Skóra atopowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-14, 19:07   #1
pfinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 30
GG do pfinka

Skóra atopowa


Kobitki! Moze ten watek już był (jesli tak to sorry), otóż poszukuję opinii na temat pielęgnacji takiej skóry. Byłam u kosmetyczki i dermatologa - obie panie potwierdziły "diagnozę" , z tym, że obie zaleciły odmienne sposoby jej pielęgnacji! Skłaniam się ku metodzie dematologa, chociaż zabiegi kosmetyczki też są przyjemne, acz drogie! Poszukuję dobrego i niewygórowanego w cenie kremu, mleczka oraz toniku. Please!
pfinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 19:10   #2
FirstLady
Rozeznanie
 
Avatar FirstLady
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 666
Dot.: Skóra atopowa

AA wypuscilo serie kremow dla skory atapowej. o tonikach nic mi nie wiadomo
edit - o sory, toniki tez sa, http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ka...avgDSC&kat=208
poszukaj na kwc, skora nadwrazliwa
FirstLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 20:17   #3
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Skóra atopowa

Pfinka - bo niestety przy atopowej to trzeba kombinować i kombinowac dopóki nie przypasuje- dlateog nie dziw się, że różną pielęgnację doradzaja.
Co do niewygórowanych w cenie to są emolienty firmy Orion http://www.emolienty.pl/index.php?ps=1 - mają dość prosty skład, ja zużyłam narazie 2 tubki Hydrolanu, zastanawiam isę nad Humektanem, bo aktualnie nie potrzebuję mocnego natłuszczenia- zresztą z natłuszczanie nie przesadzaj, bo niestety atopowa skóra potrafi robić psikusy z sebum i przy zbyt częstym natłuszczani sama sie odzwyczai.
Zresztą - zajrzyj na stronę www.atopowe.pl - tam jest portal i forum na temat atopoego zapalenia skóry i duzo info na temat pielęgnacji atopowej skóry.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 20:36   #4
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Skóra atopowa

Cytat:
Napisane przez pfinka
Kobitki! Moze ten watek już był (jesli tak to sorry), otóż poszukuję opinii na temat pielęgnacji takiej skóry. Byłam u kosmetyczki i dermatologa - obie panie potwierdziły "diagnozę" , z tym, że obie zaleciły odmienne sposoby jej pielęgnacji! Skłaniam się ku metodzie dematologa, chociaż zabiegi kosmetyczki też są przyjemne, acz drogie! Poszukuję dobrego i niewygórowanego w cenie kremu, mleczka oraz toniku. Please!
widze ze nie tylko ja mam z tym problem
do atopowej cery najlepsze sa produkty iwostin
mam z tej firmy tonik on jest na bzie wody termalnej serio jest super polecam ci go liwkiduje różnego rodzaju zabarwienia i nie podrażnia jak inne podobo jest tez super krem iwostin ale nie mialam go jeszcze ale zamierzam go kupic te kosmetyki mozna kupic w aptece mam nadzieje ze ci w czyms pomogłam jak masz jakies pytania do mnie to pisz
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 20:42   #5
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Skóra atopowa

Joanna - co dla kogo - mi Iwostin nieźle wyżarł paszczę, tak samo Toleriane LRP i cześc mazidel Vichy. Nie mówię, że Pfince zaszkodzą - tylko u atopka po prostu nigdy nie wiadomo..
Aha - zupelnie niedrogich polecam krem Babydream do twarzy oraz ciała (w małym plastikowym pudełeczku) z Rossmannowej serii dla dzieci - jest leciutki a jednocześnie calkiem dobrze natuszcza bez pozostawiania grubego filmu ma skórze.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 20:56   #6
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Skóra atopowa

