Poród we Wrocławiu - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-23, 08:34   #181
Madison9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 38
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez anik_82 Pokaż wiadomość
moja znajoma niedawno rodziła na borowskiej. nie poleca. pomimo świetnego wyposażenia oddziału, niestety personel jest z dyrekcyjnej. żadnej pomocy w trakcie porodu i po. poród wyłącznie na leżąco. lekarzowi i położnej ma być wygodnie a nie rodzącej. po porodzie nie lepiej, dziewczyny zdane same na siebie. lekarze nie informują o badaniach dzieci. jedyny plus to nowy czysty oddział.

ja rodziłam w trzebnicy, przekazuję opinie koleżanki, która rodziła tam synka.
Anik, a kto byl Twoim lekarzem prowadzacym? Czy chodzilas do kogos kto pracuje w szpitalu w Trzebnicy?
Jakie jest Twoje doswiadczenie z tego szpitala?
Madison9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 22:21   #182
anik_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Poród we Wrocławiu

madison, moje doświadczenia z trzebnicy opisane pod koniec strony 6 tegoż wątku. nie miałam nikogo w trzebnicy, mój prowadzący jest z wro, z klinik. pojechałam "z ulicy", z głupia franc dzień po terminie z om stawiłam się o 8 rano na izbie przyjęć ze skierowaniem na cc w ręku a o 10.20 na świecie była moja córka.
jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego, pytaj tu lub na priv, chętnie odpowiem. pamiętam moje nerwowe poszukiwania szpitala
anik_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 11:33   #183
engela
Raczkowanie
 
Avatar engela
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 458
Dot.: Poród we Wrocławiu

Hejo !
Wacham się nad porodem na Brochowie albo Borowskiej...
Możecie mi coś podpowiedzieć?
Myślicie,że jak zadzwonie do tych szpitali to uzyskam jakieś informację na temat tego co muszę ze sobą zabrać czy raczej znostanę zbyta?
engela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 07:12   #184
anik_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Poród we Wrocławiu

oczywiście, że ci powiedzą ale do większości szpitali musisz mieć to samo: podkłady (te na łóżko i podpaski), przybory toaletowe w tym tantum rosa i mydło biały jeleń, majtki z siatki, szlafrok, klapki pod prysznic, pampersy i chusteczki nawilżane dla dziecka. na sam poród warto mieć skarpetki, jakieś landryny, mineralną z dziubkiem, koszulę lub duży t-shirt, szminkę bezbarwną, mały ręcznik. warto mieć coś do jedzenia po porodzie, kanapki czy ciastka.
nie zaszkodzi wziąć własnego talerza czy sztućców, jakiś krem do pupy dziecka, krem na obolałe brodawki. można zabrać ubranka dla dziecka ale nie trzeba.
z tych dwóch szpitali, jeśli nie masz ciąży zagrożonej, nie będzie to poród przedwczesny - wybrałabym brochów ze względu na znieczulenie i opiekę położniczą. z anesetezjologiem można się spotkać wcześniej, wypełnić papiery, żeby jak się już zacznie akcja nie odpowiadać na dodatkowe pytania. na brochów można pojechać zobaczyć sale, dość fajne są te do rodzinnych porodów. ja ostatecznie wybrałam trzebnicę ale to ze względu na słabą opiekę na brochowie po cc i duże przepełnienie oddziału.
anik_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:34   #185
diablica071086
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 151
Dot.: Poród we Wrocławiu

witam rodze w czerwcu boję się przepełnienia i się zastanawiam czy lepiej jechac na brochów czy jednak do oławy tu i tu mam ok 10 km ze swojej wioski
dodam tylko ze z leniem nie walczyłam i waszych postów jeszcze nie czytałam
diablica071086 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 08:01   #186
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez diablica071086 Pokaż wiadomość
witam rodze w czerwcu boję się przepełnienia i się zastanawiam czy lepiej jechac na brochów czy jednak do oławy tu i tu mam ok 10 km ze swojej wioski
dodam tylko ze z leniem nie walczyłam i waszych postów jeszcze nie czytałam
w Oławie chyba lepiej, tam rodziła kuzynka mojego męża i jest bardzo zadowolona. Bardzo fajne warunki podobno.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 09:57   #187
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Poród we Wrocławiu

