Sekretarka, recepcjonistka itp - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-29, 20:07   #151
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Hej dziewczyny. Nie wiem co się dzieje teraz w Łodzi, ale nie ma w ogóle pracy. Od 3 tygodni szukam pracy biurowej - np. sekretarka, recepcjonistka, pracownik biurowy - cokolwiek. Mam wyzsze wykształcenie, znam angielski biegle plus drugi język dobrze. Mam prawie roczne doświadczenie w pracy biurowej, w tym sekretarka w urzędzie oraz pracownik działu marketingu.

Wysłałam chyba 50 CV i ŻADNEJ odpowiedzi....czy to normalne?
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 11:38   #152
Czarnulka19
Zadomowienie
 
Avatar Czarnulka19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 160
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Dzieki
Jezyk angielski znam jako tako, ale nie biegle... Mam nadzieje, ze sa firmy, w ktorych bez tego sie obejdzie...
W niektorych, takie ktore sa nastawione na klientow zagranicznych, czesto jest wyraznie zaznaczone, ze np.jezyk ang.czy niemiecki obowiazkowe...
Ale jesli w ofercie nie ma, to chyba moge probowac, prawda?
Po przeczytaniu tego co napisałyście coraz częściej nachodzą mnie wątpliwości ,czy ja nadawałabym się do tego typu pracy Nie znam biegle żadnego języka , jedynie podstawy niemieckiego.... Jestem jeszcze osobą dość młodą (19 l.) zatem bez żadnego doświadczenia ...Dodatkowo przytłaczają mnie obawy i stres związany z pierwszą pracą (jaka ona by nie była).
Niedawno dostałam propozycję pracy na stanowisku recepcjonistki w banku , i nie wiem czy powinnam z niej skorzystać ?
Z jednej strony wypełniłabym swój wolny czas , który ostatnio mam aż w nadmiarze , z drugiej strony waham się czy dam radę

Edytowane przez Czarnulka19
Czas edycji: 2010-01-27 o 11:50
Czarnulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:09   #153
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Ostatnio dowiedziałam się od koleżanki pracującej w korporacji finansowej, że teraz w firmach z pozycją nie ma stanowiska sekretarki, są asystentki i recepcjonistki. Powód: sekretarka się źle kojarzy (właśnie jako głupiutka, ładnie wyglądająca lalka "obsługująca" prezesa). Co o tym sądzicie? Czy Wam nazwa "sekretarka" też kojarzy się pejoratywnie?
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 10:20   #154
Nusia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 142
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Witajcie, niebawem rozpoczynam staż w sekretariacie szkoły podstawowej. Praca od 7:30 do 15:30. Czy któraś z Was pracowała w szkole ?
__________________
"Bo śmiałkiem jest ten, kto podejmuje decyzje wbrew obawom, ten, kogo na każdym kroku nękają demony, kogo nurtują rozterki, czy ma rację czy nie. A mimo to działa - bo również wierzy w cuda."


kierowca od 18.02.2010
Nusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 23:18   #155
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez Nusia87 Pokaż wiadomość
Witajcie, niebawem rozpoczynam staż w sekretariacie szkoły podstawowej. Praca od 7:30 do 15:30. Czy któraś z Was pracowała w szkole ?
Znam tylko opinie osób, które były na stażu i mówiły, że było ok Ale Ty pewnie juz rozpoczelas prace, daj znac jak idzie
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 17:46   #156
Tam Dao
Raczkowanie
 
