Leki w ciąży-pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-08, 20:54   #1
wlochate_serduszko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 29
GG do wlochate_serduszko

Leki w ciąży-pomocy!


Witam serdecznie!
Kochani piszę do Was poniewaz sama juz nie wiem co mam myśleć.Otóż obecnie jestem w 35 tygodniu ciąży,ostatnio przeżyłam kilka stresujących chwil,nie wiem czy sama bym sobie poradziła ,wtedy wydawało mi się że nie dam rady i tu moje zmartwienie,ponieważ zażyłam ziołowy uspokajający lek Bellergot a teraz się okropnie dręczę czy nie zaszkodzilam tym synkowi bo spodziewamy się chłopczyka.Nie brałam tych tabletek jakoś strasznie długo czy też w ogromnych ilościach tylko zdarzyło to się może 3-4 razy po 2 tabletki ale nie jednego dnia tyle razy.
Na tamtą chwilę stres mialam duży i tłumaczyłam sobie że to przecież nie jest bardzo silny lek i ziolowy więc chyba nie zaszkodzi a teraz jak emocje opadły to zaczęlam się dręczyć że mogłam małemu zaszkodzić.
Wiem że to bylo nie rozsądne i to bardzo z mojej strony ale niestety już się zdarzyło.
A więc kochane proszę Was o pomoc i opinię czy ten lek mógl jakoś wpłynąć na zdrowie mojego synka???Może któraś z Was miała jakieś styczności z tym lekiem.
Do porodu zostało mi już nie długo ale ta niepewność z dnia na dzień mnie wykańcza i dlatego zwracam się do Was z tym pytaniem.

Edytowane przez wlochate_serduszko
Czas edycji: 2011-01-08 o 21:03
wlochate_serduszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 06:21   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Leki w ciąży-pomocy!

Cytat:
Napisane przez wlochate_serduszko Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Kochani piszę do Was poniewaz sama juz nie wiem co mam myśleć.Otóż obecnie jestem w 35 tygodniu ciąży,ostatnio przeżyłam kilka stresujących chwil,nie wiem czy sama bym sobie poradziła ,wtedy wydawało mi się że nie dam rady i tu moje zmartwienie,ponieważ zażyłam ziołowy uspokajający lek Bellergot a teraz się okropnie dręczę czy nie zaszkodzilam tym synkowi bo spodziewamy się chłopczyka.Nie brałam tych tabletek jakoś strasznie długo czy też w ogromnych ilościach tylko zdarzyło to się może 3-4 razy po 2 tabletki ale nie jednego dnia tyle razy.
Na tamtą chwilę stres mialam duży i tłumaczyłam sobie że to przecież nie jest bardzo silny lek i ziolowy więc chyba nie zaszkodzi a teraz jak emocje opadły to zaczęlam się dręczyć że mogłam małemu zaszkodzić.
Wiem że to bylo nie rozsądne i to bardzo z mojej strony ale niestety już się zdarzyło.
A więc kochane proszę Was o pomoc i opinię czy ten lek mógl jakoś wpłynąć na zdrowie mojego synka???Może któraś z Was miała jakieś styczności z tym lekiem.
Do porodu zostało mi już nie długo ale ta niepewność z dnia na dzień mnie wykańcza i dlatego zwracam się do Was z tym pytaniem.
Zazwyczaj do leku dołączona jest ulotka, którą należy przeczytać.
Tym bardziej powinnaś to zrobić wiedząc, że jesteś w ciąży.

Zapewne też chodzisz do gina? Mogłaś zapytać się go co sądzi o braniu tych tabletek.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 09:41   #3
Alice In Nightmareland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 127
Dot.: Leki w ciąży-pomocy!

http://www.narp.kastor.strefa.pl/ind...h&findbyid=132

Tutaj jest ulotka od tego leku, czyzbys jej nie przeczytala? W przeciwwskazaniach jest ciaza, lek ten wywoluje przeciez silny skurcz macicy. Spokojnie idz do lekarza, niech powie, czy wszystko jest ok, moze zleci jakies dodatkowe badania. Mam nadzieje, ze okaze sie iz Twoj Maluszek jest zdrowy jak ryba
Alice In Nightmareland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 10:32   #4
wlochate_serduszko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 29
GG do wlochate_serduszko
Dot.: Leki w ciąży-pomocy!

No właśnie nie przeczytałam ulotki.Miałam ten lek kupiony jeszcze nie będąc w ciąży i został mi jeden listek ale już bez opakowania i ulotki.Wzięłam go poniewaz pamiętałam ze to lek ziołowy więc posugierowałam się tym iż bezpieczny.
Na wizycie lekarskiej byłam już po zazyciu tego lek,lecz ginowi nic o nim nie wspomniałam,natomiast robiąc mi usg ,badając bicia serduszka wszystko bylo ok.Teraz też czuję się dobrze,mały wierci się w brzuszku,nic mnie nie boli i nie mam żadnych skurczów.Lecz ja się martwię czy ten lek nie wywołał jakiś zmian rozwojowych (( Czy poprostu jedynym zagrożeniem tego leku tak jak pisałaś jest skurcz macicy a tym samym ryzyko przedwczesnego porodu.Jeśli tylko to ,to bardzo bym się cieszyła bo to mi nie grozi,nic się nie dzieje i mimo ze to 35 a prawie juz za dzien 36 tydzien ciąży to szyjka długa i zamknięta.
wlochate_serduszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 11:09   #5
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Leki w ciąży-pomocy!

Ergotamina zawarta w Bellergocie działa oksytotycznie i obkurczająco na naczynia,również łożyskowe. skoro nie wywołała skurczów macicy to to niebezpieczeństwo masz już za sobą. Natomiast obkurczenie naczyń łożyska mogło wywołac przejściowy spadek zaopatrzenia płodu w tlen.Jednak zważywszy na małą dawke jest małe prawdopodobieństwo, aby miało to znaczenie dla jego dobrostanu,bo jeśli sie zdarzyło to trwało krótko i nie przewlekało sie a więc możliwe było skompensowanie sobie tych niedoborów (jeśli taka nieduża dawka rzeczywiście wpłynęła na ukrwienie łożyska bo tego nie wiadomo - ryzyko jest na pewno bo taki jest mechanizm działania leku,ale prawdopodobieństwo szkody małe)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 11:39   #6
wlochate_serduszko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 29
GG do wlochate_serduszko
Dot.: Leki w ciąży-pomocy!

Fankapsychiatrii bardzo Ci dziękuje za tą odpowiedź-troszkę mnie uspokoiłaś i wytłumaczyłaś o co chodzi.Dziękuję
Modlę się aby nasz mały GABRIEL urodził się silny i zdrowiutki
wlochate_serduszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 19:31   #7
annQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Leki w ciąży-pomocy!

Witam serdecznie,
Będę wdzięczna za wypełnienie ankiety, która jest mi potrzebna do pracy magisterskiej. Ankieta jest anonimowa, wystarczy tylko kliknąć link i wypełnić. Z góry dziękuję za pomoc. Temat ankiety: bezpieczeństwo farmakoterapii w okresie ciąży.
http://www.survio.com/survey/d/S2C9A9H8A7I9Q6R5B
annQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-04 20:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.