Cytat:
Napisane przez alraune
Joanna - co dla kogo - mi Iwostin nieźle wyżarł paszczę, tak samo Toleriane LRP i cześc mazidel Vichy. Nie mówię, że Pfince zaszkodzą - tylko u atopka po prostu nigdy nie wiadomo..
Aha - zupelnie niedrogich polecam krem Babydream do twarzy oraz ciała (w małym plastikowym pudełeczku) z Rossmannowej serii dla dzieci - jest leciutki a jednocześnie calkiem dobrze natuszcza bez pozostawiania grubego filmu ma skórze.
hmm ja mam atopowe zapalenie skory i jak dla mnie ten tonik jest bomba likwiduje mi wszelakie zabarwienia i nie podrażnia skory
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 21:03   #7
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Skóra atopowa

Akurat nie mam alergii aspirynowej, wiec ja w razie jakiegoś wyprysku maziam się tonikiem aspirynowym z gliceryną, albo, gdy skóra jest juz mocno popekana i zeschnięta hydrolatem oczarowym. Zresztą ja sie generalnie biochemikuję od ponad pół roku - i od tego czasu tylko 2 razy musiałam użyć sterydu, żero wizyt na ostrym dyżurze, antyhistaminy biorę tylko w momencie nasilenia astmy i siennych świństw (czyt. potok z oczu i nosa).
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 21:06   #8
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Skóra atopowa

Cytat:
Napisane przez alraune
Joanna - co dla kogo - mi Iwostin nieźle wyżarł paszczę, tak samo Toleriane LRP i cześc mazidel Vichy.
Jakbym siebie widziała - mnie Iwostin najpierw zapchał, a potem podrażnił. LPR nie lubię, bo spuchłam po ich wodzie termalnej, a Vichy to nie dotykam nawet . Hydrolan zaowocował czerwonym misiem pandą... oj, wesołe jest życie atopka, to fakt Na dodatek czasem, jak mnie czasem dopadnie nasilenie, to dodatkowo dostaję wysypu alergicznych krostek i wyglądam jak 15-latka.
Mi pasują niektóre produkty Avene - powtarzam, niektóre; o dziwo, nie podrażnił mnie żel do mycia twarzy AA Help (a przecież ma SLS); szkodzi mi wszystko, co zawiera alkohol bądź jeden z popularnych silikonów; od kosmetyków naturalnych dostaję alergii.
Heh, właśnie sobie uświadomiłam, że mogę się pożegnać z powiększaniem biustu, skoro silikon mi szkodzi .

Joasiu - to powinnaś się cieszyć, że znalazłaś taki, który Ci służy ale mi też nie służył. Kwestia bardzo indywidualna .
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 21:08   #9
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Skóra atopowa

Cytat:
Napisane przez alraune
Akurat nie mam alergii aspirynowej, wiec ja w razie jakiegoś wyprysku maziam się tonikiem aspirynowym z gliceryną, albo, gdy skóra jest juz mocno popekana i zeschnięta hydrolatem oczarowym. Zresztą ja sie generalnie biochemikuję od ponad pół roku - i od tego czasu tylko 2 razy musiałam użyć sterydu, żero wizyt na ostrym dyżurze, antyhistaminy biorę tylko w momencie nasilenia astmy i siennych świństw (czyt. potok z oczu i nosa).
no wiesz jeden woli to drugi co innego ale moja skora jest bardzo problemowa mam plamy na buzi (ostatnio nie) brzuchu relach nogach i to mam oddziecinstwa takze troszke juz wiem na ten temat kosmzra normalnie nikomu tego nie rzycze i od niedawna stosuje ten tonik iwostin i jestm pod wrazeniem jest suuuuper i skoro mi po nim buzi nie obsypuje tzn.ze po kremie tez nie bedzie trzeba wyprobowac a nie od razu skreslac mozesz np.sprobowac kupic tonik a jak bedzie ok to krem i co bedziesz chciala iwostin ma sporo tych swoich produktów
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 21:11   #10
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Skóra atopowa