Avatar Tam Dao
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London, UK
Wiadomości: 357
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Zapraszam na forum gazety wyborzcej Sekretarki/Asystentki: http://forum.gazeta.pl/forum/f,30422...EKRETARKI.html
Tam Dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 16:56   #157
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Hej dziewczyny, zaczepiłam się na wakacje do pracy jako recepcjonistka. No właśnie - recepcjonistka ale raczej nie w pełnym wymiarze obowiązków, bo jeszcze się uczę (liceum) i to raczej tak dorywczo - po znajomości, w każdym razie do moich obowiązków należeć będzie m.in obsługa komputera. Powiedziano mi, że nic skomplikowanego, zresztą o to się nie martwię, bo w takich technicznych rzeczach dość szybko łapię o co chodzi, ale chciałam zapytać - jak to może wyglądać? Pytano mnie też o język, jednak wątpię, żeby przydzielono mi obowiązki "typowej" recepcjonistki - nie jestem nawet pełnoletnia Ale cieszę się, zawsze to jakieś doświadczenie. I powiedzcie, jak to wygląda z gośćmi? (chodzi o hotel) Każdy kto wchodzi musi się zameldować w recepcji?
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 19:54   #158
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, zaczepiłam się na wakacje do pracy jako recepcjonistka. No właśnie - recepcjonistka ale raczej nie w pełnym wymiarze obowiązków, bo jeszcze się uczę (liceum) i to raczej tak dorywczo - po znajomości, w każdym razie do moich obowiązków należeć będzie m.in obsługa komputera. Powiedziano mi, że nic skomplikowanego, zresztą o to się nie martwię, bo w takich technicznych rzeczach dość szybko łapię o co chodzi, ale chciałam zapytać - jak to może wyglądać? Pytano mnie też o język, jednak wątpię, żeby przydzielono mi obowiązki "typowej" recepcjonistki - nie jestem nawet pełnoletnia Ale cieszę się, zawsze to jakieś doświadczenie. I powiedzcie, jak to wygląda z gośćmi? (chodzi o hotel) Każdy kto wchodzi musi się zameldować w recepcji?
Bez urazy, ale nie ma to jak dostać pracę bez umiejętności ale za to po znajomości....
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 18:23   #159
monk111
Raczkowanie
 
Avatar monk111
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 242
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

hej ja jutro ide na rozmowę o pracę jako sekretarka w call center. to bedzie moja pierwsza taka rozmowa, dlatego trochę sie denerwuję. możecie mi trochę podpowiedzieć o co moga zapytac? bedą sprawdzać mój angielski? jak to wygląda mniej wiecej?
monk111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:26   #160
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Bez urazy, ale nie ma to jak dostać pracę bez umiejętności ale za to po znajomości....
a boli Cię to? jak ma dziewczyna mieć umiejętności w pracy recepcjonistki czy tam sekretarki, skoro jeszcze się uczy? Moja pierwsza praca też była pracą recepcjonistki, co prawda znalazłam ją sama, przez ogłoszenie. I też nie miałam żadnych umiejętności, bo to chyba normalne w pierwszej pracy po liceum. A co z tego, że po znajomości???
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:10   #161
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
a boli Cię to? jak ma dziewczyna mieć umiejętności w pracy recepcjonistki czy tam sekretarki, skoro jeszcze się uczy? Moja pierwsza praca też była pracą recepcjonistki, co prawda znalazłam ją sama, przez ogłoszenie. I też nie miałam żadnych umiejętności, bo to chyba normalne w pierwszej pracy po liceum. A co z tego, że po znajomości???
No właśnie nic z tego....

Posiadanie umiejętność komunikacji werbalnej oraz przeprowadzania rozmowy wraz z szalenie skomplikowaną jej częścią, czyli zadawaniem pytań pracodawcy często się jednak przydaje...
Wtedy nie trzeba prosić o pomoc osób kompletnie niezorientowanych w temacie tego konkretnego hotelu i zadań czy obowiązków na jednym z jego stanowisk.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 18:10   #162
Denise
Raczkowanie
 
Avatar Denise
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Manchesteru
Wiadomości: 448
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

To może i ja opowiem o swoich doświadczeniach związanych z w/w pracą . ( a raczej nie dostaniem jej )
Pierwszą ofertą była posada recepcjonistki , managerka hotelu , o zgrozo ,smarkula młodsza ode mnie , w dodatku koleżanka mojego brata jeszcze z liceum , nie powiem , bo była bardzo miła , ale... na rozmowie kwalifikacyjnej wyciągnęła kartkę formatu A4 zapisaną pytaniami na dwie strony i po kolei czytała je , a ja musiałam odpowiadać , oczywiście pytania typu " co by było gdyby" czułam się jak na egzaminie , który oczywiście oblałam .
Z kolei druga oferta dotyczyła pracy na stanowisku sekretarki w dużej zagranicznej firmie zajmującej się dystrybucją sprzętu medycznego , rozmowa bardzo przyjemna i krótka , ale.... Wyobraźcie sobie , szukali kandydatów na stanowisko , które było już obsadzone ! Oprócz mnie , na ten sam dzień były jeszcze umówione dwie osoby , a później okazało się , że oni już kogoś przyjęli , a nasze aplikacje zwróciły ich uwagę ,więc zaprosili nas na rozmowę Nie wiem czemu pracodawcy stosują takie praktyki , dla mnie to się mija z celem...
Denise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 17:13   #163
avonka
Raczkowanie
 