czy któraś z was ma może kartkę z namiarami na fundację - aby opłacić "dobrowolną cegiełkę" za poród rodzinny na brochowie? Nie zachowałam kartki od ordynatora przekonana, że i tak dane do przelewu wezmę sobie z neta - a nigdzie nei mogę znaleźć (maile do szpitala pozostają bez odpowiedzi, a jak dzwonię to proszą o wysłanie maila)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 14:39   #188
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Hej, to za poród rodzinny na brochowie też coś się płaci? Ile jeśli mogę spytać?
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:51   #189
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez slimaczek19 Pokaż wiadomość
Hej, to za poród rodzinny na brochowie też coś się płaci? Ile jeśli mogę spytać?
Teoretycznie nie.
W praktyce dobrowolną cegiełkę w wysokości 200zł-jak powiedział ordynator
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:18   #190
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Teoretycznie nie.
W praktyce dobrowolną cegiełkę w wysokości 200zł-jak powiedział ordynator
no tak, tylko chodzi mi o to czy jak nie zapłacę to będę mogła rodzić z mężem
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:43   #191
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Poród we Wrocławiu

wydaje mi się, że tak - jeżeli oczywiście sala do p. rodzinnego będzie wolna.
Teoretycznie poród rodzinny "należy się" za darmo. W praktyce jak 4,5 roku temu rodziłam synka to na IP pytali mnie o wplatę i pokazywałam dowód wpłaty. Oczywiście moze być też sytuacja, że zapłąci się cegiełkę wcześniej, a akurat sale do rodzinnych będą zajęte.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 14:50   #192
iskierka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 37
Dot.: Poród we Wrocławiu

ja rodziłam na Klinikach 11.05.2012 i jestem bardzo zadowolona. Poród szybki, położne bardzo miłe. Wcześniej leżałam na patologii ciąży przez 2 weekendy. Jedzenie jest okropne ;/ Prawdą jest mała ilość pryszniców na salach poporodowych, ale to można rozwiązać w taki sposób,że zaprzyjaźnić się z kimś z patologii, bo tam prysznic w każdym pokoju (ja własnie tak się kąpałam przez całe 6 dni jak leżałam z maleństwem).

Jeśli macie jakieś konkretne pytanie to piszcie na e-mail, jak tylko znajdę chwilę to odpiszę.
iskierka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 14:41   #193
Raugia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Poród we Wrocławiu

A czy któraś z Was wie jak jest na Ołbińskiej?
Raugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 20:01   #194
engela
Raczkowanie
 
Avatar engela
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 458
Dot.: Poród we Wrocławiu

Witam! Pisałam z zapytaniem jeszcze w 2011 roku o poród na Brochowie lub Borowskiej.
Zdecydowałam się na Borowską, a w sumie życie samo zadecydowało bo jak zaczęły mi się skurczę mąż zadzwonił pod numer alarmowy i wolne miejsca były tylko tam.
Porodówka super, nowoczesne łóżka, prysznic, piłki, trafiłam na bardzo miłą obsługę.
Sale do porodu rodzinnego są dwie, ale niestety jak rodziłam obie były zajęte więc męża nie było przy mnie.
Po porodzie (mimo iż nie zapłaciłam cegiełki) trafiłam do jednej i był to ful wypas. Osobna łazienka, telewizor itp.
Później na oddziale z dzieckiem też było spoko.
Byłam w dwu osobowej sali z łazienką (dzięki boże nie musiałam ganiać po całym korytarzu).
Obsługa też miła aczkolwiek nikt nie umiał mi pomóc karmić piersią.
Ogólnie polecam dla samych warunków. Czysto, schludnie i komfortowo.
engela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 01:42   #195
iskierka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 37
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez engela Pokaż wiadomość
Obsługa też miła aczkolwiek nikt nie umiał mi pomóc karmić piersią.
Ogólnie polecam dla samych warunków. Czysto, schludnie i komfortowo.
za to na Klinikach są bardzo miłe i pomocne panie z poradni laktacyjnej, miałam spore problemy z przystawianiem dziecka i pani z laktacyjnej siedziała ze mną przez kilka godzin dziennie i razem przystawiałyśmy synka do piersi. Dzięki niej nie poddałam się w chwilach kryzysu i nadal karmię
iskierka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:52   #196
adanieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cześć Dziewczyny,
Chciałam odświeżyć trochę wątek i podpytać się Was czy orientujecie się jakie są ostatnio warunki i opinie o porodzie w Trzebnicy?? Zmieniło się coś na pozytywne/negatywne??
Pozdrawiam
adanieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 20:11   #197
ama667
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez adanieszka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Chciałam odświeżyć trochę wątek i podpytać się Was czy orientujecie się jakie są ostatnio warunki i opinie o porodzie w Trzebnicy?? Zmieniło się coś na pozytywne/negatywne??
Pozdrawiam
Moja koleżanka rodziła niecały miesiąc temu w Trzebnicy, bardzo zachwalała warunki i podejście personelu. Podobno bardzo żyliczliwe osoby, nie ma tak, że "burczą" jak tylko coś potrzeba, sale są naprawdę czyste Mi osobiście warunki tam też się podobają, termin mam dopiero na październik, ale też wstępnie planuje wybrać ten szpital )
ama667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 16:27   #198
adanieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Poród we Wrocławiu

