwszą tabletkę w piątek o 19.00.
Pytanie: jest to pierwszy dzień okresu czy już drugi, a co za tym idzie zabezpieczam się dodatkowo przez tydzień, czy nie muszę się dodatkowo zabezpieczać

czy może w przypadku tej pierwszej tabletki też ma zastosowanie te 12h (wtedy sprawa byłaby prostsza)

Ot taka zagadka nad którą już drugi raz się zastanawiam (zawsze przy rozpoczynianiu łykania pigułek)
bacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 05:05   #22
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Kiedy się budzisz, w piatek i widisz krwawienie jest to własnie pierwszy dzień okresu
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 06:33   #23
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Kiedy się budzisz, w piatek i widisz krwawienie jest to własnie pierwszy dzień okresu
i jeżeli tego dnia wezmę 1 tabletke wieczorem np 22 to nie bedzie za późno?
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 08:17   #24
bacha
Raczkowanie
 
Avatar bacha
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez Cdz Pokaż wiadomość
i jeżeli tego dnia wezmę 1 tabletke wieczorem np 22 to nie bedzie za późno?
Właśnie,
zawsze mnie to zastanawiało, czy ten "1 dzień" mamy rozumieć jako 24h ?
czyli jeśli np dostanę @ o 10.00 rano to mogę łyknąć pigułkę zarówno o 22.00 jak i o 7.00 rano następnego dnia

wiem, wiem, że niepotrzebnie kombinuję, ale zawsze zapomnę o to zapytać mojej ginekolog.
bacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 14:01   #25
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

To możesz zrobić tak, że łykasz np. o 10 rano jak wstaniesz (i tak do końca listka), a w następnym cyklu, po siedmiodniowej przerwie pierwszą tabletkę zazywasz o 22. I wtedy już nie ma problemu
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 15:28   #26
martusia67
Raczkowanie
 
Avatar martusia67
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 131
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez kochanie1887 Pokaż wiadomość
hejka dziewczyny

mam pytanko pewnie wiele razy było juz zadawane ale jakos nie mogłam czegos podobnego odnalezc

otóż tak...
po jakim czasie stosowania tabletek anty zaczełyście kochac sie juz na całego? tzn partner kończył w was????

tak sie tez zastanawiam czy one naprawde zabezpeczaja juz od pierwszej zazytej tabletki?? czy moze organizm powinien sie do nich przystosowac??

wreszcie i jak zaczełam łykac tablety :P:P

Pierwszy raz "na calego" kochalismy sie w 3 dniu od kiedy pierwszy raz (czyli jakies 3 lata temu) zaczelam brac tabletki. Skoro w ulotce bylo napisane,ze chroni mnie przed ciaza od 1 tabletki to uznalam,ze mozemy kochac sie do konca.
martusia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 16:41   #27
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Cytat:
Napisane przez dioska Pokaż wiadomość
Bezedura. Tabletki działają od pierwszej zażytej, pod warunkiem, że rozpoczyna się opakowanie w pierwszym dniu miesiączki.
Dziewczyny, czytajcie ulotki!!!!!!!!!!!!!

To z ulotki uniwersalnej:
"Pierwszą tabletkę preparatu, oznaczoną danym dniem tygodnia, powinna Pani przyjąć pierwszego dnia cyklu, czyli w dniu wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Np. jeśli miesiączka rozpocznie się u Pani w piątek, należy przyjąć tabletkę oznaczoną "Pt", a następnie przyjmować tabletki oznaczone kolejnymi dniami tygodnia. Możne Pani również rozpocząć stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne)."

Potwierdzam
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 19:51   #28
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

zażywam tabletki NoVynette i na mojej ulotce jest napisane:
1 tabl nalezy przyjąc 1 dnia cylku, lub jesli miesiączka juz się rozpoczęła, 5 dnia cyklu, bez wzgledu na to, czy krwawienie ustało, czy nie. jesli tabletka została przyjeta 5 dnia, nalezy stosowac dodatkową antykoncepcję.

dziś zaczął mi się okres nad ranem i nie wiem czy nie bedzie za póżno brac o 22?
najwyzej zaczne 5 dnia cyklu... tylko czy muszę się zabezpieczac przez całe opakowanie czy tylko tydzien? sama juz nie wiem... czytałam juz ulotkę uniwersalną ale w mojej nie jest to dokąłdnie opisane i z tego co ja rozumiem, to mam się zabezpieczac przez całe 1 opakowanie...
czy któras dziewczyna mogłaby się wypowiedziec na ten temat?
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 22:17   #29
Shiver
Przyczajenie
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

U mnie było tak, że w piątek "zaczynał" mi się okres, ale do końca nie wiedziałam czy się zacznie czy nie, więc postanowiłam nie brać tabletki. Wzięłam pierwszą w sobotę o 20 i tak do końca. Kochaliśmy się zaraz po zakończeniu okresu bez innego zabezpieczenia. Nawiasem mówiąc to nieporównanie lepiej jest bez tych gumek, które psują cały nastrój. Od tamtej pory zawsze bez dodatkowego zabezpieczenia. I teraz zaczynam 3 opakowanie, więc jak widać skutkuje . Lepiej więc chyba zacząć pierwszego dnia okresu. I nie ma znaczenia, że rano zaczął Ci się okres, a o 22 chcesz wziąć tabletkę. I jeżeli na opakowaniu nie ma mowy o dodatkowym zabezpieczeniu podczas brania od 1 dnia okresu, to tak jest .
__________________
Miłość.
Shiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 22:32   #30
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: tabletki+sex na całego ;-))

Powinnaś się dodatkowo zabezpieczać przez kolejne 7dni a nie całe opakowanie inaczej to nie miałoby sensu.
Nie rozumiem tylko dlaczego masz przyjąć tą tabletke akurat piątego dnia, normalnie pisze że pierwszą tabletke należy przyjąć 1-5dnia cyklu lecz jeśli nie był to pierwszy dzień to przez 7dni należy stosowac dodatkowe zabezpieczenie.
I owszem mogłaś dziś spokojnie wziąć tą tabletke bez dodatkowych konsekwencji, ale domyślam sie ze na tą informacje juz troche puźno.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.