Avatar avonka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Witajcie dziewczyny
we wtorek mam rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko sekretarki w szkole średniej w Warszawie. Sama jestem spoza Warszawy i chciałam się zapytać czy któraś z Was może orientuje się ile osoba na takim stanowisku zarabia? Chciałabym wiedzieć tak orientacyjnie. To moja pierwsza rozmowa o pracę, wcześniej przez pół roku byłam na stażu jako pracownik administracyjny. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
avonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 09:22   #164
madzialenaKrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 258
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

w sekretariacie szkoły publicznej rewelacji nie ma... pracowałam w sp przez 3 lata w okresie studiów. Jednak jak to w budżetówce dochodzą jeszcze 13-stka, dodatki socjalne i inne drobne. No a praca sama w sobie spokojna procz poczatku i końca roku szkolnego

Ja po skończeniu studiów szukałam pracy również w administracji i dzieki ponad 3-letniemu dośw w zawodzie sybko znalazłam prace w biurze architektonicznym i zajmującym sie nieruchomosciami. Ja polecam taki rodzaj pracy
madzialenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 09:56   #165
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

a jakie studia skonczylas madzialenaKrk?
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 13:29   #166
madzialenaKrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 258
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

no właśnie... skończyłam geografie z zagospodarowaniem przestrzennym i przedsiębiorczością więc w zasadzie brak powiązania ale aby przyjęli mnie tutaj na asystentkę musiałam miec mgr + dośw zawodowe w administracji więc jestem przykładem na to, że studia zaoczne i praca są obecnie jak najbardziej na plus
madzialenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:37   #167
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny
Ja w tamtym roku mialam praktyki w pewnej znanej duzej firmie i bardzo mi sie podobalo Ale wiadomo, ze co innego praktyki, a co innego praca na jakis czas...Ze 2 dni pracowalam w sekretariacie i wlasnie wygladalo to podobnie jak u Was...A ludzie trafiali sie rozni, fakt...

Z kolei moja kolezanka stwierdzila, ze czula sie jak sluzaca, gdy np.pani dyrektor prosila ja o zrobienie kawy


A jeszcze zapytam, czy ciezko bylo dostac sie na to stanowisko? Ja poki co jestem po licencjacie, teraz mam zamiar kontynuowac studia na mgr. Chyba takie wyksztalcenie wystraczy? Obslugiwac komp, faks itp tez potrafie
Po 1. Obsługa gości należy do obowiązków sekretarki, asystentki - niekoniecznie.
Po 2. Trzeba mieć szczęście ( czytaj: wykształcenie, znajomość języków obcych, duża kultura osobista, prezencja) lub po prostu duże znajomości.

Praca jak praca, dla mnie mało ambitna. Trudno o awans, bo dla wielu będziesz w firmie "tylko Panią od parzenia kawy". Wiadomo, że sekretarka to stanowisko nie stojące raczej w hierarchii : pracownik niższego szczebla, pracownik średniego szczebla a później kierownik działu , może nawet dyrektor. Sekretarka to sekretarka i koniec. Możesz na tym stanowisku dopracować do emerytury. U nas w firmie sekretarek jest kilka i tak właśnie wygląda ich droga kariery.
Inna sprawa to asystentka. To stanowisko często daje możliwość rozwoju kariery.

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Nie wiem co się dzieje teraz w Łodzi, ale nie ma w ogóle pracy. Od 3 tygodni szukam pracy biurowej - np. sekretarka, recepcjonistka, pracownik biurowy - cokolwiek. Mam wyzsze wykształcenie, znam angielski biegle plus drugi język dobrze. Mam prawie roczne doświadczenie w pracy biurowej, w tym sekretarka w urzędzie oraz pracownik działu marketingu.