Joasiu - to powinnaś się cieszyć, że znalazłaś taki, który Ci służy ale mi też nie służył. Kwestia bardzo indywidualna .[/quote]

i ciesze sie bo nareszcie nie mam plam na buzi przynajmniej narazie krem uzywam tylko nivea zwykły ten w niebieskim pudełeczku i jest ok ale zamierzam kuoic krem iwostin o tych produktach avene tez słyszałam tez kiedys wyprobuje
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 21:27   #11
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Skóra atopowa

Ja podejrzewam, ze po prostu mi ta woda Iwoniczowa nie podchodzi - jest, z tego co wiem, mocno zmineralizowana i to chyba o to chodzi. narazie ta pielęgnacja którą stosuje mi calkowicie podchodzi - nie zamierzam nic zmieniać.
Makijaż z oczy zmywam zwykłą oliwą z oliwek, takze mleczka nie potrzebuję, resztę twarzy żelem od stóp do głów Babydream, tonik aspirynowy/hydrolat oczarowy, serum z niacinamide albo krem Babydream (jak cos sie babrze) - narazie kwasy odstawiłam, rano przemywam tylko twarz tonikiem, serum i na to filterek.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 22:05   #12
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Skóra atopowa

ja mialam kiedys atop w zgięciach łokci i lekarz polecił mi Locatop (krem na reepte). Po trzech zast paskudztwo zniknelo bez sladow i do teraz nei powraca <jupi>
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 22:06   #13
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Skóra atopowa

Locatop to steryd - także bym uważała z polecaniem- tzn. w Twoim przypadku wszystko ok, bo stosowałas krótko, ale ze sterydami trzeba uważać.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 17:05   #14
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Skóra atopowa

owszem jest sterydem ale wypisywanym wyłacznie na recepte wiec lekarz sam zadecydowalby czy wypisac czy nie. A napomknąc ze jest nie zaszkodzi:P jesli dermatolog nie zna to nie wypisze
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 11:04   #15
pfinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 30
GG do pfinka
Dot.: Skóra atopowa

Dziewczyny! Dzięki wszystkim za wypowiedzi!
Problem pozostał a nawet się pogłębił! Mam jakieś plamki czewone i nic na nie nie pomaga! Stosuję metronidazol, ale efektów żadnych nie widać i na słońcu nie można przebywać! (To gdzie ja mam się schować?!)
Chyba mam alergię! Z oczków i nosa coś ścieka! - a myślałam, że mnie nic nie "dopadnie"
Próbuję z kremami- dobieram, ale uzyskać próbki jest bardzo trudno a kupować w ciemno nie myślę. Na razie wiem, ze krem z AA mi nie podchodzi! Juro ruszam na obchód aptek! Tylko te czerwone plamki i opuchnięta buzia - a wizyta u dermatologa dopiero pod koniec lipca ! Aj
pfinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 11:34   #16
n_itka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 46
Dot.: Skóra atopowa

ja uzywam bardzo delikatnych kosmetykow i nie za duzo, oliwka dla dzieci, lekkie kremy nawilzajace oriflame glownie, bambino albo nivea, tonik rumiankowy z ziaji, najlepiej jak sa bezzapachowe i maja krotki sklad te miejsca gdzie mam sklonnosc do plam i wysypek natluszczam, ale nie za mocno do leczenia mam specjalne masci od dermatologa, glownie robione na zamowienie w aptece, mam tez elocom, nawet pomaga przy mniejszych wysypach
a kosmetykow nie probuj na buzi moze, moze w miejscach mniej widocznych chyba ze buzie masz najbardziej wrazliwa
n_itka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 08:49   #17
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Skóra atopowa

ehh.. wiem co to znaczy ja urzywam kremów z AA i szczerze mówiąć jestem z nich bardzo zadowolona. Stosowałam Iwostin i LRP i jakoś mi nie pasują :/ Polecam rónież Emulsje do kąpieli leczniczej Oilatum.
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 09:00   #18
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Skóra atopowa

mam taki sam problem.
polecam krem-żel z seri AA Help
i krem z AA bezzapachowy z ziolami

toniku nie uzywam bo kazdy mnie podraznia
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 15:47   #19
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Skóra atopowa