Dziękuję ama667 za informację
ja termin porodu mam dopiero na sierpień, ale wolę wcześniej się dowiedzieć wszystkiego niż potem na ostatnią chwilę.
Ja na dzień dzisiejszy też jestem zdecydowana na Trzebnicę
adanieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 09:53   #199
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Najpierw ja pytałam o szpital, a teraz po 10 miesiącach mogę coś napisać. Rodziłam na Klinikach i w sumie wspominam to dobrze, Długo trwało zanim poród się rozkręcił, a ja w pierwszej ciąży za szybko do szpitala pojechałam. Ostatecznie dostałam oxy i udało się urodzić sn, z nacięciem ale córka 4 kg wyszła
Najpierw byłam sama, a potem z mężem - nic nie zapłaciliśmy za poród. Cegiełka jest dobrowolna, płatna u położnych dopiero jak jesteśmy na sali do porodów rodzinnych. O cegiełce powiedziała położna i nikt potem się nie upominał, więc nie płaciliśmy. Po porodzie opieka wg mnie w porządku. Bardzo dobry nadzór nad dzieckiem, szybko wychwycili żółtaczkę i wystarczyła 2 dni naświetlań i było dobrze.
Upierdliwy jest brak większej ilości łazienek trzeba się kąpać o świcie albo polować na wolną łazienkę
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 16:12   #200
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Poród we Wrocławiu

Ja rodzę we wrześniu - myślałam o Kamińskiego ale będzie zamknięty.
Teraz skłaniam się do Trzebnicy albo Klinik.

Szkoda, że nie ma szpitala gdzie człowiek nie musiałby się zastanawiać.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 10:14   #201
paulinka_22
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 889
GG do paulinka_22
Dot.: Poród we Wrocławiu

ja rodziłam na kamieńskiego i odradzam ten szpital,miałam swoją opłaconą położną,2 tygodnie po porodzie z gorączką i krwotokiem zgłosiłam się do szpitala i okazało się,że pozostawiono mi resztki łożyska,natomiast dziecko ponad miesiąc spędziło w innym szpitalu pod kroplówkami z każdym możliwym zakażeniem (ucha,oka,jelit,gardła),k tóre wyniosło ze szpitala,następny poród napewno nie w tym szpitalu.
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych!!!

paulinka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 09:10   #202
Raugia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Poród we Wrocławiu