Wysłałam chyba 50 CV i ŻADNEJ odpowiedzi....czy to normalne?
Tak, to normalne. Myślisz, że pracujący w tych firmach ludzie nie mają córek, kuzynek, siostrzenic, wnuczek? Owszem mają i to zazwyczaj one w pierwszej kolejności dostają taką pracę. Wyjątkiem jest kiedy zatrudniana osoba MUSI znać biegle język lub dwa, wtedy szukają na zewnątrz ( jeżeli oczywiście rodzina nie spełnia warunków). Nie dziw się tak to są obecne realia. Gdybyś miała zatrudnić w swojej firmie obcą osobę czy córkę cioci, która tak ładnie prosi i u której spędzałaś wakacje jako dziecko wybór byłby prosty. Zauważyłam , że nawet gdy firma nie prowadzi w obecnej chwili rekrutacji to gdy jest potrzeba upchnięcia kogoś , bo po prostu jest od kogoś, to tworzy się nowe stanowisko i już. Łatwizna.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 19:15   #168
Patie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Czy Wy wiecie może jak wygląda praca na recepcji jak się jest zatrudnionym na pół etatu, a zmiany są dwie- 7-19 i od 19-7. To w takim razie dwa razy w tygodniu się przyjdzie?
Patie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 12:40   #169
Jelonek_Bambi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Dziewczyny a co sądzicie o kurasach/szkoleniach dla sekretarek? odbywałyście kiedyś takie??
Jelonek_Bambi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 22:21   #170
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez Patie Pokaż wiadomość
Czy Wy wiecie może jak wygląda praca na recepcji jak się jest zatrudnionym na pół etatu, a zmiany są dwie- 7-19 i od 19-7. To w takim razie dwa razy w tygodniu się przyjdzie?
Zależy. Jak kiedys pracowałam na 1/2 eattu to przychodziłam do pracy 2 tygodnie w miesiacu, nastepne dwa miałam wolne . Do dogadania- może byc system zmianowy (co 2 dzień) .
Cytat:
Napisane przez Jelonek_Bambi Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co sądzicie o kurasach/szkoleniach dla sekretarek? odbywałyście kiedyś takie??
Myśle, że jesli ktos faktycznie chcę pracować na takim stanowisku to jak najbardziej tak . Ogólnie jestem za szkoleniami w kazdej dziedzinie .
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 11:09   #171
Jelonek_Bambi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Chodzi o to, że szef mnie wysłał na taki kurs (firma gowork). tez słyszałam że to fajna sprawa, poczytalam program takiego szkolenia i wszystko wydaje się byc bardzo interesujące Ale wiadomo, że zawsze lepiej podpytać innych czy mają takie doświadczenia
Jelonek_Bambi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 22:41   #172
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Witam

Pracuję jako recepcjonistka w hotelu od około 7 miesięcy ale obawiam sie, że na tym poprzestanę.
Niestety nie mogę wam takiej pracy polecić
No przynajmniej ja nie jestem zadowolona... Przede wszystkim taka praca (12h zmiana!) przy studiach wieczorowych bądź dziennych to koszmarny pomysł. Coraz częściej bywa, że opuszczam zajęcia, robię sobie zaległości... Nie mówiąc już o tym że brak mi czasu i chęci na naukę przy np 3 nockach pod rząd. Nic tylko praca w nocy a później cały dzień odsypianie i wieczorem znów praca. Żyć się odechciewa.

Kasa marniutka ale to tez przez tryb studiów.

Jest oczywiście też wiele pozytywnych aspektów: rozmowy po angielsku, często ktoś wciska wizytówkę w rękę, proponuje pomoc w rozwinięciu interesu albo w znalezieniu pracy itp.

Myślę, że wiele zależy od samego miejsca pracy, ale jednak 12h zmiana to jest to co przeszkadza i co jest prawie wszędzie przy takim stanowisku.
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 09:38   #173
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

To może i ja się wypowiem Pracuję na stanowisku recepcjonistki od dwóch lat w dużej, prężnie się rozwijającej firmie Zarabiam niestety mało, bo jestem zatrudniona przez firmę zewnętrzną, którą kontroluje również firma zewnętrzna nie wiem dlaczego firmy stosują taką praktykę, jeśli byłabym zatrudniona od źródła to moja pensja to pare ładnych setek w góre, bo przecież każdy przede mną musi na mnie zarobić. Bez sensu. Ale aktualnie w tej samej firmie pojawiła się szansa zmiany pracy na stanowisko asystenckie już konkretnego działu, także może moja sytuacja ulegnie zmianie na lepsze
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 18:18   #174
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
To może i ja się wypowiem Pracuję na stanowisku recepcjonistki od dwóch lat w dużej, prężnie się rozwijającej firmie Zarabiam niestety mało, bo jestem zatrudniona przez firmę zewnętrzną, którą kontroluje również firma zewnętrzna nie wiem dlaczego firmy stosują taką praktykę, jeśli byłabym zatrudniona od źródła to moja pensja to pare ładnych setek w góre, bo przecież każdy przede mną musi na mnie zarobić. Bez sensu. Ale aktualnie w tej samej firmie pojawiła się szansa zmiany pracy na stanowisko asystenckie już konkretnego działu, także może moja sytuacja ulegnie zmianie na lepsze
Pewnie właśnie po to, żeby parę osób miało więcej do kieszeni Ale jeśli masz możliwość skoczenia wyżej to znaczy, że nie jest źle.
A też pracujesz po 12 godzin?
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:36   #175
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez patrzacwniebo Pokaż wiadomość
Pewnie właśnie po to, żeby parę osób miało więcej do kieszeni Ale jeśli masz możliwość skoczenia wyżej to znaczy, że nie jest źle.
A też pracujesz po 12 godzin?
Nie, ja po 8 godzin dziennie. od 7 do 15
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:53   #176
nellcia1993
Raczkowanie
 