A mnie też przez ten upał wysypało (kiepsko reaguje na własny pot) - dlonie, łydki i stopy w pęcherzykach, czyli za 2 dni skóra będzie w pękających łuchach i strupach. Ech... nie znosze upału.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 20:41   #20
pfinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 30
GG do pfinka
Dot.: Skóra atopowa

Ratunku! Znowu coś się dzieje, a ja nawet nie wiem dlaczego!
Strasznie piecze mnie skóra koło nosa, jest czerwona , opuchnięta,a w dzień wystapiły jakieś krostki! Co robić? Boję się cokolwiek używać.
Czy Elidel byłby dobry na te problemy?
pfinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 22:23   #21
Kaska007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 57
Dot.: Skóra atopowa

Elidel jest dobry ale jak go odstawisz to ponoc wszystko wraca na nowo. Czytalam tez ze najnowsze badania wykazaly rakotworczosc tej masci.
A nie stosujecie kremu Physiogel? On jest wlasnie typowy do pielegnacji atopowej skory.
Kaska007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 18:03   #22
pfinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 30
GG do pfinka
Dot.: Skóra atopowa

No to klops! Pytałam w aptece o nieszczęsny Elidel- cena ponoć promocyjna- 105 zł!!! za 30ml. Może i promocyjna, ale nie na moją kieszeń. Nawet próbek nie ma! Muszę coś znależć, bo niedłgo w masce będę chodzić!
Tak nieśmiało zapytam- a może komuś zbywa trochę elidelku ( tak zarozsądną cenę) ?
pfinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 01:03   #23
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Skóra atopowa

Pfinko, zbywać mi nie zbywa, bo sama jeszcze nie wykupiłam, ale przecież Elidel można kupić też w tubce 15 g. Z kuponem zniżkowym od dermatologa daje to cenę 45 zł w wybranych aptekach.
Aha, i z tym, że po odstawieniu Elidelu objawy wracają, to nie do końca prawda - zależy, jaka jest przyczyna wysypki. Ja mam często różne alergie kontaktowe i wtedy pomaga - wysypka znika (oczywiście pojawia się, jeśli podrażnię skórę czymś nowym, ale to nie zależy przecież od Elidelu, tylko od czynnika zewnętrznego). Natomiast jeśli przyczyną wysypki jest czynnik wewnętrzny, to objawy mogą wrócić, owszem - to trochę jak po sterydach, które "wpychają" stan zapalny do środka. A sama pewnie wiesz, że przyczynę takich objawów bardzo trudno jest znaleźć w przypadku skór atopowych.
Co do rakotwórczości - na razie brak jest konkretnych, wiarygodnych badań naukowych potwierdzających tę tezę, co nie oznacza oczywiście, że nie może to w przyszłości okazać się prawdą. Niestety, zdarza się, że negatywne skutki działania pewnych składników chemicznych wychodzą na jaw po długim czasie stosowania ich w kosmetykach czy lekach.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 08:43   #24
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Skóra atopowa

byłąm na badaniach robili mi na rekach i wyszło mi ze mam alergie na mleko (i jego prod.) i na kurz jest tego wiecej ale tyle mi powiedział mam jeszcze isc na płatkowe na plecach ktos moze wie jak to wyglada?
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:49   #25
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Skóra atopowa

No to widzę, że jest nas więcej niż myślałam

Ja już mniej więcej wiem co robić z moją skórą.

Od zawsze stosuję żele do mycia twarzy La Roche Posay i wodę termalną tej firmy. Dla mnie są to cudowne kosmetyki.