W Grudniu 2013 rodziłam na Kamieńskiego.
Poród rodzinny bez problemów i opłat ( czy zgody lekarza/ordynatora).
Położne bardzo profesjonalne.
Długo się męczyłam z bólami krzyżowo brzusznymi, podczas porodu chciałam uciekać z fotela. Podziwiam położną która wytrzymała moje nastroje i bezproblemowo przyjęła poród mimo, że córka była 2 razy okręcona pępowiną.
Lekarz porządnie mnie zszył.
W szpitalu spędziłyśmy 5 dni bo mała miała żółtaczkę fizjologiczną. Lekarze i położne byli wyrozumiali i widząc, że nie radzę sobie z tą sytuacją pozwolili mężowi zostać w mojej sali w nocy.
Teraz wiem, że drugie maleństwo również tam się urodzi. Więc pod koniec Maja 2014 znów się tam wybierzemy.
Raugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 08:24   #203
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez Raugia Pokaż wiadomość
W Grudniu 2013 rodziłam na Kamieńskiego.
Poród rodzinny bez problemów i opłat ( czy zgody lekarza/ordynatora).
Położne bardzo profesjonalne.
Długo się męczyłam z bólami krzyżowo brzusznymi, podczas porodu chciałam uciekać z fotela. Podziwiam położną która wytrzymała moje nastroje i bezproblemowo przyjęła poród mimo, że córka była 2 razy okręcona pępowiną.
Lekarz porządnie mnie zszył.
W szpitalu spędziłyśmy 5 dni bo mała miała żółtaczkę fizjologiczną. Lekarze i położne byli wyrozumiali i widząc, że nie radzę sobie z tą sytuacją pozwolili mężowi zostać w mojej sali w nocy.
Teraz wiem, że drugie maleństwo również tam się urodzi. Więc pod koniec Maja 2014 znów się tam wybierzemy.
Córcia była pod lampami? Gdzie wtedy była - na noworodkach czy wstawili Ci na salę solarium?
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:21   #204
Raugia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Poród we Wrocławiu

Była ze mną w pokoju. Wstawili lampy do mojego pokoju. To duży plus. Nie musiałam do niej chodzić. No i w pokoju byłam wtedy sama.
Raugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 21:20   #205
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez Raugia Pokaż wiadomość
Była ze mną w pokoju. Wstawili lampy do mojego pokoju. To duży plus. Nie musiałam do niej chodzić. No i w pokoju byłam wtedy sama.
Dzięki za odpowiedź
Twoja opinia o Kamieńskiego pomału przechyla szalę na jego korzyść

a jeszcze jedno: skoro miałaś Córkę cały czas u siebie, to karmiłaś piersią? Sama ją wyciągałaś do przewinięcia itd?

Edytowane przez slimaczek19
Czas edycji: 2013-10-03 o 21:22
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 06:50   #206
Raugia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Poród we Wrocławiu

Tak. Położna pokazała jak małą wkładać i wyjmować z inkubatora (dość łatwe). I kazały ją tam kłaść na spanie. Kiedy nie spałą mogła siedzieć ze mną z racji tego, że zasłonięte oczka bardzo ją denerwowały. Na karmienia, przewijanie i zabawy wychodziła z inkubatora.
Dla mnie to był duży plus bo nie musiałam po nikogo lecieć kiedy mała zaczynała płakać.
Raugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 08:32   #207
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez Raugia Pokaż wiadomość
Tak. Położna pokazała jak małą wkładać i wyjmować z inkubatora (dość łatwe). I kazały ją tam kłaść na spanie. Kiedy nie spałą mogła siedzieć ze mną z racji tego, że zasłonięte oczka bardzo ją denerwowały. Na karmienia, przewijanie i zabawy wychodziła z inkubatora.
Dla mnie to był duży plus bo nie musiałam po nikogo lecieć kiedy mała zaczynała płakać.
Dziękuję Ci jeszcze raz
tak dopytuję, bo moja pierwsza córka tez miała żółtaczkę i pod lampami siedziała, ale na noworodkach była przez cały czas (po 12h). Ale spała grzecznie to było na Chałubińskiego...
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 20:31   #208
Raugia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Poród we Wrocławiu

Na szczęście moja była ze mną. Jak dla mnie to duży plus w tym szpitalu
Raugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 12:12   #209
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Poród we Wrocławiu

Raugia a czy możesz jeszcze opisać procedurę po porodzie? Jak to wygląda po tych 2 godz, leży się w łóżku przez 6 godz i potem prysznic z położną i dopiero dziecko się dostaje - takie informacje znalazłam na innym forum...
a po cc? wiesz ile się leży?
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 15:10   #210
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Poród we Wrocławiu

ślimaczku -teraz juz się nie lezy przez te 6 godzin, mi (co prawda na Brochowie) po 2 godz po porodzie kazali iść pod prysznic i przyjść sobie na noworodki -w tym czasie wzięli córkę na mycie,szczepienie itp.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 10:54:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.