Avatar nellcia1993
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Jako uczennica liceum zaocznego-Mam szansę pracy na takim stanowisku?
nellcia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:01   #177
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez nellcia1993 Pokaż wiadomość
Jako uczennica liceum zaocznego-Mam szansę pracy na takim stanowisku?
Nie da się tak ogólnikowo odpowiedzieć. To zależy jakie firma stawia wymagania. Szansa zawsze jest, możesz swoja osoba zainteresować pracodawce. Bardzo często wymaganiem jest wykształcenie wyższe bądź znajomośc języków obcych z naciskiem na to drugie
Powodzenia
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:11   #178
martaa321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Nurtuje mnie parę pytań odnośnie pracy recepcjonistki, sekretarki... Jestem na studiach dziennych i w te wakacje chciałabym poświęcić na zdobywanie pierwszych doświadczeń. Myślałam właśnie o pracy biurowej/recepcjonistki/sekretarki, coś w tym stylu, żeby nabrać doświadczenia, ponieważ swoją przyszłość wiążę właśnie z pracą biurową (mimo, że studiuję coś zupełnie innego- jestem związana z muzyką).
Zastanawiam się jak wygląda taka praca. Czy ktoś pierwszego dnia uczy wszystkiego? Bo jeśli udałoby mi się znaleźć coś (np jakiś staż), i nie mam zupełnie zadnego doświadczenia (będę oczywiście odpowiadać tylko na takie ogłoszenia, gdzie ma wygórowanych wymagań) to na pewno nie będę wiedziała co i jak. Czy ktoś mnie nauczy, pokaże wszystko? Znam angielski, Office, potrafię obsługiwać komputer
Z góry dzięki za odpowiedź
martaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:45   #179
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Ja pracuje w dużej firmie i mnóstwo rzeczy jest do nauczenia się i nikt Cie w jeden dzień nie nauczy wszystkiego. Trzeba wszysystko ogarnąć Nie ma tak łatwo kochana Ja taką wiedze w pełni miałam po kilku miesiącach. Trzeba sie ze wszystkim zapoznać, z osobami, które pracują na zakładzie. Ludzie dzownią w najróżniejszych sprawach i rzadko kiedy wiedzą z kim chcą rozmiawiać, podaj zakres jaki ich interesuje i to Ty musisz wiedzieć kto jest u Ciebie za to odpowiedzialny U mnie jest tez prowadzenie wszelkiego rodzaju dokumentacji, prowadzenie ich ewidencji, obsługa poczty, paczek. Dużo tego jest Na początku zawsze jest ciężko. Ja pracuje już dwa lata i powiem szczerze, że jestem już specjalistą w swoim 'zawodzie'

Edytowane przez olcia 810
Czas edycji: 2011-05-28 o 19:47
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 20:33   #180
martaa321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Ja pracuje w dużej firmie i mnóstwo rzeczy jest do nauczenia się i nikt Cie w jeden dzień nie nauczy wszystkiego. Trzeba wszysystko ogarnąć Nie ma tak łatwo kochana Ja taką wiedze w pełni miałam po kilku miesiącach. Trzeba sie ze wszystkim zapoznać, z osobami, które pracują na zakładzie. Ludzie dzownią w najróżniejszych sprawach i rzadko kiedy wiedzą z kim chcą rozmiawiać, podaj zakres jaki ich interesuje i to Ty musisz wiedzieć kto jest u Ciebie za to odpowiedzialny U mnie jest tez prowadzenie wszelkiego rodzaju dokumentacji, prowadzenie ich ewidencji, obsługa poczty, paczek. Dużo tego jest Na początku zawsze jest ciężko. Ja pracuje już dwa lata i powiem szczerze, że jestem już specjalistą w swoim 'zawodzie'
Dziękuję Ci Olcia za odpowiedź
Zdaję sobie sprawę, że łatwo nie jest i boję się, że nie poradziłabym sobie...
A możesz powiedzieć jak zaczynałaś? Czy odbyłaś jakieś kursy wcześniej,jakiś staż? Miałaś doświadczenie?
Będę wdzięczna jak ktoś się wypowie jak zaczynał Może jest coś, co warto zrobić zanim się zacznie szukać?
martaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-25 14:37:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.