Z kremami jest trochę gorzej. Iwostin pauje mi tak średnio. Ale jestem w stanie wytrzymać 10 min. szczypania lekkiego. Potem jest dobrze.
Physiogel (Stiefel'a) całkiem nieźle się spisuje. Polubiłam go, mimo że jest taki dziwny troszkę La Roche Posay Toleriane - broń boże... SVR, też nie

Wszystko AA odpada - najgorsze kosmetyki jakie miałam ...

Jesli chodzi o serię Oilatum dawno temu jej używałam i była świetna.

Dla mnie najważniejsze jest żeby mieć w domu jakąś maść. I tą maścią jest Protopic. Jest świetny... Obecnie wprowadzono małe tubki. OK. 60-70zł (w tanich aptekach) za 10gr. Protopic nie zawiera sterydów. Kiedy tylko mam problemy ze skórą stosuję go trzy dni pod rząd na całą twarz, a potem już tylko punktowo raz-dwa razy w tygodniu. Działa cuda. I to jemu głównie zawdzięczam to jak wyglądam (czyli to, że nie widać mi AZS w ogóle)

Elidel w moim przypadku okazał się bublem. Powodował, że AZS mi się nie rozwijało, ale też nie znikało. Po prostu stałam w miejscu.

Kiedy jest ciepło i mocno świeci słońce używam filtrów. Mam uczulenie na słońce i od razu robię się czerwona i wyskakują mi różne krostki, plamki itd. W bardzo słoneczne dni używam filtra 50+, w mniej 20 lub 30 Nie muszę mówić, że w tym roku krotek, plam i zaczerwienień nie mam

Jeśli chodzi o ogólną pielęgnację staram się aby moja twarz miała mały kontakt z wodą. Jeśli juz to przegotowaną albo mineralną - nigdy z kranu. Rano używam wody termalnej zamiast toniku. Nawilżam i filtruję
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 17:15   #26
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Skóra atopowa

Cytat:
Napisane przez FirstLady Pokaż wiadomość
AA wypuscilo serie kremow dla skory atapowej. o tonikach nic mi nie wiadomo
edit - o sory, toniki tez sa, http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ka...avgDSC&kat=208
poszukaj na kwc, skora nadwrazliwa
Również mam atopową skórę, i faktycznie skusiła mnie seria AA do takowej cery, niestety bardzo się zawiodłam, ponieważ również mnie uczuliły... z resztą tak samo jak wszystkie inne kosmetyki AA;/

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Jakbym siebie widziała - mnie Iwostin najpierw zapchał, a potem podrażnił. LPR nie lubię, bo spuchłam po ich wodzie termalnej, a Vichy to nie dotykam nawet . Hydrolan zaowocował czerwonym misiem pandą... oj, wesołe jest życie atopka, to fakt Na dodatek czasem, jak mnie czasem dopadnie nasilenie, to dodatkowo dostaję wysypu alergicznych krostek i wyglądam jak 15-latka.
Mi pasują niektóre produkty Avene - powtarzam, niektóre; o dziwo, nie podrażnił mnie żel do mycia twarzy AA Help (a przecież ma SLS); szkodzi mi wszystko, co zawiera alkohol bądź jeden z popularnych silikonów; od kosmetyków naturalnych dostaję alergii.
Heh, właśnie sobie uświadomiłam, że mogę się pożegnać z powiększaniem biustu, skoro silikon mi szkodzi .

Joasiu - to powinnaś się cieszyć, że znalazłaś taki, który Ci służy ale mi też nie służył. Kwestia bardzo indywidualna .
Mi z kolei i Iwostin i Wichy służy, niestety ten drugi jest za drogi

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
no wiesz jeden woli to drugi co innego ale moja skora jest bardzo problemowa mam plamy na buzi (ostatnio nie) brzuchu relach nogach i to mam oddziecinstwa takze troszke juz wiem na ten temat kosmzra normalnie nikomu tego nie rzycze i od niedawna stosuje ten tonik iwostin i jestm pod wrazeniem jest suuuuper i skoro mi po nim buzi nie obsypuje tzn.ze po kremie tez nie bedzie trzeba wyprobowac a nie od razu skreslac mozesz np.sprobowac kupic tonik a jak bedzie ok to krem i co bedziesz chciala iwostin ma sporo tych swoich produktów
Ja pamiętam jak miałam taki wielki wysyp tego atopowego zapalenia skóry na twarzy, wyglądałam jak poparzona;( Straszne to było i nie mogłam sobie poradzić, dopiero kilka miesięcy temu zostało to zdiagnozowane jako Atopowe zapalenie skóry, byłam u dermatologa, bo męczył mnie trądzik w ciąży, a tu i przy okazji zobaczyła moje zmiany w zgięciach łokciowych... Wcześniej byłam u innych dermatologów i nikt mnie nie zdiagnozował XD Więc od pojawienia się pierwszych zmian do zdiagnozowania minęło jakieś 11lat XD Nieźle

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
owszem jest sterydem ale wypisywanym wyłacznie na recepte wiec lekarz sam zadecydowalby czy wypisac czy nie. A napomknąc ze jest nie zaszkodzi:P jesli dermatolog nie zna to nie wypisze
A nie wiecie czy maść Curtivate to też steryd? bo mi właśnie ją przepisała... wiem, że to szkodzi, bo mój brat się smaruje tymi sterydami i strasznie przytył...

Właśnie tak szukam o tym AZS i tu trafiłam, Od kilku dni znowu się z nim użeram;/

Edytowane przez sailormaary
Czas edycji: 2012-11-15 o 17:23
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 12:23   #27
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Skóra atopowa

Mi najbardziej pasuje krem Emolium i krem specjalny Emolium jeśli chodzi o buzię, nie mam po nich wysypek, ściągniętej skóry, nieprzyjemnej, chropowatej, papierowej faktury, bardziej czerwonych policzków. Idealnie gładka cera, natłuszczona, w dotyku miękka A do smarowania ciała fajna jest emulsja tej firmy, nie lepi się, nie jest bardzo tłusta, a skóra nie swędzi, nie szczypie, krostki na ramionach, plecach i brzuchu się zmniejszają. Smaruję tylko wieczorem po prysznicu, a przez cały dzień skóra jest w dobrym stanie. Od czasu do czasu kąpię się w emulsji do kąpieli, albo Emolium, albo Oilatum, zależy co mam na stanie. Lubię takie kąpiele w olejku, ale na co dzień jednak wolę prysznice i pachnące żele
AA do atopowej to buble nad bublami jak dla mnie. Tylko mleczko mam, ale do demakijażu (oczu) się nie nadaje, zachodzą mi mgłą i szczypią A twarzy nie maluję, myję się micelami, więc w sumie na nic to mleczko się zdaje.
Iwostin lubię, ale Emolium lepiej na mnie działa. Przyjemny jest też Cetaphil, nawilżająca emulsja w tubce lub dermoprotektor (choć gorszy od emulsji). Na lato jak znalazł, leciutkie i nawilżające Czaję się na balsam w opakowaniu z pompką, wygodniej będzie używać. A na zimę i mrozy Avene Cold Cream, nie ma nic lepszego

Próbowałam z naturalnymi kosmetykami, oj ile prób robiłam. Niestety, alergia murowana. I chociaż na początku wydawało mi się wszystko ok, to dopiero po miesiącu uczulenie i wysypka wychodziły. I od nowa - leczenie, powrót do aptecznych kosmetyków i kolejna próba z naturalnymi. Już skończyła mi się cierpliwość, najwidoczniej chemia mi służy akurat Jedynie olej makadamia z kroplą HA mi pasował, ale to nie jest na dłuższą metę związek, bo skóra robiła się sucha, za mało dostawała. Bardziej nadaje się jako dodatek do kremów lub na lato, w upały, kiedy wszystko spływa z twarzy.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.